Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Ja lubiłem Nowy Obóz, za to, że nie było tam tak krępujących ruchy zasad jak w pozostałych obozach. Do bractwa dostać się już było nudne, a w Starym panuje jasna hierarchia. W Nowym poniekąd niby też, ale mogłem prawie każdego sprać i obrobić i nikt mi wyrzutów nie robił. Do tego dochodzi najładniejsza sceneria, jak się później okazuje członkowie NO byli najbardziej poczciwi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie najbardziej lubiłem najemników - najczęściej w jedynce i dwójce wybierałem najemników. Ponadto w obozie musiałem się martwić sam o sibie, a nie liczyc na łaskę strażników i lub strażników świątynnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej do gustu przypadł mi Stary Obóz. Był pierwszym obozem, który odwiedzaliśmy w grze i posiadał świetny klimat. Lubiłem wieczorem po nim chodzić lub siadać przy ognisku.

Poza tym skorumpowani strażnicy i umęczeni kopacze dodawali mu jeszcze większego uroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy obóz? Nowy Obóz. Wolna amerykanka, nikt nikomu nie mówi co ma robić, piją sobie ryżówkę, napadną na konwoje Starego Obozu, nikt nikogo nie zmusza do robienia w kopalni. Stary Obóz ma swój klimat, swój urok, ale strażnicy niestety lubią popsuć sporo krwi. Sekta to już w ogóle jacyś psychopaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię Stary Obóz. Ma on swój klimat i kilka fajnych postaci. Właściwie to zawsze przyłączam się własnie do niego, a pozostałe obozy omijam szerokim łukiem. Jeszcze w G1 nigdy nie należałem do innego obozu, chociaż często wykonuję dla nich zadania. Plusem dołączenia do SO jest

późniejsze wyrzucenie nas z niego

. Bardzo lubię ten moment -

zamknięcie bram, zabicie magów ognia, strażnicy przy wejściu i szturm.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię grać w G1 magiem, jakoś mnie to nudzi. To nie jest to samo co w G2. Nie czuję tego klimatu dlatego zawsze gram strażnikiem. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubiłem Stary Obóz, za swój niepowtarzalny klimat. Nie wiem dlaczego, ale był on dla mnie najciekawszy, taki maksymalnie... gothicowy :)

Nowy Obóz też nie był zły, jednak brakowało mi tam jakiegoś... życia. Nie potrafię tego oddać słowami - niby wszystko było na swoim miejscu, ale był on taki trochę nijaki.

Najmniej lubiłem świrusów z Sekty - wbrew pozorom był to najnudniejszy dla mnie obóz. Na pierwszy rzut najciekawszy, przy bliższym poznaniu najbardziej mnie wynudził.

Ale i tak nie zapomnę tego, gdy budząc się rano w Starym Obozie, szedłem zabić kilka potworków pod expa, a tam strażnicy świątynni (chyba tak się nazywali wojownicy sekty), przemierzali połacie Górniczej Doliny w celu dojścia do starej kopalni. I tak co rano. Wtedy (a więc kilka dobrych lat temu) ten fragment rozrywki wywarł na mnie największe, bo uświadamiał mi jedną rzecz - TO ŻYJE!!! Taa... to był chyba jeden z pierwszych żyjących światów, z jakimi miałem przyjemność się styknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał bagienno-rytualny klimat obozu Bractwa, i (zaraz po nim) gotycki klimat Starego Obozu. Nowego Obozu jakoś nie polubiłem, chociaż wbrew opowieściom krążącym po kolonii, najłatwiej w mordę było dostać w Starym Obozie, bo szkodniki z Nowego nie były agresywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Otóż: czy graliście kiedyś w grę na komórkę Gothic 3 The Beggining? Ja właśnie kończę ją (na wyswietlaczu 320x240) drugi raz. Gra naprawdę świetna, polecam każdemu spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w to grać, ale wymiękłem po 15 minutach. Rozumiem grać na smartfonie, co ma ekran 3 cale, ale żeby pastwić się nad telefonikiem z javą... I don't get it :) Nie po to mam monitor 22'', żeby grać na telefonie :P W Gothic 3 plusem jest otwartość świata i jego rozmiar, a tego na fonie nie uświadczysz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem Gothica 3 na komórkę, naprawdę fajne. Fabuła przednia (choć trochę banalna), możemy poznać historię orków, Xardasa itp. Grało się naprawdę fajnie, zajęło mi to ok. 3,5 godziny gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freeq52:

Zgadzam się - to właśnie kwestia "życia" robiła wrażenie. Szczególnie odgłosy ziewania po poranku, jak Kopacz obok zwlekał się z wyra. :D

Hmm... ulubiony obóz? Chyba Stary, ze względu na pewnego rodzaju ład... Chociaż nie mogłem sobie potem odmówić

"posprzątania go" po wizycie w Starej Wieży Xardasa. Ale to dlatego, że jestem złym człowiekiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również Stary Obóz. Może dlatego, że gra sama nam troszeczkę narzuciła go. Początek gry i Diego ze Starego Obozu, który nam pomógł, potem powiedział, że możemy "dołączyć" do tego obozu. Podobnie miałem z Gothiciem 3. Tu zaś gra narzuciła granie po stronie buntowników, ponieważ od razu na początku gry odbiliśmy Ardee, spod panowania orków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pod tym względem Gothic 3 trochę zawodzi. Powinniśmy mieć wybór, czy chcemy odbijać miasto czy też nie. Lecz fabularnie pasuje to pod każdym względem, gdyż bohaterowie byli zaskoczeni Orkami w mieście i bazując na doświadczeniach z nimi z poprzednich części ? zaatakowali ich.

Co do narzucania Starego Obozu, widać, że twórcy próbowali tego uniknąć umieszczając ?przewodników?, którzy mogli nas zaprowadzić do innych obozów. O ile z Modragiem było lepiej, bo stanowił on część zadania, o tyle Sekta została bardzo zmarginizowana. Szkoda, bo to chyba teoretycznie najlepszy obóz. Nie tylko pod względem darmowych ?prezentów?, ale też dlatego, że można nauczyć się magii na dość wczesnym etapie gry i nie pomijać ?ścieżki wojownika?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 1 to przyłoczyłem się do starego obozu.

Sam niewiem czemu ale jakoś mi tak pasowało morze

przedmówcy mają racje.Natomiast w 3 grałem zawsze

z buntownikami.Praca dla orków mnie nie ciekawiła.

przede wszysztkim w zadnej grze nigdy nie chciałem

być zdrajcą .Jedyne co mnie tak naprawde wkurzało w 3

to odbijanie samotnie miast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...