Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Tylko że świat Risena a Gothica to nie to samo. Oprócz tego że w Risenie ewidentnie czuć klimat Gothica (choć mi Risen nie przypadł do gustu, nie polubiłem go) oraz to że robi go to samo studio, to na tym podobieństwa się kończą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebogothic

W Risen'a nie grałem, już demo nie przypadło mi do gustu, ale wg mnie można (ale nie trzeba) połączyć te światy, np. na zachód od Myrtany mogą sobie istnieć te wyspy (kontynent?) jednak mieszanie magii i postaci mogłoby się odbić niezłą czkawką.

BTW: Jakie patche ściągać do G3? Chciałem się ostatnio pobawić, ale mój najemnik orków się udusił (save crash), może to przez brak jakichkolwiek patchy, może coś innego. Miał ktoś taki problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy to Community Patch 1.74. Polecam ściągnąć bo ilość poprawek jest spora. Najlepiej od razu z Quest Packiem 4 (zawierającym Content Mod) który jest bardziej fanowskim rozszerzeniem do gry niż modem, bo dodaje naprawdę mnóstwo nowych rzeczy.

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisu125: Nie widać podobieństwa bo gry poszły do przodu. Podobnie jest z Gothic'iem 3 a Gothici'em 1/2. Dalsza część historii a mamy to więcej miast, brak gildii, reputacje, płynną walkę, tarcze, i ogólnie fizyka gry wygląda inaczej. I to jest to. :wink: .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, Risen jest, IMO bardzo podobny do G1 (myślę, iż tak miało być). Tyle, że ma ulepszony sposób walki (o grafice nie ma co wspominać, wiadomo nowsza gra, więc i ona musi być lepsza), reszta prawie taka sama. Niestety, również błędy są powielane (m.in. marny finał i niewielka ilość - w późniejszych rozdziałach - zadań pobocznych).

A, moim zdaniem, właśnie klimat "Risena", jest dużo słabszy.

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Community Patch 1.75 wraz z narzędziami modderskimi do G3 udostępnią pod koniec kwietnia. Jaram się modowaniem, może doczekamy modów które ingerują w fabułę jak i samą grę jak w przypadku Mrocznych Tajemnic do G1, sam też spróbuję sił w tym fachu, pożyjemy zobaczymy, w każdym razie przeczuwam że Gothic odżyje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powróciłem do zaczętego w styczniu tego roku Gothica II NK. Mam do Was dwa pytania:

1. Mam dopiero 9 poziom, a jestem tuż przed otwartym portalem do Jarkendaru. Czy iść tam na takim niskim poziomie, czy jeszcze trochę poexpić?

2. Drugie pytanie zawsze mnie zastanawiało. Otóż jestem najemnikiem, i czy możliwe jest odebranie zapłaty od Onara? Bo od 6 lat od kiedy gram w tą grę najemnikiem nigdy mi się to nie udało :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym nie szedł, Kanion będzie trudny do przejścia, juz nie mówiąc o bagnach gdzie są węże i golemy, te pierwsze lecą za 250 xp a to już niemało , szanse na 9 są chyba wątpliwe :)

2. Onar daje bodajże 50 sztuk złota raz w tygodniu, 50 albo 25.

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem najemnikiem, i Onar nigdy nic mi nie dał :). "A gdzie byłeś jak Cię nie było?!", "Nic tu nie zrobiłeś - kasy nie będzie", czy coś takiego. Do Jarkendaru chyba pójdę - kiedyś byłem tam na 7 lvl i poszło łatwiej niż się spodziewałem. Nie wiem zastanowię się jeszcze, jeśli się wstrzymam, to dobiję do góra 12 poziomu.

@bollo555 - teraz mam 2 rozdział :). I wolę zaliczyć najpierw Jarkendar, a później Górniczą Dolinę. Tak już mam w zwyczaju.

A przyznam się, że jeszcze nigdy nie grałem w Gothica II bez dodatku :). Jednak wolę się trochę z grą pomęczyć bo z tego co widziałem na YT - gra jest zdecydowanie za łatwa. :icon_twisted:

Edytowano przez Callin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onar daję ci 50 sztuk złota kiedy nie targujesz się, ani nie zadajesz głupich pytań, a nie chce ci zapłacić ponieważ musisz powykonywać zadania na farmie.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wykonać quest związany z żoną Onara, której ktoś z Khorinis zwinął cenny talerz z wygrawerowanymi imionami jej i Onara. Po oddaniu jej pamiątki, przekonuje ona Onara, by podniósł ci pensję o 10 sztuk złota (musisz porozmawiać najpierw z nią, później z mężem). Może ta premia spowoduje przepływ gotówki. Skrzyni poszukaj sam (no, chyba że już ją znalazłeś, a ja się tylko niepotrzebnie naprodukowałem :wink: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic to moja ulubiona gra cRPG(wypadało by od tego zacząć).To dzięki niej zacząłem się interesować grami(wcześniej zbytnio nie grałem,tylko w jakieś przygodówki nic więcej :happy: ).Okazało się,że gra była w bardzo dobrej cenie w ,,Wyborczej'' więc pomyślałem,czemu by nie spróbować.Po Alone in the dark przyszła kolej na gothic'a i po całkiem klimatyczny intrze,było mi dane wejść w skórę bezimiennego bohatera i od razu pokochałem atmosferę w kolonii karnej.Takiej do dziś dzień nie znalazłem,że żadnej produkcji(jedynie S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla miał dla mnie namiastkę tej atmosfery).Choć sterowanie było ciężkie na początku z czasem stało się bardzo intuicyjne i mi pod pasowało Fabuła była bardzo skromnie nakreślona przynajmniej na początku,im dalej szliśmy tym bardziej pokazywała swoją głębię oraz piękna(przynajmniej dla mnie).Moment w starym obozie gdy odkrywaliśmy struktury rządzące światem górniczej doliny bardzo mi się spodobało.Tak samo obóz sekciarzy,oraz Nowy Obóz(choć paradoksalnie ich miejsce położenia podobało mi się najmniej,ale ludzie najbardziej.Lee,Gorn i pozostali rulez)W starym najbardziej przypadł mi do gustu Diego,Thorus również(ale mniej).U świrów z sekty tylko Lester.Poza postaciami pobocznymi uwielbiam soundtrack gothic'a(choć tu akurat wolę dwójkę),ale i tak muzyka jest piękna i bardzo klimatyczna.Oprawa graficzna na ówczesne czasy naprawdę robiła wrażenie(coś a lla Crysis w 2007).Motyw z śniącym naprawdę trafił w moje gusta tak samo jak styl rozgrywki.Niby na początku trudna,ale jak się człowiek wprawi to jest w porządku.Ogólnie kocham tą grę,w lepszą nigdy nie zagrałem i nie zagram pewnie.

Następne części gothic'a również miło wspominam choć dwójka bez dodatku jest słabsza od jedynki,ale z ,,Nocą Kruka'' jest najlepszą grą w serii.Piękny soundtrack w Jarkendarze...kanion w nim..i tę piękne wyżyny z preriowymi ścierwojadami..coś pięknego :wub:

Dalej niestety tylko gorzej choć w trójkę gram do dziś z najnowszymi patchami jest niestety ,,tylko'' bardzo dobrym RPG.Pominę dodatek oraz Arcanię nie są wartę rozpisywania...Cóż czekam na gothic 5,który raz na zawsze zamknie wszystkie wątki i da nam(fanom)piękne zakończenie gotyckich opowieści.Po Risenie 2 mógłby wyjść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz w Gothica zagrałem w 2004 roku. Wtedy jeszcze mało kto go znał. W mojej okolicy ja i mój kolega byliśmy pierwsi. Grę miałem od niego, bo jego rodzice ustalali mu godziny gry, poszliśmy, więc do mnie, aby grę sprawdzić. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że instaluję grę swojego życia... Oczywiście na początku wszystkiego trzeba było się nauczyć od sterowania poprzez zasady rządzące światem. Później był Gothic II, jeszcze później Noc Kruka (również od kolegi pożyczałem).

Po ośmiu latach Gothica i Gothica II: Noc Kruka przeszedłem już po ponad 10 razy, nawet teraz gram w Gothica II: Noc Kruka. To są gry mojego życia i przy żadnej grze nie spędziłem tak wiele czasu jak właśnie przy Gothikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...