Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Gothic - super giera. Jedna z moich ulubionych, przeszedłem ją już chyba z 5 razy i nadal mam ochotę. Szczególnie podobała mi się wciągająca fabuła, i ogólnie cała gra jest wspaniała.

Gothic II - trochę gorsza ale nadal bardzo dobra. Fabuła jest już dużo gorsza ale nadal daję radę. Nowy teren gry jest dobry, ale bardziej podobał mi się teren doliny górniczej zniewolonej przez orków. Miało to swój klimat :) Natomiast dodatek Noc Kruka wciągnął mnie nawet bardziej niż podstawka. O ile sam GII jest grą bardzo dobrą to z dodatkiem wręcz wspaniałą.

Gothic III - tu mam już mieszane uczucia. Nie ukończyłem jeszcze tej gry, ale jak na razie średnio mi się podoba.. Chodzi mi o to że nie czuć tutaj tego klimatu co w poprzednich częściach. Fabuła jest nudna a rozmowy z postaciami trwają strasznie krótko. Gdzie te arcyciekawe dialogi znane z poprzednich części? Nie podoba mi się także nowy system walki. Nie wiem, może się nie znam ale większość moich pojedynków przy pomocy broni białej wyglądała tak że machałem mieczykiem na lewo i prawo ale za cholerę nie mogłem uderzyć przeciwnika bo ten cały czas się cofał(mam tu na myśli różne potwory i zwięrzeta a nie ludzi czy orków). Trzeba było albo czekać aż wróg zaatakuję i w odpowiednim momencie go trafić albo machać mieczem dalej aż wróg wpadnie z tyłu na mur czy coś podobnego. Nie dla mnie taka walka choć na plus należy zaliczyć możliwość korzystania z tarczy. Zawsze coś :) Tak więc niedługo zamierzam powrócić do tej gry. Może bardziej mi się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic - nie przeraził mnie swoim rozmiarem, różnorodnością, ilością questów, jak na przykład taki Morrowind. I dzięki za to twórcom:D

Duże, ciekawe krainy, dobrze skonstruowany świat, gra jest naprawdę wciągająca. Przesiedziałam niejeden dzień i niejedną noc nad tą grą, ale jak mogłabym tego żałować?

Jednym słowem - ubóstwiam.

GIII mnie nie zachwycił, chociaż zaopatrzyłam się w jakieś specjalne wydanie, z pudełkiem-książką, mapą i Bór wie, czym jeszcze. Oczywiście, nieco się na czekałam, zanim zagrałam w "trójkę", bo wymagania były, jak na mojego pieca, nieziemskie^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nic dziwnego, bo Gothic jest o wiele mniej złożony i "kompletny" od TES3: mniejsza powierzchnia terenu gry, mniej ekwipunku, wreszcie mniej zadań (szczególnie) i o wiele krótszy czas ukończenia.

TES3 był bardziej nastawiony na długą, wielowątkową rozgrywkę w wielkim świecie, którego poznawanie (w sensie eksploracji oraz lore) było postawione na pierwszym planie - bowiem MQ nie jest w ogóle obowiązkowy. Gothic natomiast był nastawiony na opowiedzenie krótkiej (w świecie gry dwa, trzy tygodnie) przygody, w którym "skok w bok" jest tylko tłem i to niedokończonym.

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i druga część były świetne. Wciągnęły mnie swoim światem, fabułą i klimatem. Trzecia część to już całkiem inna gra. Nudna, ze słabą fabułą. Jedyne co mi się niej podobało to muzyka. W Zmierzch Bogów nie grałem, i liczę, że Risen przywróci dawny klimat serii.

Edytowano przez Piper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkiej zbroi strażnika nie da się zdobyć. Zanim na nią sobie zasłużymy, przechodzimy do 4 rozdziału, gdzie od razu nas wyrzucają z obozu.

Nie ma "nie da się" po prostu sie nieumie :P Wystarczy mieć odpowiedni poziom (btw. nie wiem już jaki). Tak samo jest przecież z Najlepszą szatą maga wody...

xD Przypomniało mi się jak grałem na starum kompie w G3, miałem GF z seri 5XXX 1 gb ramu i 1.7 ghz procesor!

Chodziło bardzo niepłynnie ale przynajmniej mogłem pograć tyle by oswobodzić Cape Dun xD Wierzcie lub nie ale w jakieś 5min wczytywał sie świat... i jedynym moim mażeniem było "nie zabijcie mnie!" gdyż sejvy wczytywały sie dziwnie o jakieś 2 min dłużej ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "nie da się" po prostu sie nieumie :P Wystarczy mieć odpowiedni poziom (btw. nie wiem już jaki).
Ta zbroja jest nie do zdobycia.

Zbroje u Strażników/Str. Świątynnych/Najemników zdobywa się wg. postępu w fabule. Najcięższy pancerz możemy dostać dopiero w 4 rozdziale, dlatego ciężki pancerz strażnika jest dla nas niedostępny, bowiem automatycznie na początku rozdziału jesteśmy wywaleni ze SO (podobnie zresztą jak najlepsza szata magów ognia). Z najlepszymi wersjami pozostałych (tzn. Najemników, Strażników Świątynnych, Magów Wody) nie ma już problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie: w przeciwieństwie do ciężkiej zbroi strażnik (która rzeczywiście jest nieosiągalna), szatę arcymaga ognia jak najbardziej można zdobyć (tego jestem pewien, ponieważ pamiętam jak kiedyś śmiałem się z Miltena, biedak tyle czasu tu siedzi a ja ledwo co wpadłem i już zrobili ze mnie arcymaga :P). Nie pamiętam tylko dokładnych statystyk owej zbroi, ale były one chyba dość niskie przez co, mimo swej nazwy, nie była zaliczana do grona "najlepszych" pancerzy dostępnych w grze (gdzieś tak na poziomie pancerza strażnika, lepsza niż lekki, słabsza niż ciężki).

Edytowano przez brusque
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szatę Arcymaga ognia udawało mi się zdobyć bez problemu. Ciężkiej zbroi strażnika - nigdy, ale nie wykluczam że to możliwe przy osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu.

Natomiast zastanawia mnie co innego - szata Guru. Chyba również nie do zdobycia, nie? Szkoda, zwłaszcza że np szatę Mrocznych Sztuk (taką jak ma Xardas) można zdobyć. W ogóle fajny bajer - zmienic klasę z "Mag Wody" na "Nekromanta"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości zostania Guru, pewnie z tego powodu, że po tym jak Śniący został demonem, nie ma po co nim zostawać (inni Guru sobie chodzą po obozie i "nauczają", jednak to raczej wynika z niedoróbstwa), gdyż Y'berion nie żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szatę Arcymaga ognia udawało mi się zdobyć bez problemu. Ciężkiej zbroi strażnika - nigdy, ale nie wykluczam że to możliwe przy osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu.

Natomiast zastanawia mnie co innego - szata Guru. Chyba również nie do zdobycia, nie? Szkoda, zwłaszcza że np szatę Mrocznych Sztuk (taką jak ma Xardas) można zdobyć. W ogóle fajny bajer - zmienic klasę z "Mag Wody" na "Nekromanta"...

Ciuch, który nosi np. Thorus nie można zdobyć w legalny sposób, tak samo z szatą guru i Gomeza. natomiast wszystkie inne bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee. Czytałem na fanowskiej stronce, że jakiemuś fagasowi się udało:) Na tę zbroje trzeb wbić okrągły 20 lvl. Osobiście brakowało mi "marne" 2 lvl. Aha i zapomniałbym - jestem już w piątym rozdziale i w mieście orków... wooohooo! Tylko słabym raczej. Idę sobie powbijać poziom. Nie wiem po co, ale wypadałoby. Marny 22:) Połazić trzeba po lasach i po orkach. Martwych orkach...

Czy ktoś z was próbował wyrżnąć całe miasto orków? Bo ja uważam to raczej za Mission Impossible. Najlepszy wyczyn w Gothicu to narazie ork strażnik i 2xOrk Wierus zabici za jednym razem i 4 szamanów "dead". Swoją drogą - te orki wierusy to prawie jak ... tfu tfu... wrzód.

PS

Myślałem że padnę przy wolnej kopalni. Bawiłem się w hienę cmentarną... i znalazłem... Topór 94 ataku:) Rzeźnie niezłe robi:)

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3 rozdziale miałem 22 poziom i zbroi nie dostałem, bowiem nie jest to uzależnione od poziomu.

Co do miasta orków, jest parę sposobów. Pomijając najbardziej łopatologiczne zebranie ich w jednym miejscu, wejście na półkę skalną i wybicie z łuku z artefaktami przeciw ogniu.

1) Przyzwanie kamiennego golema. Nie wiem jak inni mieli, ale w moim przypadku orkowie całkowicie zgłupieli na jego widok i zaczęli się bić między sobą.

2) Przyzwanie demona i armii ciemności, którzy nie działają na orków jak golem, a bez problemów powalą większość orków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybiłem. Co prawda dużo w tym było metody save/load, i tysięcy podejść, ale się udało. Zasadniczo myk polega na tym, żeby ich wywabiać jak najmniejszymi grupkami. Walka z 2 lub 3 naraz nie powinna sprawić Ci trudności. A w razie czego, to uciekaj, jak masz akrobatykę, to powinno być łatwo ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tylko że orkowie sprawiają problemy już w 3 osobowych grupkach. Przynajmniej mnie, bo gram takim ustawieniem klawiatury, że zaznaczam jednego dziada i tylko jego trzymam na celowniku. Przez to walki z jednym mocnym przeciwnikiem mogą sprawić problemy, ale się oduczam:) Dlaczego problemy? Bo jak masz gościa na celowniku to niestety ruch jest zablokowany;/ szkoda. A ten lvl... jak ty go Risin wbiłeś? Szotsz to ja zabiłem wszystkie cieniostwory, ogniste jaszczury i błotne węże! O trollu już nie mówiąc! ... tylko wszystkie orki żywe. I właśnie ten błąd chcę naprawić. Dzisiaj... raaaar! A ci czterej szamani to był pikuś. Raz dostałem kulę ognia, a z amuletem to nic nie poczułem:P

A wracając do zabijania tych orków - poprawie się. Zależy jakie orki sprawią problemy:P Myśliwi, zwiadowcy, wojownicy, szamani - no problemos. Ale już strażnicy... kiszka. Za mocni z deka. Jeden, dwóch jeszcze, ale trzech to śmierć pewna:P

EDIT:

Właśnie nie mam akrobatyki:P Mam te 10 wolnych peenek, to sobie zrobię.

PS

Zapomniałbym - chyba mam już 24 poziom... pamięć nie ta....

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szatę Arcymaga ognia udawało mi się zdobyć bez problemu. Ciężkiej zbroi strażnika - nigdy, ale nie wykluczam że to możliwe przy osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu.

Natomiast zastanawia mnie co innego - szata Guru. Chyba również nie do zdobycia, nie? Szkoda, zwłaszcza że np szatę Mrocznych Sztuk (taką jak ma Xardas) można zdobyć. W ogóle fajny bajer - zmienic klasę z "Mag Wody" na "Nekromanta"...

Ciuch, który nosi np. Thorus nie można zdobyć w legalny sposób, tak samo z szatą guru i Gomeza. natomiast wszystkie inne bez problemu.

Zbroję magnata można w legalny sposób zdobyć w modzie Mroczne Tajemnice.

Edytowano przez Szary96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hue hue:P Mam jedno pytanko - jak do jasnej ciasnej można wziąć dużą ilość bryłek rudy, bez trzymania cały czas jednego przycisku? Np. w Falloucie można napisać liczbę i bierzesz ile jest warte bez trzymania jednego #@$% przycisku. Da się tak <błagalny wzrok, gdyż palce bolą:).... mam sprzęt do sprzedania za ponad 5k...>?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie da. To jest niewątpliwa rzewaga Gothica 3 nad 1 i 2. Tam mogłeś po prostu "wziąć wszystko, wyrównać cenę itp".

W dwójce z tego co pamiętam to tego problemu już nie było...

Dzięki za informację o shifcie :D Ja sobie najwyżej dziesiątkami przenosiłem... (a czasem i po 15k sprzedaż była :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wie ktoś czy są jakieś mody do gothic 2 nk dodające jakieś nowe gildie i tym podobne?

Piratenleben i Jaktyl.

Szatę Arcy maga ognia udawało mi się zdobyć bez problemu. Ciężkiej zbroi strażnika - nigdy, ale nie wykluczam że to możliwe przy osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu.

Natomiast zastanawia mnie co innego - szata Guru. Chyba również nie do zdobycia, nie? Szkoda, zwłaszcza że np szatę Mrocznych Sztuk (taką jak ma Xardas) można zdobyć. W ogóle fajny bajer - zmienic klasę z "Mag Wody" na "Nekromanta"...

Można zostać guru w modzie Golden Mod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...