Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Moim zdaniem w klimat 3 ciężko się "wbić". Ja sam do tej pory mam z tym problem. W 1 i 2 klimat jest lepszy. Trójka ma to coś, ale to nie wystarczy. Ktoś to zagra pierwszy raz może poczuć się przytłoczony. Ja sam zaczynałem grę od początku po złym starcie. W jedynkę i dójkę grało mi się znacznie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Ten Gothic 3 z CDA ma czasami grafikę jak wyjdź z stąd a i tak mi klatkuje momentami jak gram na full detalach, przez co musiałem obniżyć. On ma taką optymalizację 'stentegoconą' czy co? Chociaż to może przez moją drewnianą kartę graficzną. Ale, cóż da się grać. A właśnie, mam pytanie odnośnie tego patcha co jest na płytce z CDA: on juz jest w grze czy trza samemu go doinstalować? Bo jak mnie ten straszny i krwiożerczy wilk zaatakował to mało brakowało a gryzł bym ziemię. I przez to nie wiem czy ten patch juz jest czy nie. Hę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba doinstalować - jest na drugiej płycie.

Tylko uważaj, bo domyślnie jest tam włączona opcja "alternatywny balans" oraz (chyba) "alternatywne AI" - oba sprawiają, że gra się staje trochę trudniejsza. W Gothicach po prostu walka nigdy łatwa nie była początkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, do tych co mają G3 z CDA.

Pojawia się wam błąd. "Where is guru ?"

Co do klimatu. Na pewno na początku, jak grasz w G1, to nie poczujesz klimatu, ale dołącz do któregoś z obozów i przejdź do trzeciego rozdziału, i klimat poczujesz już. Ewentualnie czwarty rozdział kiedy to.

Kiedy to Gomez zabija Corristo i pozostałych magów ognia, a z ich kręgu, żyje tylko Milten. Potem ucieczka do nowego obozu, by kontynuować przygodę

Ewentualnie, jest okazja przed świątynią śniącego, dorwać Gomeza, bo wtedy najprawdopodobniej powracasz do łask SO i dostajesz ciężki pancerz strażnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimatu. Na pewno na początku, jak grasz w G1, to nie poczujesz klimatu

Jak widać są tacy, którzy uważają pierwszy rozdział za najbardziej klimatyczny i ogólnie najlepszy w grze.

Ewentualnie, jest okazja przed świątynią śniącego, dorwać Gomeza, bo wtedy najprawdopodobniej powracasz do łask SO i dostajesz ciężki pancerz strażnika.

Nie,

nie da się powrócić do Starego Obozu ? podobnie jak nie da się zdobyć ciężkiego pancerza strażnika (jest to możliwe wyłącznie za pomocą kodów)

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Do Starego Obozu można się bez problemu dostać (bez kodów). Wystarczy zaklęcie: "Przemiana w chrząszcza" i wtedy przeciśniemy się przez jakąś dziurę.

EDIT: Źle coś zrozumiałem (nie chodziło o miejsce a o przynależność).

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Do Starego Obozu można się bez problemu dostać (bez kodów). Wystarczy zaklęcie: "Przemiana w chrząszcza" i wtedy przeciśniemy się przez jakąś dziurę.

Ewentualnie, jest okazja przed świątynią śniącego, dorwać Gomeza, bo wtedy najprawdopodobniej powracasz do łask SO i dostajesz ciężki pancerz strażnika.

Nie,

nie da się powrócić do Starego Obozu ? podobnie jak nie da się zdobyć ciężkiego pancerza strażnika (jest to możliwe wyłącznie za pomocą kodów)

.

Sugeruję jednak uwzględniać kontekst.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok, doinstaluję tego patcha. Choć lepiej by było jakby wszystko z Gothica było na 1 płycie ale cóż.

@Perun żebyś wiedział, to spotkanie z wilkiem nie było miłe. Gdyby nie mój refleks byłby mnie ubił ;) Gra fajna tylko jedno mnie w niej dobija: dialogi. Kurna no, chyba w żadnej grze jaką widziałem nie były one tak sztuczne. Osoby rozmawiające gestykulują jak paralitycy po udarze a kwestie, które mówią pisał ktoś kto zna się na tym jak świnia na gwiazdach... Ale reszta gry może się podobać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy taka możliwość nie była brana przez PB podczas tworzenia jedynki. Jak wiemy, jedynka ma mnóstwo wyciętego contestu i nie dokończonych pomysłów.

Np.

W 5 rozdziale możemy dostać się do SO za pomocą runy Xardasa, gdzie powita nas specjalna ekipa z zaplanowanym dialogiem. Możemy wybić wtedy cały obóz (wszyscy są wrogo nastawieni), ale nie jest to obowiązkowe zadanie. Możemy się też dowiedzieć, że nasz znajomy (??) kowal siedzi w lochu (jużnie pamiętam dokładnie kto nam o tym mówił). Dostajemy się tam i uwalniamy go, on opowiada nam o tym, jak gomez uwięził tą kobietę którą widzieliśmy podczas wrzucania do koloni ale nie uda nam się jej uwolnić bo klucz trzyma przy sobie. Idziemy więc ubić gomeza, bierzemy klucz, uwalniamy ją a ona mówi "nie wolno mi z tobą rozmawiać" i wraca do szorowania podłóg... Tego kowala możemy jeszcze spytać czy potrafił by ulepszyć (bądź stworzyć) pancerz z magicznej rudy, na co on mówi że tak, gdyby miał składniki (mogłem coś pomieszać, ostatnio grałem dobre 5 lat temu, ale mniej więcej tak wyglądała ta rozmowa) ten wątek nie jest jednak dalej kontynuowany.

.

Miała być też możliwość

zostania guru w obozie śniącego czy też nekromantą (i uzyskania pancerza od xardasa).

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być też możliwość

zostania guru w obozie śniącego czy też nekromantą (i uzyskania pancerza od xardasa).

W pierwszej części serii można zostać nekromantą ? trzeba tylko znać V krąg magii, a

Xardas nauczy nas VI kręgu i wręczy Szatę Mrocznych Sztuk

...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz w Gothic 3 i mam mały problem z pewnym questem, w którym mam dostarczyć Ugolfowi z Klanu Młota składniki na Tunelowy Bulgot. Gdy daję mu składniki i proszę o wódę Bezimienny ją wypija, pada na ziemię, wstaje i w dialogu mam dalej prośbę o wódę i tak ciągle to samo. Też mieliście coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwne, tak z ciekawości poczytałem sobie o moim ulubieńcu i niektórzy gracze twierdza, że po kilku dniach od pobicia, Wrzód znowu się przyczepia (ba, nawet ktoś pisze, iż jak go zabije to on zmartwychwstaje, ale to pewnie bujda- po prostu go nie dobił). Ja zazwyczaj go nie zabijam i nigdy nie zdarzyło mi się aby z powrotem się do mnie przyczepił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz w Gothic 3 i mam mały problem z pewnym questem, w którym mam dostarczyć Ugolfowi z Klanu Młota składniki na Tunelowy Bulgot. Gdy daję mu składniki i proszę o wódę Bezimienny ją wypija, pada na ziemię, wstaje i w dialogu mam dalej prośbę o wódę i tak ciągle to samo. Też mieliście coś takiego?

Takie pytania to do pomocnej dłoni, no ale skoro już zadałeś:

Musisz mieć przynajmniej 200 wytrzymałości, żeby utrzymać się na nogach po wypiciu tunelowego bulgotu. Będziesz mógł prosić o butelkę tak długo aż ci się uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy się też dowiedzieć, że nasz znajomy (??) kowal siedzi w lochu (jużnie pamiętam dokładnie kto nam o tym mówił). Dostajemy się tam i uwalniamy go, on opowiada nam o tym, jak gomez uwięził tą kobietę którą widzieliśmy podczas wrzucania do koloni ale nie uda nam się jej uwolnić bo klucz trzyma przy sobie. Idziemy więc ubić gomeza, bierzemy klucz, uwalniamy ją a ona mówi "nie wolno mi z tobą rozmawiać" i wraca do szorowania podłóg... Tego kowala możemy jeszcze spytać czy potrafił by ulepszyć (bądź stworzyć) pancerz z magicznej rudy, na co on mówi że tak, gdyby miał składniki (mogłem coś pomieszać, ostatnio grałem dobre 5 lat temu, ale mniej więcej tak wyglądała ta rozmowa) ten wątek nie jest jednak dalej kontynuowany.

.

Nie kojarzę, by kowal coś mówił o jakiejś kobiecie, ale cóż...nie będę się spierał. Da się za to na pewno ulepszyć u niego pancerz. Kowal mówi tylko, żebyśmy pogadali z nim w kuxni. Czekamy aż tam dojdzie i zacznie pracować jak gdyby nigdy nic. Wtedy pytamy się go znów o zbroję, a on daje nam udoskonaloną wersję pancerza z wieży Xardasa.

@antros22- do mnie Wrzód po pobiciu podchodzi zawsze jeszcze jeden jedyny raz, by oznajmić "ty jesteś jakiś nienormalny, lepiej będę się trzymał trochę dalej". Dopiero od tego momentu mam z nim spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...