Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A z 10 godzin zrobi się 1 godzina

Wiadomo, że czas rozgrywki zawsze jest zawyżany przez producenta, podejrzewam że przeciętnemu graczowi przejście dodatku zajmie jakieś 6 godzin jak nie mniej...

Co do DLC, mam nadzieję że będą stały na wyższym poziomie niż te do Mafii 2, bo jak to będzie taki syf, to szkoda by było na to napędu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC do Gothica. Nigdy nie sądziłem, że kiedyś tę serię spotka taki marny los. Eh, brakuje mi gier wypuszczanych w całości, takich, do których nie trzeba co chwilę dokupywać różnych "pierdółek", a do których to wychodzą tylko pudełkowe dodatki. Nie jakieś zestawy map i inne bzdety, ale coś naprawdę konkretnego, jak Tribunal czy Bloodmoon. W każdym bądź razie, będę zaskoczony, jeżeli z tych "10h" wyjdzie więcej niż 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłam na zapowiedź Arcanii to widziałam Two Worlds ... Po prostu wszystko jakby zerżnięte na żywca z TW: zbroje, grafika, ruchy bohatera ... Chyba twórcy się trochę zapatrzyli. W Arcanię zagrałabym, ale nie jako w Gothica tylko TW. No i jeszcze to zamknięte miasto (w DLC otwarte) - w TW też jest zamknięte miasto. Przypadek?

Dla mnie Gothic skończył się na dwójce i Nocy Kruka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Gothic i szalenie mi się spodobał, sięgnąłem więc po Gothic 2 i nie pożałowałem tego. :P obie części mnie powaliły na kolana wliczając w to noc kruka której fabuła mnie trochę zaskoczyła. Zagrałem więc w Gothic 3 i przeszedłem go bez większych problemów jednak już nie byłem nim tak bardzo zachwycony... owszem grafika jest zabójcza, ale jest też kilka rzeczy które mi się strasznie nie spodobały.. system walki.. głupota orków i innych stworzeń.. ułatwienia np w jakieś 5-10min dobiłem do 5-7 poziomu co w poprzednich gothic'ach było marzeniem.. :P Gothic 3 nie ma również tego ogromnego klimatu ale ostatecznie nie jest taki zły.. czekałem więc na G4 z nadzieją że będzie lepszy, bardziej klimatyczny i wogóle... ale niestety gdy przeczytałem jego recenzje stwierdziłem że poprostu szkoda na niego kasy i zrezygnowałem z kupna tej gry. Twórcy Arcani postawili na efekciarstwo i uprościli ją aż za bardzo... pozatym ta denna fabuła.. że niby beziemu nagle odbiło jasne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię, żeby tak potężne studio kopiowało jakąś niemalże "niezależną" polską gierkę. Po prostu dziś większość erpegów robi się na tę samą modłę.

Zapewne masz rację, choć rzeczywiście Arcania podobna jest do TW. Wydaję mi się, że dzisiejsze cerpegi wzorują się na pomysłach z Diablo 2. Gra dobra i pomysły też, tyle że obecne gry idą utartymi ścieżkami, a nie wnoszą nic nowego. Gothic miał coś specyficznego, niestety Arcania już tego nie ma. Jest tylko przyzwoitą grą, jakich wiele.

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jeśli już nazwiemy te gry "diablopodobnymi" to raczej powinno się względem nich używać określenia h'n's, a nie cRPG. Chociaż moim zdaniem dużo bardziej pasuje przyjęte określenie action/rpg, bo choć wszelkie Mass Effecty, Arcanie itd. są mocno spłycone, oferują i tak więcej niż dzieło Blizzarda (oczywiście nie obrażając Diabła. Chodzi mi nie o jakość, a skomplikowanie rozgrywki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Zależy co lubisz. Jeśli chcesz grę z klimatem i specyfiką Gothica to tylko Risen. Jeżeli chcesz ładnego, łatwego i typowego action/rpg to IMO Arcania będzie ok, ale równie dobrze, możesz kupić TW II. @Dexter666- Nie chodziło mi o to, że Arcania, czy inne cerpegi są diablopodobne w sensie typu gry, raczej że czerpią ogólne pomysły z Diablo 2.

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bloodstain

Jeśli lubisz serię Gothic i jesteś jej fanem, to Arcanię sobie od razu odpuść - to obrót o 180 stopni, niestety na minus. Jeśli z kolei Gothic Ci nie podszedł i oczekujesz czegoś łatwiejszego (czytaj: bardziej przystępnego dla niedzielnego gracza), to możesz zaryzykować. Ale osobiście Arcanii nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadzajcie. Sam jestem fanem Gothica. Wszystkie części przeszedłem kilka razy, a nadal mam ochotę grać. Mnie Arcania się podobała. Może nie ze względu na rozgrywkę, ale na postacie i świat, który nadal ma powiązanie z serią Gothic. Jeśli zależy Ci na starych znajomych, potworach, świecie - możesz wybrać G4. Jeśli wolisz powrót do tradycji Gothica (walka, zadania, wygląd), wybierz Risena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Risen nie jest znowu taki brzydki, żeby porównywać go do Gothica. Ogólna mechanika walki podobna, jednak zaszła w tym względzie bardzo istotna zmiana. Nawet słaby bohater przy odpowiedniej taktyce, może pokonać dużo silniejszego przeciwnika. No i co ważne w Risenie tak jak w Gothicu, są walczące ze sobą obozy i musimy wybrać do którego się przyłączyć. W Arcanii tego nie znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca kupić arkanię??? czy lepiej risena??? bo podobno arcania jest zrypana... w ekszynie pisalo o arkani ale risen jest starszy więc może jednak arcania??? napiszcie

Jeżeli podobał Ci się Gothic, to nawet nie zwracaj uwagi na Risena, a na Arcanię to już w ogóle (to nie jest nawet Gothic, tylko prozachodnia gra dla pokolenia leniwych amerykanów).

Szukasz porządnego RPG? Poza Gothiciem 1,2 z dodatkiem Noc Kruka, polecam ze starszych Baldur's Gate, Planescape Torment, a z nowszych to Dragon Age początek i Mass Effect 1 (realia kosmiczne ale ciekawie zrobione), możesz też dać szansę Two Worlds 2 (chociaż fabuła kuleje,a interfejs woła o pomstę do nieba, to pozostałe elementy w tym super optymalizacja i widowiskowa walka są warte uwagi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcania to nie Gothic. To próba przekonania do siebie rynku amerykańskiego połączona z zachowaniem europejskiej "przykrywki". Wychodzi z tego produkt który ma zdobyć wszystkie rynki. Osobiście jestem sceptyczny. Risen mi się podobał, bo to w sumie Gothic przez tych samych autorów robiony. To widać, słychać i czuć. Piranha Bytes zawsze miała problem z grafiką i kodowaniem, ale te braki umieją załatać świetnym klimatem co doprowadziło do eksplozji popularności serii Gothic. A mimo upływu lat, jedynka z dwójką mają ciągle znośną grafikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...