Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Aha wielkie dzięki. I z tego co się orientuję, kiedyś w CDA był jakiś mod chyba do g1. tylko nie pamietam w którym numerze. Ja jak na razie bawiłam się tylko modami do Morrowinda :laugh: To nic, że przez mi się wieszała gra, ważna była nowa broń :tongue: Ej a co dodają te mody do g2??????????

W CDA był mod "Mroczne Tajemnice" do G1. Ale nie polecam, bo to stara wersja, na necie jest już nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ahi pl ale nie chciało mi się patrzeć na stronkę, bo do szkoły już było czasu niewiele :laugh:

Ale się wkurzyłam dzisiaj, grałam coś ze dwie godziny, nie zapisywałam stanu gry i mnie zabił cieniostwór. I dwie godziny zmarnowane, a w tym czsie bym się nauczyła na sprawdzian z historii :laugh: Ja się jeszcze czasami sobie dziwię, bo gram w to ponad dwa lata i jeszcze mi się chce :thumbsup: Taa, spadam, bo znowu pała wleci do dziennika z histy, a to by było całkiem źle :sad:

Edytowano przez LeonaMessi88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem Gothic'a. I to jeden z lepszych rpg'ów w jakie grałem. Nie wiem co napisać, bo o Gothic'u chyba już wszystko było napisane. Nie podobała mi się tylko pare momentów przy końcu gry, a mianowicie

bieganie po świątyni Śniącego i ciągłe kombinowanie.

Ogólnie nie korzystam z solucji, ale grając w tą grę musiałem pare razy do niej śięgnąć, bo już sam nie wiedziałem co mam zrobić. Ale gra jak najbardziej na plus, świetny klimat i świat, no i te obozy, szczególnie podobał mi się Stary Obóz, teraz czas kontynuować historię Bezimiennego i zabrać się za Gothic'a 2 z Nocą Kruka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak w G1 klimat był nieziemski. Pamiętam jak szedłem do Starej kopalni w nocy, pochodnia ledwo co oświetlała las wokół mnie i skoczyły na mnie wilki...

I grafika w G1 i G2 podkreślała taki surowy, średniowieczny klimat, gdzieś to się zgubiło w G3, a szkoda. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam moje nocne wędrówkiw g1 między starym obozem a obozem na bagnach... Tak. To było coś :tongue: Albo jak odkryłam, że nad Nowym Obozem jest kopalnia. Dokładniej chyba za. Ale czy to ważne? Pamiętam jak niechcący zabiłam kolesia na moście w nowym obozie (wiecie który, ten co tak jakby ciągle patrzy się na rosnący ryż :laugh: ) i znalazłam przy nim bodajże termometr. To było coś! Ostatnio grałam w two worlds i stwierdziłam, że tam nie ma żadnej swobody. Żeby przejść całą grę, musiałam zrobić wszystkie misje, bo one się z sobą łączą. Nie to co Gothic. Chyba muszę zacząć z powrotem g1. Coś mnie do niego ciągnie. Coś bardzo dziwnego. Aha. Już wiem. Do półki z grami ciągnie mnie pies (chyba głodny). No to czas go nakarmić :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przejść całą grę, musiałam zrobić wszystkie misje, bo one się z sobą łączą.

Bo w Gothiku można zrobić tylko połowę, albo od razu zacząć od końca... Kurde no, to jest świetna gra, jedna z moich ulubionych, jeśli nawet nie ulubiona. Ale nie przypinajmy jej nieistniejących zalet, bo akurat Gothic jest bardzo liniowy, co dodatkowo podkreśla podział na rozdziały. I bardzo dobrze, bo większość gier typu "rób se co chcesz" dość szybko się nudzi.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diex to już od gustu zależy, bo mi się sandboxy bardzo podobają. No ale masz rację, że w Gothic ta "swoboda" dość szybko się kończy. Tak naprawdę wątek główny pozwala jedynie na wybór stronnictwa, za którym się opowiesz. Dalej leci "jak po sznurku", co absolutnie nie znaczy że jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to Gothic jest najwspanialszą grą RPG i jedną z najlepszych pod Słońcem. Ale mam na myśli tylko 2 pierwsze części plus oczywiście Noc Kruka. Nie można zaprzeczyć osobą, które wytykają jej rozmaite wady, ale żadna inna gra nie potrafi mnie przykuć do monitora na cały dzień. Możliwość dołączenia do kilku gildii, wyboru między złem a dobrem i bardzo sympatyczny bohater. Każdy problem da się rozwiązać na kilka sposobów i nie ma jednej określonej drogi, mimo tego, że finał jest ten sam. Więc jeszcze raz wam powtarzam: jak już RPG to tylko Gothic!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak w G1 klimat był nieziemski. Pamiętam jak szedłem do Starej kopalni w nocy, pochodnia ledwo co oświetlała las wokół mnie i skoczyły na mnie wilki...

Miałem tak samo tylko ze trafiłem na zębacze(musiałem chyba zbłądzić - nie pamiętam). Wiem, że po tym zdarzeniu dość długo byłem w szoku. Od tamtej pory chodziłem tylko w dzień :P

Według mnie najlepszą częścią jest jedynka. Świetna fabuła, genialny klimat, ładna grafika(nawet dzisiaj nie można odmówić jej uroku :P). Mówiąc krótko: była super grą. Niestety, dwójka straciła nieco klimat do tego fabuła jest taka... prosta(w porównaniu do jedynki). Owszem, dwójka(zwłaszcza z dodatkiem) jest świetną grą, ale jedynce nie dorównuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że temat jest zły, ale z tego co widzę to część użytkowników swoje słowa cały czas powtarza, bądź pod innym względem je modyfikuje dając nadawcy do zrozumienia, że kontekst jest ten sam. Mimo to ja jeszcze raz dodam iż Gothic II jest najlepszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarównie G1 jak i sequel to gry o wspaniałym klimacie. Jak tylko dostałem "jedynkę" ładne parę lat temu to od razu pokochałem tę grę. Mimo zestarzałej już lekko oprawy graficznej, wracam do Gothica co jakiś czas. Nie zgodzę się z niektórymi, iż druga część była grą gorszą i klimat nie umywał się do tego z poprzedniczki. Błąd. Według MNIE obie gry to arcydzieła, czego nie mogę powiedzieć o trzeciej i czwartej części serii. G3 jest grą bardzo zabugowaną, ale również gra się przyjemnie. Co do Arcanii, wolę się nie wypowiadać. Mimo, że jestem osobą szczerą nie chcę ryzykować zbyt wulgarnych sformułowań. Gra sprawiała przyjemność, aż do "trójki". Najnowsze dzieło panów ze Spellbound to po prostu jeden, wielki niewypał. Tyle oczekiwań i nadziei. Ale jak już wcześniej napisałem. Jest to tylko MOJA opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj takie inne pytanie się nasunie do Gothica II.

Przy wpisaniu kodów np. teleportacja przy pomocy użycia przycisku "k" można przejść do rozdziału, gdzie bierzemy już udział w bitwie by pokonać smoka. Mianowicie idziemy na statek i teleportujemy się w drzwi, przedzie nam postać przez ścianę, natomiast nie ma obok niego bohaterów. Czy mieliście kiedyś coś podobnego przy użyciu kodów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gecon powiem szczerze, że kodów w grach użyłem tylko dwa razy (raz, bo postać utknęła mi w jakiejś teksturze). Zastanawiam się jaki jest sens w ogóle przenosić się do ostatniego rozdziału, skoro przepada w ten sposób wszystko co się w tym rozdziale dzieje, co można zdobyć lub zobaczyć. To tak, jakby w książce przeczytać tylko pierwszą i ostatnią stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczynam robić amatorskie filmiki w G3. Robi się je znacznie trudniej niż w G2 + NK. Podobno nawet, przy zmianie skryptu broni gra się crashuje... Zobaczymy, może uda mi się coś zrobić :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owa "destylarnia" to nie żaden sekret. Wiąże się z pewnym dość istotnym questem, dla jednego z obozów. Ja znalazłem jaskinię, do której trzeba się wspiąć dość wysoko. Można ją znaleźć na skałach przy drodze na ziemie okupowane przez orków. Trzeba wyjść ze Starego Obozu przez północną bramę, i skręcić w prawo, na ścieżkę której pilnuje pojedynczy strażnik z kuszą. W owej jaskini można znaleźć jakiegoś staruszka, który jednak nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Ot taki smaczek bez znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gothicu Ii jest sporo błędów, ale i tak gra jest OK, mianowicie w tawernie, gdzie pracuje pewna kobieta jest zejście do podziemi do kryjówki bandytów. Skacząc koło drzwi możemy w pewnym momencie w nie wejść i postać przejdzie nam na drugą stronę, bez problemu możemy tam zrobić swoją własną przygodę, aczkolwiek potem nie możemy się już wydostać, ponieważ drugie wyjście znajduje się, jak już sami wiemy pod dokami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja właśnie zaczynam robić amatorskie filmiki w G3. Robi się je znacznie trudniej niż w G2 + NK. Podobno nawet, przy zmianie skryptu broni gra się crashuje... Zobaczymy, może uda mi się coś zrobić :).

No właśnie możesz mi wytłumaczyć jak robi się te różne filmiki z gier? Nie chodzi mi o normalne gameplaye ale takie, żeczy, że się oddala kamerę i różne inne których w grze się zrobić nie da. Bo widziałem sporo takich filmów i zastanawiam się jak się coś takiego robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...