Skocz do zawartości

Assassin's Creed (seria)


Polecane posty

Dobra, pograłem troszkę i mogę powiedzieć, że w ogóle niepotrzebnie się martwiłem czy mi pójdzie. Gra działa bardzo dobrze, spadki niewielkie mam tylko podczas cut-scenek, natomiast podczas samej gry nie uświadczyłem spadków animacji. Nie mam kosy, więc tym bardziej jestem w szoku tongue_prosty.gif

Na Lenovo Y580: i3-3110M, GTX660M 2 GB VRAM i 8 GB RAM mam wszystko ustawione na high + SSAO + 2x MSAA w rozdzielczości 1366x768 (maksymalna, jaką obsługuję mój laptop). Na razie tyle, później jakieś pierwsze wrażenia spiszę wink_prosty.gif

Edytowano przez MasterThief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok!

Unity mi się podoba. Misje z zabójstwami, otoczka fabularna i skradanie się - w końcu czuję, że jestem asasynem w grze z cyklu Assassin's Creed. Jasne, momentami słabo technicznie na PS4, ale gameplay naprawdę niezły. Coś mi się wydaje, że niektórzy spodziewali się ogromnej nowości na miarę żeglowania z Black Flag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By się nikt więcej nie pytał o to czy mi pójdzie:

http://gamegpu.ru/ac...y-test-gpu.html

Z testu CPU wynika że i3-2100 > fx 8150 w tej grze. Moje GPU osiąga 27-32fps bez AA, z MSAA x4 jest to 15-18fps.

Zresztą sami zobaczcie, do tego http://pclab.pl/news...ews60535.html też coś opisał, ale testów z PC jeszcze nie ma, pokazali tylko filmiki tylko z konsoli jakie są dropy.

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vit0watY

Jeśli masz mocny PC, 8gb ramu, i 2gb+ ramu na karcie grafiki to bierz grę na PC, jeśli chcesz mieć ją już teraz. Jak jesteś fanem bierz śmiało.

Co do konsol to tutaj masz porównanie wersji PS4 z xbone (a przy tym masz pokazany licznik fpsów).

Co do kupna gry na konsole to ja osobiście czekam aż spadnie cena albo pokażą się używki za 100zł. Do tego czasu coś tam połatają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie kolejne rewelacje z Kotaku: http://kotaku.com/assassins-creed-unity-has-the-best-glitches-1657939797 .

Proszę zauważyć, że mamy za sobą dopiero amerykańską premierę (europejska jutro), a już świat obiegają takie "kwiatki". Pytam się, jak betatesterzy mogli czegoś takiego nie wyłapać? A może w ogóle ich nie było? Nie przypominam sobie podobnej wtopy, jak sięgam pamięcią. Premiera Battlefielda 4 i jego bugi to przy tym pikuś. Zresztą amerykańska giełda już zareagowała, poprzez 9% spadek akcji Ubisoftu...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linku który podał Wuwu1978 zastanawiają mnie te screeny gdzie jest pocałunek Arno, gołym okiem widać różnice w włosach postaci między screenami, czy jest opcja w grze odpowiedzialna za wyświetlanie włosów w takiej jakości i z fizyką ? Wydaje mi się że właśnie przez to są odczuwalne dropy fps przy różnych scenach gdzie jest zbliżenie na postacie. Sytuacja przypomina mi Tomb Raider gdzie była możliwość włączenia takich włosów co odczuwalnie zmniejszało fps. Czy może po prostu jeden screen jest z konsoli a drugi z pc ?

Edytowano przez Nicopl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie kolejne rewelacje z Kotaku: http://kotaku.com/as...ches-1657939797 .

Proszę zauważyć, że mamy za sobą dopiero amerykańską premierę (europejska jutro), a już świat obiegają takie "kwiatki". Pytam się, jak betatesterzy mogli czegoś takiego nie wyłapać?

Pobudka. To Ty jesteś betatesterem :P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że nie ma opcji tak podstawowej jak nowa gra, po tym jak już rozpoczniemy? Cudowne doniesienia w komentarzach każą zapytać XP

Jest aż tak źle z optymalizacją? (aż czasy BO1 mi się przypomniały, gdzie na moim gracie nie chciał się odpalić za nic, a po 3 patchach było ok, po 4tym powrót do początku ;_; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mogłem się powstrzymać ;\, zaraz po pracy poszedłem do media expert po swoją kopię i wiecie co? Chodzi mi lepiej niż się spodziewałem, po tych opisach że zarzyna nawet karty z wysokiej półki myślałem że nawet tego nie odpalę, a tu się okazuje że jestem w stanie grać. Oczywiście należy zapomnieć o wysokich czy średnich detalach, ale na pocieszenie sobie wmawiam że i tak zbyt wielkiej różnicy nie ma, podłoga dalej łapie odblaski a oświetlenie robi swoje. Mam nawet włączone cienie, i te 20FPS stoi murem, problemy są gdy od czasu do czasu zdarza się grze przyciąć na ułamek sekundy.

Dla zainteresowanych podam konfigurację sprzętową. Jak widać optymalizacja naprawdę jest do [beeep], gra zachowuje się nieprzewidywalnie, więc u każdego działa inaczej.

Moim zdaniem gdyby dodali trochę więcej opcji graficznych, [dlaczego jest ich tak mało?] jak choćby te falujące płaszcze czy włosy oraz w następnych łatkach poprawili nieco samą optymalizację, to można by spokojnie grać na dużo mniej wymagającym sprzęcie.

AMD Phenom X4 810 2,6GHz

AMD Radeon 6870 1GB

6GB RAM

Edytowano przez Buranchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo ubi- wydaliście niemiłosierne ujstwo, które już 3 razy zawiesiło mi PS4, a 4 razy wystąpił glitch wymuszający restart gry. Asassasyńska kusza w wam w kraine ciemności i na galere wiosłować wokół paryża. Jak można było wydać tak niedopracowany produkt? FC4 nawet kijem od szczotki nie tknę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od tego Black Flaga, przecież nie chodził tak źle.

Z tego co się orientuję to wymagania FC4, bynajmniej te oficjalne są dosyć niskie i nie wzbudziły żadnych kontrowersji, unity od początku sobie tym przekichało. Mają wydać jakąś która niby ma załatwić sprawę, niech się bawią.

Pograłem sobie trochę w Unity, w to się gra jak na falach, raz jestem zadowolony tym co widzę a raz mam wrażenie że gra stara się mnie zniechęcić licznymi błędami.

To co mi się podoba to w końcu ciekawy i charyzmatyczny protagonista, takiego ratonhake... Connora zjada na śniadanko, aczkolwiek o fabule się nie wypowiem bo jestem zaledwie na początku. Wybitnie chyba nie będzie, Rogue zapowiada się dużo lepiej pod tym względem.

Warto zwrócić uwagę na świetnie wykonane miasto, koniec z mikroskopijnymi budynkami, w końcu można sobie pohasać na wysokościach. Wnętrza budynków jak i tłumy na ulicach wprowadzają fajny klimat... szkoda tylko że zostało to okupione takimi wymaganiami, a po ulicach krąży armia klonów. Co do glitchy i postaci wpadających w konwulsję i nadmierną rozciągliwość ciała po śmierci nie powinniśmy narzekać, występowało to też w poprzednich odsłonach.

Mam wrażenie że coś jest nie tak ze sterowaniem, czasami poprostu nie mam kontroli nad Arno, robi co mu się żywnie podoba, w czasie walki np. zachciało mu się uciec i wskoczyć na pobliski płotek, gdzie ogromny topór pobliskiego przeciwnika przeorał mu plecy. Ale sama walka jest o niebo lepsza niż w poprzedniczkach, wyraźnie widać różnicę, przynajmniej narazie, kiedy nie dopakujemy Arno, nici z kontr, tylko parowanie, po którym przeciwnik prawie natychmiast zasypuje nas kolejnym gradem ciosów.

Animacje wspinaczki mi się podobają, ale tak jak już u góry napisałem, Arno nie zawsze się słucha, taki z niego cwaniak.

Póki co jestem w rozterce, z jednej strony mogła by być z tego niezła gra, ale z drugiej strony już na początku odstrasza koszmarna optymalizacja i masa błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...