Skocz do zawartości
Bethezer

Assassin's Creed (seria)

Polecane posty

do optymalizacji black flaga niby nic nie mam ale ubisoft od AC 3 zaczelo powoli olewac optymalizacje jak i gre. ida juz nie na jakosc jaka mialo np AC 2 lub BH ale na szybkosc wydania i ilosc (2 gry co rok?!) . Ja narazie gralem tylko u dziewczyny tak wiec sie dokladnie nie wypowiem o grze ale narazie odpuszczam sobie ten tytul do jakis konkretnych poprawek i kupie FC 4 bo mam na niego straszna ochote

Edytowano przez maxi1212
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, ze najlepiej poczekac z zakupen assassyna. Tak tez zrobilem z Black Flag, kupujac go dopiero w te wakacje za okolo 70 zlotych, a z tego co czytam w internecie (opinie uzytkownikow, recenzje) to tez tak uczynie z Unity - wyjdzie taniej a i mniej bede sie denerwowal. Po za tym, tyle fajnych i ciekawych gier wychodzi teraz, ze jakos wytrzymie... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Black Flag grałem na HD7770 na wysokich detalach poza AA, ambient occlusion i miękkimi cieniami. Było przez cały czas te 30-40fps i grało mi się komfortowo. Obawiam się, że w Unity, na tym samym sprzęcie mógłbym pomarzyć o takich detalach. Więc nie sądzę, żeby ten Black Flag był tak źle zoptymalizowany. Owszem, mogło być nieco lepiej, ale tragedii nie było. A w unity raczej sobie nie pogram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Black Flag gram na średnich ale przy roździałce 1280x1024, i gra działa mi w płynnych 60 klatkach i nie wygląda wcale gorzej niż ACIII, który działał tylko w 40 fpsach. Czwarty Assassyn jest dobrze zoptymalizowany.

Chciałbym w tej chwili usłyszeć jedno od Ubi, dlaczego ich flagowa seria, kochana przez fanów, jest tak miernie wykonana. Każda gra powinna dostawać datę premiery "When its done".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie uznać mnie za jakiegoś dziwaka, ale mnie gra się bardzo podoba tongue_prosty.gif Może mam szczęście, może zaraz zaczniecie wieszać na mnie psy i uznawać za kłamcę, ale ja nie natrafiłem na żadne bugi, o których tak tu namiętnie piszecie tongue_prosty.gif Mój Arno nie lewituje w powietrzu, ludzie nie nachodzą na siebie, NPCe nie teleportują się przed bohaterem, ani nie wyłażą ze wszystkich ścian, Asasyn nie wpada w tekstury, nie zawiesza się na żadnych przeszkodach tongue_prosty.gif Najwyraźniej trafiłem na jakiś cudowny egzemplarz wink_prosty.gif

Sama gra? Ze względu na to, że bugi w żadnym stopniu nie przeszkadzają mi, to bez problemu wsiąkłem w klimat Paryża czasów późnego oświecenia- jestem wręcz zachwycony oprawą graficzną (dla mnie to bezapelacyjnie najpiękniejszy Asasyn jaki się ukazał do tej pory)- wrzucam do spoilera parę fotek, które od razu zaznaczę z jakiegoś powodu nie ukazują realnego poziomu graficznego (w rzeczywistości gra wygląda lepiej). Paryż przede wszystkim żyje, na każdej uliczce coś się dzieje, ludzie pracują, rozmawiają, chodzą do kawiarni, bawią się oglądając spektakle teatralne, prowadzą demonstracje (na etapie, w którym jestem Rewolucja jeszcze nie przybrała na sile). Po prostu gram, widzę i czuje, że Paryż żyje własnym życiem. To mnie zachwyca po prostu. O fabule się nie wypowiem (chociaż wait, jedno muszę powiedzieć-

ten fragment, gdy Arno ma halucynacje po wypiciu napoju z kielicha Asasynów jest świetny

ponieważ na razie całkowicie sobie go odpuściłem i wsiąkłem w aktywności poboczne- poszukiwanie symboli Nostradamusa, zagadki morderstw, zlecenia Asasyńskie czy rozbudowa Cafe Theatre; albo zwyczajne chodzenie po ulicach i wykonywanie zupełnie przypadkowych mini-zadań typu. powstrzymaj zbirów, złap złodzieja itp.

Starć unikam kiedy można, oczywiście można po cichu eliminować cele ukrytym ostrzem, natomiast podczas otwartej walki nie mogłem korzystać z ostrza (nie wiem czy tego nie ma, czy po prostu trzeba wykupić odpowiedni talent). Same starcia są trudniejsze, teraz gracz musi uważnie obserwować poczynania wrogów, żeby wiedzieć, kiedy może skontrować cios albo odskoczyć. Sam ma dosyć ograniczone życie (z 3-4 ataki i Arno pada trupem), więc to tym bardziej utrudnia walkę.

Cóż..pograłem na razie około 10 godzin, ale wiem już na 100%, że spędzę w tej grze jeszcze wiele godzin wink_prosty.gif

http://s2.ifotos.pl/...ins_wpaqssw.jpg

http://s10.ifotos.pl...ins_wpaqsss.jpg

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpaqssa.jpg

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpaqsah.jpg

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpaqsan.jpg

http://s10.ifotos.pl...ins_wpaqsae.jpg

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpaqsaw.jpg

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpaqsaa.jpg

http://s2.ifotos.pl/...ins_wpaqsqh.jpg

Czekam teraz na tony jadu w swoją stronę, za to, że ośmieliłem się mieć inną opinię niż inni trollface.gif

Edytowano przez MasterThief
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie uznać mnie za jakiegoś dziwaka, ale mnie gra się bardzo podoba tongue_prosty.gif Może mam szczęście, może zaraz zaczniecie wieszać na mnie psy i uznawać za kłamcę, ale ja nie natrafiłem na żadne bugi, o których tak tu namiętnie piszecie tongue_prosty.gif Mój Arno nie lewituje w powietrzu, ludzie nie nachodzą na siebie, NPCe nie teleportują się przed bohaterem, ani nie wyłażą ze wszystkich ścian, Asasyn nie wpada w tekstury, nie zawiesza się na żadnych przeszkodach tongue_prosty.gif Najwyraźniej trafiłem na jakiś cudowny egzemplarz wink_prosty.gif

Nie jesteś sam :) Mój egzemplarz odebrałem dopiero w dniu dzisiejszym i szczerze powiedziawszy, bardzo obawiałem się o tego Assassina, po tym co już wyczytałem w necie. A prawdą jest, że gra śmiga mi w 40-50 fps na takim oto sprzęcie: Core I7 3777K 3,9GHz, 8GB Ram i GeForce GTX 680 wersja Gigabyte z 4GB GDDR5 na ustawieniach Ultra w rozdzielczości 720p bez żadnych dropów. Gra jedynie gubi klatki w przerywnikach filmowych, ale jestem jej to w stanie wybaczyć,bo zarówno Paryż, jak i cała oprawa wizualna sprawiła, że zbierałem zęby z podłogi.

Na bugi również nie miałem szczęścia trafić, a grałem kilka godzin.

Póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Unity i cieszę się z zakupu.

P.S. Możliwe, że mi również trafiła się nieliczna kopia gry, która nie zajeżdża mi komputera, pomimo tego, że nie siedzi w nim GTX 970 :D

P.S 2 Z tego co czytałem, to ludzie polecają zmienić ustawienia Physics w panelu Nvidia, z automatycznego na procesor,plus włączyć w grze TXAA, co poprawia płynność działania.

P.S 3 Dla kolegi powyżej i wszystkich niezawiedzionych Unity, życzę udanej przygody w naprawdę Next Genowym Assassin-ie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, trochę ryzykowałem, ale postanowiłem odpalić grę na Lenovo G500H... 8GB, i3-3110 i AMD HD8750M...

Jak karta AMD i dwurdzeniowy procesor mają udźwignąć ewidentne piękno Unity? Ano mogą. Na średnich detalach, w 720p, ze stałymi 20-25fps'ami (czekać na patch) i czasem zwolnieniami w cut-scenkach, ale mogą... TAK! A gra będzie wciągać jak bagno, w to nie wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Flag akurat było okejkowo zoptymalizowane i nie uświadczyłem bugów wymuszajacych restart gry, poza jednym razem, kiedy nie mogłem aktywować misji, bo się skrypt nie wczytał. A no kompie z sygny grałem bez problemu na średnich, ale z wyłaczeniem kilku opcji. Dziwny twór, nie?

Za to Unity idzie w diabły, bo szlak (górski) mnie trafia, jak po raz kolejny postać wpadam w tekstury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie też macie problem z pojawiającym się komunikatem ACU przestał działać? Jak do tej pory gra chodziła płynnie, teraz są dziwne przycinki (zawiesza się na kilka sekund po czym odwiesza się) ale najgorsze jest to że po jakimś czasie wywala mnie na pulpit właśnie z tym komunikatem. Gra działa mi na wysokich ustawieniach więc to nie wina PC.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam tu problemy geniuszy, którzy zakupili (s)hit jakim jest ps4, to radzę przygotować się na kolejne niespodzianki związane z wydaniem następnych gier, które "zarżną" wam konsole ;D

Ale wracając do tematu, obecnie gram w III i jakoś niesamowicie mnie nie porywa, BF czeka w oddali aż się za niego wezmę. Z najnowszą częścią miałem przyjemność ledwo przez kilka godzin i to jedynie w ramach ciekawostki, by przedwcześnie nie psuć sobie frajdy(?) płynącej z zapoznawania się z fabułą. Tak czy siak pierwsze wrażenia naprawdę pozytywne, trzeba do tego mieć sprzęt, to fakt, ale jakiegoś większego stężenia bugów niż u przeciętnych premierowych gier nie ma. Wszystko na max detalach wygląda naprawdę bardzo ładnie, powoli człowiek zaczyna się czuć jak w kinie grając w tego typu produkcje. Tak powierzchownie w zasadzie tylko tyle mogę powiedzieć, ciekaw jestem skąd te niskie oceny w sieci, zakładam, że przez frustrację konsolowców i płacz, że duże wymagania ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Skoro dopiero zaczynasz AC Unity to czekają Cię nie miłe niespodzianki związane z bagami. Nie wiem jak się sprawa ma na konsolach i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to gdyż w tym roku kupiłem mocnego PC. Grę udźwignąłem bez problemu, ale to co się z nią dzieje to jest jakaś kpina. Gra jest świetna tylko jak na razie nie grywalna!

Nie cytuje się w całości posta tuż nad swoim. - Bethezer

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu wczorajszego patcha, gra jest płynniejsza podczas cut-scenek (wcześniej trochę bardziej zacinały się). Dodatkowo przy zmianie Ambient Oclusion z SSAO na HBAO+ zauważyłem, że gra nie tylko lepiej wygląda, ale i jeszcze płynniej działa. Przegrałem już z dobrych 20 godzin, synchronizacja wynosi 8%, jestem po 3 sekwencji oraz po

pierwszym zleceniu zabójstwa przez Asasynów w katedrze Notre Dame

Gra jest świetna, ciągle wykonuje jakieś aktywności poboczne- odrestaurowałem już całe Cafe Theatre, jak również wykonałem tam komplet zadań oraz wyremontowałem wszystkie 7 klubów towarzyskich dzięki czemu dochody wynoszą około 45000 Lichrów (nie muszę już się zatem martwić o brak gotówki tongue_prosty.gif ). Na deser wrzucam jeszcze kilka fotek, gdyby ktoś chciał zobaczyć jak gra wygląda na HBAO+:

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpqwxhq.jpg

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpqwxnn.jpg

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpqwxxs.jpg

http://s2.ifotos.pl/...ins_wpqwxre.jpg

http://s2.ifotos.pl/...ins_wpqwxqa.jpg

http://s5.ifotos.pl/...ins_wpqwnpp.jpg

Edytowano przez MasterThief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakaś szansa na zdobycie aczika z ukończenie sekwencji kiedy jakimś cudem udało mi się go nie zdobyć (chodzi o AC: Unity)? Dostałem osiągnięcie za ukończenie siódmej sekwencji, a za ukończenie poprzedniej już nie. Prawdopodobnie byłem wtedy w trybie offline, ponieważ mój znajomy, któremu podałem passy do konta (chciał sobie w coś pograć, nie jest to chyba w takim razie nic złego, konta nie sprzedałem) prawdopodobnie wtedy się zalogował, a mnie wylogowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry Assassyn, twórcy zmierzają w prawidłowym kierunku, jedyne co brakuje to optymalizacji. Błędy da się naprawić łatkami, ale czy wystarczy im cierpliwości i samozaparcia żeby spłodzić jakąś dobrą nakładkę optymalizacyjną?

Grę sobie ograłem do pewnego momentu, z niewiadomych przyczyn na nowym patchu zaczęła mi wyrzucać po kilku sekundach od rozpoczęcia kolejnej przechadzki po Paryżu. Apropo Paryża, to jest przepiękne, w życiu nie widziałem tak dobrze wykonanego miasta, wrażenie potęguje ilość ludzi przewijających się po mieście, fakt że większość z nich to klony, ale człowiek w sumie nie zwraca na to większej uwagi. No i same budynki to nie są drewniane baraki jak w poprzedniczkach, w końcu jest się na co wspinać i podziwiać panoramę miasta.

Wchodząc do pomieszczeń, patrząc na różnorakie ornamenty i ozdobniki na ścianach, połyskujący parkiet i krwisto czerwony dywany, ma się poczucie jakby się tam było.... w tym przepychu. Naprawdę się postarali.

Co do fabuły to za dużo nie mogę powiedzieć, póki co jest dosyć wciągająca, aczkolwiek nasz protagonista Arno, po pewnych wydarzeniach zaczął blaknąć jak te tanie farby którymi to malują nam teraz bloki, a szkoda bo zapowiadał się na najbardziej charyzmatycznego dowcipnisia z jakim mieliśmy do czynienia. Trochę coś na styl Garreta ze starych części Thiefa.

Powróciło Bractwo, koniec z byciem postrachem siedmiu mórz w kapturku [choć lubię Black Flag to typowego assassyna tam za grosz], zostajemy włączeni i wypełniamy jakieś konkretne cele odgórnie narzucone nam przez radę. Konspira, honor, długie przemowy o kodeksie i te sprawy. To jest tor którym powinna pędzić ta seria, nie powinna zbaczać na różne ścieżki, do których tego typu organizacje zabójców poprostu nie pasują... ubisoft śmie twierdzić że japonia jest już wyeksploatowana i nie nadaję się żeby ją wrzucić do gry, wolne żarty.

Zadanie poboczne są, ale jak we wszystkich assassynach, albo są odgórnie na mapie, albo wyskakują z znienacka, trochę na jedną modłę, ale do eksplorowania świata jak najbardziej się nadają.

Pora na łyżkę, chochlę... nie, na gar dziegciu.

O optymalizacji już pisałem, jest fatalna, prawdę mówiąc czasami nie rozumiem dlaczego te wymagania są tak wysokie. Gra na low wygląda naprawdę brzydko i nawet wybujany Paryż nie pomaga, moim zdaniem największy problem gra ma z wykorzystaniem Physix, te wszystkie bimbające się kitki i łachmany powodują potworne obciążenia na GPU że nawet najmocniejsze karty wysiadają, dodajmy do tego inne super hiper efekty i wyjdzie nam to co widzimy na ekranie, 20 i mniej fpsów na karcie za 6 stówek. Naprawdę, nie trzeba takich rzeczy wciskać do gry na siłę, mogły by się znaleźć w opcjach jako coś co można sobie włączyć jeśli posiada się odpowiedni sprzęt.

Tłumy robią swoje, ale to akurat wprowadza fajny klimat, dlatego nie mam tego za złe, mimo wszystko nawet z tyloma NPC'ami wydaje mi się że wymagania były by za wysokie. Ewentualnie mogli by zmniejszyć zasięg wyskakiwania tych postaci, z pewnością odciążyło by to trochę sprzęt. Gra nabiera prawdziwych rumieńców gdy włączy się jakiekolwiek wygładzanie krawędzi, nie widać wtedy tych wszystkich wyrzaszkowanych tekstur, ale ta opcja jest zarezerwowana dla elity z kartami za 1500zł, choć ja i tak włączyłem sobie tą opcję, kosztem płynności oczywiście.

Druga sprawa to błędy, pominę fakt że coś mi się totalnie zwaliło i nie jestem w stanie grać, jak pisałem na początku. Ja się pytam gdzie byli testerzy, czy ta gra w ogóle była testowana? Jak można nie zauważyć tak rażących błędów jak wpadanie w tekstury, brak możliwości skoku na półkę którą chwilę wcześniej Arno tak zręcznie zaliczył, topienie się mieszkańców w sobie, czy różne inne śmieszne błędy od których czasami ręce opadają, nie chcę się wierzyć że to wydała taka gigantyczna firma jak Ubisoft, wstyd.

Przejdę do meritum, na chwilę obecną ta gra to techniczny wrak na dnie oceanu, pytanie czy Ubisoft ma u siebie takich ekstremalnych nurków, którzy będą w stanie dopłynąć tak głęboko żeby wyłowić i odrestaurować swój okręt.

Pod względem gameplayowym jest świetna, sam w sobie to naprawdę solidny Assassyn, ale wstrzymałbym się z zakupem, głównie przez powyższe mankamenty, to nie jest warte niczyich nerwów.

Nie wystawię oceny, bo nie ukończyłem gry, opisałem jedynie swoje wrażenia z tego co dotychczas udało mi się przejść, to jak ja to widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gar dziegciu? Nawet do do Basenu Narodowego by sie to nie zmieściło. Unity to dla mnie niegrywalne crapiszcze, które bugami i spadkami płynności nie pozwala na komfortowe granie. Jak dla mnie jest to crap roku. Może jakiś 20 GB patch to kiedyś załata, ale sprzedawać tak niedorobiony produkt... to kpina pokroju EA i ich równie crapiastów simsów. Nie obchodzi mnie, jak gra działa po miliardzie ptchów, tylko jak działa w dniu premiery. A Unity nie działało. Po 3 zawieszeniu PS4 rzuciłem to w diabły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja mam pytanie. Czy grając w AC Unity muszę znać fabułę poprzednich części? Trójki nie przeszedłem, nie dałem rady - była tak bardzo słaba i NUDNA, do Black Flaga nie podchodziłem, ale słyszałem, że fabuła (ta w teraźniejszości) dotyczy już nowej postaci. Jak to jest w Unity? Bo chętnie bym polatał po Paryżu, ale jak mam nie wiedzieć o co chodzi, to już wole nie grać ;d

Edytowano przez Wizardius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Unity jest idealną częścią, jeśli akurat od niej chcesz zacząć. Wiadomo, są smaczki dla osób znających poprzednie części, ale nowa gra jest swoistym restartem fabularnym, więc wiele nie stracisz zaczynając od Unity ;) Możesz śmiało od niej zacząć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie siejmy defetyzmu na tym forum co do AC:U, gra ma swoje bugi, ale jest bezapelacyjnie bardzo dobrą grą i na pewno nie jest najgorszym tytułem tego roku, ba, jednym z najlepszych w swojej krasie.

Nie mówię, że gra od strony technicznej jest idealna, potrafi się przyciąć na PS4, potrafi zdenerwować. Gra ma świetny system personalizacyjny postaci, jest dobra w kooperacji, prezentuje niebanalną walkę, wygląda dobrze graficznie, miasto potrafi zaprzeć dech w piersiach.

Podkreślam, ma swoje wady, ale jest o krok dalej od Black Flag.

Na PS4 da radę w to normalnie grać, parę patchy i będzie ok. Co do PC, to jako wieloletni pecetowiec rozumiem fakt co do optymalizacji, ale oglądałem z ciekawości filmiki Rock'a i facet grał na PC bez większych problemów, zatem można i da się. Nie wiem na jakim sprzęcie gra.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaczynać przygodę z asasynem, to polecałbym właśnie od części pierwszej, aż po ostatnią. Obecnie przechodzę, od nowa całą serię w oczekiwaniu na The crew. Zostały mi już tylko 2 sekwencje w brotherhodzie i może zdążę przejść jeszcze revelations, przed grudniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...