Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Czyżby byłą to obawa o to, że gry Bungie na X1 mogłyby się nie sprzedać [znaczy te oprócz Halo]?

Nie sądzę. Gdyby nie ten afront, byłoby w zasadzie pewne, że na X360 i X1 gra sprzeda się lepiej. To tak naprawdę nowe, lepsze Halo (a przynajmniej na to pozują twórcy). lubro ma rację - tu idzie o pieniądze, które Sony "dało" wydawcy, żeby podebrać jeden mocny punkt Microsoftowi na E3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba potencjalnych exów Xboxa zmniejsza się o 1.

Wyciekł przyszły Game Informer z zapowiedzią gry od Respawn - TitanFall. Platformy - XBONE i PC (powstaje również port na 360, ale nie robi go Respawn Ent.). Wiosna 2014. Heh.

Powodów do zakupu XBONE = dalej zero

LOLEDIT:

Przeczytałem ten artykuł (ten GI dalej jest w Google Store) i po prostu umarłem ze śmiechu.

"What XBox One lacks in RAM, it potentially makes up for in cloud computing." Talks about how the game will have unlimited dedicated servers for the game, offloading "a few dozen AI" and physics, says the game would be impossible without the cloud and wouldn't have attempted it. Still dealing with unfinished hardware and software, so it's "still a little rough going at times."

PC&X360 confirmed for cloud based hardware. POWER OF THE CLOUD.

EDIT2:

Source Engine lol

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA Microsoft zweryfikował albo raczej potwierdził swoje zamiary wobec XboxOne:

Do użytkowania nowej konsoli nie będzie potrzebne stałe połączenie z Internetem, lecz w trybie offline pogramy przez 24 godziny, po czym Xbox One wymusi weryfikację konta przez sieć. Jeśli logujemy się na z innej maszyny, np. u znajomych, okres ten wynosi jedynie 60 minut.

W przypadku braku połączenia z Internetem przed dłuższy czas, nie uruchomimy już żadnej gry, lecz nadal będziemy mogli oglądać telewizję i filmy na Blu-ray.

Producent sugeruje łącza o przepustowość co najmniej 1,5Mbps lub Internet mobilny, dla użytkowników bez dostępu do sieci kablowych.

Microsoft zapowiada, że tytuły na Xbox One będą jednocześnie dostępne w wersjach pudełkowych i cyfrowych. Wszystkie produkcje wymagają instalacji na dysku twardym.

Po przypisaniu gry do naszego konta, dany tytuł uruchomimy na dowolnej konsoli - u znajomych lub w bibliotece. Potrzebne dane ściągniemy z serwerów Microsoftu. Wszyscy domownicy będą mogli skorzystać z produkcji zainstalowanych na domowej konsoli, nawet jeśli konto z grą nie jest aktualnie zalogowane.

Każdy tytuł w wersji pudełkowej możemy oddać innej osobie, ale tylko jeden raz, a znajomy musi znajdować się na naszej liście przyjaciół przez ponad 30 dni.

Używane kopie gier będziemy mogli zwrócić w sklepach, ale jedynie w placówkach, które podpisały specjalne umowy z Microsoftem. Firma z Redmond nie pobierze za to dodatkowej opłaty, ale mogą zrobić to same sklepy.

Użytkownicy konsoli dokładnie określą, co widzi i słyszy Kinect. Czujnik będziemy mogli w każdej chwili wyłączyć, choć niektóre gry i aplikacje wymagają kamer do poprawnego działania. Żadne zgromadzone przez Kinect dane nie opuszczą konsoli bez naszej wyraźnej zgody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XBONE best console. Buy a PC.

Swoją drogą jeśli przy kolejnych grach mówi się, że sprzęt nie wyrabia i trzeba będzie wszystko nadrabiać chmurą (najpierw Forza 5, teraz TitanFall) to trochę bieda. PS4 według szacunków jest blisko 80% mocniejsze. To będzie niesamowicie ciekawa generacja. Mam nadzieję, że jak najwięcej exów z XBONE będzie dostępne również na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba potencjalnych exów Xboxa zmniejsza się o 1.

Fun Fact: Gra, która wychodzi na trzy platformy nadal jest exclusivem. Srprawdź na CDA ;)

Jeśli chodzi o chmurę - szklane domy i góry ze złota. Nie ma prawa to działać, więc jestem ciekaw jak z tego wybrną. Moc pięciu Xboxów w jednym Xboxie. Yeah, right.

EDIT2:

Source Engine lol

I? Source Engine to wciąż bardzo dobry silnik. Nie mówię o tym z 2005, na którym był początkowo HL2, tylko o tym, który napędzał Portala 2 i ostatni epizod. Może nie ma bajerów jak CryEngine, ale jest wydajny, a to chyba największa zaleta w przypadku tak słabej konsoli :trollface:

Żadne zgromadzone przez Kinect dane nie opuszczą konsoli bez naszej wyraźnej zgody.

Śmiechłem. Przy pierwszym uruchomieniu wyskoczy komunikat, że jak nie wyrazimy na to zgody, to możemy nawet nie włączać konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to w ogóle przeczyta? :)

Co do Sourca to napędza on Dote2 ale ta już jest stylizowana na komiksową grafikę i wygląda na pierwszy rzut nieźle ale gdy zrobimy przybliżenie... Dobra zmieńmy temat.

A co do eksów do Xbone, to już wcześniej wspomniałem, że nie uwierzył bym w te 15 eksów. Dam sobie głowę ściąć, że TitanFall był do nich zaliczony. Mamy więc nowe IP i eks. Więc licząć TF i Quantum Break pozostaje 13 eksów i 6 nowych IP do poznania. Co do tej gry to podobno ma wykorzystywać moc Chmury czyli moc obliczeniową tych 300 tysięcy serwerów. Czy to oznacza, że gra będzie wymagała stałego połączenia z internetem? Bo na to wygląda. Skoro AI ma być obliczane nie przez konsolę a Chmurę.

Pozostały 3 dni do E3. Jeden leak już był, myślę, że jeszcze coś ktoś gdzieś wygrzebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się czytać poprzednich postów, ale czytaliście o używkach na XBone? Oficjalnie potwierdzono, co i jak z nimi. Mianowicie, że będzie można je podarowywać tylko znajomym z XLA, ale dopiero wtedy, gdy będą na naszej liście minimum 30 dni. Obostrzeń jest oczywiście dużo więcej, ale ogólnie jest tak, że co prawda zezwolą na handel używkami, ale cała procedura będzie tak upierdliwa, że mało kto się na to zdecyduje.

Cóż, czekam teraz na oficjalne wieści na temat używek od Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale! Teraz z pewnością uspokoili sporo potencjalnych klientów... Ja już kilka stron wcześniej pisałem, że pod ''wspieraniem rynku gier używanych" Microsoft może zmieścić pierdyliard upierdliwych pomysłów i widzę że praktycznie wcale się nie pomyliłem. Nie ogarniam w ogóle tej całej sytuacji, że niby mamy się cieszyć na wieść o tym, że zamiast opłaty za używaną grę wrzuca się system, nawet jeśli tańszy to równie upierdliwy. Obserwując niektóre z tych PRowych sztuczek można odnieść wrażenie, że ktoś ma wszystkich za idiotów. Pozbywają się online passów i nagle pojawiają się takie kwiatki jak wymieniona przez Stillborna wymiana gier między znajomymi nazywana ''wspieraniem rynku gier używanych". To będzie ciekawa generacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, sprawa używek to dla mnie poważny argument decydujący przeciw lub za kupnem konsoli, bo kupuję właściwie tylko gry używane. O Sony jestem raczej spokojny, nie wydaje mi się, żeby blokowali używki (zresztą, mówili już parę tygodni temu, że nie będą tego robić i w tej materii nie powinno się podczas e3 nic zmienić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

Jak zwykle AJ niezwykle dobrze i celnie podsumowuje całą sytuację i rozbija całą marketingową papkę Microsoftu w pył nie zostawiając kamienia na kamieniu ;] Przy okazji - słusznie - modli się o to, żeby Sony nie wpadło na ten sam idiotyczny pomysł, bo inaczej... będzie ciekawe tongue_prosty.gif W sumie dobrze też zauważa, coś o czym wspomniałem w komentarzu do jednego z newsów, że jeżeli firmy chcą ograniczać rynek gier używanych to niech robię tak aby kupujący nie chciał odsprzedawać gier, czytaj: były dobre, miały wartościowe DLC, wsparcie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już nawet tu na CD-Action ,moderatorzy ,redaktorzy ,wszelkiej maści dziennikarze i ludzie pracujący ogólnie w tym serwisie i miesięczniku ,dołączyli się do mody krytykowania Microsoftu. Byłem głupi ,bo myślałem, że, chociaż CD-Action będzie obiektywne w stosunku do Microsoftu ,myliłem się. Ta krytyka giganta z Redmont za "blokadę używek" ,"inwigilującego kinecta" , "za wymus połączenia z siecią" ,a jednoczesne przyrównanie Sony niemal do samego Boga ,zahacza o paranoje i po prostu głupotę ,jakby pc-towcy zapomnieli np. o steamie . Linkowanie żałosnych i błazeńskich gifów czy filmików również o tym świadczy. Ta cała nagonka medialna na MS ,przypomina mi żywo nagonkę na pewną partie polityczną. Dzisiejsze media można przyrównać do szczurów, które zjedzą wszystko a nadal nie będą nasycone i tak jest, choćby na przykładzie tego co się dzieje w mediach stosunku do MS. Ale tu nie ma co również zwalać całej winy na media ,ale przede wszystkim na ludziach wyszkolonych w stosowaniu czarnego pijaru ,pracujących min. w Sony ,czy mediach, im przechylnych. Microsoft na razie przegrywa z Sony ,ale tylko PR ,bo sama prezencja konsoli wydaje się być lepsza od tego co na razie zaprezentowali Azjaci. I mam szczerą nadzieję, że MS na E3 pokaże, na co go w pełni stać. A jeszcze jedno ,wiem, że zaraz tutaj będę okrzyknięty trollem i dostanę pewnie "niespodziankę" od moderatorów ,za to, że nie zgadzam się z ogólną opinią na temat Xbox One panująca w mediach. Ale nie jestem trollem ,piszę prawdę ,bo wychowałem się na Windowsie 3.1 ,grach z serii AoE ,Halo i Mchw .I dlatego nadal będę wierny Microsoftowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft na razie przegrywa z Sony ,ale tylko PR ,bo sama prezencja konsoli wydaje się być lepsza od tego co na razie zaprezentowali Azjaci

1. Dużo słabsza sprzętowo

2. Obligatoryjny Kinect podniesie cenę

3. Gorsze wsparcie dla twórców (zwłaszcza tych mniejszych - utrzymanie dwustopniowego procesu certyfikacji, brak selfpub)

4. Mniej zapowiedzianych gier (blisko 50 na PS4, 30~~ na XBONE)

5. Na PS4 nie będzie cyrków z weryfikacją co 24h

6. Nic nie wskazuje na wsparcie dla akcesoriów USB-HID w XBONE co oznacza ponownie "emulowane" 900 stopni w kierownicach i oszukiwany FFB

7. Dostęp do TV nie dla EU, a w US wymaga zakupu dodatkowego pudła

8. Microsoft ma problemy z ESRAM, a plotkuje się o zmniejszeniu szybkości GPU

Więcej innych pierdół

Z której strony lepsza konsola lol.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft, pls go.

Jasne, że możesz mieć swoją opinię, ale podaj jakieś fakty. Tak tak, to z pewnością sprawka czarnego PRu Sony i całego świata, że praktycznie wszyscy poza niektórymi skrajnymi przypadkami obśmiali cała tę konferencję. Nawet nie zamierzam tutaj wchodzić w specjalną dyskusję, bo nie wiem jakim trzeba być ślepcem, aby nie dostrzec jak źle jest prowadzony PR Microsoftu i jak można się godzić na takie praktyki jakie są prezentowane od dnia ogłoszenia nowej konsoli.

,jakby pc-towcy zapomnieli np. o steamie

Teraz sprawdź sobie ceny gier konsolowych, a tych PC. Porównaj też czy na steamie/PSNie ktoś każe ci płacić za multi i dostęp do promocji gorszych niż na rzeczonym steamie, albo logować się co 24h, lub sprawdzać cię co godzinę etc. DRM DRMowi nierówny.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thorus22

Nie piszesz o rzeczywistości tylko o twoich wyobrażeniach o niej czyli tym, że według ciebie wszyscy - bez własnych przemyśleń - ruszyli krytykować Microsoft po prezentacji Xbox One. Można sobie wmówić, że to wszystko pic na wodę i fotomontaż oraz sprawka złych konkurentów giganta z Redmond, ale to zaklinania rzeczywistości i twierdzenie, że czarne jest białe i vice versa. Jest potwierdzona konieczność sprawdzania konsoli co dwadzieścia cztery godziny? Jest. Ograniczanie rynku gier używanych? Jest. Ofc dla MS gry używane mogą oznaczać np. korzystanie z jednego tytułu przez członków danej rodziny a nie możliwość oddania/odsprzedania gry do bodaj GameStopu bez korporacyjnych marży albo innego syfu. Pozostałe powody, dla których MS zbiera cęgi masz podane w postach szanownych przedmówców =] E3 to ostatni dzwonek dla Microsoftu aby chociażby trochę polepszyć swój wizerunek i pokazać, że ich konsola to nie tylko centrum multimedialne dla amerykańskich telewizorów, ale także dekoder pudło do odpalania gier. Impreza tuż za rogiem, więc zobaczymy co wyjdzie z ich obietnic :)

Jeżeli dokładnie obejrzysz filmik, który zalinkowałem to dowiesz się, że np. AngryJoe (ale obstawiam, że nie tylko) modli się o to, żeby Sony nie wpadło na podobne, idiotyczne pomysły (na razie coś tam słyszałem, że ew. planują umywać ręce jak Piłat i zostawić kwestię używek w rękach wydawców). Jest akcja #NoDRM bodaj, ludzie spamuję na twitterach ludzi z Sony a i chyba korporacyjne, japońskie głowy były w stanie zauważyć jakie gromy poleciały na Microsoft za ich patenty anty-używkowe. Jeśli Sony ma sensownych gości zatrudnionych w marketingu to jedna z najlepszych sposobności aby wbić szpilę konkurencji jest podana im na srebrnej tacy. Pytanie czy zechcą to wykorzystać czy jednak pojadą totalnie po korporacyjnej linii zarabiania pieniędzy. Odpowiedzi poznamy prędzej czy później ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Sony ma dwa wyjścia odnośnie DRMów. Ogłosić całemu światu, że konsola będzie wolna od DRM albo DRMy będą ale tylko jeśli zażyczy sobie tego wydawca. A skoro Japończycy obrali drogę "jesteśmy tutaj dla developerów/dla graczy" to niczego innego w tej kwestii bym się nie spodziewał. W obu przypadkach Sony i tak zostaje na wygranej pozycji. Nikt im niczego nie zarzuci.

thorus22

Gdyby nie było Sony to MS byłby porównywany do Nintendo albo do PCeta (sprawdź news DRM to wolność, ostatnia strona). I sytuacja była by taka sama. MS byłby hejtowany a konkurencja chwalona.

Jako gracz z Polski nic z prezentacji Xbone do mnie nie przemówiło. Netflix? Nie będzie u mnie działał. Oglądanie filmów i gadanie przez Skype? Idź do kina i zacznij gadać przez komórkę. Mógłbym wymieniać dalej ale było to przerabiane z tysiąc razy.

Co do gier do CoD mnie nie interesuję. Sport mnie nie interesuję. Forza mnie nie interesuję. QB pewnie później ukaże się na PC.

Jutro E3 i jak się nie mylę to u nas konferencja MS odbędzie się o 18:30. A konkurencja następnego dnia o 3:00, szkoda, że tak późno. Pooglądam dopiero wieczorem :(. Dla niektórych osób DRM zadecydują o losie konsoli dla innych eksy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thorus22

lol.png

"Moda krytykowania Microsoftu" totalnie mnie rozwaliła. Nic nie bierze się bez przyczyny, a krytyka ma to do siebie, że jest uzasadniona. W Twojej wypowiedzi nie znalazłem ni grama kontrargumentu. Jednakowoż po kolei:

Byłem głupi ,bo myślałem, że, chociaż CD-Action będzie obiektywne w stosunku do Microsoftu ,myliłem się.

Mylisz przestawianie informacji, faktów (jak ma to miejsce w newsach) z wyrażaniem swych opinii, którym służą takie jak te fora dyskusyjne. Polecam zresztą zajrzeć w słownik, naprawdę oczekujesz od kogokolwiek obiektywnych opinii? lol.png

Ta krytyka giganta z Redmont za "blokadę używek" ,"inwigilującego kinecta" , "za wymus połączenia z siecią" ,a jednoczesne przyrównanie Sony niemal do samego Boga ,zahacza o paranoje i po prostu głupotę ,jakby pc-towcy zapomnieli np. o steamie .

"Ta krytyka batoników czekoladowych xxx za to iż są drogie, smakują jak kupa i mają brzydkie opakowanie zachacza o paranoję. Czego Ci ludziska wymagają ?!?!???11oneeleven".

I jak tu nie porównywać X1 z PS4, skoro oba te urządzenia są... konsolami do gier.

Linkowanie żałosnych i błazeńskich gifów czy filmików również o tym świadczy.

A propo dealwithit.gif

Ale tu nie ma co również zwalać całej winy na media ,ale przede wszystkim na ludziach wyszkolonych w stosowaniu czarnego pijaru ,pracujących min. w Sony ,czy mediach, im przechylnych.

Okazuje się ludziska że MS nie jest niczemu winne. Systemy antyużywkowe, always online i xboxonehasnogame to wina złowrogich mediów...

I mam szczerą nadzieję, że MS na E3 pokaże, na co go w pełni stać.

Wszyscy mamy taką nadzieję.

Ale nie jestem trollem ,piszę prawdę ,bo wychowałem się na Windowsie 3.1 ,grach z serii AoE ,Halo i Mchw .I dlatego nadal będę wierny Microsoftowi.

Damn, a miałem nadzieję iż to nie fanboy i serią argumentów udałoby się jeszcze przemówić temu człowiekowi do rozsądku.

@blik

Sony ma dwa wyjścia odnośnie DRMów. Ogłosić całemu światu, że konsola będzie wolna od DRM albo DRMy będą ale tylko jeśli zażyczy sobie tego wydawca. A skoro Japończycy obrali drogę "jesteśmy tutaj dla developerów/dla graczy" to niczego innego w tej kwestii bym się nie spodziewał. W obu przypadkach Sony i tak zostaje na wygranej pozycji. Nikt im niczego nie zarzuci.

No nie do końca. Ktoś już czy tu, czy gdzieś indziej wspominał, że w przypadku gdy Sony pozostawi kwestię DRM w rękach wydawców gier, połowę winy za ewentualne offline passy z czystym sumieniem będzie można zwalić na Sony.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już nawet tu na CD-Action ,moderatorzy ,redaktorzy ,wszelkiej maści dziennikarze i ludzie pracujący ogólnie w tym serwisie i miesięczniku ,dołączyli się do mody krytykowania Microsoftu

Pro-tip: Jesteśmy na forum. Piszesz do zwykłych zjadaczy chleba.

Byłem głupi ,bo myślałem, że, chociaż CD-Action będzie obiektywne w stosunku do Microsoftu ,myliłem się.

Nadal jesteś na forum, nie piszesz do redaktorów.

pc-towcy zapomnieli np. o steamie

1. Steam nie jest obowiązkowy.

2. Ma niższe ceny.

3. Ma tryb offline.

ale przede wszystkim na ludziach wyszkolonych w stosowaniu czarnego pijaru

I tu się zgodzę. Tylko że ci ludzie pracują akurat w Microsofcie. Niefortunnym zbiegiem okoliczności załapali się na konferencje i wywiady na temat Xbox One i go obsmarowali.

Ale nie jestem trollem ,piszę prawdę

2 posty i brak argumentów. Serio, nie wyglądasz jak troll.

@bleub - Mistrzowskie biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdaction.pl/news/32973

Tak jeszcze dorzucę drobną garść plotek, z których część może mieć jakiś sens, ale w sumie naprawdę nie wiem jak jeszcze gorzej może być w kwestii DRM :P Możliwe, że autorowi chodziło o to, że tak naprawdę teraz MS robi zasłonę dymną, ale... kurde, tak naprawdę z czego miała by robić? Teraz niby próbowali się tłumaczyć co rozumieją pod pojęciem gry używanej, potwierdzili potrzebę bycia online raz na 24h więc... No, pewnie trzeba podejść do tych rewelacji ze zdrowym rozsądkiem. Za godzinę chyba zaczyna się konferencja, zobaczymy co tam powiedzą ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie z każdym kolejnym newsem Microsoft coraz bardziej się pogrąża i nie wiem co musiałoby się stać, by MS wyprowadził to wszystko na prostą. Brak możliwości uruchomienia gier bez podłączonego neta, weryfikacja co 24, a w przypadku gry na nieswojej konsoli na swoim koncie co 60 minut (jak dobrze pamiętam). Kinect 2.0, którego słabości dostrzegł także i sam Microsoft. Korzystanie z mocy obliczeniowej chmury w trakcie grania, co wymusi stały dostęp do internetu...

Przy każdej nowej porcji informacji mówię sobie, że gorzej już być nie może. Jednak Microsoft cały czas pokazuje mi jak bardzo się mylę.

@Edit

MGS V na konferencji MS? W dodatku osobiście pojawił się Kojima? ocb?

Jak do tej pory poza MGS, Quantum Break i Wiedźminem MS nie pokazał nic ciekawego...

I jeszcze ta cena... 500 juros. Oby Sony nie popełniło tego błędu.

Edytowano przez Daedroth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry, gry, gry. Dużo gier. Dużo eksów. Można się jarać, można hejtować.

Z eksów zaciekawił mnie jedynie DR3. Ryse według mnie to najgłupszy pomysł na grę, walczysz, walczysz, stop, wciśnij X, wciśnij Y. Zapętlić i mamy grę? Nudy. Gra była zapowiadana jako slasher na Kinecta. Zakładam, że ktoś stwierdził, że wciskanie przycisków jest bardziej emocjonujące od machnięcia ręką.

Wiedźmin, DS2, MGSV ukażą się na innych platformach. Żadnego jRPGa, nic z strategi (które to przecież łapami i głosem powinno się bosko "grać").

A teraz sprawa Forzy, Chmury, Braku AI. Aby chmura działała nasz konsolą musi być podpięta do internetu. Fakt. Więc aby gra działała w SP muszę cały czas być podpięty do sieci czy to AI się zgra na konsolę? (drive-atar ?.? o.0 0.0?). Nie wiem. Nie wiem jak ta chmura działa. Jak dla mnie Pass.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można było tak ze trzech gier jeszcze pokazać w maju? Było ich na tyle dużo, że konferencja E3 niewiele by straciła, a smród byłby mniejszy.

Definitywne plusy

+ Quantum Break. Mało, ale to co było wyglądało zacnie. Skojarzyło mi się nieco z Ghost Trick z tym ratowaniem pani w zawieszonym czasie. Jeśli gra nie wyjdzie na PC, to możliwe że będzie dla mnie system-seller.

+ D4. Bo to gra od twórców Deadly Premonition.

+ Dead Rising 3. O ile nie jest czasowym exclusivem.

+ Crimson Dragon. Mówcie co chcecie, fruwanie smokiem było dla mnie drugim obok Dance Central powodem, by się zastanawiać nad kinkietem.

+ Black Tusk nie robi kolejnej strzelanki, tylko coś, co wygląda na podróbkę Splinter Cella? That's nice.

+ Insomniac zmienia obozy.

Chyba plusy:

+ RYSE. Wygląda ślicznie, ale ta walka... wcale bym się nie zdziwił, gdyby była dostosowana do Kinecta (na zasadzie - walnij gdzieś w stronę przeciwnika, po czym wykonaj określony gest, by przejść QTE). No cóż, może dwie zmory tej generacji, czyli QTE i Kinect razem dadzą coś fajniejszego.

+ Project SPARK. Na początku myślałem, że to jakieś byle co, prezentacja mnie nie powaliła, ale potem pokazali filmik, w którym odtworzyli Limbo, Geometry Wars i The Ballance. Odpowiedź na LBP?

+ Gry za Golda. Może nawet się skuszę. Hem, jeśli będą lepsze niż AC2 i Halo 3.

+ To, że funkcjonalności z pada PS4 Microsoft umieszcza na SmartGlassie wydaje mi się sensownym posunięciem. Znaczy, kompletnie mnie nie obchodzi share'owanie gameplayów i uważam, że dobrze, że pad do X360 nie będzie zawierał tej (IMO zbędnej) funkcji.

Chyba minusy:

- Cena. Pan powiedział 500 dolarów w Europie, ale chyba chodziło o 500 euro. Czyli dużo.

- ...ale ten ex od Insomniac to przesadnie fajnie nie wygląda.

- Dużo kłapania dziobem o tym, że jesteśmy pro indie, ale konkretów wcale.

- Nie zdementowano wszystkiego, co już wiemy o X1. ; )

Zdecydowanie minusy:

- Brak Fable IV. Liczyłem na rehabilitację serii.

- No i co z Halo, jakiś kompletnie bez treści ten fragment prezentacji był. Gearsów ni widu ni słychu.

- Project Gotham Racing 5? Banjo Kazooie? Nie? No trudno.

Kinectowe komendy w W3. Hehehe, chciałbym zobaczyć miny chardkor erpegowcuw po ogłoszeniu tego ficzera.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pozwolę zacytować samego siebie, bo chyba dyskusja jest tu, a nie w temacie o E3...

To tak. Konferencja dobra. Dużo gier, Kinnecta i tym podobne poukrywali, ale też same gry mnie niezbyt porwały. Nie mówiąc też o samej konsoli itp.

- MGS oczywiście świetny, ale to multiplatforma. Oby wyszło też na PC, nie tylko konsole.

- Ryse to God Of War z gameplayem z Heavy Rain. Dziękuję, postoję. (a i tak podobno było przyspieszone na pokaz)

- Quantum Break spoko, może (kiedyś) wyjdzie na PC.

- Forza... Pozwolę wypowiedzieć się ekspertowi. Szczęka mi nie opadła. Na szczęście sami powiedzieli, że nawet nie musimy w to grać, samo będzie. tongue_prosty.gif

- Dead Rising nawet, nawet.

- Project Spark. Takie LBP. Tu też samo się wszystko robi.

- Killer Instinct

- Sunset Overdrive. Insomniac (stream mi sciął)? Trailer zapowiada się ciekawie, ale z Fuse też tak było...

- D4 może być naprawdę ciekawe. Jedyny ex którego bym żałował. Choć nawet nie wiedziałem, że trójka wyszła.

- Gierka od twórców Superbrothers: Swords & Sorcery

- World Of Tanks, na x360.

- Minecraft HD. :lol:

- Wiedźmin 3. Kolejna niezła... multiplatforma.

- Battlefield 4. Chmura im się zwiesiła, więc w końcu odpalili z PCta. ;) I mappack pierwszy na Xbone.

- Halo. Z Megazordem wylaniającym się z pod pustyni. Spoko, nie spodziewałem się. I Master Chief noszący kaptur na hełmie.

- Titanfall. Może być OK. COD + jetpacki + mechy. Choć nie jest to SHOGO. Niby mówili, że ex, ale podobno miało być też na PC i x360.

Coś jeszcze było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie prezentacji Microsoftu przeszła nad moją miejscowością chyba burza tropikalna, bo to co widziałem za oknami - fruwające dość spore gałęzie drzew, grad wielkości jajek i konkretne podmuchy wiatru, uniemożliwiły mi zobaczenie na żywo konferencji giganta z Redmond. Nie czekam na prezentację Sony - firma jest mi obca, więc gry z nią związane również. Ubi pokaże gameplay z Watch Dogs, które pewnie będzie grą roku A.D. 2013, a EA nową FIFĘ, NBA, Dragon Age'a III (yuupi smile_prosty.gif) i inne bla bla bla. Co do tego co pokazał MS nie mam wątpliwości - jest na co czekać i skusiłbym się na Xboksa One, lecz powstrzymują mnie trzy rzeczy. Po pierwsze - cena. 500 euro czyli ponad 2 tys. zł u nas w kraju, to nie jest hop siup, nawet na zbliżające się Boże Narodzenie (no co? Z dnia na dzień jest co raz bliżej). Po drugie - zabicie używek. Nigdy nie zdarzyło mi się kupić gry w premierowej cenie czyli za 200 zł - wyjątkiem była kolekcjonerka W2 na X360, więc daję sobie rękę uciąć, że to się nie zmieni, a czekanie na przecenę do jakiś 80 zł może trwać w nieskończoność. Obecnie kupuję w maksymalnie miesiąc po premierze używkę jakiegoś świeżego hita za 8-9 dyszek i jestem stówę do przodu. Po trzecie - na X360 jest jeszcze tyle świetnych gier do ogrania, więc aby znaleźć czas na 360 i One oraz inne życiowe sprawy, doba musiałaby trwać 48 godzin, a ja musiałbym nie spać. Co przemawia jeszcze za pozostaniem przy odchodzącej do lamusa konsoli? Gold, które zaczyna mieć jakikolwiek sens - szkoda, że tak późno confused_prosty.gif 6-9 dobrych gier na miesiąc za około 50 zł na kwartał to niezły interes dla mnie. Na start Halo 3, które niezbyt mnie kręci, ale spróbuję oraz ACII, na którego polowałem już od dłuższego czasu, zwłaszcza że zaczynam przygodę z jedynką. Problemem okaże się zapewne to, że posiadam Slimkę z 4GB oraz pendrive'a 16GB, co może okazać się zbyt małą ilością miejsca na te gry. ACII oraz Halo 3 to już prawie 11GB. Chyba czas kupić dysk twardy do konsoli.

Konkrety - zero TV. Multum Kilka gier, które zrobiły na mnie wrażenie. RYSE, Quantum Break - gra, która będzie killerem, Battlefield 4 z naprawdę realistyczną grafiką, Wiedźmin 3 - kolejny killer. Tylko dlaczego zabrakło nowych Gearsów?

Jestem tak pozytywnie nabuzowany informacjami o produkcjach od MS, że chyba zrobię sobie nocką sesyjkę z Dragon Age'm na mojej kochanej 360. Muszę się rozładować tongue_prosty.gif

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie minusy:

- Brak Fable IV. Liczyłem na rehabilitację serii.

- No i co z Halo, jakiś kompletnie bez treści ten fragment prezentacji był. Gearsów ni widu ni słychu.

Czy ja wiem czy takie znowu minusy? Gearsy się troszkę wypaliły, co widać po sprzedaży Judgement. Fable też raczej nie powinno być już poszerzane, a na następne Halo jeszcze przyjdzie graczom poczekać. Jak dla mnie nie ma sensu ciągnąć pewnych marek w nieskończoność, bo nic dobrego z tego nie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...