Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@Darkmen

Co do tego pełnego szczęścia zakończenia, to mam nadzieję, że takie też się znajdzie, ale tylko przy największym wysiłku gracza, co nie zmienia faktu, że później zrobię wszystko, żeby zobaczyć zagładę Galaktyki :)

Chyba najbardziej irytującą rzeczą płynącą z tych doniesień, jest właśnie fakt, że ma być słabe zakończenie. Jeszcze byłam w stanie znieść to, że zepsuli Dragon Age 2 mimo świetnej jedynki, więc po prostu dwójkę sobie odpuściłam. Ale ciężko jest nie zobaczyć zwieńczenia trylogii i fakt, że prawdopodobnie go zepsuli strasznie mnie wkurza. Chociaż jeśli mowa o tym scenariuszu, to mogli specjalnie wrzucić taką mega-początkową wersję i nas jeszcze zaskoczą. W razie czego, przejdę ME3, zapomnę o nim i będę słuchać dobrej muzyki z ME - bo tylko tego jestem pewna, że mnie nie zawiedzie :)

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam fabuły gry. Muszę przejść jeszcze dwójkę, a obawiam się, że przez Prince of Persia i Gothica 3 się nie wyrobię...Najwyżej fabułę ME3 poznam w wakacje, żaden problem. Osobiście chciałbym tylko tego, aby był to w dalszym ciągu RPG, z zadaniami wymagającymi myślenia i przede wszystkim wyborami moralnymi, które są jak dla mnie największym atutem gry. Takiego Mass Effecta chciałbym widzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

Ta sprawa ze scenariuszami jednak odrobinę śmierdzi, nie sądzisz? Rozumiem, że jakoś wymknęło im się demo do XBL, ale cały scenariusz? Niemożliwe i tyle. Wydaje mi się właśnie, że mógł on ''wyciec" celowo tylko po to aby jakieś echa reakcji na scenariusz poniosły się do Bioware'u. Prawdę mówiąc to taka zagrywka byłaby nawet rozsądna, komu jak komu, ale fanom muszą dogodzić.

No chyba, że zwyczajnie wyciekł i nic w nim nie zmienią, to już inna sprawa. Przekonamy się w marcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss Ja myślę podobnie. Mam taką teorię: ten scenariusz był pierwszą wersją jeszcze do zmiany, pewnie taką w której dało się jeszcze wszystko zmienić. Teraz każda osoba, nawet taka która sama scenariusza nie czytała, wie że nie ma się czego po fabule spodziewać. I nawet jeśli w rzeczywistości fabuła nie będzie jakaś genialna to i tak wszyscy będą zachwyceni, bo spodziewali się najgorszego. Chociaż trzeba przyznać, że Ea i BioWare potrafi prowadzić, delikatnie powiedziawszy, dziwną kampanię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeśli mowa o tym scenariuszu, to mogli specjalnie wrzucić taką mega-początkową wersję i nas jeszcze zaskoczą.

Mega początkowa wersja też jest na internecie ale różni się od tej drugiej, ta druga ma ponoć datę czy coś w tym stylu i raczej jest to ten scenariusz poprawny.

Wiesz sam siebie tez tak pocieszałem ale jednak wątpię aby scenariusz był fałszywy w większości bo przecież nikt by tego nie pisał. Ale jeśli tak by było to bym był happy o ile tylko wersja ostateczna była by lepsza.

@Abyss

Tak trochę to śmierdzi ale mimo wszystko wątpię aby wiele tego zmienili, pewnie nagrali już większość dialogów do gry a fabularnie to nie jest 1 czy 2 wpadki a naprawdę sporo potknięć z tego co słyszałem. Muszę przyznać, że niektóre momenty wydają się być wręcz wycięte i albo nie ma ich jeszcze dopisanych w scenariuszu albo po prostu wycięli je do DLC.

Wiesz z tym scenariuszem to jest taki problem, że on był w demku, to z tego co wiem raczej rozpiska scenariusza niż ona cała. Raczej wątpię aby Bioware to wypuściło celowo bo jeśli tak to zrobili by to szybciej, teraz gdy pewnie w większości mają ponagrywane dialogi nie ma czasu już wiele zmieniać. W demku były dwie rozpiski, jedna dużo starsza druga nowsza i obydwie się od siebie dość znacząco różniły. Powiem tylko, że w starej wersji scenariusza była sytuacja gdzie

mieliśmy wybór podobny do tego z Virmiru i ktos z naszej załogi nas zdradził ale później przejrzał na oczy, mogliśmy uratować albo naszego lojalnego towarzysza albo tego który nas zdradził.

* (dałem do spoilera po zastanowieniu tak dla bezpieczeństwa) Jednak w ostatecznej wersji to zmienili i takiej sytuacji nie ma (fakt, trzeba tu ich poprawić, że na lepsze jak na razie).

Zresztą Bioware straszną zadymę później z tym robiło, najpierw wypowiadali się, ze to tylko wczesna wersja i w ostatecznej wersji wiele zostało zmienione zaś potem dopiero się przyznali, że scenariusz rzeczywiście wyciekł i jeśli fanom się coś nie spodoba to moze to zostać zmienione... problem tylko w tym, że musieli by zmienić jakieś 80% tej historii. Wiesz JA bym się nawet cieszył gdyby to była prawda co ty mówisz bo MI też zależy aby ME3 był jak najlepszy i jeżeli to by pomogło to jestem za... zresztą najwięcej negatywnych komentarzy mają na razie nasze kochane wybory (ponoć

Raknii

z ME1 kompletnie nie ma wpływu a obiecywali, że będzie oraz

ostateczny wybór w ME2

**) oraz końcówka... sam jestem ciekawy bo akurat tych aspektów nie sprawdzałem

PS: Ma ktoś już nowe CDA? Coś nowego i ciekawego o ME3 czy stara bida?

PS2: Kiedy ma być ta impreza czy coś tam gdzie zaprezentują nowych członków załogi i nowy poziom? To dla wszystkich czy tylko redaktorzy mieli wstęp?

Żeby była jasność, to co podałem w spoilerach to:

*stara wersja scenariusza

**Wybory z ME1 i ME2 wybrane przezemnie a mające dużo negatywnych komentarzy na forach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... miałam plany zagrać w demo Kingdoms of Amalur, aby zgarnąć bonus do ME3, ale jak zobaczyłam, że ma rozmiar 2,8gb to z moim internetem 0,5mb podaruję sobie :/ A jeśli do tego miałabym już teraz uruchamiać Origina - napewno nie.

@Darkmen, tak jak mówiłam próbuję się jakoś pocieszać i szukać teorii spiskowych jeśli chodzi o fabułę :)

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? Wybór z

Raknii

nie ma znaczenia? : ( A liczyłem na to, że

wykorzystam ich jako sojuszników do walki ze Żniwiarzami

A w CDA napisali, że

ludzkie kolonie zaczną znikać, wtedy też Shepard zrozumie, co się święci. W dodatku Żniwiarze nagle zaatakują (nagle? To co? Oni zapomnieli o Żniwiarzach?), "wezmą się niewiadomo skąd".

Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem

decyzja w sprawie Rachnii ma swoje konsekwencje w postaci być albo nie być dla Grunta (najnowszy GameInformer)

Demo ME3 wychodzi w Walentynki.

Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=jGs7y381WPY...nel_video_title Informacja pojawia się pod koniec filmiku. Chyba, że to tylko wersja z Kinectem.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wait...

Czyli część bohaterów z ME2 też powinna być w ekipie ? (Zgrozo nie chcę znowu Mirandy !)

Z drugiej strony... Bioware sprawił mi przykrość datą wydania dema... 14 lutego, nie należy do najlepszych dni w ciągu roku. ;/ Ale może dzięki temu ulżę sobie rozwalając mutanty zrobione przez żniwiarzy. :P

Acha i przy okazji... Czy jeśli grając w demo je ukończę, to bonusy które będą w Kingdoms Of Alamur: Reckoning, nie trafią do ME3 ? Mowa o tych Omni ostrzach oraz pancerzu N7.

Bo nie wiem, czy jest sens pobierać właśnie demo Kingdoms Of Alamur dla tego pancerza i broni ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wait...

Czyli część bohaterów z ME2 też powinna być w ekipie ? (Zgrozo nie chcę znowu Mirandy !)

gdzieś czytałem, że mamy nie mieć do wyboru tylu towarzyszy co w ME2, więc ja osobiście stawiam, że dorzucą 2-3 postacie z sequela. Inni mogą się natomiast pojawić jako tymczasowi członkowie drużyny (wiadomo, że takim będzie Anderson)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś, jak będą dystrybuowane te dodatki po ukończeniu obu dem ? Pytam się w sensie takim, czy email muszę podawać albo coś ten deseń.

Bo w zasadzie, dla tego pancerza i spluwy mogę pobrać KoA:R a Demo ME3 pobiorę tylko dlatego, żeby sprawdzić czy mi gra pójdzie. ;) Chociaż, może dzięki demu KoA:R kupię pewnie pełną wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo ME3 w walentynki.
Wtedy się ładnie mi ferie zaczynają. Ale raczej na pewno nie przetestuję demka. Nigdy tego nie robiłam i robić nie zamierzam. I tak, że część gameplay'ów obejrzałam to duży postęp, bo zazwyczaj nawet tego nie robię :D Ale jak tu grzecznie czekać na premierę, jak coraz więcej info wycieka i filmików?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce mi się wierzyć w to jakie wymagania sprzętowe bedzie miał ME3. Pójdzie mi przynajmniej na średnich:

Minimalne:

System operacyjny: Windows XP SP3 / Vista SP1 / Windows 7

Procesor: 1,8 GHz Intel Core 2 Duo (lub odpowiednik AMD)

Pamięć RAM: 1 GB dla XP / 2GB dla Windows Vista i Windows 7

Napęd optyczny: DVD - prędkość x1

Wolne miejsce na dysku twardym: 15 GB

Karta graficzna: NVidia 7900 256 MB lub lepsza; ATI X1800 256 MB lub lepsza

Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c

DirectX - DirectX 9.0c (zawarty w instalacji gry)

Zalecane:

System operacyjny: Windows XP SP3 / Vista SP1 / Windows 7

Procesor: 2,4 GHz Intel Core 2 Duo (lub odpowiednik AMD)

Pamięć RAM: 2 GB dla XP / 4GB dla Windows Vista i Windows 7

Napęd optyczny: DVD - prędkość x1

Wolne miejsce na dysku twardym: 15 GB

Karta graficzna: NVidia GeForce 9800 GT 512 MB lub lepsza, AMD/ATI Radeon HD 4850 512 MB lub lepsza

Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c

DirectX - DirectX 9.0c (zawarty w instalacji gry)

Żródło: http://masseffect.eu/28-newsy/mass-effect-...-sprzetowe.html

Jedyne na co mogę narzekać, to fakt, że w demie zawarty będzie początek fabuły - Ziemia. Nie wiem jak będę funkcjonować przez kolejne dni do premiery po przejściu dema. Będzie mnie nosiło z ciekawości co dalej :)

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania - wiedziałam że będą niewysokie sądząc po oprawie graficznej. Właściwie niczym się nie różni od ME2. Ale to nie jest ważne. BW potrafi robić dobre gry nie zwracając uwagi na grafikę. To tylko miły dodatek. Jedynie czego mi szkoda, to odejście od klimatu pierwszej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania naprawdę mi pasują. Bez problemu powinno na maska mi chodzić. Dlatego dema na pewno nie ruszę. :tongue: Gameplayów też nie oglądam, bo aż tak na tą grę nie czekam - to nie Wiedźmin. :smile:

A co do elementów RPG, to dla mnie jak najbardziej na rękę, że będzie ich jeszcze mniej. Wolę gry akcji. W ME 2 na przykład statku wcale nie rozbudowywałem i awansowałem postać automatycznie. Tym lepiej dla mnie. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturano W najnowszym CDA było napisane m.in. że masz 5 slotów na ulepszenie broni (spośród 30 opcji), ulepszony rozwój bohatera (osiem skilli po 6 stopnii rozwoju, z tym że po 3 stopniu wybierasz między dwoma wersjami), oraz fajna zależność między ciężarem oręża a czasem odnawiania się ocy - moja adeptka będzie chyba jednak nosić tylko cięki pistolet :) Ze screena, który wcześciej wrzucił Darkmen wynikało, że będzie nawet kilkustopniowy rozwój statku (broń, pancerze, nawet EDI będą mieli oddzielnie po kilka slotów). No i oczywiście to co w ME kocham - czyli wybory i rozmowy. Tak naprawdę jedyne czego się teraz boję to zwrotów akcji i zakończenia, bo słyszałam wiele opinii o słabości fabuły.

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...