Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Szczerze, to nawet nie wiem, czy demo sprawdzę

Jasne wszyscy tak mówią, a jak się tylko ukaże to pierwsi zassysają ;D

Jest nowy (lub stary a ja przegapiłem ale chyba to jest z dzisiaj) filmik na Bioware TV, nic ciekawego. Coś tam o ludzkich emocjach Sheparda i chwaleniu się, że mają 9 scenarzystów w teamie do ME3 (taaa, widocznie im to niezbyt pomogło :)) no chyba coś w tym stylu bo całego nie chciało mi się oglądać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dem raczej nie tykam, bo nie mam czasu do ogrywania wszystkich pełnych wersji. :tongue: Choć tym razem może się skuszę, żeby zobaczyć jak chodzi. Ale i tak wątpię. :laugh:

mam nadizeję, że Origina nie wsadzą.

A czy teraz nie jest tak, że wszystkie nowe gry od EA są zintegrowane z Originem? Ja stawiam, że będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy teraz nie jest tak, że wszystkie nowe gry od EA są zintegrowane z Originem? Ja stawiam, że będzie.

No niestety tak jest :( Ja nawet ME3 nie tyknę jeśli będzie miało to cholerstwo, no chyba, że znajdę sposób obejścia tego. Nie cierpię jak mnie ktoś zmusza do instalowania takich niepotrzebnych bzdur, dodatkowo jeszcze szpiegujących...

Jednak mam cichą nadzieję, że będzie wymagało tylko logowania się na konto Origina (EA samo mi tam przeniosło konto z EA) a nie instalowania całego tego szajsu na komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by była dobra alternatywa. Lub, jak czasami na pudelkach są komunikaty - "Gra wymaga jednorazowego podłączenia do internetu", lub coś w tym rodzaju. Instalacja - gdzieś Cię przekierowuje i koniec. żadnych Originów i tych innych niepotrzebnych rzeczy. No ale co na to poradzić. też bym wolała, żeby było tak jak poprzednio no ale co poradzić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki niemu partnerów do co-op'a znajdowałem natychmiast. A że ME3 też będzie z tym trybem...

Jak dla mnie granie w coopa to tylko granie z kimś na kim można bardziej polegać a nie na byle pierwszym lepszym gosciem z Steama. Parę razy próbowałem tak grać i natrafili mi się tacy "inteligentni" partnerzy którzy to niczym Rambo próbowali wchodzić pod lufy przeciwnikom i oczywiscie ginąć, że wolałem już sam tę grę przejść by sie nie denerwować. Oczywiscie jak ktoś chce to powinien mieć taką możliwosć instalacji programu ale nie powinno to być konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ufam randomom z Steama, ile razy gram z nimi w L4D2, zawsze ktoś gra zupełnie bez pomyślunku. Tak samo nie lubię grać 2v2/3v3 w SC2 z kimś, kogo też nie znam. Całe szczęście mam paru znajomych na roku, którzy chętnie zagrają ze mną w co-opa ME3. Ogólnie bardzo czekałem na co-opa w świecie Mass Effecta, uważałem to za naturalny dodatek do serii, ciekawe jak tryb hordy się sprawdzi, bo osobiście, chętniej widziałbym coś na miarę L4D, chociaż takie mapy jak ogromne centrum handlowe z mechaniką ME raczej by nie współgrały.

BTW, zauważyłem na screenach multi w skillach Soldiera, że posiada on Adrenaline Rush. Chyba to jakaś betowa niedoróbka, bo wątpię, żeby implementowali spowolnienie czasu w multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, zauważyłem na screenach multi w skillach Soldiera, że posiada on Adrenaline Rush. Chyba to jakaś betowa niedoróbka, bo wątpię, żeby implementowali spowolnienie czasu w multi.

Może da się radę coś takiego zrobić, ponoć w multi Strangleholda była możliwość używania bullet time, piszę ponoć ponieważ nie udało mi się tego sprawdzić (Midway upadł i serwery zgasły).

Albo będzie rozwiązanie podobne do Timeshifta gdzie rzucasz granat i otwiera się "koło" spowalniajace przeciwników lub po prostu po aktywacji tej mocy dostaniesz super prędkość (ew. spowolniesz przeciwników).

Swoją drogą czytałem na jakiejś stronce, że ponoć ma być możliwość dawania różnych broni członkom załogi (np. Liara może nosić karabin maszynowy lub snajperkę, Kaidan shotguna i karabin maszynowy co przecież przeczy ich klasom choć z drugiej strony było by to sensowne bo i SHepard może nosić różne bronie), i może jest to nawet prawdopodobne bo na jednym z obrazków Kaidan trzyma shotguna a jest Inżynierem. Ja o takim info nie słyszałem wiec pytam się was czy to prawda czy może nie jest to jeszcze potwierdzone, jeśli prawda to zastanawiam się czy nie dojdzie do sytuacji gdzie strasznie zostanie zbalansowanie klas towarzyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Darkmen

Faktycznie, na stronie www.masseffect.wikia.com pisze, że w Mass Effect 3 każda klasa postaci będzie mogła używać dowolnego rodzaju broni. Tak więc będzie można np dać Liarze karabin snajperski. Klasa będzie wpływała jedynie na to ile rodzajów broni będzie mogła jednocześnie nosić dana postać. Tak więc inżynier będzie mógł nieść jednocześnie dwa rodzaje broni ( na przykład strzelbę i karabin snajperski), a żołnierz wszystkie pięć rodzajów. Jako źródło tej informacji jest podane majowe wydanie amerykańskiego miesięcznika o grach "Game Informer". Można więc założyć, że informacja ta jest prawdziwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to ciekawe czy to nie naruszy balansu towarzyszy. No bo w sumie ja nigdy nie zmieniałem towarzyszom broni na inne, jakoś nie przekładało mi się to na grę a do tej pory to raczej wyglądało tak:

Lepsze moce towarzyszy ale gorsze uzbrojenie

Lepsze uzbrojenie ale gorsze moce

Jeżeli jakoś tego nie zbalansują to według mnie może dojść do ładnej katastrofy, no ale to tylko moje zdanie choć pomysł z osobnym dobieraniem uzbrojenia dla członków zalogi mi siępodoba :)

W sumie jestem ciekawy ile tych towarzyszy do końca będzie 9? Jeżeli tak to każdy ma mieć po 4 moce tak? (no chyba, że dojdą jakieś nowe dla nich w co wątpię), czy aby nie będzie za mało tych postaci na rozdysponowanie im mocy? Bo w ME3 mają dojść jeszcze nowe umiejętności (np. to wyciągniecie tarczy) jednak nie wiemy czy tylko Shepard będzie mógł z nich korzystać czy inni też.

PS: Jeżeli ktoś nie wie to zostało potwierdzone, że DLC z EK (towarzysz i chyba misja także) będzie można kupić osobno do standardowej edycji, tak piszę bo może kogoś to ucieszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że tym z towarzyszem z DLC będzie można prowadzić dialogi też poza jej/jego misją lojalnościową. Ciekawe czy to będzie jakaś zupełnie nowa postać, czy też ktoś, kto już w ME się pojawił

miło by też było, gdyby po jakimś czasie od premiery te wszystkie dlc z kolekcjonerki, preordera z origina/gamestop były dostępne dla graczy z normalną wersją gry. Ja sam nie zamierzam kupować kolekcjonerki i spokojnie sobie poczekam nawet kilka miesięcy (choć pewnie będzie ciężko wytrzymać) i kupię przecenioną grę w którymnś ze sklepów internetowych.

Edytowano przez visca1899
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, gra będzie bardzo zintegrowana z platformą EA

Potem wszyscy się dziwią, że gracze wolą kupować wersje konsolowe lub grę ściągnąć z sieci. EA powinno trochę przemyśleć swoją strategię, ponieważ nawet BF3 w wersji na PC pomimo bycia zdecydowanie najlepszą wersją jest najgorzej sprzedającą się z wszystkich dostępnych, a wśród przyczyn takiego postępowania najczęściej wymieniany jest Origin. Sam już dawno olałem ME3 aka ''Press X: The Game'', ale teraz podjęcie decyzji byłoby jeszcze łatwiejsze. Najbardziej zabawne jest tłumaczenie dlaczego gry nie będzie na Steam. Ograniczenia nałożone na producentów? Litości. ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.

Ja tam mam steama i origina i nie narzekam panowie, owszem muszę pobierać gry które mam zarejestrowane przez owe programy, no ale dzięki temu nie zarysuje sobie płyt. :P

A co do ME3.

Cóż, ja mam kilka obaw odnośnie fabuły a mianowicie.

Żadna cywilizacja nie ma szans z żniwiarzami, to jeśli okaże się że jedna miażdzypaszcza rozwali jednego żniwiarza to parsknę śmiechem. Żeby robak rozwalił maszynę z nie tego świata ? No końcu Bioware lubi fantazjować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam steama i origina i nie narzekam panowie, owszem muszę pobierać gry które mam zarejestrowane przez owe programy, no ale dzięki temu nie zarysuje sobie płyt. :P

Dla mnie to jest śmiech na sali, kiedy kupiłem Skyrima i nie mogłem normalnie z płyty zainstalować, tylko musiałem pobierać wszystko -.-. Ja wiem, że dla większości to nie problem, ale z moim internetem 1Mb to była katorga. Jedyne co mi się w Steamie podoba to to, że liczy mi godziny gry i tyle, ale mógłbym sobię XFire ściągnąć, więc dla mnie te platformy to po prostu głupota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeah! W końcu ukończyłem ME! Zaraz biegnę do sklepu po 2 część. :icon_twisted: Żałuję, że przez szkołę mam tak mało czasu na granie... ME przeszedłem w 5 posiedzeniach po 3-4h. :) Zakończenie fantastyczne, zachowałem się jak renegat, pomimo tego, że całą grę byłem idealistą. No, ale Rada zbyt mocno mnie wkurzała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs zauważ że w ME NIGDY nie widziałeś całej miażdżypaszczy a jedynie jej(niewielką) część, więc ja nie miałbym nic przeciwko gdyby w jednej scenie ziemia o polu kilku hektarów poderwała się do góry i zniszczyła statek. Poza tym ty piszesz że to lekka przesada, mógłbym się z tobą zgodzić gdyby nie:

a) Myślące statki które przybywają z pustki i chcą zniszczyć życie w galaktyce

b) Ośmiornice chodzące na mackach i mające rozwiniętą duchowość

c) Za pomocą techniki ożywienie mięs(tym był komandor shepard na pocz. 2 części) i sprawienie aby po dwóch latach nadal posiadało własną wolę, osobowość itd.

Swoją droga ciekawe jak Bioware sprawi że Żniwiarzy będzie można pokonać. Może podróż bez przkaźników masy spowoduje że będą bardzo osłabieni?

Edytowano przez krzych1996
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga ciekawe jak Bioware sprawi że Żniwiarzy będzie można pokonać. Może podróż bez przkaźników masy spowoduje że będą bardzo osłabieni?
W jednym ze spoilerów jakie przeczytałem w tym temacie odwołujące się do tego wycieku scenariusza wspominano coś o

tworzeniu superbroni na Żniwiarzy

:D Na ile jest to prawdziwe nie wiem, tak samo czy ten patent nadal znajduje się w grze, bo może BioWare nagle wymyśliło coś innego i MOŻE bardziej oryginalnego ;] Mimo wszystko mam nadzieję być pozytywnie zaskoczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME3 aka ''Press X: The Game''

Mógłbyś rozwinąć, bo mam ochotę się po prostu roześmiać? Takie określenie kojarzy mi się jedynie z QTE, których w ME nie ma (nie mylić z Par/Ren Interrupts).

Ja już dawno się pogodziłem z tym, że ME3 będzie wymagało Origina, to było oczywiste od E3. Jestem wielkim zwolennikiem wirtualnej dystrybucji, dzięki niej ze swojej miesięcznej pensji jestem w stanie kupić o wiele więcej gier. Mówię o Steamie, Origin nie umywa się ze swoją ofertą. W Empiku mogę kupić taniej płytkę z grą niż jej odpowiednik w Originowym sklepie. Jego przewagą jest to, że używa się tam złotówek ale ceny są takie, że mimo wszystko bardziej opłaca mi się kupować za steamowe euro (które ma beznadziejny przelicznik $1 = ?1).

@Spriggs zauważ że w ME NIGDY nie widziałeś całej miażdżypaszczy a jedynie jej(niewielką) część

Ta, którą widzimy w trailerze jest ewenementem/mutantem/wyjątkowym osobnikiem ze swojego gatunku. Nazywa się Kalros i jest uwieczniona na bardzo starych malowidłach krogan. Albo promieniowanie tak ją urządziło, nie zapominajmy o pomidorach z Czarnobyla, które rosły do rozmiarów dyni.

1320704950356.jpg

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...