Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

No pięknie, zakładając że chciałbym grać żołnierzem (a to najbardziej prawdopodobna opcja) to powinienem mieć w drużynie biotyka, a mam do wyboru: mało wyrazistego Jacoba lub aż za bardzo dla mnie wyrazistą (tzn nielubianą) Jack, albo Poważną i Nudną Samarę (przeglądałem dostępnych towarzyszy w sieci). Będę miał dylematy towarzyskie, jeśli będę chciał wziąść bardziej lubiane a mniej pożyteczne postaci

Oczywiście, w mojej ekipie zawsze znajdzie się miejsce dla Garrusa, jakżeby inaczej...

Jeśli mnie pamięć nie myli, to Jacob nie jest full bio, choć mogę się mylić. Poza tym w tamtej liście brakuje jednej postaci, która też jest bio, ale skoro nie grałeś, nie będę Ci spojlerzył kto to taki. Z ciekawości - jak możesz nie lubić jakiejś postaci, jesli nie grałeś w grę? Wizualna antypatia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,104...awie_pewny.html

Nosz... jednak planują nie wiedzieć po co i nie wiedzieć jak wcisnąć na siłę do tej gry tryb multiplayer. Podejrzewam też, że to chyba główny powód tego że gra wyjdzie dopiero w 2012 roku. Moim zdaniem multi kompletnie odrze tą gre z pozorów ''rpgowości". Ehh Bioware, nie rozumiem was...

Jest też szansa, że okaże się to zwykłą pomyłką i będzie to jakiś online prezencik dla graczy, ale gdyby jednak powstało multi to mam poważne wątpliwości, co do jego jakości i sensu.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że "dialogi" ze Stalkera są w jakimkolwiek stopniu porównywalne do tych z ME, to dla mnie to już przesada.

Ale ja nie porownalem dialogow ze Stalkera do ME. Ty to zrobiles, ale ja o dialogach ze Stalkera sie nie wypowiadalem w ogole. O Stalkerze pisalem w kontekscie ogolnym. Jako cala gra po prostu posiada wiecej elemenow RPG niz ME.

ale w Stalkerze niema ma praktycznie wcale

Tak samo jak w ME. I moja odpowiedz na pytanie 'dlaczego' jest taka, ze zadna z tych gier nie jest RPGiem, a shooterem z elementami RPG wplecionymi w gre. Obie gry koncentruja sie na roznych elementach kojarzonych z RPG, ale dodaja je do bazowego konceptu shootera w bardzo podobnych ilosciach i - moim zdaniem - ME ma nawet mniej z RPG niz Stalker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss - Powołują się na bardzo "pewne" źródło. Jakie? Ulotkę z południowoafrykańskiego sklepu, brawo.

Najpopularniejsza teoria: pomylili Cerberus (Alliance?) Network, który także był Online Passem dodając "multiplayer" odruchowo. Nie ma jeszcze potrzeby rwać sobie włosów z głowy.

Co do "RPG" w ME1, które było swoją drogą NIEZWYKLE szczegółowe i wprost proporcjonalnie mało przydatne - patrzcie drugie okienko:

eoQfn.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Venydar bardzo możliwe, że po prostu puścili za wcześnie farbę, ale z drugiej strony pomyłka jest równie możliwa. Jednak ostatnio był news dotyczący jakiejś ''super nowości w ME3" o której niby mamy przekonać się niedługo i wielu osobom wygląda to na multiplayer, stąd moje podejrzenia. No nic, trzeba czekać na jakieś oficjalne nowości od Bioware'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Na Waszym miejscu nie martwilbym sie samym multi. Faktycznie, moze zepsuc to gre. Ale kampania w ME i ME2 swietnie nadaje sie do co-opa juz w chwili obecnej, wiec nie widze powodu do narzekan. Zrozumialbym obawy, ze content bedzie ograniczony ze wzgledu na multi, ale BioWare nie musi niczego ograniczac, zeby zaimplementowac tryb co-op. Wystarczy go wsadzic do gry, a reszty nie zmieniac. Wtedy moze nawet mi ME przypadloby do gustu.

O co bym sie martwil? Proste: Origin. ME3 zdaje sie byc druga najwieksza premiera EA tego roku i nie wierze, ze przegapia oni taka szanse na popularyzacje tej platformy. Jest konieczny w BF3? Sa szanse na to, ze bedzie konieczny w ME3. W zlinkowanym zdjeciu pisze "and much more". Wlasnie do Origina moze sie to odnosic.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ssumie na moje, takim dodatkiem na zakończenie przygód Sheparda może być multi. Ale żeby on był tylko dodatkiem. Boję sie, że to może byc zrobione jako coś dużego, jak np w róznych FPS (dajmy na to serie COD). Praktycznie FPS na multi sie opiera a opcja "pojedynczy gracz" to taki dodatek. Oby nie było podobnie w ME3! :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix001 - Z pewnością w przypadku ME3 nie ma się o co martwić - w końcu tworzy je BioWare. Poza tym od dłuższego czasu (pamiętam, że w styczniu była już o tym mowa) mają oni grywalną wersję gry. Nie "w pełni" ale grywalną, przynajmniej do tego stopnia, że można bez problemu ukończyć główny wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix001 - Z pewnością w przypadku ME3 nie ma się o co martwić - w końcu tworzy je BioWare. Poza tym od dłuższego czasu (pamiętam, że w styczniu była już o tym mowa) mają oni grywalną wersję gry. Nie "w pełni" ale grywalną, przynajmniej do tego stopnia, że można bez problemu ukończyć główny wątek.

Więc naprawdę nie rozumiem dlaczego tak długo nas trzymają. Wypuścili by jakieś mini demko a nie :tongue: W sumie z drugiej strony niech doskonalą ją jak najbardziej, żeby w chwili wydania była perfekcyjnie dopracowana, a nie żeby musieli wypuszczać milion patchy :wink:

Edytowano przez Agatix001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo podoba mi się perspektywa zainstalowania Origina, nawet steama nie mam. Ale jednego szpiega na kompie już mam (korzystam z google chrome) więc w sumie będzie miał towarzystwo. Nie lubie jednak gier uzależnionych od czegoś, potem piraci mają lepiej bo się niczym martwić nie muszą.

Co do trypu multi, mało mnie to obchodzi. Zależy mi tylko by single był dopracowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wiadomo, nie wszyscy nawet internet mają (na mój przykład, miałam swój bez dostępu do sieci, a był drugi, taki roboczy z dostępem, który nie nadawał się na gry). Dajmy na to jest wiele fanów, którzy poprostu dostępu nie mają. I zakup gry się mija z celem, nawet jakby chcieli. Tacy wtedy muszą czekać, aż jacyś hakerzy znajdą obejście co do dostępu do sieci. Sprzedaż spadnie. I po co Bioware takie nieprzyjemności? A jak powszechnie wiadomo to hakerzy tak czy siak znajdą sposób na wszelakie zabezpieczenia. A fani mogą ucierpieć. Tak było w przypadku nowych gier Ubisoft'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

W dzisiejszych czasach pisanie, że nie wszyscy mają dostęp do internetu jest po prostu śmieszne. Nie wiem gdzie wy żyjecie że macie z tym problem, a pisanie że sprzedaż spadnie bo 'wiele fanów nie ma dostępu do sieci' jest żałosne. Polska nie jest głównym targetem, a na zachodzie internet to norma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rennard nie masz do końca racji. Niektórzy mogą mieć właśnie taki przypadek jak ja (czyt. poprzedni post), i to nie z ich winy. I nie rozumiem po co robić właśnie takie zabezpieczenia. A może też nie mają dostępu z przyczyn jakiś osobistych? No poprostu nie mają. Więc mają cierpieć przez postęp technologii i zabezpieczeń?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste że będzie Origin w ME3. Bo już teraz można wykupic wersje elektroniczną ze specjalnymi ficzerami na tej platformie.

Pewnie będzie on spełniał role launchera który odpala launchera ME3.

Ta cała niewiadoma z ME3 i multikiem to może po prostu nowy portal społecznościowy z statystykami etc. like a battlelog z Bf3.

I wtedy bedzie tak jak w Bf3. Origin pełni role launchera battlelog'a, a battlelog jest launcher'em Bf3 *.*

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że ME3 ma działać na origin trochę mnie irytuje (po co mi dwie platformy dystrybucji gier na jednym PC?!), a dodatnie jakiegoś kretyńskiego autologa ze statystykami, które będę mógł wklejać na facebooka czy inne pierdoły wydaje się kompletnie poronione. Nie lubię tych wszystkich nowych pomysłów socjalizowania każdego momentu rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...