Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

LKAvallon - mi się wydaje że

jeżeli po porwaniu załogi będziemy robić jakąkolwiek inną od ataku na na bazę zbieraczy misję (nawet poboczną) to po przybyciu do bazy zbieraczy nie uratujemy załogi jeżeli jest inaczej to niech mnie ktoś oświeci i powie ile czasu ma się na dojście do bazy zbieraczy aby uratować załogę

:P

EDIT poszukałem trochę i znalazłem film na youtube gdzie gościu ratuje wszystkich więc jednak się da :P

On gra na konsoli ale to chyba bez różnicy daje linki

Edytowano przez Edvaice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ukończyłem grę, więc może trochę pomogę.

Wybrałem się na misję po której Zbieracze porwali załogę, po niej zrobiłem misję lojalnościową Legiona i podążyłem się do przekaźnika (Omega 4). Tam ratując załogę, wszyscy zostali uratowani i powrócili na Normandię pod eskortą.

Czytałem gdzieś również , że pomiędzy porwaniem załogi a udaniem się do przekaźnika możemy zrobić tylko 1 zadanie (jeśli będzie ich więcej, to załoga zacznie ginąć, aż zostanie tylko Dr. Chakwas, która przeżyje zawsze).

Więc jeśli komuś zależy na tym, żeby przeżyła cała załoga, to musi udać się po nią od razu lub po wykonaniu jednej misji (akurat jest czas na lojalkę Legiona).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek.

Tak to prawda, po porwaniu załogi masz czas tylko na jedną misję. Inaczej twoja załoga zacznie umierać. Dlatego jeśli już robisz się na idealistę, najlepiej ulepszać Normandię i lojalność zdobyć przed porwaniem. Akurat misja lojalnościowa legiona jest przed porwaniem więc problemu nie ma.

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj dwie misje (lądowania w miastach też się liczą)

Nie, lądowania w miastach (jak i skanowanie planet) się nie liczą. Jedynie misje.

Tak to prawda, po porwaniu załogi masz czas tylko na jedną misję.

O ile dobrze wiem, to wykonanie od jednej do trzech dowolnych misji po ataku Zbieraczy oznacza śmierć połowy załogi, a wykonanie ponad trzech ? wszystkich (wyłączając Dr Chakwas)

. Tutaj znajduje się dokładna rozpiska.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podam mój sposób, zadziałał z 10-15 razy i za każdym razem wszystkich uratowałem.

W spojlerze dokładnie jak należy grać.

Przechodzisz intro, później pochód wolności następnie dostajesz Normandie i wolną rekę. Rekrutujesz Archanioła i Doktorka, lecisz na horyzont. Przechodzisz i rekrutujesz całą reszte załogi, w miedzy czasie drużyna będzie zlecała Ci misje lojalnościowe-które wykonujemy odrazu. W między czasie (jeśli posiadasz dlc) robisz sobie Lair of the Shadow Broker (będzie o wiele lżej jeśli kupisz sobie informacje o planety bogate w piezo czy platyne) i Overlord'a. DLC Arrival dla dramatyzmu polecam zrobić po przejściu głownego wątku. Masz już 11 członków (jeśli posiadasz DLC Zaed cena zemsty i Kasumi) i mam nadzieje że też lojalnych, wykupujesz wszystkie ulepszenia Normandii ( zdobywasz je pytając się członka o ulepszenie statku, a on daje Ci plany) i ulepszenia broni, oczywiście wszytskie ulepszenie możesz wykupywać je wcześniej,a nawet lepiej jest mieć te ulepszenia szybciej. Jak już ma się 11 lojalnych członków, ulepszoną Normadie lecimy dopiero teraz na główną misje (bodajże martwego żniwiarza) dzięki temu rekrutujemy 12 członka. Następnie porywają nam załoge, w tym momencie zabieramy się za misje lojalnościową Legiona. Gdy mamy zaliczoną lojalke Legiona przelatujemy przez przekaźnik omega 4. Podczas filmiku najazdu Normandi na baze zbieraczy przydają się nasze ulepszenia Normandii np. jeśli nie mamy ulepszonej zbroi statku na samym starcie Okulusy spalają nam losowych(chyba losowych) 3 CZŁONKÓW ZAŁOGI. Następnie do szybu wysyłamy Legiona/Tali i musimy otwierać im komory aby nie zgineli. Garrus/Miranda do 2 ekipy. Następnie Jack/Samara do bariery biotycznej do 2 ekipy znów Garrus/Miranda a do odeskortowania załogi najlepiej wybrać Mordnia ( lubi nie wiadomo czemu nagle dostać kulke i umrzeć, nawet jeśli wszytsko robiliśmy idealnie z planem). Podczas finału wybierasz kogo chcesz. Polecam ten styl życia z wszystkimi na normandii

i striptiz Kelly w kajucie.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że wg mnie w uniwersum ME kwestkie seksu powinny być ukazane w bardziej dorosły, a zarazem subtelny sposób. Bo to co widzielismy w ME2 to już jakaś parodia była, te ubrania i animacje wyglądały po prostu smiesznie... (oprócz oczywiście tańca Kelly itp, choć zawsze mogło byc lepiej ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - tak dokładnie jak napisałeś. A no i Striptiz , a raczej taniec Kelly to jest chyba pierwsza ludzka kobieta, która tańczy A tak to tyylko same asari tańcują nam w klubach

Bo to co widzielismy w ME2 to już jakaś parodia była, te ubrania i animacje wyglądały po prostu smiesznie... (oprócz oczywiście tańca Kelly itp, choć zawsze mogło byc lepiej ;P)

Pobierzcie sobie Nude Mod'a i problem z głowy ; D Wypukłości Mirandy, Liary, Tali, Kasumi, Kelly, Samary czy Morinth nie będą wtedy tylko domysłami.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard
Coś w tym musi być, ponieważ jak zdążyliśmy już w ME1 i ME2 zauważyć, popsuliśmy kilka spraw, między innymi Noveria. ;)

Mógłbyś rozwinąć? Co dokładnie popsuliśmy na Noverii? Głowię się nad tym cały dzień, ale nic mi nie przychodzi do głowy. To była całkiem udana misja przecież.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - tak dokładnie jak napisałeś. A no i Striptiz , a raczej taniec Kelly to jest chyba pierwsza ludzka kobieta, która tańczy A tak to tyylko same asari tańcują nam w klubach

Bo to co widzielismy w ME2 to już jakaś parodia była, te ubrania i animacje wyglądały po prostu smiesznie... (oprócz oczywiście tańca Kelly itp, choć zawsze mogło byc lepiej ;P)

Pobierzcie sobie Nude Mod'a i problem z głowy ; D Wypukłości Mirandy, Liary, Tali, Kasumi, Kelly, Samary czy Morinth nie będą wtedy tylko domysłami.

Z tym seksem w ME 2 macie rację, ale i w Dragon Age 2 BioWare nawaliło, więc ten temat nie jest ich mocną stroną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo lubię oba Mass Effecty i ostatnio mam dużą ochotę kupić punkty Bioware do DLC-ków do "dwójki". Jednak natknąłem się na stronie EMPIK-u na ciekawą wiadomość, że wkrótce zostaną wydane "dodatki do gry Mass Effect 2". Wiadomo coś o planach EA co do wydania pudełkowych wersji DLC?

Żródło: http://www.empik.com/punkty-bioware-pc-ele...13,multimedia-p

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martinx: o niczym takim nie słyszałem i szczerze wątpię, żeby coś takiego EA chciało wydać. To po prostu stara informacja na stronie Empiku, pisana, gdy jeszcze dodatki do ME2 nie były dostępne.

Także jedyną drogą by je nabyć jest internetowa stronka Bioware'u. Punkty możesz kupić 'na miejscu': przez Internet na tej właśnie stronie, albo kupując klucz na 1600 pkt w pudełku.

EDIT: Przy okazji, tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45494&pid=5803 jest lista DLC i informacja, jak kupić i zainstalować dodatki teoretycznie-w-Polsce-niedostępne.

Edytowano przez fanfilmu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w opisie punktów Bioware, który nam podesłałeś chodzi o to że wkrótce pojawią się do kupienia za punkty Bioware także dodatki do ME2, w końcu opis produktu jest pewnie jeszcze sprzed premiery gry. Nic też nie wiem o żadnych planach wydawniczych dotyczących DLC do ME2 w pudełkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedzi. ME 2 jest jedynym tytułem (no, oprócz The Saboteur, ale to już marzenia ściętej głowy) do których jestem w stanie dokupić DLC, których zwykle nie trawię ;] Zbyt dobre są żebym mógł przepuścić xD

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem na Mass Effect Wikia osiągnięcia, i uderzyło mi w oczy, że aby dostać osiągnięcia za przejście 75% z Turianinem i Asari to trza zrobić 50 zadań. Dla pozostałych wynosi to 45. Czyżby jakaś mała, ukryta sugestia dotycząca połączenia tychże kompanów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć odpowiednio dużo

punktów Renegata/Idealisty i rozwiniętą umiejętność Urok/Zastraszenie, lub zrealizowane jego zadanie lojalnościowe. Jeśli będziesz dysponował niedostateczną liczbą punktów, bądź nie wykonasz jego misji ? Wrex zawsze zginie

.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawałeś punkty w umiejętność "Urok"? Aby uratować Wrexa, musisz mieć min. 8(Uroku lub Zastraszania, tak gdzieś słyszałem) lub zrobić misję przez niego dawaną (niby nie jest to lojalka, ale jest do niej podobna) i wtedy podczas rozmowy o niej wspomnieć.

Edytowano przez grzesiek1306
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem na Mass Effect Wikia osiągnięcia, i uderzyło mi w oczy, że aby dostać osiągnięcia za przejście 75% z Turianinem i Asari to trza zrobić 50 zadań. Dla pozostałych wynosi to 45. Czyżby jakaś mała, ukryta sugestia dotycząca połączenia tychże kompanów?

To chyba jakiś błąd na Wiki bo z tego co pamiętam w ME zawsze pisze przy osiągnięciach "Ukończ 75% gry z (np) Liarą by odblokować osiągnięcie" więc dziwne by było gdyby 75% gry było by inne dla Turian i Asari a inne dla pozostałych. Ewentualnie może jakiś błąd gry, ja zawsze jak ładowałem te osiągnięcia to przechodziłem misje z 2 członkami załogi od początku (tzn. od kiedy są dostępni) do końca by posłuchać ich komentów podczas gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem na Mass Effect Wikia osiągnięcia
To błąd, dopiero co w tym tygodniu robiłam zaległe osiągnięcia - z

Ashley i Garrusem.

Podróżowałam z obydwojgiem, i chociaż ją dostajemy trochę wcześniej, to po 'jej' osiągnięciu potrzebowałam zrobić jeszcze tylko kilka dodatkowych zadań :)

Akurat w sprawie tych osiągnięć mam nietypowe wahanie. Jestem w trakcie przechodzenia gry na insane dla osiągnięcia 'Medal of Valor', które byłoby moim ostatnim do 'wymaksowania' gry, gdyby nie fakt... że nie mam DLC. Dlatego też chciałam was zapytać, jak oceniacie te dodatkowe DLC do Mass Effecta? Bo mam trochę dodatkowych punktów na zakupy i nie wiem, czy inwestować w nie, czy nie ;)

Za 'tak' jest fakt, że to jednak dalsze przygody Shepharda. Do tego pozwoliłyby mi na zawsze zakończyć ME i od tej pory grać już tylko postacią przeniesioną do ME2... No i miałabym kolejnego 'pełniaka' na koncie. Z drugiej strony - to jest jednak trochę pieniędzy, a punkty chciałabym też wydać np. na jakieś przyszłe DLC do DA2 albo do Dead Space'a 2;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...