Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

@Soap1922

Na dole maxymalnie będzie zdaje się 7 skillów. Jak tylko odblokujesz nowego skilla i dodasz do niego conajmniej 1 punkt , sam Ci sie pojawi na dolnym pasku. Burza pocisków , to skill od karabinu o ile pamiętam. Nie pojawi się na pasku jak masz w ręce pistolet :P.

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven, to chyba była fala :D

@Fristron, albo tak jak mówiłem, chcą wydać na płycie jak robią do PS3, a tydzień przed premierą dwójki wydadzą coś w stylu Handlarza Cieni i będziemy wprowadzeni całkowicie w akcję, w końcu miało być parę DLC (para = 2) :D

@Soap, tak, ale dopiero w dwójce zobaczysz swoją radość ^^ Tam to masz fajne opcje.

@krissojka, a jest taki? o.O Muszę mieć to DLC!

Od siebie dodam, jako fana gier RPG (tak, RPG, nie cRPG) było by fajnie, gdyby dali jakąś karciankę chociaż. Jak już mają grę, mają książkę, mają komiks, mają film, mają muzykę (soundtrack, który mi, metalowi się podoba), to niech jeszcze tylko na tym froncie dadzą coś ciekawego. Coś jak "Wiedźmin Gra Wyobraźni".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soap1922 - te skille, które wymieniłeś (pierwsza pomoc i zaawansowana jedność) to są skille pasywne. Pierwsza pomoc wpływa na to, jak dużo HP dostajesz z MediGelu (działa automatycznie, przy użyciu MediGelu), a zaawansowana jedność to po prostu Jedność, tylko ze zwiększonym efektem. Ikonka i opis na pasku umiejętności się nie zmieniają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kirssojka, mi tylko zależy na tym miotaczu czarnych dziur jeśli chodzi o bronie :D A tak poza tym to Kasumi, Overlord i Shadow Broker.

Jak tylko sobie kupiłem ME2 zwróciłem uwagę na DLC. Moją uwagę przykuły stroje Thane'a, Jack i kogoś tam jeszcze. Te stroje miały być na "wypady do miasta". Moja wyobraźnia zaczęła działać. Wyobrażałem sobie miasta takie jakie są w Assassin's Creed tylko, że w przyszłości. Trzeba przyznać, na tych okrojonych miejscach sporo się zawiodłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spinacz napisałbym, żebyś sam grał i to zobaczył, alee, skoro nalegasz...

Tak więc, drogi spinaczu, nie, nie wpłynie to na zdradę towarzysza, lecz jeśli któryś z nich będzie nielojalny w misji samobójczej może umrzeć.

Tak więc, jak widzisz, rób wszystkie zadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinacz -> A jeśli nawet

nic by nie dawało, to zrobienie ich przynajmniej raz jest ważne... Bo jest to jednak ważne

dla fabuły - czyli podstawowego elementu RPGów, a dodatkowo ME i DA mają na tyle interesujących towarzyszy, że warto ich poznać.

Już nie wspominając o tym, że pozbawienie się questów towarzyszy skróci ci czas rozgrywki o jakąś 1/3 ;]

.

Poza tym - takie decyzje pewnie też będą miały odzwierciedlenie w ME3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam pisal o miotaczu czarnych dziur. Tak dla scislosci- Najlepsza heavy Weapon :D! Niech mininuke sie chowa (potrzeba tych "100%" by 1 strzelic. Za te 100% mozna stworzyc 3 czarne dziury :D.)

DLC z historia sa obowiazkowe (jedynie zawiodlem sie na Kasumi) a z bronia/pancerzami/helmami to sa niepotrzebne pierdolki (co prawda zakupiel sobie pack z 3ma broniami i shootgun gethow wymiata)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venydar, ale może chociaż Warszawę odwiedzę :D

@Latouffe, no właśnie, i tu się zgadzam z tobą bo... bo ty się zgadzasz ze mną. Mam wątpliwości co do Kasumi, bo jeszcze nie grałem, więc nie wiem.

O rany, przelazłem ME2 na 100%. Nawet misje poboczne są bardzo ciekawe. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miotacz czarnych dziur jest doskonały tofakt.. ale karabin szturmowy zbieraczy i snajperka tez niczego sobie. Do tego jeszcze miotacz ognia... troche ciekawych broni jest.

Podobaja mi sie DLCowe pancerze, jak np ten Cerberusa.. ale uwazam za glupote wprowadzenie stroju Zbieracza.. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - ja mimo, że mam większość DLC, to jakiś nie korzystałem za często z Miotacza Czarnych Dziur czy dodatkowych pancerzy - ten N7 wygląda dla mnie o wiele lepiej. No a MCD przydaje się tylko wtedy kiedy nie jesteś biotykiem lub nie masz rozwiniętego Zastoju. Na misję wolałem brać Miotacz Cząsteczek Zbieraczy (czasem lepszy niż snajperka!) lub standardową wyrzutnie rakiet (przeciwko Mechom).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem multum broni, Arc Projector przydaje się by błyskawicznie zdjąć osłony przeciwnikom, Cain jest ekstra przeciwko bossom, Avalanche przeciwko huskom a wyrzutnia rakiet na mechy i śmigłowce.

Singularity Projector jest IMO nieprzydatny na wyższych poziomach trudności, gdzie każdy przeciwnik posiada osłony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na husków używałem snajperki z amunicją na pancerze. Max 2 - 3 strzały i sprawdzało się w sumie. :) Swoją drogą Projektor Błyskawic przydaje się idealnie na praetorianów mimo iż w całej grze są dwa tylko jak dobrze pamiętam.

Swoją drogą pytanie.

W statku zbieraczy pod koniec jest moment jak armia zombie biegnie na nas niedaleko wahadłowca. Jak sobie z nimi radzicie ? Bo ja musiałem biegać i ewentualnie lać ich meele by ich rozwalić. Tak to szybko brałem ich z amunicji inferno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że pierwsza część ME ciągle potrafi mnie zaskoczyć. Teraz gdy przechodzę ją po raz kolejny trafiłem na artefakt protean na eleanii dzięki któremu poznałem całkiem ciekawą historie dotycząca protean i naszej rasy ludzkiej, a mianowicie tego że proteanie obserwowali nas z Marsa, więc z pewnością byliśmy dla nich ciekawym obiektem. Chyba że to historia w stylu ''ludzkość to wybrańcy". Innym smaczkiem są naukowcy zamienieni w zombie za pomocą ''tajemnicznej" technologii zakopanej w ziemi, każdy kto grał w ME2 chyba wie o co biega. Kolejnym może być historia lewiatana z Dis ukradzionego przez batarian, rzekomo na wpół żywego statku, to również brzmi mi trochę podobnie do znanych nam

żniwiarzy

.

Chyba ostatnim razem przechodziłem gre zbyt pobieżnie, bo kompletnie zbagatelizowałem ciekawe historie jakie mogą nieść te niezbadane światy różniące się podobno tylko teksturą.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że Proteanie nas obserwowali jest jasne od momentu intro... Natomiast faktycznie ciekawe, czy obserwowali nas, "bo tak", czy obserwowali nas, bo "we are the One!" Jako, że gra jest od BioWare, spodziewam się tej drugiej opcji. : )

@Spriggs - ja grałem Adeptem i szedłem niemal jak nóż w masło. Najpierw Mass Lift (podniesienie wielu przeciwników na raz), potem jednego wyrzucałem w powietrze, resztę się rozwalało. A jak miałem czas na odrobinę szaleństwa ; ), to najpierw Singularity (bodaj... A może Warp?), a potem cokolwiek innego - przy takiej kombinacji powstaje eksplozja, która robi dużo nieprzyjemnych rzeczy wszystkim w okolicy.

Gram teraz Żołnierzem (import drugiego przejścia z jedynki) i... Nudy. Przy grze Adeptem jest jakoś więcej kombinowania, bo oprócz krycia się za osłonami i strzelania mam jeszcze moce specjalne. A żołnierz ma amunicję, która działa cały czas i spowolnienie czasu, którego używam raz na ruski rok, a które i tak do mechaniki walki nie wprowadza zmian. W dodatku dobrałem sobie Barrier, w związku z czym jestem w zasadzie nieśmiertelny - najpierw mam tony własnej tarczy, potem mnóstwo HP, a kiedy jest mimo tego ciężko, odpalam Barierę i śmigam za osłonę.

Zdecydowanie bardziej podobała mi się gra Adeptem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar, znów się z tobą zgadzam w 100% :D

@Abyss, tak, to prawda, że aby poznać wszystkie smaczki trzeba zbadać wszystkie planety ;)

A teraz czas na część posta, dzięki której nie zostanie usunięty, a mianowicie

pretorianie. Ktoś wie co to w ogóle jest?

Ja jakoś nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie w grze. Może za mało razy wchodziłem do leksykonu...

EDIT:

@Alaknar, W sumie to wszystko co wymieniłeś, dobrze by było żebyście napisali wszystko co o nich wiemy z gry. (sory, że na górze, ale wolę, żeby się mnie modzi nie przyczepiali).

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...