Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Pod spoilerem dokładniejsza wersja screena z Omega DLC. Widać na nim statek Cerberusa, oraz postać za Shepardem, której nie poznaję.

dlc-me3-omega.jpg

@EDIT Może to być Kasumi, ale w innym stroju co może świadczyć, że dołączy ona do drużyny.

Edytowano przez BluRay2012
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu poruszamy kwestię, która również była powodem wielu sporów na forum BioWare kiedy to wszyscy czepiali się zakończeń. Argumentowano, że Joker nie byłby w stanie

od tak uciec z pola bitwy czyli sprzeciwić się rozkazowi dlatego uważam, że Joker nie jest pilotem, który od tak olewa rozkazy i robi po swojemu a wręcz przeciwnie prędzej zginie niż porzuci rozkaz.

Poniekąd udowodnił to prolog 2 części.

Zapewne, ale weź pod uwagę, że w momencie

eksplozji, Joker uciekał w nadświetlnej ile sił w nogach. Tu nie było miejsca na zastanawianie się jakie są rozkazy, tylko instynktowna próba ratowania tyłka. Po prostu ratował siebie i cały statek.

Wracając do EDI trudno mi jest uwierzyć,

ze jej śmierć nie wpłynęła na jakość funkcjonowania Normandii widać to chociażby w momencie gdy przenosi się do jednostki mobilnej statek co prawda nie uległ wtedy uszkodzeniu ale wywołał ogromne zamieszanie a przecież to był nagły krótki zanik funkcjonalności nie mamy pojęcia jak poważne są skutki trwałego zniszczenia SI.

Toteż brak takiego wsparcia na pokładzie spowodować mógł

awarię statku i lądowanie na planecie. Nie wydaje mi się, że śmierć EDI unieruchomiłaby cały statek. Pewnie nie był zdolny do bitwy czy jakiś szczególnych manewrów, ale bez przesady, nie ma tak żeby bez SI wszystko padło.

Gdyby tak było, to by znaczyło że Normandia jest gorzej zabezpieczona niż współczesne samoloty: w nich awaria elektroniki nie uniemożliwia lotu, zawsze są analogowe przyrządy pomocnicze, dublujące najważniejsze systemy awioniki.

Muszę przyznać, że na tym forum dyskusje o ME prowadzone są w całkiem miłej atmosferze nie to co na Socialu.

To prawda, dlatego tu zaglądam. Niedawno dałem sobie spokój z innym znanym forum, na którym połowa userów rzuciła mi się do gardła, bo otwartm tekstem napisałem że gra mi się bardzo podoba. Żeby było zabawniej, to było forum miłośników Mass Effect. smile_prosty.gif

Edytowano przez sSolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Taa jeśli był to Oficjalny Social Bioware - dział Polski to doskonale wiem co masz na myśli nie raz mnie już tam krytykowali, że się nie znam itp. Co najśmieszniejsze przyczepili się raz za spoilerowanie a sami nadawali o Extended Cut w dniu gdy na PS3 nie był dostępny (bodajże tygodniowe opóźnienie) i niczym się nie przejmowali jak widać tam są równiejsi wśród równych no ale nic.

@Scorpix

Sorry ale nie każdy z nas ma dostęp do wszystkich komiksów oficjalnie w Polsce wydany jest tylko jeden oprócz niego (ten dołączony do Edycji Kolekcjonerskiej. Nie żebym miał jakieś trudności z językiem angielskim ale mimo wszystko dostępność komiksów ME na polskim rynku jest żenująca.

@Bluray2012

Będzie dobrze jeśli w ogóle dodadzą nowego stałego towarzysza bo póki co oprócz Javika nie dostaliśmy żadnej nowej postaci do ME 3 co w porównaniu do wielkości drużyny w części 2 jest słabym wynikiem.

@piotrek09 Czy naprawdę nie mogłeś sobie linka do sygnatury wstawić ten SPAM był naprawdę konieczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sSolo & Up Ja też prze pewien czas wypowiadałem się na polskim socialu, ale jak mnie zwyzywali od debili i od innych takich co nie znają się na Universum to już tam nie zaglądam.

@Edit Operacja Overdrive

W najbliższy weekend to jest od 5 do 7 października rusza kolejne wyzwanie N7 pod kryptonimem ?Operacja Overdrive?:

Cel dla drużyny: pełna ewakuacja na dowolnym poziomie trudności. Drużyna może składać się z dowolnej ilości żołnierzy. Haczykiem jest to, że musimy się wyrobić z wszystkimi 11 falami w 20 lub mniej minut.

Cel dla społeczności: ukończyć 200,000 fal ewakuacji(czyli skończyć 11 falę). Drużyna może składać się z dowolnej ilości żołnierzy. Pełna ewakuacja nie jest wymagana.

Standardowo za osiągnięty cel dla drużyny dostaniemy pakiet Odznaczenia, a za cel dla społeczności pakiet Zwycięstwa.

Żeby lepiej nam poszło, od dnia dzisiejszego tryb wieloosobowy wzbogacił się o nową broń, którą jest strzelba AT-12 Raider (Najeźdźca). Strzelba będzie dostępna w zakupowanych pakietach.

Edytowano przez BluRay2012
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Taa jeśli był to Oficjalny Social Bioware - dział Polski to doskonale wiem co masz na myśli nie raz mnie już tam krytykowali, że się nie znam itp. Co najśmieszniejsze przyczepili się raz za spoilerowanie a sami nadawali o Extended Cut w dniu gdy na PS3 nie był dostępny (bodajże tygodniowe opóźnienie) i niczym się nie przejmowali jak widać tam są równiejsi wśród równych no ale nic.

@sSolo & Up Ja też prze pewien czas wypowiadałem się na polskim socialu, ale jak mnie zwyzywali od debili i od innych takich co nie znają się na Universum to już tam nie zaglądam.

Nie, nie bywam na Socialu, miałem na myśli forum Shadow Broker, pełne autentycznych frustratów.

Dość powiedzieć, że oberwało mi się tylko za to, że "no jak możesz pisać, że ta gra ci się podoba, skoro ta gra jest taka zła...".

Kliniczne przypadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bluray O fajnie, że operacja akurat będę grał w multi na PC także jak ktoś chce to może mnie na Originie do znajomych dorzucić.

Z góry uprzedzam, że grałem długo na konsoli (zakończyłem na 777 poziomie N7) dlatego nie skreślajcie mnie tylko dlatego, że na kompie mam niski poziom.

Nie ukrywam parę broni z konsoli by mi się przydało ale niestety gra nie importuje mimo, że obie gry są zarejestrowane na tym samym koncie EA no nic.

Nick w Origin: Pawel1224

Edytowano przez PaVel1224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego uwielbiam takie niespodzianki! Kilka dni przed moimi urodzinami dostanę taki prezent :)

Obejrzałem trailer i jestem pod wrażeniem. Nowi przeciwnicy będą wymagać nowych taktyk aby jak najszybciej ich rozłożyć. Swoją drogą... W ME2 Pomiot nie był za bardzo ruchliwy, ale za to miał dość potężną moc. W filmie widać, że krwi trochę napsuje. 16! SZESNAŚCIE nowych postaci - mimo, że mam swoje ulubione i przeważnie nimi gram to niezła ilość do odblokowania. Niespecjalnie napalam się na ten jetpack jako pomoc do poruszania się, ale animacja ataku wręcz jest przednia. Zagrożenia na nowych wersjach map? Obstawiam, że najbardziej ucierpi piwnica na Bieli bo może BioWare będzie chciało "zachęcić" w ten sposób do grania na innych bazach.

Podoba mi się też system wyzwań. Mam tylko nadzieję, że będzie dobrze przemyślany. W Wiedźminie Versusie kiedyś też takie coś wprowadzili, ale sporo zadań było na granicy wykonywalności.

Pozostaje tylko trzepać kapuchę i lecieć do sklepu. Oby nie było kolejek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wcześniej - dawanie filmików z YT w formie okienek skończy się wywaleniem posta. To raz.

Dwa - BluRay2012... upominałem cię za stats, a ty znowu tu samo? To forum to nie newsroom, więc musisz napisać coś więcej niż "turianin z jetpackiem".

Przypominam też, wszystkim, że jeśli post zniknął z forum to może być błąd, ale może też być działalność moderatora. Nie sprawia to jednak, że w danym temacie wolno pisać "gdzie mój post", bo to przykład offtopu. Który to offtop wyleci.

Tak samo jak dyskutowanie z moderatorem w takowym temacie. Od tego jest PW albo, w razie braku kontaktu - Uwagi do moderatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Przepraszam zapomniałem się. Mógłbyś nie usuwać tego postu.

W plikach z czwartkowej aktualizacji znaleziono listę wszystkich postaci (to nie jest żart):

Dewastujący Żołnierz turian, Duch - turiański szpieg, Sabotażysta - turiański szturmowiec, Walkiria i Łowczyni - reprezentantki rasy asari, quariański Strzelec Wyborowy, Drell Asasyn, Żołnierz gethów, Szaman - adept kroganin, Slasher i Awanturnik - przedstawiciele batarian, Łowca - nowy vorch oraz Inżynier, Adept, Najemnik i Obrońca - walczący volusowie.

Edytowano przez BluRay2012
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Bardziej opłaca się kupić ME 3 premierówkę czy z EA Classic? Dodane tam są jakieś DLC?

Teraz premierówkę w niektórych sklepach za 50 zł (głównie Media Markt), jeśli zależy Ci na estetyce bo na przykład masz 2 premierową to szukaj premierówki (Dla mnie EA Classic jest Paskudne) - DLC i nowe bronie tylko w Edycji Kolekcjonerskiej są gratis.

Do Edycji Classic i Premierowej jest tylko Online Pass

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC już jutro i bardzo mnie to cieszy, uzbierałem sobie prawie 700k kredytów żeby było na zakupy. Pasowałoby żeby trafiła się chociaż jedna nowa postać i jakaś broń chociaż znając moje zakichane szczęście to długo na nich będę czekał. Dość powiedzieć, że do tej pory nie mam kompletnego oddziału (brakuje tego gościa z pylonem) a na samą egzekutorkę Asari czekałem prawie w nieskończoność...

I jeszcze jedno pytanie przy okazji mam. Najpewniej jutro będę czyścił komputer z różnych tam powodów. Obecnie posiadam Win XP a jutro będę miał Win 7. Czy jak skopiuję wszystko z Moich Dokumentów i potem wkleję do nowego systemu to zachowają mi się osiągnięcia z mutli? Origin mam zainstalowany na partycji niesystemowej. Wiecie, zależy mi żeby nie stracić tego co już ugrałem. Dajcie znać, może być na PW żeby za bardzo nie zaśmiecać tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...