Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Ale właśnie nie wiedział. smile_prosty.gif Kiedyś czytałem, że po premierze A New Hope w USA pojawił się komiks opowiadający o wspólnych przygodach Dartha Vadera, Obi Wana i Anakina Skywalkera.[

Nie rozpędzaj się tak Nowa Nadzieja była pierwszym filmem Lucas nie mógł przewidzieć, że osiągnie taki sukces i stworzy kontynuację.

Skoro tak wałkujecie temat SI to może przypomnimy sobie początek EDI

Księżycowa SI, która wyrżnęła w pień Całą Bazę Przymierza. To, że funkcjonuje tak jak w 2 i 3 części jest zasługą programistów Cerberusa. Nie bez powodu ją ograniczyli przy budowie drugiej Normandii -> obawiali się że będzie w stanie powtórzyć wyczyn z Księżyca.

Bunt Gethów nie był klasyczny

Jedyną ich winą było Pytanie: Czy Ta JEDNOSTKA MA DUSZĘ? to wywołało wojnę bo Quarianie przerazili się, że stworzyli SI która zaczyna rozważać coś tak specyficznego dla organicznych jak DUCHOWOŚĆ. Podjęli decyzję błędną wybrali Exterminacje Gethów, które okazały się zbyt silne dla Sił Quarian. Gethy NiGDY nie chciały WOJNY to była Samoobrona. Gethy nie ścigały Quarian pozwoliły im uciec (dowiadujemy się tego z etapu Jednostka myśliwców Gethów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpędzaj się tak Nowa Nadzieja była pierwszym filmem Lucas nie mógł przewidzieć, że osiągnie taki sukces i stworzy kontynuację.

Przecież napisałem: nie wiedział, dlatego zgodził się na komiks sprzeczny z późniejszym głównym kanonem.

czerwone rozwiązanie... i nie wiem po czym mam wnosić, że Sheprad przeżył

Jeśli grasz z Extended Cut, to powinieneś mieśc ostatnią scenę przed napisami na której

fragment pancerza z N7 porusza się, jakby Shepard oddychał.

Dla mnie jest to zdecydowany dowód na to że Shepi przeżył, bo gdyby intencją twórców była jego śmierć, to po prostu takiej sugestii, dość jednoznacznej jak dla mnie, po prostu by nie dali.

Kropka.

I jeszcze jedna fajna rzecz, na którą chyba nie wszyscy zwrócili uwagę, a dzięki której ja mam wciąż cichutką nadzieję na ME4 ze Shepardem: ostatnie słowa ostatniej sceny w ME3, czyli

Astronoma w scenie po napisach. Mówi swojemu synkowi, że opowie mu jeszcze jedną historię o Shepardzie. "One more story".

Działa na wyobraźnię, co?smile_prosty.gif

Dziwne, zagrałem końcówkę jeszcze raz i nie ma tej sceny

na koniec Ash przyczepia tabliczkę

Bo grasz bez EC, zdecydowanie.

Edytowano przez sSolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na pewno http://imageshack.us.../1135/dodme.jpg

obejrzałem na you tube, no rzeczywiście wygląda wszystko troszkę inaczej.

Wróciłem też do save'a z tą historią z Tali, tak mi przypomnieliście... i nie wiem, za każdym razem co nie wybiorę, Ghety masakrują Quarian, a ona ginie... nie wiem co zrobić tongue_prosty.gif

Edytowano przez voodoo76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kiedy wybieram

czerwone zakończnie to nie ma sceny, tej którąj widzę na filmiku na you tube. Czyli pancerz N7 i oddech.

I niestety nie pamiętam

czy uratowałem admirała, w dwójce na pewno zdobyłem przychylność ghetów, chodziło wtedy o jakiś kod, prawda?

No właśnie mam problem z trójką... o ile w 1 i 2 częsci zrobiłem prawie wszystko (w jedynce pominałem wątki renegata) o tyle w trójce zostało mi wiele misji do wykonania, ale niestety nie widziałem ich na mapie galaktyki pod koniec. Co wtedy robić? lecieć w układy opanowane przez żniwiarzy i szukać?

dziwne, mam zainstalowane :)http://imageshack.us/a/img193/9525/dodme2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cię już tak ci szkoda 7 zł na poradnik z Gry-Online i to jeszcze SMS-em. A to, że koledze Ash przyczepia tabliczkę po zakończeniu czerwonym świadczy, że musiał mieć za mało siły bojowej ewentualnie błąd instalacji.

Mass Effect naprawdę nie jest aż tak trudny, że potrzeba do niego poradników ze specjalnym numerem CDA.

Dokładnie to nie Syntetyki są problemem to przestarzała teoria Żniwiarzy jest problem. Jak widać wszystko ewoluowało z każdym cyklem oprócz DURNEJ LOGIKI Żniwiarek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczepcie się od żniwiarek, ich logika ma naprawdę głęboki sens. :) Serio.

A co do poradników: są wspaniałe. Mam wszystkie 3 (pięknie wydrukowany w pudełku z Mass Effect, chyba to była wersja Platinium). Dzięki nim naprawdę łatwiej uniknąć przeoczenia jakiejś misji, czy popełnienia błędu fabularnego. Przed rozpoczęciem ME2 i 3 pierwsze co robiłem to zakup tych poradników.

A jak chcesz mieć na papierze, to drukuj, poradnik do ME3 to tylko 445 stron. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich logika owszem miała sens ale w pierwszych dziesięciu może więcej cyklach ALE NIE w czasach Sheparda.

Nie zapomnij drukować Poradniku do Romansów -> Tam też można sporo przeoczyć ;P

Ja mimo wszystko wolę uczyć się na własnych błędach a nie kopiować tak jak w poradniku.

(Pierwsza samobójcza misja i tylko jeden towarzysz zabity).

Przy okazji zapraszam na mój kanał na Youtube (link w Sygnaturce wystarczy kliknąć obrazek).

Niedługo pyknę fotkę z mojej kolekcji ME smile_prosty.gif. Pierwszą część również mam z Platynowej Kolekcji, żałuję, że nie spolszczyli Pinnacle Station (nie żebym miał trudności z angielskim ale mimo wszystko lepiej się gra z polskimi napisami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko wolę uczyć się na własnych błędach a nie kopiować tak jak w poradniku.

(Pierwsza samobójcza misja i tylko jeden towarzysz zabity).

Moja pierwsza misja samobójcza i to bez poradnika i zero strat towarzyszy.

Poradnika nie powinno się używać jako instrukcji przejścia gry, tylko jako pomoc gdy czegoś nie potrafi się przejść, albo aby sprawdzić czy nie popełniło się jakiegoś błędu, który potem ma dalekosiężne skutki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie konsekwencji decyzji burzy cały klimat grania w takie gry. Wolę sam się przekonać niż wiedzieć coś z góry. I dlatego też podobał mi się Wiedźmin Pierwszy bo tam o skutkach dowiadywaliśmy się hoho po podjęciu decyzji.

A żeby nie było całkiem offtopa. Na weekend mamy Jatkę, tak nazywa się kolejna operacja. Polegać będzie na ugraniu złotej odznaki za walkę wręcz. Ułatwieniem będzie przymus grania Kroganinem oraz dowolna mapa i trudność. Wydaje się łatwe, nie? Jest trochę inaczej... Kto śledzi sociala i publikowany balans co tydzień ten wie, że zamiast progów 5-10-15 mamy teraz 10-25-50. Będzie niezły łomot :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...