Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Witam Was,

Mam nadzieje, że znajda sie osoby ktore beda w stanie mi pomoc..

Otoz mam nastepujacy problem:

Ok. 2 dni temu gdy po jakiejs godzinie wrocilem do kompa, wygladalo jakby byl on w stanie wstrzymania (ciemny ekran). Jednak nie pomogl ani rych myszka ani wciskanie przyciskow na klawiaturze. Niewiele myslac po prostu zrestartowalem go.

Po restarcie od razu na pierwszym ekranie w biosie widoczne byly pionowe kreski i kropki http://img181.imageshack.us/img181/384/pict8776ln3.jpg

Nastepnie podczas "przechodzenia" przez bios pojawily sie kropki, przecinki itp.

Podczas ladowania Windowsa pasek postepu stawal w polowie i doslownie na ulamek sekundy pojawial sie niebieski ekran (udalo mi sie go uchwycic)

http://img143.imageshack.us/img143/3707/pict8781hr0.jpg

Komp sie restartowal po czym po wczesniej opisanych sytuacjach pojawiala sie informacja o bledzie podczas uruchamiania http://img511.imageshack.us/my.php?image=pict8777yc2.jpg

Po uruchomieniu w trybie awaryjnym ekran wyglada tak:

http://img221.imageshack.us/my.php?image=pict8793qb5.jpg

A teraz najlepsza czesc. Czasami po jakims czasie "chodzenia" w trybie awaryjnym jestem w stanie uruchomic go normalnie bez zadnych bledow. Czasem jest w stanie pociagnac jakies pol godziny, a czasem niecale 10 min...

Wiem ze troche sie rozpisalem, ale chcialem jak najdokladniej opiasac swoj problem. Sprawdzilem karte na innym kompie i dzieje sie to samo (kropki itp podczas startu), wiec wiem ze to napewno karta.

Najdziwniejsze jest to, ze ostanio (przez jakis tydzien) w ogole nie obciazalem karty (chodzi o gry). Jedyne co moglo ja obciazac to Photoshop. Problem pojawil sie nagle...

Nie wiecie moze co moze byc przyczyną? I czy jest to mozliwe do naprawienia..?? Troche szkoda mi szczerze mowiac po prostu sie jej pozbyc, bo zaplacilem za nia 140 funtow....Wiec nie byl to maly wydatek.. Poza tym karta naprawde sie sprawdzala i nie mialem z nia zadnych problemow.

Mam nadzieje, ze bedziecie w stanie pomoc. Dodam tylko ze moj zasilacz to OCZ stealthXtreme 600W, wiatraczki w obudowie z przodu i z tyłu oraz z boku.

Z gory dzieki i czekam na Wasza pomoc.

PS. Szukalem tego na innych forach - niby znalazlem podobny problem ale nie zostal on dokladnie rozwiazany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo ostatnio z GeForce 7900, wszystko identyczne, różne paski, kreski, kolorki dziwne itp. podczas uruchamiania i działania kompa. Oddałem kartę do serwisu bo i tak nic nie mogłem zrobić, padła w niej część pamięci. Diagnoza po miesiącu w serwisie uszkodzona pamięć - wada produkcyjna. Wymienili mi na nową lepszą :)

Jak jest na gwarancji to oddaj do serwisu, a jak nie to do kosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takie na wpół pocieszające...:) Problem w tym, ze karte kupilem na ebay'u... Znacie moze jakies serwisy w Polsce, ktore moglyby sie tym zajac...?? Zaznaczam ze nie chodzi mi tu o rekalmę (jesli jednak bedzie to problem to prosze o wiadomosc na djbosk@wp.pl lub PW)

Niemniej jednak mam nadzieje, ze ktos moze jeszcze bedzie w stanie pomoc lub podzieli sie podobnym doswiadczeniem i krokami podjetymi w kierunku rozwiazania tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust, to właśnie też jest problem z kartą graficzną. Albo się przegrzewa (małe szanse) albo pamięci uszkodzone (duże szanse).

W wypadku uszkodzonych pamięci karty nie da się naprawić, żaden serwis tu nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim poście gdzie pisałem o serwisie chodziło mi o oddanie jej na gwarancje jeśli jeszcze masz. Co do postu powyżej wies.niaka to żaden serwis nie pomoże. Więc jeśli pamięć uszkodzona to karta na złom gdy nie masz gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, musze sformatować dysk, bad sectors sie pojawily, oraz bad bloks...

I tu moje pytanie czy zrobic to programem WD clear, tylko mam dysk smasunga, czy od razu low level format, tylko teraz pytanie czy musi sie to robic softem produceta, czy sa moze inne sposoby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam nietypowy problem gdyż od 2 dni komp w ogólnie nie chce mi czytać filmików ani zdjęć . Polega to na tym ze wszystkie fotki jakie oglądam sobie w necie ładują mi się do połowy . ( zdjęcie ładuje mi się tylko do połowy a reszta zdjęcia jest szara) . Nie działają również żadne filmiki :/ . Myślałem że to jakiś błąd z adobe flash player (tak mi pokazało na youtube ) jednak tutaj zaczyna się cały cyrk . Program ten w ogóle nie chciał się ściągnąć ze stronki producenta . W końcu jak udało mi się ściągnąć to w ogóle nie chce się zainstalować . Bo przy instalacji winda pokazuje mi komunikat że jakiś problem spowodował że program przestał działać poprawnie . Windows zamknie ten program i poszuka przyczyn problemu .

Ogólnie problem niby błahy ale wkurw** mnie już jakiś czas .

Jak myślicie co to się mogło zepsuć? Dodam że mam vistę home premium 32 bit .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tu, ale dobra bo juz napisalem z 5postow z tym moim problemem i nic, wiec próbuje tutaj. Otóż gram w Kroniki Ridika i gram gram wszystko jest ok. Ale wystarczy, żeby któryś ze strazników mnie zabił i wczytywał się autosave, to jak dochodzi do 100% pojawia się niebieski ekran, białe napisy i komp sie restartuję. Jak naprawić ten problem??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego i był to wirus raczej niegroźny i dość specyficzny.

Poszukaj w folderze systemowym pliku sześcioliterowego typu hjfasy.exe to będzie chyba to.

No jak już coś to bym proponował zaczac od przeskanowania kompa antyvirem a nie od razu: plik wywal i po krzyku.

STERN -> przede wszystkim antyvir i najnowsze sygnatury. Z tego co piszesz to problem jest związany z przeglądaniem internetu. Moze to więc być wina przeglądarki. Jest to IE? Możesz sprobowac jakiejś reinstalacji przeglądarki (w przypadku IE moze byc to troche utrudnione ale jest to mozliwe wystarczy poszukac).

M@TH3V -> Jeśli producent twojego dysku proponuje jakiś soft do formatu dysku ze sprawdzenie struktury sektorów to dlaczego miałbys go nie użyć. Jesli nie ma takiego softu od producenta to format albo przy pomocy narzędzi dołoczonych do systemu albo poszukaj jakiegośprogramu który pozwala na format ze sprawdzeniem sektorów.

nadal-> kropki, kreski itp. 'bajery' to na 90% uszkodzenie pamięci karty graficznej. jest to raczej 'nienaprawialne'. Rozwiązanie? Oddać karte na gwarancje jesli sie da, jak nie ma gwarancji to pewnie czeka cie kupno nowej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym plikiem to był sposób na szybkie zdiagnozowanie problemu.

Poza tym nigdy nie widziałem ani nie słyszałem o taki problemie z samą przeglądarką. Poza tym one się nie psują chyba że z dysku pousuwasz im jakieś pliki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś mam następujący problem: podczas gry w coda 4 zauwazyłem, że po jakichś 20 min gry na ekranie wzdłuż lini obiektów w grze zaczęły pojawiac się i znikac małe białe/szare kwadraciki. Potem komp się zawiesza i wyłącza się monitor (czarny ekran). Wygląda to jak miganie, więc nijak tego nie mogę uchwycic. Podczas grania w inne gry i chodzenie po systemi też nic się nie dzieje. Przeinstalowałem stery od karty i teraz się nie wyłącza, tylko miga w najlepsze. Czy to wina karty, gry, a może oprogramowania ? Od razu mówie, że dla mnie to nie problem przeinstalowac Winde.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo rzecz biorąc pomyliłeś forum - to jest dział porad sprzętowych, a nie dział wróżbiarstwa. Innymi słowy napisz o jakim komputerze w ogóle mowa, jaki system operacyjny. Od razu podaj temperatury karty graficznej i procesora podczas grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zapomniałem.

Athlon 3000+ 64

Asus A8N-E

Sapphire (Radeon) x800 GTO 512mb

1gb ramu, bodajże Corsair

XP home edition sp2, łatki krytyczne

Komputer bez OC, ni chodzi też o przegrzanie, bo robiłem też test z otwartą obudową - to samo. Aha przypmniało mi się, że przed zainstalowaniem nowych sterowników czasem zamiast czarnego ekranu, wywalało do pulpitu z komunikatem VPU Recover, czyli od oprogramowania karty graficznej. Z tego wyczytałem służy on do "resetowania akceleratora graficznego, kiedy nie otrzymuje od niego żadnych poleceń".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, gdyż moja nagrywarka Lite On SHW-16H5 nie czyta płyt DVD. Z CD jest wszystko OK ale jak próbuje nagrać albo odczytać DVD to płytka nawet nie zaczyna się dobrze kręcić i już staje. Aktualizowałem firmware do nowszego ale nie zadziałało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi wyczyść ją może :P

A ja mam inny problem. Pokawił się niedawno po tym jak zwiększyłem napięcie na kościach w celu podkręcenia komputera. Działą stabilnie i nie o OC tu chodzi. Więc komp się z nienacka zawiesza. Np dzisiaj przy Juiced poprostu ot tak wszystko się zatrzymało i nic go nie przekonało do odwieszenia się. i tak coraz częściej. Brat też jęczy że gdy gra w Diablo 2 wyskakuje mu ekran śmierci. Nie wiem co na nim pisze bo mi nigdy nie wyskoczył.

Konfig:

-Athlon XP 2200+ (1,8 kręcony do 2Ghz)

-383 Ram

-Dysk Samsung 80

-GeForce2

-XP Home Edition OEM SP2 (ok miesiąc temu robiony system)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :P

Zapomniałem wspomnieć co do mojego problemu że ekrany śmierci wyskakują bratu odkąd wgrał D2 loadera. Taki program że gra śmiga bez płyty. Z wirtualnego dysku gra nie chce działaća płyta była tak katowana że pękła :P Mówię to żeby nie było że ja pirat jakiś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czytając Wasze problemy, cieszę się że mój nie jest taki duży, ale uciążliwy.

Otóż, mam problem z dźwiękiem(nie wiedziałem do którego działu to dać, jeśli do WinXP to sorki). Problem polega na tym, że dźwięk który jest w np. grze po prawej stronie - jest odtwarzany w lewym głośniku. I na odwrót. Głośniki mam rostawione raczej dobrze(tj. głośnik z włącznikiem po prawej), pozatym nawet gdybym chciał je przestawić to kabelki nie dostaną. Nie muszę chyba mówić, że z takim stanem rzeczy nie da się grać w żadnego FPSa, dlatego BARDZO mi zależy na rozwiązaniu problemu.

Głośniczki są nowe, myślę że są sprawne(aczkolwiek sprawdze je na innym kompie jak nic nie pomoże), jeśli chodzi o ich model to są to Apollo A-200, na stronie firrmy nie ma sterowników.

Co do mojego kompa, jest podany w sygnaturce(płyta główna to EVGA nFroce 650i Ultra). Zainstalowałem sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej(Realtek HD czy coś takiego).

Jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...