Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Aktualności III

Polecane posty

1. Wykryto układy we wszystkim i wszędzie. Duży plus :thumleft:

Najzabawniejsze jest to iż uważa się że zadowoleni są wszyscy, a Ci którzy jednak zadowoleni nie są, to wtyki i propagatorzy opozycji, przykładowo, pielęgniarki strajkowały nie dlatego że mało zarabiają, ale dlatego że wszystkie były z SLD, swoją drogą, ktoś tu już mówił o "SLDowkich cwaniaczkach", może to jest jakaś fobia ? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolek to działa jak sekta, Pan coś powie i wszyscu "MUSZĄ" się tego trzymać. Wg mnie PiS'owcy to polityczne prostytutki, a ich partia to jeden wielki.. No :P

SLDowskie cwaniaczki właśnie tak powstały .. ;)

I mam pytanie. Bo słyszałem że PiS chce przywrócenia kary śmierci. To prawde jest ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że społeczeństwo w Niemczech jest rozwarstwione ale nie ma tam tej socjalistycznej mentalności.

To bzdura, bo we wschodnich landach mają właśnie taką mentalność, pojedź do Drezna i zobacz całe grupy blokersów które całe dnie szlajają się pod blokami i jedynym ich celem w życiu jest jaranie blantów.

>>>Możliwe... ale czy to od razu oznacza, że niemieckie społeczeństwo ma socjalistyczną mentalność? Co innego zachowanie i poglądy grupy społecznej , a co innego zachowanie całego społeczeństwa.

Inna sprawa, że zapewne inaczej rozumiemy pojęcie "socjalistycznej mentalności"

Tu nie chodzi o jakąś mniejszość o której nie wiem czemu piszesz.

Tu chodzi o to że większość Niemców chce zpowrotem muru berlińskiego i opieki socjalnej i poczucia stabilności jakie dawało NRD.

>>>Nie o mniejszość? Czyli jak rozumiem w kolejnych wyborach w Niemczech wygra partia postulująca restytucje NRD i i odbudowę muru berlińskiego.

Co mają wspólnego komuniści w USA - oni też chcieliby komunizmu w Ameryce. Tyle że ich chciejstwo nie ma tu nic do rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także sobie nawiąże do debat :D

Wg mnie Tusk był lepszy od Kwaśniewskiego (którego Kaczyński pobił) ale nie oznacza to że wygrał :D

Tak! Dwa punkty dla Jarosława Kaczyńskiego!

Dlaczego? Po prostu przekonały mnie jego argumenty, są sprecyzowane i uważam, że jest jednym z najlepszych obecnych poslkich polityków.

Tusk zniechęcił mnie swoimi hasłami "wierzymy w cuda". Ludzie, ja tam wole kogoś kto po koleji będzie budował Polskę (a to jest bardzo ciężkie i trudne) niż zapowiadał że tylko jak dojdzie do władzy zrobi wszystko cudnie Bajeczką wyborczą mi to brzmi.

I ta publiczność PO mnie zamurowała. Co to było wie ktoś?

I jak na końcu zapytali Tuska, co powie na podsumowanie, to nic nie powiedział tylko podlizywał się (bo jak to nazwać?) odbiorcom że ma rodzinkę i niedługo będzie dziadziem, a o kraju nic nie powiedział?

Słuchanie ze zrozumieniem sie kłania :D

Jeszcze przy okazji nawiążę do reklamy PO. Podają tam że w Poslce w wypadkach drogowych zgineło 8 tys. osób? A co to ma do obecnego rządu? Co ma PiS do śmiertelności na drogach? Równie dobrze mogliby podać, że na raka sitakówki zmarło tyle a tyle. Mącenie umysłów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji nawiążę do reklamy PO. Podają tam że w Poslce w wypadkach drogowych zgineło 8 tys. osób? A co to ma do obecnego rządu? Co ma PiS do śmiertelności na drogach? Równie dobrze mogliby podać, że na raka sitakówki zmarło tyle a tyle. Mącenie umysłów!

Nie będę się kłócił o resztę (taką mam irtytującą wadę, że o politykę się kłócę, a nie dyskutuję :P), ale to skomentuje. Ma, i to bardzo dużo. Stan polskich dróg jest naprawdę fatalny, co drastycznie zwiększa liczbę wypadków. Jazda po wąskich, podziurawionych jak sito drogach to ogromne niebezpieczeństwo. Nie wiem, czy sam jesteś kierowcą, ale ja miałem już przyjemność kierować samochodem na wspaniałych polskich drogach i wiem, jakie to trudne. Jazda nową, gładką jak stół autostradą, bez skrzyżowań, świateł, terenów zabudowanych itd. jest bardzo bezpieczna i bardzo trudno o wypadek. A PiS nie zmienił nic, żeby tych autostrad przybyło. Stąd to pośrednie przyczynienie się obecnego rządu do śmierci 8 tysięcy ludzi. Oczywiście, nie da się uniknąć wypadków na drogach, ale można je znacznie ograniczyć, właśnie budując lepsze drogi. To rola rządu, z której ten rząd zupełnie się nie wywiązał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myśl i napisz komu cokolwiek udowodniono, pisowski cwaniaczku.
Podam pierwszy przykład z brzegu, Andrzej Grabek. I nie widzę sensu i powodu we wciskaniu słowa cwaniaczek w odniesieniu do mnie... :? Ja użyłem ogólnika w stosunku do osób, które bogacą się w ogromne pieniądze łamiąc prawo. I jakby nie było, często są z otoczenia SLD... i choć wielu nic nie udowodniono, czym próbowałeś podważyć moją wypowiedź, to jednak są i tacy którzy jednak jakąś tam karę ponieśli. Niewielką, ale zawsze....
Nie widzę sensu posługiwania się jakimiś określeniami i osobistymi docinkami, to tylko dyskusja...
:arrow:
1. Wykryto układy we wszystkim i wszędzie. Duży plus
Mimo wszystko, uważam, że warto walczyć z układem. Może niekoniecznie koncentrować się na tym, tak jak to robi PiS, ale też nie chciałbym, by kolejny rząd, bez względu na wyniki wyborów całkowicie porzucił tę kwestię.
swoją drogą, ktoś tu już mówił o "SLDowkich cwaniaczkach", może to jest jakaś fobia ?
Może fobia, a może oni jednak istnieją?? :)
Wg mnie PiS'owcy to polityczne prostytutki
Ciekawe jaką mają taryfę... 8) mógłbyś to rozwinąć? W celu głębszej analizy, oczywiście.
odają tam że w Poslce w wypadkach drogowych zgineło 8 tys. osób? A co to ma do obecnego rządu? Co ma PiS do śmiertelności na drogach? Równie dobrze mogliby podać, że na raka sitakówki zmarło tyle a tyle
Niekoniecznie. Jakby nie było stan naszych dróg, oraz brak autostrad, czy obwodnic również powiększa liczę wypadków. Coś w tym jest, jednak mimo wszystko popieram Twoją tezę, że to Mącenie umysłów!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, uważam, że warto walczyć z układem. Może niekoniecznie koncentrować się na tym, tak jak to robi Pis, ale też nie chciałbym, by kolejny rząd, bez względu na wyniki wyborów całkowicie porzucił tę kwestię. Który zresztą sam przyszedł i wdarł się w szeregi partii Szeryfa

Układ! Tak! Układ jest wszędzie! Za rogiem, za szafą, pod łóżkiem! Kaczmarek, specjalnie wyszkolony 20 lat temu w GRU agent, tylko po to, by podszyć się za poplecznika Zbigniewa Praworządnego. Po upadku ZSRR przyczynił się do obalenia najpierw rządu Jana Olszewskiego, a potem Jarosława Wielkiego!

Teraz coś na poważnie. To rzeczywiście układ podsyła tych ludzi Kaczyńskiemu, ale to układ związany z PC. Krauze i Kaczmarek od wielu lat przyjaźnili się z prezydentem. PiS przez ostatnie dwa lata w zasadzie nie walczy z układem, ale stara się zbudować swój.

Może fobia, a może oni jednak istnieją??

"Cwaniaczki" są ponadpartyjne, gnieżdżą się wszędzie. W PO, SLD, PiS o przystawkach nie wspominając. Za tych rządów bardziej niż cwaniactwo SLD kiedyś kłuje mnie po oczach niekompetencja PiS. Czyli obsadzanie ważnych stanowisk ludźmi, którzy się do tego zupełnie nie nadają. Przykłady? Fotyga, Gosiewski(mianowany za to, że jest) i Poncyljusz.

Jeszcze przy okazji nawiążę do reklamy PO. Podają tam że w Poslce w wypadkach drogowych zgineło 8 tys. osób? A co to ma do obecnego rządu? Co ma PiS do śmiertelności na drogach? Równie dobrze mogliby podać, że na raka sitakówki zmarło tyle a tyle. Mącenie umysłów!
Niekoniecznie. Jakby nie było stan naszych dróg, oraz brak autostrad, czy obwodnic również powiększa liczę wypadków. Coś w tym jest, jednak mimo wszystko popieram Twoją tezę, że to Mącenie umysłów!

Znaleźli się obrońcy polskich umysłów. Sławetna reklama PiSu o opróżniającej się lodówcę tym nie była? Albo ostatnia "Posiedzenie Partii Opozycyjnej"? Wizyty u ojca dyrektora, stojącego na straży Myśli Polskiej? Panowie, jeśli mówimy o propagandzie to wasi ulubieńcy nie mają sobie równych. Jest się w końcu czym pochwalić. Siedem kilometrów piechotą nie chodzi!

Dlaczego? Po prostu przekonały mnie jego argumenty, są sprecyzowane i uważam, że jest jednym z najlepszych obecnych poslkich polityków.

<Po tych słowach FaceDancer łapie się za głowę i spada z krzesła na wieść, że JK używał precyzyjnych argumentów.> Czy my oglądaliśmy tą samą debatę? Ja słyszałem o tym jak układ przeszkadza w budowaniu mieszkań i pare podobnych bzdur. U Tuska natomiast usłyszałem kilka ciekawych ripost i chwytów marketingowych np. jak powiedział, że utożsamia się z kierowcami, a Kaczyński "jest wożony". Tu nie chodzi o merytorykę tylko o autoprezentację.

I ta publiczność PO mnie zamurowała. Co to było wie ktoś?

Ja wiem. To była dzicz. Szkoda tylko, że publiczność Kaczyńskiego prezentowała się podobnie. Może nie aż tak głośno, bo nie było im do śmiechu.

Tak! Dwa punkty dla Jarosława Kaczyńskiego!

Czy wszyscy wyborcy z PiSu są tacy? Zawsze dla nich czarne jest białe, a białe jest czarne? No cóż. Wódz każe, sługa musi.

Tusk zniechęcił mnie swoimi hasłami "wierzymy w cuda". Ludzie, ja tam wole kogoś kto po koleji będzie budował Polskę (a to jest bardzo ciężkie i trudne) niż zapowiadał że tylko jak dojdzie do władzy zrobi wszystko cudnie Bajeczką wyborczą mi to brzmi.

Przejęzyczyłeś się. Chciałeś chyba powiedzieć "demontował", a nie "budował"?

PS Przepraszam za wszystkie złośliwości, ale po przeczytaniu tego nie mogłem się po prostu powstrzymać :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś na poważnie. To rzeczywiście układ podsyła tych ludzi Kaczyńskiemu, ale to układ związany z PC. Krauze i Kaczmarek od wielu lat przyjaźnili się z prezydentem. PiS przez ostatnie dwa lata w zasadzie nie walczy z układem, ale stara się zbudować swój.
Związany z PC. Racja. Z tym, że ludzie teraz zaczynają bardziej na poważnie do tego podchodzić. Znam wiele osób które jeszcze parę lat temu uważało, że w Polsce da się wszystko załatwić, kwestia za ile. Natomiast teraz mówią, że to już bardziej skomplikowane, że ludzie się boją. I taką walkę, z takim układem popieram. Walkę z tym co się dzieje w małych miasteczkach (moje ma ok. 10 tys. mieszkańców, i opinia znajomogo, którą tu przytoczyłem dotyczy urzędników naszego Urzędu Gminy). Oczywiście, należy walczyć również z tymi, co na górze, ale w samorządach również się sytuacja poprawia. A to, że ludzie zaczynają się bać brać, to imo w dużym stopniu zasługa PiS. Ludzie wiedzą, że CBA węszy, ze zatrzymania, to się boją.
"Cwaniaczki" są ponadpartyjne, gnieżdżą się wszędzie
Może i racja. Ale zauważ, że jeżeli mielibyśmy przeanalizować liczbę afer z udziałem posłów SLD, czy Samoobrony, byłaby ona znacznie większa, niż ta z udziałem dziłaczy PO i PiS.
. Za tych rządów bardziej niż cwaniactwo SLD kiedyś kłuje mnie po oczach niekompetencja PiS. Czyli obsadzanie ważnych stanowisk ludźmi, którzy się do tego zupełnie nie nadają.
To niestety bolesna prawda. Szczególnie jeżeli chodzi i panią minister Fotygę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie. Bo słyszałem że PiS chce przywrócenia kary śmierci. To prawde jest ?

Generalnie PiS to parta populistyczna jednak, aż daleko w swoich zapowiedziach się nie posuneli. Kara śmierci nie jest elementem programu Prawa i Sprawiedliwości. Jedyną partią chcaca ja przywrocic jest UPR.

Jednak nie sugerowałbym się tym, bo to czysty populizm. Wprowadzenie kary wiązałoby się z koniecznością wystąpienia z Rady Europy. Tak wiec bez wzgledu na wole ludu, tej kary wprowadzić się nie da :].

Dlaczego? Po prostu przekonały mnie jego argumenty, są sprecyzowane i uważam, że jest jednym z najlepszych obecnych poslkich polityków.

Politykiem bez watpienia jest dobrym. Potrafil przekonać do siebie wyborcow SO i LPR-u. Ale z racji, ze co mądrzejszy zwolennik PiSu zmienił preferencje wyborcze, to ta trojka na szczescie wiekszoci juz nie zgromadzi.

Zresztą naprawde nie zauwazyles jak "wodz" sie zdenerwowal? Wyraznie dal sie zepchnac do naroznika. Generalnie wiekszosc zachodnich mediow, ,takich jak Reutersz pisze o wyraznej porazce Kaczynskiego.

Tusk zniechęcił mnie swoimi hasłami "wierzymy w cuda". Ludzie, ja tam wole kogoś kto po koleji będzie budował Polskę (a to jest bardzo ciężkie i trudne) niż zapowiadał że tylko jak dojdzie do władzy zrobi wszystko cudnie Bajeczką wyborczą mi to brzmi.

Wiesz, przekaz PO był czytelny i przede wszystkim pozytywny. Trzeba wziac sie za przyszlosc tego kraju, a nie bez przerwy grzebac w upiorach przeszlosci i walczyc z wymyslonym ukladem. To moglo trafic do wyborcow, bo PO w przeciwienstwie do PiSaków ma jakikolwiek program gospodarczy. W tej chwili partia rzadzaca przyciaga jedynie frustratow i tych, ktorych sie w zyciu nie udalo. Myslisz, ze po co Premier bezustannie wspominal o socjalu?

Poza tym przytocz mi przynajmniej jeden swietny argument Kaczynskiego, bo ogolnikami raczejgo nie obronisz. Odgrzewal kotlety i straszyl ciemny lud niemieckoscia Tuska. Stwierdzenie, ze przewodniczac PO zastanawia sie nad polskoscia Gdanska bylo uklonem w strone zelaznego, tego najbardziej zasciankowego pisowskiego betonu. Tusk po prostu wielokrotnie podkreslal multikulturowsc Gdanska, na ktory wielki wplyw wywarla zarowno polska, jak i niemiecka kultura.

Niekoniecznie. Jakby nie było stan naszych dróg, oraz brak autostrad, czy obwodnic również powiększa liczę wypadków. Coś w tym jest, jednak mimo wszystko popieram Twoją tezę, że to Mącenie umysłów!

To kto za stan tych drog odpowiada? Naturalne, ze to negatywna kampania, ale to zadna nowosc w polityce. Tymczasem za czasow tych rzadow mozna zauwazyc brak jakichkolwiek dzialan majacych na celu przyspieszenia budowy. 8km autostrad? Przeciez to jakis zart. Dlaczego ten rzad nie zrobil nic by wreszcie zatwierdzic program Natura2000? Na razie inwestycje stoja, bo nie wiadomo, gdzie mozna budowac, za co zwroci Unia itp. Kogo to rola, jak nie rzadu?

Macenie Umyslów to spot o karetce. Relige szanuje jako lekarza, ale jako polityk zupelnie stracil twarz. Jak mozna wystapic w takim wyborczym syfie? To zwykle wykorzystywanie lekow w polskim spoleczenstwie. Kazdy, wie, ze nawet jak sluzba bylaby sprywatyzowana to ratownictwo medyczne jest kwestia osobna. Do kazdego potrzebujacego wyslanoby pomoc. Ale PiS to partia, ktra zywi sie spolecznymi obawami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja. Ale zauważ, że jeżeli mielibyśmy przeanalizować liczbę afer z udziałem posłów SLD, czy Samoobrony, byłaby ona znacznie większa, niż ta z udziałem dziłaczy PO i PiS.

Pierwsza sprawa, aby były afery należy mieć fundament, podstawę do ich przeprowadzenia, jeżeli nikt nic nie robi, to skąd mają się wziąć afery, druga natomiast to zbyt mała ilość dostępnego czasu, jeszcze kilka lat i Lepperowi ze zdumienia kalosze spadną... :wink:

Tak na poważnie, nikt nie wie co w obecnej chwili dzieje się w strukturach rządowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie PiS'owcy to polityczne prostytutki
Ciekawe jaką mają taryfę... 8) mógłbyś to rozwinąć? W celu głębszej analizy, oczywiście

Znam grupke ludzi. Kiedy rządziło PO byli ze swoim przyjacielem w partii i bardzo fajnie się grzało w sejmie fotelik :), pamiętam nawet cytat jednego z nich " pis to po ang sikać". Po wyborach całym sercem za PiS'em poniewaz? Chyba dlatego że większą pensję dostali :P Lub poprostu chcieli rządzić. I tak nie wiem co to za władza skoro chyba przez 2 lata żadnego nie było przez sekundę słychać chociażby w tv... A teraz kiedy blisko wybory, mówią a możeby tak na PO zagłosować ? Obłuda! Wiecie co tzn kiedy ludzie biegają za kimś z wazeliną, żeby sobie lepszą posadkę zapewnic ? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele osób które jeszcze parę lat temu uważało, że w Polsce da się wszystko załatwić, kwestia za ile. Natomiast teraz mówią, że to już bardziej skomplikowane, że ludzie się boją. I taką walkę, z takim układem popieram. Walkę z tym co się dzieje w małych miasteczkach (moje ma ok. 10 tys. mieszkańców, i opinia znajomogo, którą tu przytoczyłem dotyczy urzędników naszego Urzędu Gminy). Oczywiście, należy walczyć również z tymi, co na górze, ale w samorządach również się sytuacja poprawia. A to, że ludzie zaczynają się bać brać, to imo w dużym stopniu zasługa PiS. Ludzie wiedzą, że CBA węszy, ze zatrzymania, to się boją.
A może po prostu nasz kraj zmierza w kierunku normalności? I nie mówię tu o rządach PiS. Pozwolę sobie zapodać krótki rys historyczny. Podczas transformacji ustrojowej zlikwidowano wydziały PG w Policji, to doprowadziło do powstania różnych afer, niezależnie od tego, że takie czasy przemian zawsze sprzyjają aferzystom i łapówkarzom. Potem, sukcesywnie sytuacja się poprawiała. Przywrócono wydziały PG, stworzono CBŚ, powołano wydziały do walki z korupcją. To wszystko jeszcze przed nastaniem rządów PiS. Paradoksalnie za walkę z korupcją wzięto się ostrzej za rządów SLD, konkretnie po wypłynięciu afery Rywina. Te struktury, i to już dobrze funkcjonujące odziedziczył PiS. A co sam zrobił? Nic, a raczej mniej niż nic, bo powołanie CBA tylko powoduje marnowanie pieniędzy, które mogłyby być wykorzystane w lepszy sposób. To, że CBA zamyka, to czysta propaganda. Po pierwsze: jest to urząd centralny, czyli taki, który powinien zajmować się korupcją w innych urzędach centralnych. Zatrzymanie ordynatora, choćby i największego szpitala, to tak, jakby Komendant Główny Policji osobiście prowadził dochodzenie w sprawie kradzieży pięciu kurczaków. Oczywiście CBA takich spraw nie prowadzi, ściąga je tylko od innych organów. Sprawę lekarza ze szpitala wojskowego prowadziła Żandarmeria Wojskowa, inne Policja. Na co więc idą te miliony złotych, które są zapisane w budżecie na CBA? Wygląda tylko, że na promocję PiS. „Proszę, CBA zatrzymało, gdyby nie my, to tego by nie było”. A figa. Takich spraw prowadzi się po jednostkach terenowych sporo, byle wydział d/w z korupcją ma więcej zatrzymanych niż całe CBA, ale o tym się nie mówi. Popatrz co ostatnio Ziobro zrobił w prokuraturze. Przy Prokuraturach Okręgowych istniały specjalne zespoły „PZ”, które zajmowały się najpoważniejszą przestępczością. Ziobro je rozwiązał i stworzył jeden ogólnokrajowy, podległy bezpośrednio jemu. A po co, skoro tamte działały dobrze? Doszło tylko do tego, że część prokuratorów zrezygnowała z pracy w nim, bo obawiają się upolitycznienia. A zysk? Chyba tylko taki, że Ziobro będzie mógł na konferencjach prasowych mówić, że sukcesy to jego osobista zasługa. Tak wygląda walka z korupcją i aferzystami prowadzona przez PiS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest globalne ocieplenie?

Taki błyskotliwy wniosek naszedł mnie, gdy dygoczący z zimna wróciłem z niedzielnego spaceru. Obiecali nam lato przez cały rok, figi i daktyle na drzewach, a tu guzik. Przy okazji stanęli mi przed oczami ci wszyscy zwariowani obrońcy środowiska i opiekunowie ludzkości wieszczący apokalipsę, z laureatem pokojowej Nagrody Nobla, Alem Gore'm, na czele. Ludzie jego pokroju zdają się cierpieć na brak ciekawych zajęć. Nawet przyjmując, że nasz klimat rzeczywiście się ociepla (w co moje odmrożone ciało każe mi wątpić), walka z tym przypomina pompowanie wody za pomocą naparstka. Czytałem gdzieś, że ilość dwutlenku węgla w atmosferze, za którą odpowiada człowiek, wynosi 3%. Na co w takim razie liczymy? Zamiast użerać się z tymi głupimi trzema procentami, możnaby te marnowane miliardy dolarów wydać na coś pożytecznego, a troskę o ewentualnie podniesienie się poziomu wody zrzucić na Holendrów i kilka innych narażonych na zalanie państw. Mam nawet dla nich sposób - gdy już stwierdzą, że w butach robi im sie mokro, mogą między jednym a drugim buchem jointa zbudować supernowoczesne filtry i rozpocząć produkcję wody marki 'Oceanic'. Trzebaby co prawda namówic pół świata do spożywania jej, ale skoro można nabrać ludzi na narodowość Hitlera, albo opchnąć geja na duchownego w Watykanie, to wszystko jest możliwe.

Dziękuję za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta trojka na szczescie wiekszoci juz nie zgromadzi.

Trójka na pewno nie zgromadzi , ale jakby wygrał PiS to bym się po prostu cieszył. A koalicję tworzyli z SO i LPR nie dlatego że są oni super, ale dlatego że z kimś musieli, aby mieć zdecydowaną większość i móc wprowadzać swój program. PO się na nich wypięło to kim mieli się wiązać, bo na pewno nie z postkomunistami.

Generalnie wiekszosc zachodnich mediow, ,takich jak Reutersz pisze o wyraznej porazce Kaczynskiego.

Zachodnie media to nie wiem, ale na pewno polski krytykują PiS. I uwazam że dlatego że są stronnicze.

Bo jak nazwać fakt, że np. po debacie była w TVP rozmowa trzech profesorów na żywo o spotkaniu Kaczyńskiego i Tuska. I jakoś wsyzscy doszli do wniosku że lepszy był premier, a nie Tusk, a w każdym razie nie odwrotnie. A dlaczego potem w takim chociażby TVN i RMF-FM gadali na drugi dzień rano że wygrał Tusk? Na pewno nie operali się na wypowidziach owych profesorów, a skoro nie na nich (które właśnie były jedynymi krytyczno-fachowymi komentarzami o debacie do rana dnia następnego) to na czym?

Stronniczość, która powinna być zauważona przez każde logiczne oko.

Przykładów jest setki do wymienienia.

Wiesz, przekaz PO był czytelny i przede wszystkim pozytywny. Trzeba wziac sie za przyszlosc tego kraju, a nie bez przerwy grzebac w upiorach przeszlosci i walczyc z wymyslonym ukladem. To moglo trafic do wyborcow, bo PO w przeciwienstwie do PiSaków ma jakikolwiek program gospodarczy. W tej chwili partia rzadzaca przyciaga jedynie frustratow i tych, ktorych sie w zyciu nie udalo. Myslisz, ze po co Premier bezustannie wspominal o socjalu?

Poza tym przytocz mi przynajmniej jeden swietny argument Kaczynskiego, bo ogolnikami raczejgo nie obronisz.

Oba przekazy PiS-u i PO są dla mnie czytelne i zrozumiałe. Tylke że chciałem podkreślić, że metody reklamy PO trącą mi propagandą, a nie uczciwością. Patrz: wspomniane przeze mnie wyżej hasła "na drogach przez ostatnie 4 lata zginęło 8 tys. Polaków" (wybierzcie PO, a będziemy nieśmiertelni a ślepi zaczną widzieć) oraz reklamy "Oszczerstwa" itp. które nie są reklamą PO, a atakiem na PiS.

Piszesz, że PO ma dobry program. Ja twierdzę, że ich największym celem programowym jest właśnie nie budowanie Poslki, a zniszczenie PiS-u. Tylko nie piszcie argumetnów, że "dobrze, bo on jest zły".

Program PiS-u i PO porównał zresztą po debacie i wg mnie bardzo trafnie prof. Hanryk Domański z Polskiej Akademii Nauk, który powiedział że program PiS-u jest wyrazisty w przciwieństiwie do platformy, która jest "nijaką partią".

Po zresztą jest niby liberlane, a niby nie, nie wiadomo w końcu.

Argument Kaczyńskiego? A chociażby że rzeczywiście podczas rządów PiS-u zmalała korupcja. I to model taniego państwa stosowany obecnie też mi się podoba.

Uważam że Kczyński wspominał o socjalu, bo tak naprawdę dopiero objęcie władzy przez PiS było odejściem od komunistycznych korzeni Polski, które nie urwyały się definitywnie po 89'.

Do Tuska jeszcze zniechęciło mnie jego działanie skupiające Polskę wokół wysp brytyjskich. To że ludzie wyjechali nie jest winą rządu, któy wtedy panował, ale raczej rządu wcześniejszego. PiS przed emigracją dopiero co podjał działalmość a masowe wyjazdy były efektem błędów wcześniejszych rządów, czyli SLD. Kolejne obracanie faktów na korzyść PO. I hasła Tuska, że "zrobi nad Wisłą Irlandię" też mnie irytują. To też mnie zastanawia nad polskościa Tuska o której wspominałeś.

Nie wiem jak wy, ale ja wolę mieć nad Wisła lepszą Poslkę od jakiegokolwiek innego kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnie media to nie wiem, ale na pewno polski krytykują PiS. I uwazam że dlatego że są stronnicze.

Bo jak nazwać fakt, że np. po debacie była w TVP rozmowa trzech profesorów na żywo o spotkaniu Kaczyńskiego i Tuska. I jakoś wsyzscy doszli do wniosku że lepszy był premier, a nie Tusk, a w każdym razie nie odwrotnie. A dlaczego potem w takim chociażby TVN i RMF-FM gadali na drugi dzień rano że wygrał Tusk? Na pewno nie operali się na wypowidziach owych profesorów, a skoro nie na nich (które właśnie były jedynymi krytyczno-fachowymi komentarzami o debacie do rana dnia następnego) to na czym?

Na sondażach opinii publicznej. Może nie zauważyłeś, ale debata była dla ludzi i to oni ocenili, kto został zwycięzcą. Niby dlaczego uważasz, że trzech zaproszonych do prorządowej telewizji profesorów ma mieć decydujące zdanie? Czemu nie pójdziesz dalej? Przecież JK chwilę po debacie ogłosił swoje zwycięstwo, to powinno Ci wystarczyć. Każdy, kto twierdzi inaczej jest stronniczy.
Argument Kaczyńskiego? A chociażby że rzeczywiście podczas rządów PiS-u zmalała korupcja.
Odsyłam do mojego poprzedniego postu, w którym opisałem jak to PiS walczy z korupcją.
I to model taniego państwa stosowany obecnie też mi się podoba.
Niby jaki? Wzrost wydatków na administrację? Czy podwyżki cen, o których pisałem w jednym z poprzednich postów. Podaj choć jeden przykład „taniego państwa” wprowadzony przez PiS.
Uważam że Kczyński wspominał o socjalu, bo tak naprawdę dopiero objęcie władzy przez PiS było odejściem od komunistycznych korzeni Polski, które nie urwyały się definitywnie po 89'.
Ależ wręcz przeciwnie, on do tych korzeni wraca. Silna władza centralna + obietnica socjalu + dzielenie społeczeństwa na lepszych i gorszych + propaganda sukcesu + opluwanie tych, którzy śmią krytykować władzę, to dokładnie PRL.
I hasła Tuska, że "zrobi nad Wisłą Irlandię" też mnie irytują. To też mnie zastanawia nad polskościa Tuska o której wspominałeś.
Następny, który ma trudności ze zrozumieniem polskiej mowy. A Kaczyński obiecywał w poprzednich wyborach, że „wywróci stolik” i co? Nie widziałem, żeby jakiś wywrócił. Przestań się kompromitować. Chodziło o taką drogę, jaką Irlandia przeszła od zacofanego i biednego kraju, do jednego z najszybciej rozwijających się w UE. Właśnie dzięki liberalnym pomysłom gospodarczym. Jak tu zarzucasz Tuskowi brak polskości, to ja Kaczyńskiemu, że nie chodzi po kraju i nie wywraca wszystkich stolików, które napotka na swojej drodze.
Nie wiem jak wy, ale ja wolę mieć nad Wisła lepszą Poslkę od jakiegokolwiek innego kraju.
Jasne, po wygranej Tuska ogłosimy od razu hołd lenny i staniemy się wasalem Irlandii. Ty się zastanów co piszesz. Pewnie już jest przygotowany traktat Tusk – McAleese o włączeniu do Republiki Irlandii „hrabstwa Polska”. Oczywiście, jeśli zdarzyłoby się, że to moja interpretacja słów Tuska jest właściwa, to i tak źle. Nie będzie Irlandczyk pluł nam w twarz. Na jaką cholerę korzystać ze sprawdzonych metod, my stworzymy własne. Nieważne, że mogą nie zadziałać, ale będą nasze, polskie. Przypominasz mi takiego jednego polityka, który swego czasu mówił, że nie jest ważne to, czy Polska będzie biedna, ale to, żeby była katolicka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koalicję tworzyli z SO i LPR nie dlatego że są oni super, ale dlatego że z kimś musieli, aby mieć zdecydowaną większość i móc wprowadzać swój program. PO się na nich wypięło to kim mieli się wiązać, bo na pewno nie z postkomunistami.

I dalej zachowali cyniczne hasla o odrodzeniu moralnym, w momencie, gdy rzadzili z ludzmi skazanymi prawomocnymi wyrokami sadow.

Druga sprawa, to fakt, ze gdyby rzad byl naprawde dobry, to bez problemu mogliby powolac rzad techniczny. Nie czaruj, ze PO nie poparłaby zadnej ustawy PiSu. Tymczasem doszlo do koalicji, po to, aby partia Kaczynskiego przejela pelna wladze w panstwie. O nic wiecej.

Trzecia sprawa, to albo zdabadz troche elementarnej wiedzy o polityce, albo zdefiniuj swoje pojecie "postkomunisty". Tego, że SLD wywodzi sie z PZPR nikt nie neguje, natomiast ta partia to postkomunistyczny pikus przy Samoobronie.

Poza tym przyjrzyj sie ludziom jakimi PiS obstawił resorty. Dla nich osoba wywodzaca sie z PZPR bedaca po ich stronie, to albo fakt do przemilczenia, albo człowiek skrzywodzny prez system. Natomiast, gdy dawny PZPR-owiec jest z LiDu to mamy do czynienia z postkomuną mającą niejasne powiazania biznesowo-polityczne.

Wiec zanim zaczniesz sypac frazesami zapoznaj sie z takimi ludzi jak: Andrzej Kryże, Lepper, Zbigniew Graczyk, Wojciech Jasiński, Bogdan Socha. Te osoby w rzadzie Kaczynskiego, byly co najmniej wiceministrem, tymczasem jak sie okazuje, byly zwiazane z PZPR. Proponuje zapoznanie sie zwlascza z numerem jeden. Wiec zdefiniuj mi pojecie Twojego wlasnego postkomunisty.

Stronniczość, która powinna być zauważona przez każde logiczne oko.

Przykładów jest setki do wymienienia.

Wymien chociaz pare. Juz nawet nie bede sie znecal nad TVP, bo podajac ja za wzor obiektywizmu po prostu osmieszasz sie. Spojrz na czas antenowy obu ugrupowan. Cos bardziej subtelnego, czyli dobor materialow zostaw sobie na pozniej.

Na pewno nie operali się na wypowidziach owych profesorów, a skoro nie na nich (które właśnie były jedynymi krytyczno-fachowymi komentarzami o debacie do rana dnia następnego) to na czym?

Prosze daruj takich tekstow, bo zabije smiechem. Myslisz, ze do rana wypowiedzialy sie tylko te trzy osoby majce tytul profesorski :lol: ? Tak sie skalda, ze jako obronca PiSu powiniens zostawic srodowiska naukowe,bo te raczej sa przeciwko Twojemu ukochanemu wodzowi xD.

Argument Kaczyńskiego? A chociażby że rzeczywiście podczas rządów PiS-u zmalała korupcja. I to model taniego państwa stosowany obecnie też mi się podoba.

O rany! Ale sie nam premier wysilil :D.

Primo masz post Pzkw, secundo korupcja jest delikatna sprawa. Jak zmierzysz, ze zmalala duzo badz niewiele? Ma to miejsce tylko na skutek subiektywnego odczucia. Tymczasem rzad co chwila organizujac glosne konferencje, powolujac sluzby sprawia jedynie wrazenie ze dzieje sie naprawde dobrze. Przecietny czlowiek moze miec wrazenie, jakby rozprawiono sie z nia na dobre. Dlaczego? Bo dzialania sa tak doskonale przedstawiane przez media.

Da porownania moge przytoczyc badania opinii publicznej z roku '88 i '92. W ciagu czterech lat odsetek Polakow, uwazajacych ze polska jest niebezpiecznym krajem wzrosl z 20% to 80%. Niezwykle klocilo sie to ze wskaznikami przestepczosci, ktore byly na niezmienionym poziomie. Dlaczego? Bo media szybko stworzyly atmosfere strachu i rozpisywaly sie o kolejnych zabojstwach. Tu masz potego socjotechniki.

A przyczyna korupcji sa w duezj mierze niejasne przepisy. Tutaj PiS nie robi nic.

Tanie panstwo? Litosci, mamy rekordowa liczbe resortow.

Uważam że Kaczyński wspominał o socjalu, bo tak naprawdę dopiero objęcie władzy przez PiS było odejściem od komunistycznych korzeni Polski, które nie urwyały się definitywnie po 89'.

Miło, ze nie rozumiesz o czym piszesz. Piszac socjal mialem na mysli swiadczenia socjalne... To bylo do wyczytania z kontekstu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrolnieniem zajmuje się samorząd a nie ministerstwo i tam "załatwia" sie takie sprawy.

Wiem ponieważ mi przy "operacji" odrolnienia samorząd chciał ukraśc 3,5 hektara gruntów. Co zaowocowało 5 sprawami w WSA itd. Co więcej wygrałem to...I wiesz ile dostałem odszkodowania za ponad 5 lat udowodniania, że nie jestem wielbłądem i dysponowania moją własnością - zgadnij...300 złotych...Których SKO nie raczyło dostarczyc do dziś - a minął już rok od wyroku WSA...Takie mamy prawo. Co do ministerstwa - to tam można wszystko załatwic. Poważnie. Jest tylko jedna kwestia ile i w ilu walizkach.

I nie jestem wcale złośliwy, to są pojęcia, których przyswojenie na stępuje na poziomie gimnazjum.

Masz prawo do takiego poglądu. Ja mam nieco inny pogląd na sprawę. Tyle. Natomiast wmawianie mi, ze nie rozumiem tego owego i tamtego było by dobrą sprawą w przypadku gimnazjalisty...Ja niestety jestem już nieco starszy i zarazem na taką argumentację odporny.

Tak?

Dokładnie.

A co takiego niby napisałem do Berenzola? Pytania mu zadałem? No straszne chamstwo z mojej strony.

Dobrze wiesz o czym mowa. Stosujesz formę dyskusji, która ma w swych głównych celach, szyderstwo z rozmówcy. I to nie jest opinia oparta na jednym przykładzie...Tylko samych przytyk pod moim adresem mógłbym zliczyc na pęczki. Pomyśl na swoim postępowaniem. Pamiętasz może jak "nabijałeś" się z mojej osoby z Chimem w temacie filozofia? To też było ok? Modek nabijający się z usera, modek, który poisze regulamin forum. I tak można mnożyc i mnożyc. Pytanie jest jedno wciąż aktualne...Po co to stosujesz? Czy takie zachowanie jest wynikiem pewnych kompleksów? Braku nabycia dobrych obyczajów? Czy może to cyniczna taktyka rozmowy?

Takim tekstem tylko pogłębiasz swój wizerunek człowieka, który nie rozumie co się pisze.

Po raz kolejny mówię, że jestem nieco starszy niż gimnazjalista i w moich oczach taka argumentacja do dorosłego człowieka jest całkowicie niepoważna.

Ja tu dyktaturę wprowadzam?

Jeśli chodzi o twój styl retoryki - to oczywiście. Pamiętasz może jak napisałeś mi (podczas tej nieszczęsnej dyskusji o tragedii w rodzinie), że mam podpierac swoje wypowiedzi stosownymi dowodami? Inaczej bowiem dostanę osta...To też jest ok?

A może Ty rzucasz się do każdego, kto krytykuje PiS.

Nie bardzo. Podaj mi choc jeden przykład - który ukazuje moje jak to nazywasz rzucanie się. Czyli jak rozumiem wypowiedzi, które są pozbawione szacunku do drugiej osoby. Bo w slangu wyrzucic sie do kogoś znaczy własnie to. No proszę - przytocz. A pamiętasz może ( to było jakiś rok temu) jak przy naszej pierwszej debacie o polityce odezwałeś się do mnie...Po tym jak (łagodnie) skrytykowałem PO. Otóż powiedzialeś "odczep się od nich". Więc jak to jest z tym rzucaniem? Mam wrażenie, iż ze spokojną rozmową o polityce masz problemy.

Pokaż mi jedno zdanie z mojego poprzedniego postu, w którym robię ziazi Berenzolowi. Potrafisz?

Pewnie tak. Proszę pana. Już piszę.

Gorzej, stałeś się eskimoską jętką łaciatą z dysfunkcją czułka prawego

Jak sam widzisz. Nihil novi. Takich wypowiedzi masz sporo na swoim koncie. I to raczej nie jest przejaw szacunku dla drugiego osobnika. Prawda?

Pewnie nie...

Na pewno?

ale znowu będzie płacz, że to "wściekłe ataki układu"

A słyszałeś co pan minister Sikorski powiedział o swoich przeciwnikach politycznych..."Dorżniemy hordy". To taki łagodny zapewne zwrot?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaruj, ze PO nie poparłaby zadnej ustawy PiSu. Tymczasem doszlo do koalicji, po to, aby partia Kaczynskiego przejela pelna wladze w panstwie.

To po pierwsze dlaczego się nie połączyli z PiS-em? Bo co? Dlaczego właśnie żadnej tej ustawy nie poparło?

Po drugie to Tobie brak elementarnej wiedzy, bo nie można uważać za PiSowi za złe to że dążyło do objęcia władzy, bo taki właśnie jest cel partii .

SLD wywodzi sie z PZPR nikt nie neguje, natomiast ta partia to postkomunistyczny pikus przy Samoobronie.

Znowu brak elementarnej wiedzy... ehh... Sam napisałeś że wywyodzi się PZPR... hmm... <o co chłopakowi chodzi?>

Nie wiem, jak można nie widzieć że SLD to postkomuniści. Ot co.

A że PO sympatyzuje z LiD to dobrze?

Poza tym przyjrzyj sie ludziom jakimi PiS obstawił resorty. Dla nich osoba wywodzaca sie z PZPR bedaca po ich stronie, to albo fakt do przemilczenia, albo człowiek skrzywodzny prez system. Natomiast, gdy dawny PZPR-owiec jest z LiDu to mamy do czynienia z postkomuną mającą niejasne powiazania biznesowo-polityczne.

Zawsze w polityce znajdują się osoby różnej przeszłości. My mówimy o partiach czyli ogóle, nie patrząc na jednostki i programie tej partii. Skoro w partii którą sympatyzuję jest np. 3 osoby z partii której nie popieram to i tak poprę tą partię w której jest te 3 osoby. Pewnie że wolałoby się mieć krystlicznie idealną partię, ale takie na świecie nie istnieją, i zarzucanie tego PiS-owi jako wady jest bez sensu. Rozumiesz?

Wymien chociaz pare.

Już wyżej wyminiłem dwa, nie czytałeś? Jeden nawet cytowałeś...

Myslisz, ze do rana wypowiedzialy sie tylko te trzy osoby majce tytul profesorski ?

Na drugi dzień o 6 rano słyszałem jak trąbili w RMF-FM że wygrał niby Tusk. Jak jesteś taki pewny swoich racji podaj inne z pewnością znajome Ci środowiska naukowe które wypowiadały się do tego czasu o debacie inaczej niż podane przeze mnie .

Tak sie skalda, ze jako obronca PiSu powiniens zostawic srodowiska naukowe,bo te raczej sa przeciwko Twojemu ukochanemu wodzowi

Jakoś prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk był za Kaczyńskim, o czym zresztą pisałem.

Co do "socjalu" to fajnie że umiesz pisać o tym, co zamierzasz przekazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz PC:

Znowu brak elementarnej wiedzy... ehh... Sam napisałeś że wywyodzi się PZPR... hmm... <o co chłopakowi chodzi?>

Nie wiem, jak można nie widzieć że SLD to postkomuniści. Ot co.

-A główka pracuje? Czytaj ze zrozumieniem, że przytoczę tekst do którego pijesz:

Trzecia sprawa, to albo zdabadz troche elementarnej wiedzy o polityce, albo zdefiniuj swoje pojecie "postkomunisty". Tego, że SLD wywodzi sie z PZPR nikt nie neguje, natomiast ta partia to postkomunistyczny pikus przy Samoobronie.

-Przeczytaj jeszcze raz i może zrozumiesz co i jak. A jeśli nadal nie skumałeś co ci Pereł próbował przekazać, to sugeruję danie sobie spokoju z tą dyskusją.

Po drugie to Tobie brak elementarnej wiedzy, bo nie można uważać za PiSowi za złe to że dążyło do objęcia władzy, bo taki właśnie jest cel partii.

-Jasne, jasne. Tylko, że to PiS twierdził, że nie robi tego dla władzy, ale dla dobra Polski i Polaków.

wwl:

A... to zle, że sie modernizuje tereny ze słabą infrastrukturą?

-A masz co do tej sprawy jakiekolwiek wątpliwości? :lol: Zdaje się, że dziennie korzysta z niej ok. 40 osób, czy trzeba dodawać coś więcej?

Przecież lepiej na prowincji nic nie budowac

-Przecież to właśnie była taktyka PiSu w Warszawie, co więcej, to była słuszna taktyka, bo PiS teraz się pluje, że PO coś robi :P

Polecam wakacje na Podkarpaciu a wtedy zobaczysz jak wiele jeszcze trzeba uczynic żeby zrobic z tego krajobraz znany z krajów UE.

-Oj tam, wsiąść sobie w pociąg i patrzeć przez okno starczy... Ale chodzi o to, że są miejsca gdzie można lepiej wydać kilka milionów złych niż Włoszczowa :P

Ja niestety jestem już nieco starszy i zarazem na taką argumentację odporny.

-Grunt żebyś nie był odporny na argumenty :)

To taki łagodny zapewne zwrot?

-Nie, to przecież był wściekły atak układu :D

Bym sobie więcej popisał, bo się ożywiło, lecz tak mnie sen zmaga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzień o 6 rano słyszałem jak trąbili w RMF-FM że wygrał niby Tusk. Jak jesteś taki pewny swoich racji podaj inne z pewnością znajome Ci środowiska naukowe które wypowiadały się do tego czasu o debacie inaczej niż podane przeze mnie .

Co ma do tego "naukowe środowisko" jeżeli debata ma trafić do szarego odbiorcy ?

To że jakichś trzech panów stwierdziło iż wygrało PiS, nawet w momencie kiedy są naukowcami [z jakiej dziedziny ? jakie mają poglądy polityczne ?], to ich stwierdzenia można o kant tyłka obić, kiedy media [większość gazet, dzienników telewizyjnych] a tym samym znaczna większość społeczeństwa [społeczeństwo które swoją wiedzę opiera na mediach właśnie ] uważa iż "wygrał" jednak Tusk [zaobserwować możemy to nawet tu na forum, większość wypowiadających się w temacie jest zdania iż Kaczyński jednak przegrał].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego właśnie żadnej tej ustawy nie poparło?

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy twierdzisz, ze PO nie poparła żadnej ustawy PiSu? Jezeli tak to ja akurat jeden przyklad znam obudzony o 3 nad ranem. Zreszta uwazam to za blad Platformy. Poparli ustawe o CBA.

Gracz PC, powiem Ci, ze sie gubisz w dyskusji. Nie odpowiadasz na prosto zadane pytania. Nie odparles zarzutow zwiazanych z postkomuna i nie zdefiniowales tego co przez to rozumiesz. Rzucasz jak dzieciak hasla w stylu "Nie wiem, jak można nie widzieć że SLD to postkomuniści. Ot co.". Albo nauczysz sie dyskutowac, albo skoncz pisanie.

Na post w ktorym rzeczowo przedstawilem swoje zdanie odpowiadasz jakims badziewiem z samymi ogolnikami.

Przede wszystkim nie raczyles zapoznac sie z postaciami, które Ci podeslalem. Nie wytlumaczyles jak sie ma dzialenie dej partii do jej wykrzykiwanych hasel, bo to zwykla hipokryzja.

Na drugi dzień o 6 rano słyszałem jak trąbili w RMF-FM że wygrał niby Tusk. Jak jesteś taki pewny swoich racji podaj inne z pewnością znajome Ci środowiska naukowe które wypowiadały się do tego czasu o debacie inaczej niż podane przeze mnie .

Mowisz masz. Aleksander Smolar, Zdzisław Krasnodębski, Maciej Łętowski, Aleksander Hall. Generalnie każdy kto nie jest na tyle stronniczy zeby pojawić sie w najbardziej upolitycznionej TVP od '89.

To wiem z GW, ale wydania gazet sa znane juz kolo polnocy. Poza tym to co napisal Pzkw - rzecz najwazniejsza czyli sondaz byl znany juz po godzinie. To wlasnie po sondazu mozna ocenic kto wygral, bo deabata jest dla wyborcow, a nie dla ekspertow TVP(iS).

Jakoś prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk był za Kaczyńskim, o czym zresztą pisałem.

No popatrz, a ja słyszałem o profesorze, który kwestionował teorie ewolucji. Czy to znaczy, ze całe środowisko naukowe ja kwestionuje.

Chodzi o pewna generalizacje. Jezeli chodzi o glos elit to sa one stanowczo przeciw PiSowi. Jakos przeciw tej partii sa prof. Bartoszewski, prof. Zoll, prof. Rocki z SGH, Izba Lekarska itd. Zreszta takie przerzucanie sie nazwiskami sie jest bez sensu, bo zawsze znajdziejsz jakiegos PiSaka. Poza tym mi sie nie chce tlumaczyc jak tumanowi, ze kadra naukowa zwyczajnie nie popiera partii uzywajacej sformułownia typu "wyksztalciuchy, czy "lze-elity". Spojrzyj jak sie rozklada poparcie wsrod Polakow z wyzszym wyksztalceniem, a jak wsrod tych z podstawowym. Wtedy masz odpowiedz jaki jest target partii.

wwl>>> jest roznica pomiedzy rozwojem regionow, a stawianiem peronu InterCity, gdy po jednej stronie jest pole, az po horyzont, a po drugiej wies. Nie widzisz, ze to absurd?

Ja powoli trace wiare w zwolennikow PiSu... Naprawde z kims kto popiera LiD, PO, PSL da sie pogadac...

Na koniec.

Co do "socjalu" to fajnie że umiesz pisać o tym, co zamierzasz przekazać.

Masz geniuszu.

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=socjal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz PC:

I jak na końcu zapytali Tuska, co powie na podsumowanie, to nic nie powiedział tylko podlizywał się (bo jak to nazwać?) odbiorcom że ma rodzinkę i niedługo będzie dziadziem, a o kraju nic nie powiedział?

Trudno żeby program przedstawiał przez te półtorej minuty. Proponuje jeszcze raz sobie obejrzeć debatę i przemysleć kto ją wygrał. Tym razem nawet zwolennicy PiSu przyznają, że Tusk był lepszy i to znacznie. Kaczorro był przygaszony, zgnieciony, nie wiedział co mówić.

Co ma PiS do śmiertelności na drogach?

7 km autostrad przez rok. To ma.

A koalicję tworzyli z SO i LPR nie dlatego że są oni super, ale dlatego że z kimś musieli, aby mieć zdecydowaną większość i móc wprowadzać swój program. PO się na nich wypięło to kim mieli się wiązać, bo na pewno nie z postkomunistami.

A czemu PO sie na nich wypięło? Bo PiS nie dotrzymywał przedwyborczych obietnic w sprawie podziału stanowisk. Co do koalicji z SO i LPR...zabawne jest to, że to partia o nazwie Prawo i Sprawiedliwosc wprowadziła do rządu ludzi najbardziej w tym kraju nieprawych i niesprawiedliwych. Molestowania, gwałty, dyskryminacja homoseksualistów, wyroku, rozprawy, nękanie opozycji przez policje polityczną(ba! powstanie policji politycznej!), obrażanie innych państw przez niepojawianie sie na szczytach i konferencjach, hardcorowe negocjacje(huehue), 7 km autostrad, brak szacunku do obywateli(jestescie ZOMO, wykrztałciuchy, bure suki, lekarzy w kamasze, olewanie strajku pielęgniarek, agenci ministrami spraw zagranicznych...) moge wymieniać dalej. Znajdx mi rząd, który zrobił tyle złego.Albo choć wymień co ten zrobił dobrego(kilka rzeczy jest więc znajdziesz).

Bo jak nazwać fakt, że np. po debacie była w TVP rozmowa trzech profesorów na żywo o spotkaniu Kaczyńskiego i Tuska. I jakoś wsyzscy doszli do wniosku że lepszy był premier, a nie Tusk, a w każdym razie nie odwrotnie.

Bo to TVP jest stronnicze kolego. Jakos tylko na TVP i TRWAM i RM stwierdzono, ze wygrał premier. Spójż na sondaże, oscyluja w granicach od 60 do 90% głosów na to, że Tusk wygrał.

Piszesz, że PO ma dobry program. Ja twierdzę, że ich największym celem programowym jest właśnie nie budowanie Poslki, a zniszczenie PiS-u.

Ponownie: obejrzyj sobie jeszcze raz debate. Tusk mówił o budowaniu, o tworzeniu. Kaczor sie zatrzymał na układzie.

I to model taniego państwa stosowany obecnie też mi się podoba.

Ano to jeżeli takie tanie państwo Ci sie podoba to przepraszam. Nie wiedziałem, że są tacy dla których zwiekszanie wydatków na biurokracje to jest fajny model taniego państwa.

I hasła Tuska, że "zrobi nad Wisłą Irlandię" też mnie irytują. To też mnie zastanawia nad polskościa Tuska o której wspominałeś.

Que? No tak, Tusk przynosi zwei nagien mieczen i nie Polak a Irlandczyk, albo nawet Niemiec, co tam! Naucz sie kolego słowa przenośnia i czasami zastanów się czy może nie została ona właśnie użyta.

wwl1:

Jakoś zbyt dużo alternatyw PiS nie miał. SLD - odpada. Więc kto? Ludowcy? Za mało.

Tja, czy Ty naprawde uważasz,że SLD byłoby gorsze od SO i LPR?

A... to zle, że sie modernizuje tereny ze słabą infrastrukturą?

No nie rozśmieszaj mnie. To nie była "modernizacja terenu ze słaba infrastrukturą" tylko wybudowanie stacji mamuśce.

Teraz jestem na "Modzie na suksec" odcinek hmm...Mniejsza z tym ważne, że Brook się rozwodzi hehe. Na poważnie polecam A haunting in Conecticut...Stara kostnica...Te sprawy.

Brook sie rozwodzi?! Cholera. Dawno nie ogladalem, musze nadrobic :D

Grac PC:

To po pierwsze dlaczego się nie połączyli z PiS-em? Bo co? Dlaczego właśnie żadnej tej ustawy nie poparło?

Po drugie to Tobie brak elementarnej wiedzy, bo nie można uważać za PiSowi za złe to że dążyło do objęcia władzy, bo taki właśnie jest cel partii .

Ale nie za wszelką cenę. Trzeba miec swoja godnosc. Spójż na PO. Dostało prozycje od LiD tuz przed rozwiązaniem sejmu na koalicje i ją odrzuciło. PO poprostu nie jest chore na władze, w przeciwieństwie do PiSu.

A że PO sympatyzuje z LiD to dobrze?

W którym miejscu sympatyzuje? Fakt, że w obu partiach są kulturalni ludzie nie obrzucajacy [beeep] wszystkiego co sie rusza i nie jest zwolennikiem PiS nazywasz sympatyzowaniem? tja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dyskusji jestem oczywiście po stronie PO (ale bardziej przeciw PiS), a Gracz PC to kolejny który mnie zawiódł przekonaniami politycznymi (stary, jak mogłeś! :cry: ).

I tu słowo poprzedzające zarzuty, że ja tu jestem tylko od destrukcji, bo nie popieram żadnej partii, chce zniszczyć dobry rząd, bez charakteru jestem, umysł mam zniewolony medialną propagandą, wściekły atak, zomowiec, układ i srety bzdety. Krótko: może i PO nie przekonało mnie do końca, że nadaje się do rządzenia ale PiS przekonał mnie za to z nawiązką, że się nie nadaje. I to wystarczy.

Ale w kwestii koalicji (l.mn.) się nie zgodzę. PO powinno pójść swego czasu na POPiS, nawet tańcząc do kaczej melodii. Chyba lepiej byłoby nie dopuścić do panoszenia się po Ministerstwach Edukacji, Rolnictwa, Pracy i innych buraków i oszołomów i zrobić w tych resortach coś dobrego, a przynajmniej nie takie rzeczy, jak przystawki, nawet pozostawiając PiSakom realną władzę. Jeśli prawdą jest, że PO nie poparło przedterminowych wyborów, to na moją wiedzę, rzeczywiście pchnęło PiS w objęcia przystawek. Na moje liczyli na spadek poparcia PiS po takiej kompromitacji i mieli racje, dobre zagranie, szkoda, że kosztem kraju.

Zaś jeśli idzie o ten wstręt do LiDu, to obie partie chorują na tą samą alergię. Tusk w debacie ostatnio dyplomatycznie stwierdził, że jest gotowy na koalicję z każdym, kto może budować Polskę, ale poprzednio o LiDzie wypowiadał się z najwyższym obrzydzeniem. Nie wiem, czy to osobiste animozje, czy granie na elektorat. Ale wolę jak ktoś kręci, wymiguje się od jednoznacznych przyrzeczeń niż łże bezczelnie w żywe oczy jak "pan Jareczek".

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Co sądzicie po wystąpieniu Oli Kwaśniewskiej? Poprzednio byłem pewny, że to alkohol. Nie mówię, że jestem przekonany, ale teraz powstrzymuje się od jednoznacznych sądów. Z jednej strony dziewczyna broni ojca i ma siakiś talent aktorski, z drugiej, kto zapewni, że tak nie było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...