Skocz do zawartości

Watch Dogs


Polecane posty

Tak właściwie to dla mnie tylko te doczytywania są jedynym minusem tej gry :) Na grafikę nie narzekam bo majac do dyspozycji mojego laptopa i x360 to tej next-genowosći i tak bym nie uświadczył :) A działa wam już Uplay normalnie bo u mnie wczoraj wieczorem jakoś mi się udało połączyć a dziś znowu w offline muszę grac :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że w końcu coś powiedzieli. Póki co, odkładam te grę, czekam na patch'a grając w międzyczasie w KotOR;a. Zdenerwowała mnie misja, którą 5 razy musiałem powtarzać tylko przez to, że gdy już dojechałem na miejsce/byłem w pobliżu gra łapie freeze'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest zła, oczywiście poza optymalizacją, szczęście w nieszczęściu że nie mam monitora obsługującego full hd :D. Nawet ma swój klimat, zwłaszcza w nocy lub w deszczu. Aczkolwiek brakuje mi kilku prostych możliwości- swoja radio jak w GTA, możliwość bicia się z przechodniami (hehe). No i model jazdy, tutaj GTA IV jest dla mnie ideałem i ten w Watch Dogs mi nie podchodzi, ale nie ma tragedii. Co do grafiki to nie jestem wybredny, nie jest pięknie(chociaż stojąc przy wodzie i patrząc w dal na drzewa i budynki można powiedzieć że jest nieźle), ale... wystarczająco. Fabuły w sumie to jeszcze nie znam, bawię się tak jakbym to robił w GTA- jeżdżę, rozwalam, uciekam policji(ta wydaje się słaba w porównaniu do GTA IV), hackuje, ratuję przechodniów (ale i tak mam reputacji anarchisty- wie ktoś co to zmienia?). Jak poprawią optymalizację i to co da się poprawić z mechaniki to będzie naprawdę super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę by własną piersią bronić 'Patrzących_Psów'!

Po paru godzinach gry na trzeciej GrajStacji mogę stwierdzić, że 'W_D' jest bardzo dobrą produkcją, choć (nie ukrywam) do ideału brakuje. Ale nic nie jest idealne :P. Ale konkretnie: grafika - bardzo ładna, bez rewolucji. Prawdą jest to czego się część spodziewała, że wychodzi grze na dobre kiedy gramy w nocy. Mam wrażenie, że jest coś nie tak ze światłem i dlatego w jasnościach gra wygląda ciut gorzej. Zacinki żadne mi się jeszcze nie zdarzyły, bugów nie napotkałem, także wersja konsolowa jest wg mnie z tego rozgrzeszona. Fabuła - no jeszcze nie skończyłem ale dla mnie zapowiada się ciekawie, fajne akcje są, takie... Filmowe.. Gdzie indziej wkradniecie się do pilnie strzeżonego więzienia i wyjdziecie z niego tylko za pomocą telefonu? Rozgrywka - trochę boli powtarzalność losowych przestępstw. Dobrze działa ich losowość i wyszukiwanie ich wśród przechodniów, ale cała akcja sprowadza się do jednego. Prowadzenie samochodów również nie jest idealne, ale w początkach GTA V również model jazdy nie przypadł mi do gustu i musiałem się przyzwyczaić. Cieszy mnogość misji pobocznych, jest co w tym mieście robić. Hakowanie to oczywiście najlepszy element gry. Władzę nad miastem trzymamy pod jednym przyciskiem. Niektórzy mogą powiedzieć, że to za proste. Wg mnie daje to większą satysfakcję i poczucie kontroli bez nadwyrężania nadgarstków.

Czy zostanie grą roku? Będę jej kibicował gdyż dostajemy tutaj kawałek naprawdę solidnej rozgrywki. Owszem - niedopracowanej pod paroma względami. Znając Ubi to za rok może dwa dostaniemy W_D 2 (yo!) gdzie wszystko będzie dużo lepsze i będzie tego więcej, a z Assasinów wiemy, że firma swoje produkcje dobrze ulepsza..

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym bronić gry Watch_Dogs. Mimo kilku mankamentów typu: kiepska fizyka gry i nieprzemyślane graficznie rozwiązania, gra jest po prostu cudowna. Multum zadań pobocznych nie pozwala nam nudzić się choć na chwilę. Co do optymalizacji to słyszałem, że już lada chwila ma pojawić się patch od Ubisoftu.

Na resztę opnii zapraszam na swojego bloga: http://swiatkomputerowwysa.blogspot.com/2014/05/watchdogs-czyli-era-hackera.html

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem wątek główny, więc pora na opisanie wrażeń:

Fabuła jest moim zdaniem kiepska i schematyczna. Twistplot

Clara zamieszana w śmierć Leny

był bardzo przewidywalny, skoro nawet ja go przewidziałem znacznie wcześniej.

Najbardziej zirytowała mnie jedna z ostatnich misji:

ta ze śmiercią Clary. Mie rozumiem, czemu Aiden nie ostrzegł jej, że na nią polują, co odkrył w hotelu i dlaczego nie dał jej znać, że jego siostra jest bezpieczna. No ale okej. Dojeżdżam na cmentarz, gra wyrzuca mnie z samochodu i nie pozwala wsiąść, więc wiem już że będzie nieprzyjemnie. Parę kroków i włącza się cutscenka. Nasz bohater zamiast strzelać do niemilców krzyczy do Clary, zaś sam zamiast ją osłaniać ogniem zaporowym, chowa się za postument i wyciąga pistolet. Pistolet! Mimo że w tym swoim płaszczu ma ciężki karabin maszynowy, kilka shotgunów i dwa granatniki...

Swoją drogą liczyłem na humorystyczny element w pewnej misji, w której Aiden oddaje broń do depozytu. Sądziłem, że będzie wyjmował z płaszcza wszystkie te pukawki po kolei jak magik króliki z kapelusza. (:

Jednym słowem ta misja była najgorsza, chociaż epilog nie zostaje daleko w tyle:

Dlaczego nie pozwolono mi zdecydować, czy chcę przyznać dostęp do ctOSu DeadSecowi? No i później deus ex machina w postaci Jordiego - jak się tam dostał tak szybko? Na wybrzeżu była tylko jedna łódź, więc pan Chin przepłynął ten dystans (notabene ja tak zrobiłem wcześniej podczas misji pobocznej, bo nie wiedziałem, że da się łodziami pływać :s) czy może śledził Aidena pomimo wyłączonego systemu? Skąd prąd w latarni?

Do tego ubóstwo misji pobocznych, zaledwie cztery, za to mnóstwo zapychaczy, typu wygraj w grę, zabij/obezwładnij wybraną osobę, przejedź z punktu A do B. Chociaż akurat jedna minigierka mi się spodobała

Rozwalanie miasta jako wielki robopająk

Podobała mi się za to możliwość podglądania mieszkań, niektóre scenki były całkiem zabawne.

Walka na domyślnym poziomie trudności łatwiutka, szczególnie ze spowolnieniem czasu. AI przeciwników rozczarowuje przez sytuacje typu - idzie dwóch żołnierzy, zabijam jednego a drugi nie zwraca na to uwagi. Do tego ta ich żelazna zasada - nie wzywać posiłków, póki nie wykryto gracza, mimo że wszyscy dookoła padają jak kaczki. (:

Grafika ma dla mnie drugorzędne znaczenie, więc tutaj nie czuję rozczarowania. Plusik za muzykę.

Liczyłem na grę bogatą fabularnie, a dostałem krótką, schematyczną historię faceta zaślepionego żądzą zemsty. Żadnego szerszego tła, żadnych wyborów do podjęcia. Dla mnie góra 5/10, gdybym nie zważał w ogóle na fabułę to 8/10.

@WysuW Dwa posty i dwie reklamy swojej strony...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdej grze muszą być podejmowane wybory. Myślę więc, że brak takowych w W_D nie odbiera jej niczego w żaden sposób. Poza tym jeśli częściej grasz to pewnie zauważyłeś, że gry tego typu znakomitą fabułą się nie cieszą. Nie wiem więc jak można oczekiwać od nowego sandboxa, nastawionego na pokazanie nowych, hakerskich elementów rozgrywki nie wiadomo jak rozbudowanej fabuły..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.ubi.com/showthread.php/882580-OFFICIAL-Game-stuck-on-loading-screen/page213

Miał ktoś może tak? Niestety bug spowodował uszkodzenie save'a i brak możliwości kontynuowania gry. Patrząc na ten temat nie tylko ja tak mam. Ubisoft nadal nie rozwiązał tego problemu, więc uważajcie bo możecie stracić cały progres gry. Grało mi się bardzo dobrze ale takie coś jest po prostu nie do przyjęcia. Opóźniają grę i wychodzą takie kwiatki. Teraz się zastanawiam, czy nie zwrócić gry..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z WD w wersji na PS3? Jest dobrze pod względem grafiki i w miarę płynnie? Raczej oczywistym jest to, że nie będzie to poziom PS4 czy wypasionych PC, ale czy nie ma jakichś drastycznych spadków płynności, długaśnych czasów wczytywania itp.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem typowo techniczno-sprzętowy. Otóż posiadam GTX 480, na ustawieniach Ultra i HD gra po minucie komfortowym zaczyna zacinać się przy obracaniu kamery. Czytałem na pewnej stronce że na tej karcie można grać spokojnie na ultra detalach w 33 klatkach na sekunde. Więc nie wiem co jest nie tak. Jedynie w miare komfortowo idzie na średnich texturach ale średnie to niebo a ziemia od ultra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 480 ? Gdzieś ty to wyczytał, że na ultra 33 klatki ?

Nie dziwie Ci się, że tobie zacina na wyskoich/ultra, bo gra potrafi dosłownie połknąć najmocniejsze karty (do cen w granicach rozsądku). Jak działa tobie na średnich płynnie to się ciesz, bo ta karta nie jest aż tak dobra, żeby ciągnąć na ultra w full hd płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś nie tak jest z tym doczytywaniem podczas jazdy i obrotów, bo jak postac idzie prosto to się nie zacina, a musze przyznać że nawet na małych rozdzielczościach i z wyłączonym antyaliasingiem gra się właśnie w tych momentach tnie, ale np w czasie hakowania się to serwerowni w pierwszej misji nawet na średnich texturach i (oczywiście przy Wysokich czy Ultra texturach, bo średnie to niebo a ziemia i nie zamierzam na tym sobie psuć zabawy). Pozatym te 3gb w Ultra to jest drobne przegięcie bo nie wiele kart posiada więcej niż 2.

O porszoe w tym temacie

http://www.techspot.com/review/827-watch-dogs-benchmarks/

Edytowano przez Smok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok podałeś tą stronkę i dzięki Ci za to, bo teraz nasuwa się pytanie dlaczego oni na TYM SAMYM SPRZĘCIE mieli około 64 fpsy 1920x1080, a ja mam 24-29 ???

Asus Radeon r9 290 OC DC II 4gb

Intel core i7 4770k (jeszcze nie kręcony)

8gb ramu

ocb ? To są jakieś jaja żebym miał o 40 fpsów mniej na tym samym sprzęcie. HELP !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Watch_Dogs dopiero niedawno i również mam problem z doczytywaniem;/ O ile podczas obracania kamery czegoś takiego nie mam, to podczas jazdy jest to bardzo irytujące. Poza tym gra chodzi bardzo fajnie (a ja nie ma dużych wymagań związanych z płynnością - cały ten konflikt 30 v 60 FPS jest dla mnie śmieszny), z jednym małym wyjątkiem: przy wschodzie słońca gra zwalnia do chyba z 5 klatek na około 5 min. Jestem cały czas w tej samej lokacji (dajmy na to serwer ctOS w Pawnee) i po tych kilku minutach gra automatycznie zaczyna znów normalnie chodzić. Bardzo dziwna sprawa. Czy wyszedł już jakiś patch?

Teraz przejdę do samej rozgrywki. A ta barrrrdzo mi się podoba! Nie czekałem na tę grę z wywalonym jęzorem, ale jeżdżenie po Chicago i włamywanie się ludziom do smartfonów i mieszkań sprawia mi mnóstwo radości. Wątek główny oczywiście zostawiłem i bawię się po prostu wszystkim czym się tylko da. Fakt faktem, że Aiden to chyba najbardziej bezpłciowy protagonista od bardzo dawna (nawet jego twarz jest jakaś taka nijaka), a i fabuła nie zapowiada się na jakąś naprawdę super. Dużo zastrzeżeń ludzie mają do muzyki w radio. Racja, nie jest to poziom GTA IV, ale mimo wszystko jest dużo fajnych kawałków i słucha się tego bardzo fajnie. Bardzo podoba mi się możliwość schowania w aucie oraz kamera wewnątrz aut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np taki battlefield chodzi dobrze na najwyzszych detalach z wyłączonym anty aliasingiem, tylko podczas większych wybuchów na chwilke zwalnia. Ale tutaj to jakaś porażka. Bo i nawet na średnich texturach gra się wiesza. Myśle że ona poprostu ma skopaną optymalizacje po całości, oby ten patch który ma wyjść dodał przytnajmniej te 5-10 klatek na sekunde w tamtych momentach więcej. Co do tej stronu to ja się wogóle dziwie tym fps, albo oni nawet tego nie testowali tylko na pałe wpisali albo mieli jakąś inną wersje, innego wytłumaczenia nie widzę. Ale z tego co tu kolega pisał to u niego też są rozbieżności duże. Dokładnie tak samo było w gta 4 na PC, ale patch i wyłączenie paru opcji poprawiało wydajność i można było bez zgrzytów grać dalej. Tutaj niestety jest to wręcz niegrywalne.

Edytowano przez Smok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 3 był bardzo ładnie zoptymalizowany, ogólnie technicznie gra była bardzo dopracowana więc myśle że i czwarta część powinna być pod tym względem równie dobra, pozatym chyba silnik się w niej nie zmienił?

Watc Dogs nie jest złą grą bo bezpłciowe postacie i nijakie miasto ratuje klimat, grafika i przyjemne acz wymagające strzelanie i chowanie się za przeszkodami. Pozatym ah te płaszcze, ale dlaczego na pokazie gry bardziej powiewał niż w pełnej wersji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety im dalej w las, tym mniej mi się ta gra podoba...Fabuła jest naprawdę kiepska, dialogi sztywne, postaci puste. Najciekawsze IMO aktywności poboczne (włamywanie się do mieszkań, wieże ctOS, kryjówki gangów i serwery ctOS) już zrobiłem i teraz powoli posuwam główny wątek do przodu zmagając się z paskudną optymalizacją;/ ponawiam pytanie: wiadomo, kiedy będzie jakiś patch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...