Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Pytania do redakcji cz. 6 [archiwum]

Polecane posty

Zdarza sie wam czasem, aby rodzimi producenci/dystrybutorzy sarkali na wasze niepochlebne recenzje ich produkcji i probowali was przekonac, iz recenzent nie poznal sie na opisywanym przez siebie tytule?

marudzic se moga, a oceny gier dostaja ZAWSZE dopiero po wyslaniu pisma do drukarni. :)

Gdzie wysyłać screeny, filmiki i teksty? Na jaki adres? Na maila do cda?

Pisalismy o tym zaledwie miliard razy...

Nieprawda, najwyżej kilkaset tysięcy, jeśli założyć, że FAQ liczy się jako jeden :thumbsup:

Moje pytanie - pisałeś kiedyś, że łatwiej jest zdobyć licencję na grę, która nie ma polskiego dystrybutora. W jakim stopniu brak tego dystrybutora wpływa na koszta licencji?? (nie chodzi mi o jakieś dokładne statystyki, tylko, "jak gra nie ma polskiego dystrybutora, szanse na zdobycie licencji drastycznie rosną/rosną w niewielkim stopniu")

Za debilizm i niski poziom intelektualny tego pytania autor nie ponosi odpowiedzialności. Należy za wspomniane cechy winić wyłącznie głupotę autora, nie zaś jego samego.

Po prostu jak kupujemy jakas gre, a nie ma w Polsce dystrybutora, to nie obowiazuje zadne embargo w stylu "dzisiaj kasa, ale gre mozecie puscic dopiero w pazdzierniku '10, bo wczesniej i tak damy ja w Taniej Serii, SuperSerii oraz Totalnej Wyprzedazy...

A żeby nie było, że offtop - Zdarzyło się kiedyś, że jakaś firma wyrwała z kontekstu słowa recenzenta i umieściła je na okładce gry? Na przykład coś w stylu "xxx to doskonała gra dla masochistów" - na okładce gry - "xxx to doskonała gra", "pomysł na rozgrywkę jest bardzo dobry, ale wykonanie beznadziejne" - na okładce gry - "pomysł na rozgrywkę jest bardzo dobry."

Niestety pare razy sie zdarzylo w historii CDA, ze cytowano odpowiednio spreparowany cytat z CDA, ale po kazdej takiej hostorii tlumaczylismy winnym, ze ABSOLUTNIE nie zgadzamy sie na takie zagrywki i bedziemy przy recydywie oficjalnie sprostowywac takowe "cytaty". I jak do tej pory nikt drugi raz nie probowal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z oddawaniem, pisma do druku? Tydzień przed premierą czy jeszcze wcześniej? I w związku z tym, jak szybko trafiają do was gry, które jeszcze nie wyszły w sklepach, ale już są gotowe, żebyście mogli je zrecenzować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z oddawaniem, pisma do druku? Tydzień przed premierą czy jeszcze wcześniej?

Zalezy 3-4-5 dni wczesniej.

I w związku z tym, jak szybko trafiają do was gry, które jeszcze nie wyszły w sklepach, ale już są gotowe, żebyście mogli je zrecenzować?

Jak najszybciej. :) Wiadomo, ze musza byc JESZCZE o pare dni wczesniej, a niektore i parenascie, bo FPS moge zaliczyc w jeden cieeeezki dzien i noc, a nastepnego dnia napisac recenzje - ale dobrego RPG nie da sie tak potraktowac...

Czy Nokia była obecna na targach E3 w związku z N-Gage ?

Czy w nowym numerze będzie więj o Sony PSP-Go?

1. Nie wiem, nie bylem na E3, a pytanie o to nie bylo najwazniejszym celem mego zycia :)

2. Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie Pasjans :unsure: .

Aha, kiedyś napisałem i wysłałem e-mail do CD-A. Było to z dwa- trzy miesiące temu. Czy jest jakakolwiek szansa, że trafi on do AR?!

Nie wiem, nie ucze sie kazdego na pamiec + autor. :)

Jak fajny/oryginalny to powinien trafic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej. :) Wiadomo, ze musza byc JESZCZE o pare dni wczesniej, a niektore i parenascie, bo FPS moge zaliczyc w jeden cieeeezki dzien i noc, a nastepnego dnia napisac recenzje - ale dobrego RPG nie da sie tak potraktowac...

Takie tłuczenie gry jak napisałeś: jeden dzień-noc pomaga chyba w recenzowaniu gry? Gdy się ma z nią tak bliski i długi okres styczności łatwo połapać się czy jest dobra czy zła, jak te 24 h minął że nawet nie wiesz kiedy to wiadomo, gra warta świeczki, jeśli 15 min dłuży się jak cała wieczność to też wiadomo już jaką ocenę wystawi się za 23 h 45 min... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej. :) Wiadomo, ze musza byc JESZCZE o pare dni wczesniej, a niektore i parenascie, bo FPS moge zaliczyc w jeden cieeeezki dzien i noc, a nastepnego dnia napisac recenzje - ale dobrego RPG nie da sie tak potraktowac...

Takie tłuczenie gry jak napisałeś: jeden dzień-noc pomaga chyba w recenzowaniu gry? Gdy się ma z nią tak bliski i długi okres styczności łatwo połapać się czy jest dobra czy zła, jak te 24 h minął że nawet nie wiesz kiedy to wiadomo, gra warta świeczki, jeśli 15 min dłuży się jak cała wieczność to też wiadomo już jaką ocenę wystawi się za 23 h 45 min... :)

Nie pomaga, bo po 20 h grania nienawidzisz wszystkiego w co grasz - pamietaj, ze nie grasz dla przyjemnosci, tylko musisz SZYBKO skonczyc gre, a wiesz ze potem musisz jeszcze napisac tekst. ALE... jesli po tych 20 h nie masz odruchu wymiotnego na jej widok, to znaczy ze zla nie jest. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomaga, bo po 20 h grania nienawidzisz wszystkiego w co grasz - pamietaj, ze nie grasz dla przyjemnosci, tylko musisz SZYBKO skonczyc gre, a wiesz ze potem musisz jeszcze napisac tekst. ALE... jesli po tych 20 h nie masz odruchu wymiotnego na jej widok, to znaczy ze zla nie jest. :)

Faktycznie, wspołczuje Wam (czyt. redaktorom CDA), Ja właśnie jakieś 15 minut temu zainstalowałem sobie SpecNaz`a 2 (jako przygotowanie na Mortyra jakoże od CI)i już nie mam ochoty w nią grać. Ale wnioski pewne wysunąłem nawet po tych kilku chwilach. Już sobie wyobrażam Ciebie albo kogoś mniej cierpliwego po kilku(nastu) godzinach grania w np. wspomnianego SpecNaza albo inną kaszankę. :laugh:

Sprawa 2: jeśli chodzi o kaszanki i cierpliwość to kto z redakcji odznacza się największą cierpliwością?

3: czy podglądacie czasem kogoś kto przygotowuje kaszankę (albo inny bubel) jak się biedak męczy, klnie itd? A potem specjalnie tekścik typu: Oooo widzę, że niezłą grę dorwałeś! :turned: dla "rozluźnienia sytuacji" (czyt. jeszcze większego wnerwienia biedaka).

Ah i kiedy będzie zapowiedz numeru 07/2009 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa 2: jeśli chodzi o kaszanki i cierpliwość to kto z redakcji odznacza się największą cierpliwością?

Zazwyczaj to Eugeniusz Siekiera zajmuje się kaszankami (choć nie zawsze on), ale w związku z tym mam pytanie: Czym on sobe zasłużył na taki marny los recenzenta kaszanek? :laugh:

Bo jedyne gry jakie recenzuje, a które nie są kaszankami, to praktycznie tylko horrory (z resztą z tego co wiem, to chyba jego ulubiony gatunek)... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Siekiera lubi i horror ten bardziej wirtualny, i ten mniej. Więc recenzowanie kaszanek jest dla męką, ale być może ma w tym też jakąś radość.

Wiesz, granie w kaszanki to meka - ale za to pisanie ich recenzji to juz czysta przyjemnosc, uwierz :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klucz do Aiona, jaki od Was otrzymałem upoważnia mnie tylko do grania w ten weekend, czy w przyszłych zamkniętych beta-testach / beta eventach też mogę brać udział? Jeśli nie, to czy jeśli nie wykorzystam go teraz, później będzie i tak nieważny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do grafików, acz niekoniecznie do nich :)

1. Czy pracę nad okładką trwają długo, czy raczej najwięcej czasu zabiera szukanie odpowiedniego arta na okładkę? Wybaczcie jeśli się mylę, ale sztuka zrobienia okładki w waszym wypadku to kwestia właśnie tego głównego obrazka jako 'tła', ale może jest w tym większa głębia i nie mówię tu o bawienia się jasnością kontrastem czy jakimiś specjalnymi bajerami. Na przykład ta najnowsza okładka z księżniczką. To Sprawa prosta, czy tylko z pozoru? (pogmatwałem, co? :devil: )

No, a teraz redakcja:

2. Czy dużo stron jest nie skończonych w przeddzień wydania numeru? (np. gamewalker...)

3. Czy w tym numerze, będzie rozwikłany konkurs na recenzję filmu na pdst. gry?

4. Często ustalacie między sobą ocenę gry? Bo czasem nie do końca wiadomo czy dać 5 czy 6 :) (nie mówię o dychach, bo to wiadomo...)

5. Skusilibyście się na pizzę Flanbee? (w razie odwiedzin :happy: )

6. Pomijając deadline na pewno panuje u was dość luźna atmosfera, ale czy robicie sobie jakieś wypady do baru czy restauracji czasem, czy po pracy pracy macie się dość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy pracę nad okładką trwają długo, czy raczej najwięcej czasu zabiera szukanie odpowiedniego arta na okładkę? Wybaczcie jeśli się mylę, ale sztuka zrobienia okładki w

Okladka wbrew pozorom to nie prosta sprawa. Czasem mamy ze dwie-trzy wersje i debaty troche trwaja.

2. Czy dużo stron jest nie skończonych w przeddzień wydania numeru? (np. gamewalker...)

Gdyby tak nie bylo to nie siedzielibysmy po nocach ;)

3. Czy w tym numerze, będzie rozwikłany konkurs na recenzję filmu na pdst. gry?

Nie, ten konkurs rozstrzygniety bedzie w numerze 08/2009

4. Często ustalacie między sobą ocenę gry? Bo czasem nie do końca wiadomo czy dać 5 czy 6 :) (nie mówię o dychach, bo to wiadomo...)

Nigdy - ocena to sprawa tylko i wylacznie autora tekstu. Wyjatek - dziesiatki.

5. Skusilibyście się na pizzę Flanbee? (w razie odwiedzin :happy: )

Nie kojarze, co to - ale amatorzy by sie znalezli pewnie :).

6. Pomijając deadline na pewno panuje u was dość luźna atmosfera, ale czy robicie sobie jakieś wypady do baru czy restauracji czasem, czy po pracy pracy macie się dość?

Zalezy - niektorzy ze soba trzymaja bardziej, inni mniej - jak to ludzie.

Co sądzicie o braku LAN w StarCrafcie II?

Osobiscie uwazam, ze to blad - ale ja wychowalem sie na LAN-ie pierwszego SC, w czasach kiedy siec mial na chacie malo kto. Teraz wydaje mi sie, ze bedzie to mniej doskwierajace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kto w redakcji jest najbardziej lubianą osobą i za co ?

2.Czy planujecie jakiś materiał poświęcony Star Wars The Old Republic w najbliższym czasie?

3. I ostatnie pytanie czy jest w redakcji osoba która interesuje się Star Wars'ami ;d?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o braku LAN w StarCrafcie II?

Będzie więcej miejsca na płycie na fajne cutscenki ;>

1.Kto w redakcji jest najbardziej lubianą osobą i za co ?

2.Czy planujecie jakiś materiał poświęcony Star Wars The Old Republic w najbliższym czasie?

3. I ostatnie pytanie czy jest w redakcji osoba która interesuje się Star Wars'ami ;d?

1. Phnom. Bo jest taki fajny.

2. Możesz na to liczyć - będzie nie później niż za rok od tego momentu.

3. Jest kilka ;d!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do grafików, acz niekoniecznie do nich :)

No, a teraz redakcja:

2. Czy dużo stron jest nie skończonych w przeddzień wydania numeru? (np. gamewalker...)

>>>Ciagle za wiele, ale czasem wynika to z sil wyzszych - np. tekst o Starcrafcie dostalismy W DNIU DEADLINE, i nie dlatego, ze Al olal sprawe, tylko dlatego, ze takie byly terminy konwentu...

3. Czy w tym numerze, będzie rozwikłany konkurs na recenzję filmu na pdst. gry?

>>>>Hmmm?

4. Często ustalacie między sobą ocenę gry? Bo czasem nie do końca wiadomo czy dać 5 czy 6 :) (nie mówię o dychach, bo to wiadomo...)

>>>NIGDY nie ustalamy, co najwyzej czasem ktos sie zapyta "ale za ta [wysokosc oceny] porabalo cie, moim zdaniem to kicz".

5. Skusilibyście się na pizzę Flanbee? (w razie odwiedzin :happy: )

>>>Pewnie.

6. Pomijając deadline na pewno panuje u was dość luźna atmosfera, ale czy robicie sobie jakieś wypady do baru czy restauracji czasem, czy po pracy pracy macie się dość?

>>>Czasem sie idzie na piwko, ale wiekszosc z nas ma juz rodziny, zony, narzeczone i swoje zycie prywatne... nie chodzimy zatem trzymajac sie za raczki jak papuzki-nierozlaczki w podstawowce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...