Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

player000

Sieci Lokalne - LAN

Polecane posty

Jeśli zmieniłeś płytę główną a korzystałeś z wbudowanej karty sieciowej, to zmienił Ci się adres MAC, musisz skontaktować się z usługodawcą i go o tym poinformować, on prawdopodobnie poprosi Cię o podanie nowego adresu MAC karty i zmieni to w configu na serwerze i wszystko powinno działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną problemów, i jak je naprawić?

Prawdopodobnie kabelek. :)

W starych komputerach aby połączyć dwie maszyny kabel musiał być "skrosowany", czyli jak zerkniesz na malutkie kolorowe kabelki we wtyczkach kabla sieciowego, to zauważysz, że nie są one ustawione identycznie, ale niektóre kolorki są pozamieniane. W nowych płytach karty sieciowe powinny automatycznie rozpoznawać, czy kabelek jest skrosowany czy nie i odpowiednio się ustawić, ale nie zawsze to działa. Więc można popróbować w ustawieniach karty w tym nowszym kompie pogrzebać, albo spróbować innego kabelka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To za proste by było. :)

Tzn. w nowszych komputerach i ze zaktualizowanym Windowsami jakąś tam łączność uzyskasz, ale żeby dokonać pełnej wymiany plików to wskazane jest utworzenie wspólnej grupy roboczej, założenie odpowiednich kont na obu komputerach, ustawienie numerków IP z podobnej grupy, oraz konfiguracja firewalli na obu kompach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Wybaczcie jeśli już takie gdzieś jest ale szukam od godziny po rożnych stronach i znaleźć nie mogę.

Mam podłączone dwa kompy przez karty sieciowe kablem Ethernet. Ten drugi komputer korzysta z netu za pośrednictwem mojego i wszystko jest ok. Ale nie wiem jak założyć jakąś blokadę połączenia internetowego na ten drugi komputer. Innymi słowy chcę ustawić limit kb/s na drugim kompie ale nie wiem jak.

Pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj mi się stało coś okropnego dla mnie i nie wiem co zrobić.

Więc tak, gram sobie w grę MMORPG Metin 2, gra się zawiesiła (to NIE był lag), też tak myślałem ale powinno odlagować, a to nic się nie ruszało tak z 8min, więc pozostało mi ctrl alt i del, ale to nie pomogło więc zresetowałem komputer przyciskiem na obudowie, i zobaczyłem że jest inny wygląd logowania, wcześniej trzeba było tylko kliknąć na swoje konto i hasło wpisać, a teraz i hasło i nazwę konta, ok z tym problemu nie było, ale zobaczyłem że na pasku zadań jest ikonka dwóch komputerów z zółtym Trójkącikiem i czarnym wykrzyknkiem po najechaniu pisze Ograniczenie lub brak łączności i Szypkość 100 Mb/s, więc wybrałem obsługa i napraw czekam i pojawia się po paru sekundach System Windows nie może zakończyć naprawiania problemu ponieważ nie można ukończyć następujących czynności Odnawianie Adresu IP

Aby uzyskać pomoc skątaktuj się z osobą zarządajcą siecią.

W chwili pisania teko tekstu korzystam z sieci bezprzewodowej, podłączonej do USB.

Mam połączenie przez telewizję kablową Multimedia , i korzystam z Routera.

PS Coś jeszcze bo nie wiem co mam podać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ten problem był już gdzieś opisywany ale go nie znlazłem, więc pisze tu. Przy starcie systemu wyskakuje mi komunikat ''w sieci istnieje duplikat nazwy'', dzieki google udalo mi sie temu zaradzic zmieniajac nazwe uzytkownika. Niestety po długim okresie komuniakat pojawil się ponownie. Znowu chciałem zmienic nazwe tak jak przedtem niestety nie udało sie. I tutaj jest mój problem. Gdy zmieniam nazwe komputera wyskakuje mi taki błąd ''Podczas sprawdzania nazwy ''jakies tam'' wystąpił nastęujący bład:

Połączenie nie zostało nawiązane, ponieważ w sieci istnieje duplikat nazwy. Przejdz do apletu Systemu w Panelu sterowania, aby zmienic nazwe komputerai sprubuj ponownie''

Wiec co zeby pozbyc sie tego błedu musze zmienic nazwe komputera, a nie moge tego zrobic gdyz jest ten bład. Dziwne to jakos jest :huh:

Wybrałem tetn temat gdyż mam sieć Lan , jesli zle wybrałem to przepraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, ze jak wlaczam komputer to nei dziala mi internet. Wchodze w panel sterowania/polaczenia sieciowe/napraw potem wlaczam przegladarke i odziwo dziala. Jednak przejde pare stron i znowu pisze ze nie dziala. Daje znowu napraw i znowu dziala! I tak w kolko musze dawac napraw zeby dzialal mi poprawnie internet! O co chodzi? Nie moge grac w gry przez internet. Wczesniej nie mialem takiego problemu... ;/

Siec: LAN , City Media Net

Dzwonilem w sprawie tego internetu i powiedzieli ze sprawdza odbiornik, potem jak zadzwonilem powiedzieli ze wsystko jest OK. Tylko ze wlasnie nie jest ok...

Oprocz tego jak wchodze w polaczenia sieciowe/stan/aktywnosc to widac ze cos wysyla ale nie widac zeby odbieral...

Nie wiem moze to karta sieciowa?

Przeinstalowanie windowsa nie pomoglo ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak jakies konkretniejsze dane.

Artemis w ogole nic nie napisales jaka masz siec, opisz ja. Ile kompow, jak sa ze soba polaczone. Podaj tez nazwy tych kompow.

DelCortez podales tylko providera. Podaj link, bo mi sie szukac nie chce. Problem wyglada na wygasniecie polaczenia. DHCP przydziela adres ip tylko na jakis i musi on zostac odnowiony przed jego uplywem. Winny jest raczej provider. Jak masz ustawione uzyskiwanie adresu ip? Na automat, czy wpisany na stale. Sieci>>Polaczenie>>Wlasciwosci>>TCP/IP tam gdzies bedzie napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem w polaczenia lokalne>>Wlasciwosci>>TCP/IP>>Zaawansowane i ta, pisze Brama domyslne||Metryka Automatyczny. Nie wiem czy o to chodzilo ;p

Oni chyba nie maja swojej strony, bo ja jej nie znam a tez nie moge znalezc :P Ale znalazlem cos takiego(zawsze to cos):

http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/...-firmy,748.html

Aha i ja nie mam czegos takiego chyba jak odnawianie adresu ip bo ip mam ciagle chyba stale :P

Dzisiaj mialem przez chwile tez taki blad- istnieje konflikt adresow ip z innym systemem w sieci. ;/

Nie wiem jak to sie stalo ale nagle wszystko wrocilo do normy O.o pewnie problem lezal po stronie prowidenta tylko ze albo nie wiedzieli albo nei chcieli sie przyznac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ostatnio postawilem siec WiFi w domu w oparciu o AP.

Podlaczylem juz do niej jednego laptopa, ale drugi nie widzi tej sieci.

A dokladniej mowiac drugi laptop nie widzi zadnej sieci, choc poprzedni wykrywa 4-5 w tej okolicy.

Przy probie naprawy polaczenia, wyskakuje blad.

Czy mozliwe jest, ze karta sieciowa jest zepsuta? Jak to sprawdzic? Jak naprawic?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anachronis -> Przydałaby się informacja, jaki błąd wyskakuje.

Przydałaby się informacja, jaka jest to sieciówka w tym laptopie - może obsługuje ona tylko standard b, podczas gdy wszystkie sieci są np. w standardzie g?

Przydałyby się informacje o systemie operacyjnym na laptopie z problemem.

Zobacz, czy może jakieś usługi systemowe związane z sieciami masz wyłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacznę od tego, że nie wiem czy ten post kwalifikuje się to tego tematu (więc sorry za offtopic w razie błędu). Ale mam nadzieję, że dobrze trafiłem i ktoś mi pomoże. Przejdę więc do rzeczy.

Nie dawno kupiłem xbox'a 360. Podłączyłem się kablem, ale nie mogę połączyć się konsolą do internetu. Wiem, że trzeba skonfigurować LAN itp. ale w "połączeniach sieciowych" wogóle nie ma opcji LAN, a ja jestem zielony w tych sprawach jak go utworzyć. Mam Neostrade z modemem Thompson SpeedTouch 330 (jeśli to istotne). Jeśli ktoś się zna i mógłby powiedzieć jakie kroki musiałbym wykonać, żeby się połączyć konsolą do internetu byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to internet i sieci, ale zastanawiam się, czy post bardziej by nie pasował do tematu o Xbox 360 w dziale konsole / sprzęt. Proponuję zalinkować tam do Twojego postu lub go powielić. Najlepiej zrób dopisek, że duplikat za moją sugestią, żeby Ci post nie wyleciał za powielanie tego samego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Założyłem sieć LAN. Dwa komputery (XP SP2) są połączone kablem (skrosowanym), oba mają karty sieciowe. Jeden komputer jest połączony z internetem i udostępnia internet drugiemu. Bez problemu przesyłam pliki, komputery "widzą się", ping działa na obu bez zarzutów (czas reakcji 0ms, 0 straconych pakietów itd.), są dla siebie odblokowane (jeśli chodzi o zaporę systemową) i tak dalej: słowem galancik.

Część właściwa:

Wpadłem na genialny pomysł zagrania w C&C:RA3. Niestety jeden z komputerów (ten, który udostępnia internet) nie wykrywa drugiego komputera. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca mam internet Multimo. Pasmo jest rozdzialone routerem (TD-8816) na 2 komputery. Ale od niedawna pojawił się problem, moja siostra zaczeła pobierać niewiadomo co z internetu:/ ostatnio widziałem jakieś ipla. Niby nic takiego ale kiedy się gra przez sieć to jak PING zaczyna ponad 200 skakać to się nieprzyjemnie robi... d;ategp chciałbym podzielić jakoś pasmo. Najlepiej w storunku 256kb-768kb i gdy jeden komputer jest wyłączony drugi dostaje całe pasmo.

Sieć składa sie z Routera (jak już wspomnialem TD-8816), switcha (wiem że nie potrzebny ale to długa historia) i deuch komputerów z WinXP SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Posiadam zwykłego routera "takiego z antenką" xD.Posiada on 2 wyjścia LAN.Pod jedno wyjście jest podłączony mój komputer,a pod drugie mojego taty :D.Łączymy się tym routerem z grecką siecią WLAN (legalną).I jest takie pytanie czy mogę zrobić sieć LAN za pomocą TYLKO tego routera?Chciał bym tego LANa wykorzystać do wspólnego korzystania z drukarki,udostępniania dysków,(i uwaga) gry przez LAN.

Czy jest taka możliwość?Czy muszę zakupić "dodatkowy sprzęt"?

Pozdrawiam Kluz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś podpiąć jeszcze jakieś urządzenia a wszystkie porty Ethernet są już wykorzystane, to chyba wniosek jest oczywisty - nie da się. Prawdopodobnie będziesz musiał zakupić switcha (na szczęście takie urządzenie nie wymaga żadnej konfiguracji :)) oraz oczywiście kabelki :).

PS Nie ma "zwykłych routerów" :D. Router to nie odkurzacz czy budzik, jest "trochę" różnych modeli różniących się przede wszystkim dodatkowym wyposażeniem (wbudowany switch, modem, access point), które często jest dość istotne (np. router z wbudowanym modemem kablowym będzie kompletnie nieprzydatny dla kogoś, kto łączy się z Internetem za pośrednictwem linii telefonicznej).

Ewentualnie można powiedzieć, że "zwykły router" to coś w stylu ciscowych 26xx czyli sam router, bez niestandardowych "dodatków".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój router.

Się nie zrozumieliśmy :D Chcę po prostu podłączyć 2 komputery ze sobą.

Tylko tyle :D To czy nadal potrzebuję switch'a?

Moje pytanie mogą być poniżej poziomu,ale nigdy nie kombinowałem z LAN'em :D

Jedyne co to jestem w tym całym WLAN'ie.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Kluz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...