Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

player000

Sieci Lokalne - LAN

Polecane posty

Dobra, pentagram chodzi podłączony kablem telefonicznym do kompa z portu LAN1 i kablem USB. (Wszystko tak, jak na screenach).

Teraz został do roboty Dlink.

Niby instalacja z płyty kończy się poprawnie, ale stron już nie odtwarza :/

BTW: Cholerny miałem problem z tym hasłem do Cyberusa, ale w końcu przeczytałem Twoje "passwod" i zaskoczyło XD.

W każdym razie nie wiem jakie teraz mają być ustawienia w Dlinku.

Ostatnio zaskoczyło na Dynamicznym typie połączenia, ale tym razem coś nie chodzi :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pentagram chodzi podłączony kablem telefonicznym do kompa z portu LAN1 i kablem USB. (Wszystko tak, jak na screenach).

Powoli, bo zaczynam się gubić.

jaki kabel telefoniczny?

Masz na myśli kabel UTP? (8 żył)

Zostaw USB w spokoju, tylko przeszkadza - nie używać, nie instalować.

Teraz został do roboty Dlink.

Niby instalacja z płyty kończy się poprawnie, ale stron już nie odtwarza

Płyta jest ładna i do tego się tylko nadaje - znaczy do ozdoby ;)

Konfiguruje się go przez interfejs WWW, a w zasadzie nie ma tam wiele do ustawiania jeśli soft ma podobny jak DIR-615.

W każdym razie nie wiem jakie teraz mają być ustawienia w Dlinku.

Ostatnio zaskoczyło na Dynamicznym typie połączenia, ale tym razem coś nie chodzi

Po kolei i z obrazkami, jestem w stanie skonfigurować dowolny router jeśli widzę co jest ustawione i co można zmienić.

Łączysz Pentagrama z D-Linkiem kablem UTP (sieciowym) -> port LAN 1 w Pentagramie i WAN w D-Linku.

D-Link

WAN: adres IP możesz wpisać ręcznie, albo zostawić automatyczne pobieranie ( Cerberus ma włączone DHCP i pisałeś że podłączony komp działa - czyli OK)

typ połączenia WAN: a co jest do wyboru? Nie potrzebujesz hasła ani klonowania MAC (podpowiedzi tam)

LAN: włączone DHCP, ale inny zakres niż w Pentagramie (np. 192.168.0.x zamiast 192.168.1.x)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Cerberus nie chce chodzić bez USB, więc zajmuje mi jeden wolny port :/.

[ciach!] z nim: mam jeszcze 4 z przodu choć nie ze wszystkim działają i mam wrażenie, że są wolniejsze od tylnych "braci".

Kabel telefoniczny=> grubsza wersja kabla, którym łączy się telefon stacjonarny z linią telefoniczną.

Ma (chyba) 8 kolorowych żył.

I ten właśnie kabel łączy Dlinka z kompem w konfiguracji Cyberus-Dlink-Komp.

Póki co Cyberus łączy się z kompem za pomocą kabla USB i tego kabla UTP.

Wrzuciłbym screeny konfiguratora, ale, głupia sprawa, nie wiem w jakim folderze się zapisują print screeny xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem pojawił się, kiedy wróciłem z wakacji - najpierw okazało się, że musiano dokonać napraw na sieci, po przejściu ostatnich burz. Kiedy usunięto usterkę, pojawiły się kolejne problemy. Mam w domu routera i podłączonego do niego przez kabel kompa stacjonarnego. Miałem go przedtem odłączonego od sieci i prądu przez te dwa tygodnie. Kiedy go podłączyłem ma problem z połączeniem - tzn IP pobiera automatycznie a Adresy DNS są wpisane ręcznie tak jak miałem od początku. Niestety komputer nie odbiera pakietów z zewnątrz sieci. Po jakiejś pół godziny wszystko się naprawiło net pochodził pół godziny i znowu zero odzewu. I tak w kółko. Poza tym komputerem, z routerem łączy się również laptop mojego taty, ale tam nie ma żadnych problemów - śmiga jak złoto.

Co mam zrobić, żeby mój komputer nie miał problemów z połączeniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zrobiłem sieć LAN dla 2 komputerów i jeden ma połączenie z internetem (drogą radiową). Problem jest taki że gdy sieć jest włączona to Internet nie działa na obu komputerach (odkiedy włączyłem opcję by udostepnić połączenie internetowe...) a sieć działa prawidłowo (przesyłanie pliku 500MB trwało kilkanaście sekund komenda ping nie wyświetla prawidłowych danych (za długi czas oczekiwania...)).

Aktualne ustawinia;

serwer;

IP; 192.168.0.1

brama; 192.168.0.1

DNS; 192.168.0.1

klient;

IP; 192.168.0.2

brama; 192.168.0.1

DNS; 192.168.0.1

próbowałem innych kombinacji DNS i bramy (np. tych dla połączenia z internetem) ale nic nie pomaga. Macie jakieś rady? Co trzeba zmienić/poprawić??

EDIT: Połączenie z netem już jest ale tu pojawia sie kolejny problem; gdy włączony jest drógi komputer internet tak traci na prędkości jak by go w ogóle nie było (wcześniej nie istniało połączenie teraz zużycie sieci to 0,01% co kilka sekund:/)

Co z tym fantem zrobić i czy znacie jakieś programy do ustalania prędkości połączenie w sieci LAN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

player000: ja u siebie mam też 2 komputery w sieci i jeden udostępnia drugiemu neta. U mnie działa to prawidłowo tzn. Net jest tak dzielony ze gdy oba kompy używają neta transfer jest dzielony na pół , a gdy jeden używa cały transfer jest dla niego. Miałem kiedyś podobny problem jak ty , że komputer któremu udostępniałem neta zabierał właściwie cały transfer. Był on w żaden sposób niezabezpieczony przed wirusami. Po zainstalowaniu antywirusa i usunięciu szkodników wszystko działało poprawnie. Spróbuj może też niestandardowej grupy roboczej, albo spróbuj na nowo skonfigurować oba kompy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: jak skonfigurować router WiFi (Dlink DIR635) pod neostradę?

Neo jest podłączona do modemu ADSL (Pentagram Cyberus ADSL) jako połączenie PPP.

Ale Dlink pozwala na wybranie połączenia wyłącznie dynamicznego, PPTP, PPOE i statycznego.

Który z nich wybrać w takim przypadku i jak to wszystko skonfigurować? x_X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca zrozumialem co chcesz zrobic.

Chcesz podlaczyc Wifi bezposrednio do neo? Jezeli tak to nie da sie bo z tego co widze ten router nie ma wbudowanego modemu adsl.

Jedyna mozliwoscia jest podlaczenie wifi do tege cerberusa. tutaj zakladam, ze chodzi o router(nie modem) Pentagram Cerberus ADSL lite. Jezeli tak to po prostu laczysz kablem prostym ethernetowym Cerberusa z DLinkiem i juz w wifi powinien byc internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerberus (to nie model ADSL Lite) ma ADSL, więc Dlink już nie potrzebuje go mieć.

"Jezeli tak to po prostu laczysz kablem prostym ethernetowym Cerberusa z DLinkiem i juz w wifi powinien byc internet."=>tak właśnie robię, ale ciągle wyskakują błędy o braku połączenia z internetem. -.-'

Nie wiesz może dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście (jakie pytanie taka odpowiedź :D).

A tak na serio - napisz coś więcej - jaki masz dokładnie dostęp do Internetu, u jakiego dostawcy, który IP chcesz zmieniać (ten, pod którym jesteś widoczny od strony Internetu czy ten, który przydziela Ci dostawca).

Tak poza tym, to takie pytanie w pierwszej kolejności powinieneś skierować właśnie do swojego dostawcy, on będzie Ci w stanie udzielić najpełniejszej odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, komputer nie wykrywa połączenia (w pasku zadań w prawym rogu zawsze była ikonka "połączenie lokalne" - teraz jej nie ma). Karta sieciowa jest zintegrowana z płytą główną (ABIT NF7) i według kompa działa prawidłowo. Problem pojawił się po tym, jak zmuszony byłem do powrotu do domyślnych ustawień BIOSu z powodu dosyć upierdliwego wirusa (?) - już się go pozbyłem. Intrenet mam po kablu (Aster) i na pewno działa - piszę tego posta z II kompa... Generalnie wszytsko niby jest OK tyle, że jak już wspomniałem, komputer nie widzi wetkniętego kabla i co za tym idzie nie sposób połączyć się z netem... ocb? Pomóżcie proszę.

EDIT:

Problem rozwiązałem. Przy ładowaniu domyślnych ustawień BIOSu została wyłączona obsługa połączeń przez LAN - wystarczyło włączyć w BIOSie... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z konfiguracją router'a wszystko załączyłem na screenach i proszę o pomoc

Zaczynam konfigurować router, wchodzę na tą "stronę" z konfiguracją.

strona1dx1.th.jpg

Przechodzę dalej, wyskakuje mi takie coś:

strona2wo7.th.jpg

Przechodzę dalej, wyskakuje mi takie coś:

strona3hv5.th.jpg

Przechodzę dalej, wyskakuje mi takie coś:

strona4jt0.th.jpg

No właśnie i tu się zaczyna problem... Proszę was, żebyście mi podali co mam wpisać w te różne okienko (Ip Address itp.)

Powiedzmy, że wpisałem to co trzeba, przechodzę dalej i wyskakuje mi takie coś:

strona5nr5.th.jpg

Co tutaj mam wybrać i co wpisać w Host Name?

Przechodzę dalej, wyskakuje mi takie coś:

strona6rf0.th.jpg

Co mam tutaj wpisać?

A oto dane które mam kiedy kabelek internetowy jest podłączony bezpośrednio do komputera:

beztytuuqe2.th.png

Dziękuję z Góry za pomoc :)

Prosiłbym Was abyście dokładnie mi powiedzieli co gdzie mam wpisać, żeby internet działał "przy pomocy routera"

Aha. Mam Internet z kablówki, żadne tam Neostrady itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domain name - puste

WAN Acess Type - DHCP Client

Host Name - dowolna nazwa komputera (routera w tym przypadku)

Wireless - konfiguracja WiFi, jeśli używasz to konfiguruj, nie używasz - wyłącz (Disable Wireless LAN Interface)

poszukaj jeszcze (po zakończeniu wstępnej konfiguracji) opcji [Clone MAC Adress] dla portu WAN. Użyj jej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś pisałem o "LAN IP Adress"? nie? to po co wpisujesz tam coś "swojego"? Adres bramy (LAN IP Adress) można sobie zmieniać (jak ktoś lubi), ale nie ma obowiązku.

Nic poza polami o których pisałem nie musisz zmieniać, zresztą jak patrzę powyżej to w nich tez nie musisz wiele pisać.

Po sklonowaniu adresu MAC ma działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich juz jakieś 2 dni nie jestem wstanie sobie poradzić z podłączeniem komputera stacjonarnego i laptopa poprzez router Pentagram Cerberus ADSL2 Wi-Fi 802.11g Plus mam neostrade 1 Mb/s chciałbym to podzielić na komputer stacjonarny(LAN RJ45) karte siecowa mam VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter podłaczyłem router z komputerem stacjonarnym kablem RJ45 mam karte siecową taka jak napisałem wiec powinno działac ale nie działa robiłem według instrukjci do routera Panel sterowania -Poła.Sieciowe siec LAN połaczenia lokalne własciowsci -uzyskaj adres IP automatycznie tak samo z serwerem DNS uzyskaj adres DNS automatycznie ale nic to :( w sumie nie wiem dlaczego W laptopie jest tez podobnie laptop znajduje urzadzenie pentagram nawet sie z nim łaczy pokazuje siłe sygnału ale nie ma internetu na nim podejrzewam ze moze to byc cos z uzyskaniem przez komputery adresu IP i adres serwera DNS nie wiem sam nie jestem dobry w te klocki prosze o POMOC :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stworzyłem sobie domową sieć i napotkałem takiż oto problem: jeden komputer łączy się z neo przez router kablem, natomiast drugi przez wifi. Internet działa na obu kompach, w sieci lokalnej również się widzą, z tym że z komputera 1(kabel) nie mogę wejść w udostępnione pliki komputera 2(wifi)(nie masz uprawnień blebleble). Komputer 2 natomiast bez problemu może ściągać pliki z kompa 1(kabel). Z komputera 1 mogę pingować komputer 2 czyli połączenie jest, z tym że jak klikam w otoczeniu sieciowym ikonkę 2. komputer wyskakuje komunikat, że nie mam uprawnień do niego. Co więc zrobić, żebym mógł ściągać udostępnione pliki? Po prostu niewygodne jest wrzucanie z drugiego kompa plików na pierwszy. Próbowałem wyłączać firewalle, ale jest ciągle tak samo. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na komputerze, do którego nie możesz się dostać, konto użytkownika o takim samym loginie i haśle, jak to, na którym pracujesz na komputerze 1.

Przydałaby się informacja, jakie systemy są na obu komputerach (z uwzględnieniem informacji o servicepackach w wypadku windowsów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy czym może to być konto z ograniczeniami. Później, kiedy będziesz chciał coś udostępnić, poza włączeniem udostępniania, będziesz musiał nadać uprawnienia "ograniczonemu" użytkownikowi do udostępnianego zasobu.

Zakładam, że teraz masz automatyczne logowanie do systemu. Jeśli tak, to po dodaniu drugiego konta, będzie się pojawiać ekran logowania z wyborem usera. Ponieważ z nowego konta korzystał raczej nie będziesz, można je ukryć, dzięki czemu ciągle będziesz miał autoamtyczne logowanie.

Zrobisz to odpalając regedit (start -> uruchom -> "regedit"). Tam przejdziesz do klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

i dodasz wpis typu REG_DWORD. Nazwa wpisu musi być tożsama z nazwą ukrytego usera. Wartość wpisu ustawiasz na 0. Ustawienie podziała po resecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...