Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dishonored

Polecane posty

Odnośnie tego artykułu - ciekawe kto tam testował tę produkcję. Może nastolatkowie przyzwyczajeni do Call of Duty? Nikt nie pamięta Thiefa?

Spotkałem się już z takim "zarzutem" wobec Dishonored... Że "nie wiadomo o co chodzi i co robić". Jeden wielki LOL. Czy raczej /facepalm, tak, to bardziej pasuje. Naprawdę współczesne gry tak zepsuły graczy, że produkcja bez wielkiej kropki zaznaczającej nam na ekranie miejsce docelowe i bez dokładnego opisu przejścia misji jest dla nich "za trudna" i niezrozumiała?

Przykro się robi człowiekowi...

Mi się właśnie strasznie podoba to, jak ta gra jest zaprojektowana, to jej największa zaleta. Zostajesz rzucony w punkcie startowym i radź sobie jak umiesz. Nieliniowość w najlepszym znaczeniu tego słowa. Jeżeli podobna krytyka, jak wyżej w artykule, spotka grę po premierze, to stracę wiarę w branżę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzą przy tym tytule ludzie, którzy mają na pewno szacunek do pc.

Lol'd hard. Szacunek nie ma tutaj absolutnie nic do rzeczy, bo jeśli targetem są konsole i data premiery goni, to nawet największa doza szacunku nie wpłynie na skopaną optymalizacje. Tutaj raczej powinno być dobrze, ale te całkiem wysokie wymagania troszkę niepokoją.

Skoro tak niektórzy ludzie reagują na Dishonored, to ciekawe jakie będą płacze na najnowszego Hitmana, bo przecież nie każdy grał w poprzednie części i będzie wiedział o co chodzi i że strażnik mówiący ''nie wolno" nie jest przeszkodą, nawet żal mi trochę tych głupków. Mnie się jednak wydaje, że dzięki całej puli przegiętych mocy gra będzie wręcz odrobinę za łatwa dla kogoś kto nie jest kompletnym casualem i jako tako na tym typie gier się zna. Zamiany w ryby, szczury, teleporty, spowalnianie czasu, potrzebowałbym naprawdę przegiętych strażników aby te wszystkie zabawki w skradance wykorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki całej puli przegiętych mocy gra będzie wręcz odrobinę za łatwa dla kogoś kto nie jest kompletnym casualem i jako tako na tym typie gier się zna. Zamiany w ryby, szczury, teleporty, spowalnianie czasu, potrzebowałbym naprawdę przegiętych strażników aby te wszystkie zabawki w skradance wykorzystać.

"Problem" w tym, że w grze nie posiądziesz całej puli przegiętych mocy, mana jest limitowana i nie regeneruje się samoistnie, więc nie sugeruj się filmikami, bo tam pełni to tylko rolę demonstracyjną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Abyss - a jam ma nadzieję, że nie dadzą nam wykorzystać wszystkich mocy w jednej grze i że będzie to wszystko ściśle ograniczone. Inaczej bieganie herosem z supermocami może być właśnie przegięte. Tak czy inaczej pre ordera zamówiłem, bo ich Dark Messiah był miodny (i niestety zdecydowanie za krótki), a Dishonored zapowiada się równie dobrze.

EDIT @ down - wyprzedziłeś mnie w trakcie pisania postu - patrz na godzinę naszych postów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika zamontowana w konsolach jest zmodyfikowana i podkręcona w porównaniu do pecetowych odpowiedników. wink_prosty.gif

No i może mu chodzi o inne wymagania. tongue_prosty.gif

Mi tam tylko chodzi, czy na moim bardzo już starym sprzęcie to ruszy bez bezsensownego cięcia podczas większych akcji. Bo mimo wszystko, ja jestem nastawiony na kupowanie perełek. Jedną z nich jest Borderlands 2, który chodzi miodnie. Dishonored o tyle mnie intryguje, że bym z przyjemnością pobiegał takim zabójcą, ale musiałoby to pójść...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest na silniku UE3, więc z jednej strony może być fajnie - Spec Ops: The Line oraz Bulletstorm chodziły mi porządnie, ale jak ktoś zwali optymalizację, to nic z tego nie wyjdzie, jak to było w Batman: Arkham Asylum. Co śmieszniejsze, takie War for Cybertron działało bardzo płynnie w porównaniu z AA, chociaż rozgrywało się na ogromnych mapach i wrogów były dziesiątki, a Batman w korytarzach i z kilkunastoma przeciwnikami naraz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, do tej pory przy niemalże wszystkich produkcjach gdzie był wielki rejdź o zwaloną optymalizację i fakt, że gra mogła pójść albo nie niczym w rosyjskiej ruletce to sam żadnych problemów nie doświadczyłem i niemalże wszystko przechodziłem bez problemów (Black Ops, drugi Prototype ;)). Tym samym średnio osobiście obaw o Dishonored nie mam, ale z drugiej strony dla dobra marki i jej autorów wolałbym, żeby uniknęli jakichkolwiek nieprzyjemności związanymi z niedziałającą albo chodzącą słabo produkcją. IMO po gameplay'ach/trailerach na to nie zasługuje ^_^

*no, optymalizacja rozumiana jako fakt, że spełniam wymagania maksymalne i gra faktycznie chodzi na najwyższych detalach a nie fakt, że mam kilkuletniego gruchota i narzekam, że nie chce się odpalić na najniższych :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić inaczej. Jeżeli ludzie dłubiący w grze faktycznie piszą, że gra będzie chodzić na takich ustawieniach to a) jest dobrze, kiedy je spełniam a gra chodzi zacnie, b) jest źle, gdy je spełniam a produkcja tnie się bardziej niż emo w deszczową pogodę :) A jeśli przy okazji twierdzą, że zrobili co się dało aby usprawnić techniczny aspekt produkcji to pozostaje mi tylko wierzyć na słowo, bo specem od programowania nie jestem i za ich plecami nie stałem czujnym okiem obserwując.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że nie sztuką jest zrobić grę, która na potworze będzie działać dobrze, sztuką jest zrobić grę, w którą i na leciwym gruchocie da się grać bez większego bólu, nawet na niskich detalach i w małej rozdzielczości. Dishonored pewnie jako tako będzie działać (zresztą to gra o wolniejszym tempie, więc to chyba tak nie będzie przeszkadzać), ale o takim FC3 pewnie muszę już zapomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że Max Payne 3 was czegoś nauczył, ale nie zmienia się nic widzę w kwestii "czy pójdzie mi"

Panowie, do czasu premiery PS 4/XBox 720 - TAK PÓJDZIE biggrin_prosty.gif

oczywiście zakładam jako wyjściową konfigurację sprzęt z dwoma jajami po 3 ghz, 4gb ramu i karta od 8800gt/3870 hd wzwyż, jeśli ktoś ma jeszcze coś gorszego to faktycznie może nie być pewnym, no i wiadomo że bez DX 11 - ale czy warto dla kilku cieniu i zmarszczek na wodzie więcej, wydawać kasę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że Max Payne 3 was czegoś nauczył, ale nie zmienia się nic widzę w kwestii "czy pójdzie mi"

Najpierw trzeba w Maksa trzy zagrać biggrin_prosty.gif. No i o ile ja mam prawo obawiać się o to, czy gra mi pójdzie, czy nie, to taki strach u osób posiadających porządne komputery jest co najmniej dziwny wink_prosty.gif.

To ja zmienię nieco temat - bierze ktoś z was udział w konkursie remiksowym "Pijanego wielorybnika"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile to pewne, ale wychodzi na to, że doszło przecieku recenzji gry na dość znanym serwisie CVG. Produkcja niby zgarnęła 9,5/10.

Chodzą też słuchy, że na siłę grę da się ukończyć w 4 godziny...

http://www.dsogaming.com/news/first-dishonored-review-score-leaked-game-finished-by-some-people-under-four-hours/

http://neogaf.com/forum/showthread.php?t=494582

I bonus, pierwsze 15 minut:

UWAGA, SPOILERY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie, nie będę oglądał... Must... not... watch... :P

Co do 4 godzin - wierzyć mi się nie chce, chyba, że to jakiś totalny speedrun. Skoro w recenzji autor wspomina, że długo zajmuje w tej grze, zanim się jej nauczymy, więc raczej musi trwać dłużej ;p

I w ogóle, a propos tej "wady", że gra rzuca gracza na głęboką wodę i nie prowadzi za rączkę i trudno na początku ogarnąć... Dla mnie to nie jest minus. Ale - wspomnicie moje słowa - pewnie sporo ludzi będzie narzekać, że "co to za gra, nie wiadomo o co chodzi" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic piękniejszego niż interaktywne trailery, mówiłem już?

w zeszłym tygodniu dishonored z 'meh, może' awansował na 'musthave!', głównie z braku czegokolwiek lepszego. no i jak kochałem deus exa tak kocham hitmana.

tylko nie mogę nigdzie znaleźć preordera z tym ślicznym steelbookiem, na muve.pl już się chyba skończyły. jakby ktoś jeszcze miał namiar na jakieś, to proszę priv.

@up

groźny homofob wykryty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steelbooki a Muve momentalnie się wyczerpały - do zera... Wiem bo pytałem. Ja na szczęście mam z wersji niemieckiej więc nic nie straciłem... Teraz tylko pozostaje wyczekać niecały tydzień, i w piątek pojechać na zakupy :D Już się nie mogę doczekać - super tytuł przed Bioshock Infinite :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 4 godzin - wierzyć mi się nie chce, chyba, że to jakiś totalny speedrun. Skoro w recenzji autor wspomina, że długo zajmuje w tej grze, zanim się jej nauczymy, więc raczej musi trwać dłużej ;p

To akurat nie recenzent, a ponoć tych kilku graczy, którym udało się grę zakupić przed premierą. Takiego Fallouta da się przejść w 10 minut - ale czy to czegoś dowodzi?

Ale - wspomnicie moje słowa - pewnie sporo ludzi będzie narzekać, że "co to za gra, nie wiadomo o co chodzi" tongue_prosty.gif

Phew, przecież sam to pisałem, opierając się zresztą na namacalnych dowodach - http://www.lazygamer...too-difficult/.

@up

groźny homofob wykryty.

puknijsie.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...