Skocz do zawartości

Planetside (seria)


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Najpierw installer a potem 16 GB jezeli sie nie myle ...

Na steam jest 7 GB z kawałkiem. Gra jest warta uwagi, bo to połączenia Battlefielda 2142 i imho bardzo niedocenianego Section 8 tylko, że w ogromnej skali przypominającej Supreme Comannder z widokiem FPP.

Ho ho... według moich obliczeń to dwa dni nieciągłego ściągania. Na Steamie znowu tylko 7 GB ale tam jest ryzyko amerykańskiego konta. Z drugiej jednak strony mówicie, że gracie bez problemu na serwerach EU. No to już nie wiem czy ściągać z oficjalnej strony czy ze Steama tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Steamie znowu tylko 7 GB ale tam jest ryzyko amerykańskiego konta. Z drugiej jednak strony mówicie, że gracie bez problemu na serwerach EU. No to już nie wiem czy ściągać z oficjalnej strony czy ze Steama tongue_prosty.gif

Już ci z 10 osób to mówiło, ale jestem miły, więc napiszę to jeszcze raz, można grać na serverach Eu przez steama...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci z 10 osób to mówiło, ale jestem miły, więc napiszę to jeszcze raz, można grać na serverach Eu przez steama...

Tak wiem, ale ja mam jakąś głupią tendencję do "upewniania się" i temu czasami pytam się kilka razy o to samo ;) W każdym razie ściągam grę ze Steama - mniej pobierania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie - czyli właściwie początkowy kwadrans - nie mogę zaliczyć do niezbyt udanych. Dwa zgony z czego tylko w przypadku jednego miałem jakiekolwiek pojęcie skąd dostałem po czym gra wywaliła mnie do pulpitu ;p Średnio, ale nie zraziłem się zbytnio nawet w momencie, w którym dopiero ucząc się jak w to grać (oczywiście filmiki toturialowe były zaliczone wcześniej) wyskoczyło mi K/D na poziomie 0,5 głównie przez lag spike'i i skakanie przeciwników a właściwie ich teleportacja oraz dosyć niski poziom fps. Teraz po jednym czy dwóch patchach jest znacznie lepiej i co prawda tylko na medium (ale tekstury i modele dałem sobie na high) gra się bardzo przyjemnie i w miarę płynnie nawet przy dużych bitwach ^_^ 8GB RAMu mam, kartę graficzną porządną też (no, jak chodzi GTA IV na high na 60fps z drobnymi przerwami a BF3 po multi również na high zasuwa jak ta lala to jest dobra). Sam feeling z gry jest fenomenalny. Po prostu. Nastawienie na grę drużynową a może nawet i na poziomie plutonu, widoki jakimi można się nacieszyć, kiedy piechota szturmuje cel, czołgi ostrzeliwują okolicę a w powietrzu walczą ze sobą myśliwce są świetne... skala rozgrywki zmiata mnie z powierzchni ziemi i jednocześnie sprawia, że może największe koksy będą rozwalać pojedynczych nubków, ale przeciwko grupie nic nie zdziałają =] Podoba mi się także to pasywne zdobywanie certów nawet jeśli nie jestem w grze (z tego co zauważyłem to raczej zdobywa się ich dwanaście przez dwadzieścia cztery godziny; z tego wychodzi, że średnio - zakładając brak problemów i odchyleń tysiąc certów, bez grania, zdobywa się po jakiś 83 dniach) oraz to, że opłaca się zdobywać cele a nie latać za fragami (za największą bazę jest równy tysiąc XPków czyli cztery certy). Nie mówię, że jest idealnie, ale bardzo dobrze już tak, gra ma jeszcze ogromny potencjał do wykorzystania i liczę na to, że będzie się dalej rozwijać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Strasznie spodobała mi się ta wizja, jednego wielkiego pola bitwy, gdzie setki graczy walczą o minute życia, ale komp chyba nie podoła. Czy ta gra pójdzie płynnie na :

athlon amd athlon 64 x2 dual core processor 4000+ 2.2 ghz

5 gb ram

geforce 210 512 mb

win 7 64 bit

jak nie ruszy na tym to może na lapku pójdzie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rumbur: To w takim razie masz lag graficzny, czyli że ci się gra zacina. To na pewno wina sprzętu, chociaż nie jest on taki zły to PlanetSide 2 ma dosyć duże wymagania, szczególnie jeżeli chodzi o procesor i pamięć ram (Ja posiadam i5 2500k, HD7850 1GB, 8GB ram). Spróbuj zmniejszyć jakość audo w ustawieniach ...

@UP: Może odpalisz ale na pewno gra będzie nie grywalna na tym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że wszystko już i tak jest na low... Ale co tam, przed chwilą skończyłem kolejne 4 godziny, właściwie nic nie robię tylko ginę, okazjonalnie coś ustrzelę, ale gra jest kozacka, walka jak walka, ale najlepsze są te chwilę, kiedy jedziecie w konwoju kilkunastu sundererów, w asyście czołgów i wsparcia lotnictwa, i wiesz, że jesteś małą, bo małą, ale jednak częścią tej potęgi, że za chwilę wbijesz się na kolejny kompleks rebelianckich smerfów albo tych psychosów w obcisłych fioletowych rajtuzach i zrobisz im z rzyci jesień średniowieczną, dla takich chwil warto cierpieć lagi, warto ginąć, niemniej miło by było zwiększyć ilość CP...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

O ile nie znasz jakiejś stałej polskiej ekipy, która gra taktycznie w PS2 to raczej nie doszukasz się krajan na żadnym serwerze. Ogólnie panuje zasada że wszyscy mówią po angielsku lub piszą w tym języku kiedy przychodzi się do koordynacji poczynań. Sporadycznie można spotkać jakiegoś polaka ale jeszcze nie spotkałem się z całym plutonem czy pomniejszą drużyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bardzo mi się podoba pierwszy kontakt z grą. Zainstalowałem, wybrałem na chybił trafił Vanu Sovereignity, poczekałem na loading, grafikę ustawiłem na Medium. Pierwsze wrażenia: dużo nie widać, bo zespawnowałem się w nocy, ale klimat jest kapitalny: na horyzoncie światłą wybuchów, nad głową co chwilę przelatują myśliwce toczące ze sobą pojedynki. Podbiegłem w kierunku w którym wdziałem dużo białych trójkącików, rozumując - jak jest dużo luda pewnie coś się dzieje. Oj, dział się działo - stał Sunderer z rozstawionym spawnem (teraz wiem, że mogłem sobie oszczędzić pięć minut biegu i od razu się tam przeteleportować). obok niego dwudziestu luda stało i się ostrzeliwało. Postrzelałem razem z nimi, kiedy w szóstej minucie gry wylazł na mnie niespodziewanie wrogi Max - władowałem w niego magazynek i padł, w ten sposób zdobyłem swojego pierwszego i ostatniego na kolejne trzy godziny killa. Przy okazji, rozrzut broni jest czymś do czego się trzeba przyzwyczaić, nie gram dużo w FPS-y, ale tutaj wydaje mi się dość znaczny. Po tym jak dostałem w czerep, poświęciłem czas na rozkminianiu tego co widzę na ekranie - po jakimś czasie już rozróżniałem punkty do obrony, i że kiedy migają, trzeba je bronić, nie bardzo jeszcze potrafię szybko znaleźć generator do właściwego pola siłowego, i nie rozróżniam ich rodzajów - przyjdzie z czasem. Pojeździłem sobie czołgami (za pierwszym razem jakieś 15 sekund, za drugim razem już dłużej, ale zniszczeń żadnych nie narobiłem) - widzę, że jeżeli planuje się bitwę pancerną, trzeba się zatroszczyć o inżynierów. Po tym jak w mojej własnej spokojnej bazie trzy razy sciągnął mnie infiltrator którego nie mogłem wypatrzyć (macie na to jakieś patenty? wydaje mi się że widziałem jakiś ekwipunek/specjalną zdolność która pokazuje wszystkich wrogów na minimapie, ale już nie pamiętam gdzie) stwierdziłem, ż pozwiedzam nowe tereny - obok bazy siadło takie wielkie transportowe coś, wynająłem się jako strzelec pokładowy, i przlecieliśmy pół mapy - widooooki, wow! Latanie nad aktywną linią frontu, eksplodującymi czołgami, zygzakami ognia piechoty - trochę to straszne, bo już coraz trudniej odróżnić od rzeczywistości.

Po pierwszych paru godzinach z grą zmieniłem na próbę ustawienia na High i miłe zaskoczenie: wszystko leci jak na medium, a wygląda dwa razy lepiej, a sprzęt który mam nie urywa duszy: nvidi 460 GTX 1 Gb, 4 gb ram, 3,1 ghz amd. Nie ieło się nawet przy większych potyczkach (takich 30 s 30), może przy naprawdęmasowych bitwach byłyby jakieś lagi (jak w GW2).

Na konie pytanie: macie jakieś porady dla początkujących? Obejrzałem wszystkie tutoriale, i kumam znacznie więcej niż przy perwszym kontakcie z grą, ale na pewno przydałoby się jeszcze jakiś poradnik jak grać daną postacią, jak rozwijać dane klasy, przegląd wyposażenia do pojazdów, taktyki, szmery - bajery : macie jakieś stronki które polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy dzisiaj sciągnołem grę i fajnie na medium ale maksymalnie mam 20 FPS'ów (w innych grach mam więcej niż 30 FPS) i wskaźnik pokazuje mi [CPU]. Czy to oznacza że nie znalazł mojej karty graficznej i chodzi na CPU. Proszę o pomoc bo tekstury brzydko wyglądają i w walce mam 9-16 FPS. Czy wie ktoś jak to naprawić ?? Podaje parametry komputera :Intel Core 2 Duo CPU E8400 3.00 GHz, 2.00 GB RAM, ATI Radeon HD 4800 Series. Naprawdę proszę o pomoc bo gra jest fajna ale nie w tylu FPS'achkrecka_dostal.gif

@Edit niewiem skąd ale teraz mi się przerzuca z GPU na CPU i idzie minimum w 25 FPS'ach nie ogarniam już całkowicie ale chociaż jakoś chodzi ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry jest to absolutnie za słabe CPU oraz za mała ilość pamięci Ram, zalecane jest posiadanie 6GB Ram oraz Intel Core i5.

Np. ja kiedy miałem Core 2 Quad Q8300 @3,2 GHz + 4GB Ram oraz HD7850 1GB gra działała bardzo słabo na niskich ustawieniach w rozdzieloczści 1920x1080 ... teraz mam i5 2500k oraz 8GB i gra śmiga na Ultra z 50-60 klatkami na sekundę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam w tym że mam za słabego kompa bo jak jest większa akcja np. oblężenie jakiejś bazy to przycina gre i nie da się dalej biec, zostaje tylko patrzenie się w ziemie ewentualnie wyjście. Czas mojego kompa chyba dobiega końca jak darmowe gry nie działają ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konie pytanie: macie jakieś porady dla początkujących? Obejrzałem wszystkie tutoriale, i kumam znacznie więcej niż przy perwszym kontakcie z grą, ale na pewno przydałoby się jeszcze jakiś poradnik jak grać daną postacią, jak rozwijać dane klasy, przegląd wyposażenia do pojazdów, taktyki, szmery - bajery : macie jakieś stronki które polecacie?

Podłączam się do prośby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o FPS'y to radzę poczekać. Na mojej konfiguracji na low w rozdziałce 1600x900, renderze na 70% oraz dystansie renderu na 1500 da się grać. W spokoju fpsy dochodzą do 120, w miejscach gdzie nie ma walk tylko nasi się kręcą tu i tam (jak np warpgate'y) mam gdzieś 40-60. Najmniej w ogromych bitwach bo gdzieś ok 15-25.

Nie chce mi się gmerać po forum i szukać, ale twórcy mówią że pracują nad optymalizacją gdyż wiedzą że nie jest ona najlepsza (jeden z nich przyznał że na jego domowym PC gra też chodzi nie najlepiej).

Co do poradników - IMO nie ma sensu tego szukać. Grajcie jak wam się podoba. Ciężko nie jest ogarnąć która klasa jest do czego. Tak samo z tym rozwijaniem - tutaj wystarczy pograć trochę i od razu się widzi które rzeczy są beznadziejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nauczkę na przyszłość, żeby częściej do licha odpalać chociażby launchera, bo w tym momencie mam aż 5GB danych do ściągnięcia co zajmie spory kawałek czasu... ale z drugiej strony może ten czas pozwoli mi pasywnie zarobić jeszcze parę certów ^_^ Właśnie w związku z nimi wiąże się moje pytanie dla wyjadaczy albo bardziej zorientowanych w gameplayu - najpierw wydajecie walutę na najmniejsze upgrady czy chomikujecie je na nowe spluwy (bo parę z nich kosztuje naprawdę IMO chorą ilość "gotówki")? A jeśli już mowa o ulepszeniach to jakie mają u was pierwszą kolejność zarówno w przypadku piechoty (pancerz, amunicja, jakiś gadżet?) i pojazdów (czas respawnu, obrażenia?). Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki a gdyby kogoś interesowało co dodaje najnowszy patch służę linkiem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam rozwijać jedną klasę i jeden pojazd ;) Chyba nie muszę pisać czemu

Na bank warto wydać Certy na wszystkie ulepszenia kosztujace 1

Grajac Infiltratorem poszedlem dwa paski w cloak, dodalem sobie med kita, szybsza regeneracje tarczy. Jednak przed tym kupilem powtarzalny karabin snajperski za 250 - M77-B (tylko od powtarzalnych czleki schodza z jednego pocisku na headshota)

Aktualnie jestem blisko 1000 ktorego wydam na Rams 50

Do tego zakupilem AMS w sundererze i zoom do standardowych broni w czolgach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie udało mi się znaleźć nigdzie odpowiedzi zadam to pytani tutaj i bardzo proszę o pomoc. Pobrałem niedawno klienta Planetside 2, zainstalowało się bez problemów i w ogóle. Gra uruchamia się...ale problem pojawia się już na ekranie tworzenia postaci. Chodzi mianowicie o to, że po wybraniu strony konfliktu, serwera i wyglądu postaci nie mogę nadać jej imienia. Co bym nie wpisał zawsze wyświetla się że: "That Name is Unavailable" a przycisk Finish pozostaje nieaktywny. Próbowałem dobre dwie godziny i bez rezultatu. Jakieś pomysły co jest grane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...