Skocz do zawartości
Pzkw VIb

UFO, zjawiska paranormalne, sny

Polecane posty

Nie ma dowodów na istnienie UFO, są najwyżej poszlaki i to nie rzadko wątpliwe, które potem były negowane i udowadniane przez społeczeństwo, chociażby naukowe, jako oszustwo

Co nie znaczy że UFO nie istnieje. Biorąc pod uwagę wielkość wszechświata, liczbę gwiazd i układów planetarnych gdzieś może istnieć planeta, na której coś żyje. Nie chodzi mi konkretnie o zielone ludki z czułkami na głowie, stojące na wysokim poziomie technologicznym pozwalającym ekspresowo przemieszczać się w kosmosie, choć może i taka cywilizacja istnieje, ale jeszcze nie trafiła do naszego Układu Słonecznego. Poza tym gdybyśmy byli sami we wszechświecie było by to straszne marnotrawienie miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że UFO - niezidentyfikowany obiekt latający, nie jest równoznaczny z ogólnie pojętą inteligencją we wszechświecie. A już na pewno nie można powiedzieć, że osoba nie dająca wiary pogłoskom o UFO, musi być sceptyczna wobec istnienia życia w innych układach planetarnych. Jestem tego przykładem, ponieważ plotki o latających talerzach, tudzież innych statkach pochodzących z kosmosu, traktuję z zażenowaniem; a jednak teorie dotyczące powszechności życia we wszechświecie śledzę z zainteresowaniem.

Poza tym gdybyśmy byli sami we wszechświecie było by to straszne marnotrawienie miejsca.

Carl Sagan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy że UFO nie istnieje. Biorąc pod uwagę wielkość wszechświata, liczbę gwiazd i układów planetarnych gdzieś może istnieć planeta, na której coś żyje.
Pisałem już o tym wcześniej. Zresztą kolega wyżej przedstawił pogląd niemalże równoznaczny z moim ;) - IMO wszechświat wydaje się zbyt ogromnym miejscem, żeby jedyną inteligentną cywilizacją stworzyliśmy my. Natomiast czy obcy próbowali się z nami skontaktować - i przez to te wieści o UFO - jest już kwestią zdecydowanie mniej jasną, do której podchodzę z ogromnym dystansem ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - odgłos na każdym filmiku prawie ten sam, jak by ktoś przesuwał coś baardzo dużego. Nigdy nie słyszałem o czymś podobnym do tego zjawiska. Zbadanie go może być bardzo trudne jeśli w najbliższej przeszłości nie wydarzyło się coś podobnego.

Z drugiej strony nie wykluczam, że filmik może być fake'iem i najprawdopodobniej nim jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest. Gdyby te odgłosy były prawdziwe to przecież nikt by tego nie zbagatelizował. A nie są to ciche odgłosiki. Miejscami to były potężne metaliczne dźwięki. Tak właśnie nie sądzę, żebyśmy pierwszy raz słyszeli o czymś, co jest takie widoczne, a raczej słyszalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - odgłos na każdym filmiku prawie ten sam, jak by ktoś przesuwał coś baardzo dużego. Nigdy nie słyszałem o czymś podobnym do tego zjawiska. Zbadanie go może być bardzo trudne jeśli w najbliższej przeszłości nie wydarzyło się coś podobnego.

Z drugiej strony nie wykluczam, że filmik może być fake'iem i najprawdopodobniej nim jest :)

Pierwsza rzecz o której pomyślałem, to oczywiście fake. Tyle, że jest tego sporo więcej. Albo to jakaś sprytna akcja wymyślona na 4chanie, albo rzeczywiście dzieje się coś dziwnego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich filmików na YT jest dużo więcej... Niektóre z nich nazwano nawet "Sounds of Apocallypse" Brr....

Niesamowicie ciekawią mnie te dźwięki. Tak jak już wspominali inni przypomina to przesuwanie ciężkiej rzeczy. Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz... Większość tych filmików dodano 12,13 stycznia... Czyżby jedna wielka prowokacja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz... Większość tych filmików dodano 12,13 stycznia... Czyżby jedna wielka prowokacja?

...albo faktycznie coś dziwnego działo się z naszą planetą właśnie na początku stycznia. W każdym razie to nie koniec odcinka pod tytułem: Ziemia ma się kiepsko i nawet nie chcę wiedzieć, co tym razem zaserwuje nam nasza planeta na rok 2012...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, te "dźwięki apokalipsy" cuchną fake'iem na kilometr :happy: Niestety tak ten rok będzie wyglądał, ludziom szajba odbija i im bliżej grudnia tym więcej będzie tego typu akcji, mniej lub bardziej udanych...

Edytowano przez DarkCrusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne odgłosy, ale dla mnie to całkowita ściema. Kamerzyści praktycznie wszędzie są sami lub kręcą niebo. Budapeszt dość duże miasto pełne człowieków, a my podziwiamy jakąś wieżę kościoła zamiast ich reakcję. Montreal, Edmonton, Kijów nikt nie wyszedł przed dom, na balkon, nie patrzył przez okno co się dzieje? Dziwne. Polska,

to pewnie te niedźwiedzie co spać nie mogą ziewają

:trollface: , czy nasze kochane media szukające wszędzie sensacji przepuściły by taką okazję? O ile ten kawałek nakręcono w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho tutaj. Słyszał/czytał ktoś z was o grupie Bilderberg? Stowarzyszenie które skupia najbardziej wpływowych ludzi na świecie, którzy sterują losami świata. Spotykają się co roku ot tak niby na herbatkę, lecz teren ich spotkania jest pilnie strzeżony i kilka dni przed przyjazdem osobistości jest pilnie przeszukiwany. Należy do tej grupy między innymi Angela Merkel, Bill Gates czy Andres Rasmussen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

O Bilderberg (i nie tylko o nich) juz dawno slyszalem i czytalem. Sam im nawet herbate podawalem i pilnowalem, aby kazdy dostal tez ciastko podczas ich spotkania w zeszlym roku w . I moge uspokoic, wladzy nad swiatem poki co przejmowac nie chca. ;) A tak na powaznie, to nie wierze w takie tajne lub quasi-tajne stowarzyszenia, ktore "steruja losami swiata". Po prostu za duzo sie naczytalem, nasluchalem i naogladalem ludzi (takze wsrod moich znajomych), ktorzy wszedzie wierza w spiski, ktorych autorami mieliby byc Zydzi, Rosjanie, Niemcy, Amerykanie, Chinczycy, masoni, Iluminaci, komunisci, korporacje, obce wywiady lub kosmici (niepotrzebne skreslic). Tydzien temu na jednym z glownych opozycyjnych prawicowych portali informacyjnych przeczytalem nawet, ze porwanie malej Madzi zostalo sfabrykowane przez sluzby specjalne dzialajace na polecenie naszego rzadu po to, by odciagnac uwage spoleczenstwa od sprawy ACTA i (jakzeby inaczej!) sledztwa smolenskiego. Ogolnie od czasu do czasu wchodze na tego typu portale tylko po to, zeby dla rozrywki poczytac znajdujace sie na nich artykuly oraz komentarze internautow, ktorzy obsesyjnie wrecz wierza, ze praktycznie wszystkie wydarzenia w Polsce sa wynikiem jakiegos spisku i knowan wrogich nam krajow, organizacji i agentur (z ktorymi oczywiscie potajemnie wspolpracuje nasz (nie-)polski rzad)...

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Może w takie teorie spiskowe jak porwanie małej Madzi zostało sfabrykowane przez służby specjalne to nie wierzę. Ale w to że lekarstwo na raka istnieje, tylko koncerty farmaceutyczne nie udostępnią go, bo po co? jak zarabiają fortunę na lekarstwach już wierzę i z pewnością tak jest.

Swoją drogą 1955 roku w Garmisch-Partenkirchen miało miejsce spotkanie Bildenberg w którym ustalono plan powstania Unii Europejskiej. Dokumenty zostały ujawnione dopiero prawie 50 lat później w 2003 przez śledczych telewizji BBC. 1 stycznia 1958 roku powstaje EWG :) Ponoć została wtedy również ustalona wspólna waluta - czyżby Euro?

Edytowano przez canizares2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, wierzyłem i zawszę będe wierzył w UFO, jak i zawsze wierzyłem w Boga, stwórce tego wszystkiego. Ludzie odkrywali siebie, rozwijali się, później odkrywali Ziemię. Nastąpywała ewolucja(która nieprzerwanie trwa). Zaczyna się małymi kroczkami podbój kosmosu. Człowiek jest ciekawy, to naturalna cecha każdego . Tylko krowa nie zmienia poglądów. W ciągu następnego tysiąclecia, na pewno nastąpi znaczne odkrycie kosmosu, oraz nowych cywilizacji. Niemożliwe że jesteśmy tymi "jedynymi" na miliardy galaktyk. I tak samo jak nasz mózg nie może ogarnąć kosmosu, tak i wielu z nas nie może ogarnąć śmierci i "wieczności". Oczywiście to już kwestia wiary, i zbaczam na inny temat, ale widać że człowiek dalej będzie się rozwijał i może za setki lat, ogarnie kosmos.

Edytowano przez Acti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie jesteśmy sami, to pewne, osobiście jestem nie wierzący, co do tych odgłosów, nie dawno w programie na discavery, bodajże : Uwierzyć w niewiarygodne : czy coś w ten deseń, był temat pokazujący materiał zarejestrowany przez naukowców na dnie jakiegoś oceanu przez bardzo wrażliwe urządzenie do namierzania dzwięków, dzwięk był bardzo głosny, nawet spekulowano, czy nie wydało go jakieś urządzenie znajdujące się na dnie, lub pod dnem oceanu, albo jakiś potwór, niestety nie pamiętam tytułu, ale może jakieś głębsze wygooglowanie się powiedzie.

A co do UFO, nie wiem czy ktoś was słyszał o tak zwanych: Dulce papers : bardzo ciekawy materiał jednego z pracowników, rzekomo znajdującej się ogromnej bazy ludzi i obcych pod ziemią w Dulce, w dodatku koleś który udzielał informacji w wywiadzie, pracował tam, nagrał nawet film pokazujący znajdujące się tam obiekty i postacie...po czym zginął, co do samego filmu, jest stary, słabą kamerą ( lata 60-70 bodajże wtedy został zarejestrowany ) i mozna odnieśc uczucie z początku jakby oglądało się jakis film science fiction...sam mam mieszane wrażenia, chociaz momentami się wystraszyłem jak to oglądałem, w każdym razie podaje link:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie jesteśmy sami, to pewne, osobiście jestem nie wierzący, co do tych odgłosów, nie dawno w programie na discavery, bodajże : Uwierzyć w niewiarygodne : czy coś w ten deseń, był temat pokazujący materiał zarejestrowany przez naukowców na dnie jakiegoś oceanu przez bardzo wrażliwe urządzenie do namierzania dzwięków, dzwięk był bardzo głosny, nawet spekulowano, czy nie wydało go jakieś urządzenie znajdujące się na dnie, lub pod dnem oceanu, albo jakiś potwór, niestety nie pamiętam tytułu, ale może jakieś głębsze wygooglowanie się powiedzie.

A co do UFO, nie wiem czy ktoś was słyszał o tak zwanych: Dulce papers : bardzo ciekawy materiał jednego z pracowników, rzekomo znajdującej się ogromnej bazy ludzi i obcych pod ziemią w Dulce, w dodatku koleś który udzielał informacji w wywiadzie, pracował tam, nagrał nawet film pokazujący znajdujące się tam obiekty i postacie...po czym zginął, co do samego filmu, jest stary, słabą kamerą ( lata 60-70 bodajże wtedy został zarejestrowany ) i mozna odnieśc uczucie z początku jakby oglądało się jakis film science fiction...sam mam mieszane wrażenia, chociaz momentami się wystraszyłem jak to oglądałem, w każdym razie podaje link:

Łoo, aż miałem ciarki jak to oglądałem... ciekawe czy to prawda. Napewno jest kilka różnych takich baz w ktorych badają różne rzeczy ale szarej masie nie powiedzą, bo po co?

Ostatnio przeglądałem moje książki na półce i zauważyłem dość popularną serię Tunele - książki, które są napisane w oparciu o teorię pustej planety. Słyszał ktoś z was o tej teorii? Jest ona bardzo prosta. W jednej z książek znalazłem przykład z pralką : podczas prania, gdy bęben wiruje ubrania w bębnie pralki są wyrzucane na zewnątrz i w środku jest przestrzeń, w podobny sposób ma być z naszą planetą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość co to opisywał twierdził, że baza jest połączona podziemnym metrem z innymi bazami, w internecie jest na ten temat bardzo mało, jednak mozna znaleźć kilka fotografii zrobionych przez tego faceta:

foty metra:

http://1.bp.blogspot.com/-d1X8j25Ek28/TsrW...ulcepapers4.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-Fnb_Py3qPPQ/TsrW...ulcepapers5.jpg

http://godssecret.files.wordpress.com/2011/02/dulce31.jpg

A tutaj wywiad z nim:

http://www.paranormalne.pl/tutorials/artic...-w-bazie-dulce/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Masz może jakieś ciekawe linki na temat Kościoła ?

Gdzieś ostatnio wyczytałem dlaczego powstało coś takiego jak spowiedź święta. Otóż nie dlatego abyś mógl sobie oczyśćić duszę z grzeszków, lecz spowiedz powstała w średniowieczu w zupełnie innym celu. Na polach grasowali złodzieje i kradli plony, więc coś z tym trzeba było zrobić. Z pomocą przyszedł Kościół i wymyślił historyjkę, że trzeba się wyspowiadać, bo nie pójdzie się do nieba :(. I tak częściowo załatwiono problem złodziejaszków.

O takie rzeczy mi chodzi, ma ktoś z was ciekawe linki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że Wam zmieniam temat z Kościoła na UFO. Oglądał może ktoś z Was film pt. "4 Stopień" ? Ciekawy film, można powiedzieć, że czasami wydaje się być nieprawdą, ale kto wie. Z jednej strony widzimy aktorów, którzy po prostu grają w filmie, a z drugiej mamy prawdziwe filmiki kręcone przez pewną Pani psycholog, która właśnie wplątała się w grubszą aferę z kosmitami : ). Można się przestraszyć po obejrzeniu filmu, ja osobiście miałem przez kilka dni jakieś dziwne przeczucie, że i ze mną mogą dziać się takie rzeczy, ale minęło no i żyje dalej, lecz to co kosmici mogą robić z nami ludźmi jest po prostu przerażające...

Jakby ktoś był zainteresowany, proszę oto zwiastun filmu :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko Bóg, Ufo i te tajne laboratoria kto wie co nas czeka za parenaście lat. Napewno sami w kosmosie niejesteśmy, zaduże to wszystko. Jeśli chodzi o wiarę to uznaje istnienie Boga ale do kościoła nieuczęszczam.

Poprostu niezgadzam się z klerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że Wam zmieniam temat z Kościoła na UFO. Oglądał może ktoś z Was film pt. "4 Stopień" ?

Próbowałem oglądać, ale mnie znudził i po jakichś 20 minutach odpuściłem.

Jeśli cię jednak interesuje ten temat, to tutaj masz fajny artykuł poświęcony zarówno temu filmowi, jak i wydarzeniom, o których on opowiada

http://catinthewell.pl/1973/nome-tajemnicz...-i-raporty-fbi/

Mówiąc jednak krótko - film to jest czysta fikcja, nie ma tam "prawdziwych" materiałów itp. rzeczy.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad tym czy ten film jest naprawdę prawdą, bo trochę trudno mi uwierzyć, że te wszystkie materiały kręcone przez fikcyjną Pani Doktor mogły być udostępnione + ten filmik pokazujący zabójstwo kilku osób na pewno nie został by pokazany opinii publicznej. Dzięki, że ktoś potwierdził moje przemyślenia : ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio wyczytałem dlaczego powstało coś takiego jak spowiedź święta. Otóż nie dlatego abyś mógl sobie oczyśćić duszę z grzeszków, lecz spowiedz powstała w średniowieczu w zupełnie innym celu. Na polach grasowali złodzieje i kradli plony, więc coś z tym trzeba było zrobić. Z pomocą przyszedł Kościół i wymyślił historyjkę, że trzeba się wyspowiadać, bo nie pójdzie się do nieba :(. I tak częściowo załatwiono problem złodziejaszków.

Sądzę, że tu raczej chodziło o nabijanie kasy za odpusty. ;)

Co do teorii spiskowych, ciekawa sprawa, można poczytać, mieć wrażenie że wie się więcej niż inni ludzie, ale bez popadania w skrajność, widzenie wszędzie masonów/tajnych organizacji/spisków też zbyt zdrowe nie jest. ;p W UFO wierzę, wynalezione lekarstwo na raka - brzmi logicznie, aczkolwiek w tym wypadku nie próbowali by wprowadzać odstraszających obrazków na paczkach fajek (zdjęcia płuc i serducha po latach palenia na pół paczki), bo fajki = rak = profit (a przyjmując że korporacje medyczne mają tak wielki wpływ, na pewno przekonałyby rząd że nie warto tego wprowadzać.). ;p Ale zdecydowanie fajnie wierzyć w niezbadane tajemnice planety, bo jest w tym jakaś nutka romantyzmu, coś co ubarwia nieco codzienność. Co do tej bazy, przypomina to rozmaite creepypasty, strasznie nie lubie oglądać takich rzeczy, bo miewam potem niezłe schizy.

Tunele czytałem (pierwszą część), fajne, ale koncepcja planety pustej w środku niespecjalnie do mnie przemawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Żaden grzesznik,mówiąc o czasach dzisiejszych,nie pójdzie do nieba. A co do zjawisk paranormalnych, mam pietra, jeśli chodzi o takie sprawy. A po drugie nie uwierzę w coś czego nie zobaczę na własne oczy i czego ewentualnie nie da się dotknąć. Chociaż różne dziwy dzieją się z całą pewnością. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...