Skocz do zawartości
RoZy

Pełniaki dodawane do CDA

Polecane posty

A może mi ktoś podpowiedzieć czy w CDA była kiedyś już gra Divine Divinity?

Bo się zastanawiam skąd pełną wersję wziąć :P a w sklepach ni ma nawet w Empiku powiedzieli, że nie mogą sprowadzić, a nie kupie pirata gry której oryginał na 3 CD kosztował 19.90 (nie mówiąc o tym, że byłby to PIERWSZY pirat w mojej ogromnej - liczącej aż 12 pozycji liście posiadanych gier).

Divine Divinity nie bylo w CDA, był natomiast u konkurencji, a później w kioskach widziałem wydanie typu "kartonik z płytkami" ale dokładnie nie wiem co to było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej mogę powiedzieć, że jest świetna. Gram sobie w nią aktualnie i choć nie grałem w poprzednie części to to tą uważam za najlepszą.
Na jakiej podstawie możesz twierdzić, że to najlepsza cześć, jeżeli nie grałeś w poprzednie? :crazy:

No dobra, w sumie się trochę rozpędziłem. Co prawda pograłem w dwójkę kiedyś przez chwilę lecz mi się nie spodobała. Trójka mi się spodobała już od początku, a tam jakoś mnie nie zachęcała do grania... :?: Trójka od razu mnie wciągnęła. Na samym początku zaczęła się akcja, a po za tym wydaje mi się trochę łatwiejsza... :wink: Urzekła mnie także muzyka. Co do elementów fantasy to mi na razie nie przeszkadzają, ponieważ nie miałem ich jeszcze za wiele. Ale zgadzam sie co za dużo to nie zdrowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elementów fantasy to mi na razie nie przeszkadzają, ponieważ nie miałem ich jeszcze za wiele. Ale zgadzam sie co za dużo to nie zdrowo...
Nie, nie. Nie o to mi chodziło. Elementów fantastycznych aż tak dużo nie ma. Ba, zostały zręcznie wplecione w tą alternatywną wizję średniowiecza. No i w tym tkwi problem. Bo ja nie chciałbym alternatywy. Wolałbym w miarę realne przeniesienie na ekrany komputerów tamtej epoki. Chociaż zaczynam się powoli przyzwyczajać do tego wykreowanego przez twórców świata. To za sprawą bardzo dobrego posunięcia w fabule. Gwarantuję ci Drizzt, że poziom w szpitalu psychiatrycznym, który jest przekozacki, przegenialny odbije Ci się na psychice. Niezłe, zakręcone listy, jęki w oddali dzieci (niemowląt?) i ta...pustka. Na razie jestem na początku tego etapu (mam wymienić jakieś bezpieczniki), ale już wali od niego gęstym, ponurym klimatem. Warto się przebić przez parę nudnych misji (Zatopiona Cytadela) by zobaczyć tą. Programiści wykonali kawał dobrej roboty. Miód!
Muszę Cię rozczarować Wink. Elementy, jak to określiłeś, nadprzyrodzone, pojawiają się w mniejszej lub większej ilości w każdym Thiefie (chyba najmniej jest ich w "dwójce").
No, niestety się tego spodziewałem. Cóż , w takim razie jeszcze trochę poczekam na prawdziwy symulator średniowiecznego złodzieja. :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... nie jest tak źle. Gra wale nie jest taka zła nie przesadzaj. Skradanka spoko.

Co do tych mrocznych poziomów to nie mogę się doczekać... Tylko jak moi rodzice to zobaczą to od razu mnie do psychiatry wyślą :twisted: Ja na razie jestem w studni gdzie muszę coś podwinąć poganom. Ale w końcu dotrę tam gdzie dotrzeć mam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

»Blitzkrieg - Horyzont w ogniu

»Pariah

»Scriptarians - The Tournament

»Xpand Rally Xtreme

nowe gry w cda ;)

blitzkrieg moze byc... podobno fajna gra ;)

Xpand rally... nowa wyscigowka do kolekcji... nie nazekam

ale reszta... niepodoba mi sie... ale skoro ostatnio byly super tytuly to teraz chyba musi byc ten odpoczynek :P:P

na gwiazdke bedzie lepiej (napewno) :P:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nr CDA to i nowie gierki, zaczynamy :) :

Pariah: Czekam na odpowiedź czy ruszy, jak ruszy to zedytuje i coś skubnę. Demko pokazało, że gra fajna, więc ciekawy jestem.

edited

No jak obiecałem to skubnąłem. Jako strzelanka fajnie się gra. Niestety z powodu zbyt słabych podzespołów nie mogę cieszyć się grafiką, wiele rzeczy wygląda wręcz "bezpłciowo", jednak przypominam moja w tym wina :( . Podoba mi się rozbudowa broni, chociaż mogłaby być bardziej złożona. Męczę się właśnie z łysolem i generatorami, ale myślę, że z czasem skopie mu tyłek :wink:

Xpand Rally Xtreme:Niestety musi poczekać do upgrade kompa.

Blitzkrieg:Horyzont w ogniu:Niestety, ale zawód :( . Blitzkrieg(jedyneczka 1 część) bardzo mi się podobała. Tutaj jest nacisk na misje historyczne, wiec gra strasznie uproszczona do tej formy. Nie można się rozerwać na co prawda schematycznych i łatwych zadaniach do wyboru w trakcie mapy.(no chyba, że są, a ja do nich nie dotarłem). Kolejny minus to tylko kampania niemiecka. Dla mnie to za mało. Dopiero przeszedłem kilka misji i ze smutną miną mówię, że jak skończę to już do tej części nie wrócę. Gram po to by przejść. Szczerze wolałbym pograć jeszcze raz w jedynkę...może wrócę do niej, bo póki co kurzy się na półce:)

Scriptarians: The tournament: Ciekawa z opisu gra, w którą nie zagram. Przynajmniej na razie. Z tego co wynika, gra wymaga podstaw wiedzy, której nie posiadam, więc głupio byłoby męczyć się i nic nie rozumieć. Może kiedyś, jak się człek dokształci :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś sportowa girka by się przydała...dawno takowej nie było :)

I pewno nieprędko będzie - od dłuższego czasu na PC gry sportowe robi w zasadzie tylko EA, a oni swoich tytułów na covery nie dają.

Scriptarians: The tournament - kurcze, jakoś w pierwszej chwili zapachniało mi to Wojnami Rdzeniowymi (czy jakoś tak) :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek udało mi się skończyć Podróż do wnętrza ziemii. I gdybym miał wystawić ocenę to dałbym 7 z plusem. Ten plus jest za to, że końcówka gry jest bardzo emocjonująca. Bo o ile granie w nią w większej ilośći godzin niż 2 powoduję lekkie znużenie to od momentu wykrycia spisku fabuła zaczyna trzymać nas w napięci. Szkoda że nie ma tak od początku. A poza tym interfejs jest wkurzający, musiałem przez niego wczytać parę razy grę i sięgać do solucji po parę razy, bo dowiadywałem się, że danej lokacji nie zauważyłem. Co do zagadek to wieża z Hanoi wręcz rządzi, ale dwóch muszę zagadek się przypczepić. Ta brama jest trochę wnerwiająca, bo wierszyk raczej nie pomaga ułożyć elementów we właściwej kolejnośći, ale z tego można wybrnąć jeszcze poprzez zapisywanie użytych kombinacje użytych na bramie na kartce. Ale te słupy to całkiem przechlapana sprawa, raczej wskazówki do tego zadania są mało szczegółowe. Dodam też, że zakończeń jest dwa, a to dobre oznacza kilka godzin więcej zabawy. Nie polecam kończyć gry oglądając tylko złe zakończenie, bo ominą was najsmaczniejsze kawałki, taj jak wspomniana wyżej wieża z Hanoi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie już trochę w Stalingrad.

Grafika. 2D. Jednak pod względem pieczołowitości wykonanych map bardzo mi przypadła do gustu. Pole walki jest dość przejrzyste. Czołgi zostały wykonane z dbałością o szczegóły (np. różnice w wersjach T34/76).

A co do map to powstawały w oparciu o faktyczne plany Stalingradu.

Rozgrywka. Kampania dotycząca kluczowej bitwy w Stalingradzie, która odmieniła losy wojny. Możemy pokierować Armią Czerwoną oraz Wehrmachtem. Przed graczem mnóstwo misji szczegółowo przedstawiającej zmagania wojenne w mieście oraz na obrzeżach i różnych wsiach.

Do dyspozycji mnóstwo typów jednostek. Piechoty, czołgów, dział, pojazdów logistycznych, samolotów.

Realistyczne działanie artylerii, której zasięg jest często od jednego końca mapy do drugiego.

W porównaniu z Rolling Thunder efektywność artylerii przeciwlotniczej jest zmarginalizowana i lepiej sprawdza się przeciw jednostkom naziemnym.

Samoloty szybko latają i są w sumie nie do zestrzelenia. Możliwość używania wsparcia lotniczego jednak jest ograniczona i nie we wszystkich misjach dostępna.

AI oponentów komputerowych daje radę, jednak w niektórych momentach jednostki nie powinny biernie przebywać w jednym miejscu podczas ataków artyleryjskich lub lotniczych.

Pozycja jest jednak znakomitym wykonaniem celu przeniesienia historycznej bitwy na ekrany monitorów graczy. Dostęp do wielu jednostek jest jej atutem, bo w nowszych produkcjach takich jak CoH zauważyć można upraszczanie realiów techniczno-wojennych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyt pod tytułem "Pariah" zdobyty. Gierka tak jak wyżej napisałem nadaje się do gatunku "zajmę Ci trochę czasu, w trakcie którego się zrelaksujesz, a potem możesz odłożyć mnie na półce". Multi niby mogłoby być coś z tego fajnego, ale troszkę dziwne rozwiązania. Wie ktoś czy da się w trybie Multi->Practice zmienić czas rozgrywki/ilość botów/fragi do wygrania???Jeżeli się nie da to lipa :?

Dziwi mnie, że ostatni boss był łatwiejszy do pokonania niż łysy koleś. Bossa rozjechałem za 1 razem, a z tamtym męczyłem się przez 5 podejść(pecha miałem i pod koniec wpadałem do wody, bo się spieszyłem).

Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu właśnie opuścił mój dysk. Chyba zainstaluje sobie tego Stalingrada, ale jak będzie taki kiepski jak ten dodatek to nie będę zadowolony :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu właśnie opuścił mój dysk. Chyba zainstaluje sobie tego Stalingrada, ale jak będzie taki kiepski jak ten dodatek to nie będę zadowolony

Co to znaczy kiepski? Bo grafa stara? Bo to nie jest C&C?

Stalingrad jest dla mnie wyśmienity. Tam dużo determinantów jest losowych. Jak pogoda. Również AI za każdym razem inaczej funkcjonuje. Jak ma się szczęście to wróg może w pospiechu wjechać do okopu, a tam piechota zarzuci go granatami i po tanku, a często bywa, że maszyna wykańcza ich z dystansu.

Często trzeba obmyślać różne taktyki, aby wykonać misję. Po odparciu wielkiej ofensywy czuję wielką satysfakcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się grafa, bo i tak na moim kompie nie można się nią cieszyć. Wkurza mnie taki narzucony tor. To samo w Stalinie chyba jest :? . Misja historyczna->misja historyczna->misja historyczna. Brak swobody jaka jest w podstawce. Przydałoby się parę luźnych misji, gdzie można podbić lvl w czołgach itd. Stalingrad mnie wkurza, bo czołgi się nie słuchają. Za nim odjadą jak im karzę wycofać się to zostają zniszczone. No i troszkę mało rozmaitości, ale w sumie pod Stalingradem nie walczył nikt inny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misja historyczna->misja historyczna->misja historyczna

Mi się to podoba. A Ty co chciałbyś? Jakieś alternatywne rzeczywistości albo konflikt nie wiadomo gdzie?

Brak swobody jaka jest w podstawce. Przydałoby się parę luźnych misji, gdzie można podbić lvl w czołgach itd

W podstawkę nie grałem (nie było jej chyba w CDA?).

Stalingrad mnie wkurza, bo czołgi się nie słuchają. Za nim odjadą jak im karzę wycofać się to zostają zniszczone.

Ja tam jakoś opanowałem dowodzenie i Armią Czerwoną już jestem w misjach grudniowych, więc da się wszystko kontrolować, tak jak trzeba.

No i troszkę mało rozmaitości

Czyli co???

ale w sumie pod Stalingradem nie walczył nikt inny...

Jakie znów zastrzeżenia? Do historii?

--------------------------------------

Gra jest świetna, bo daje możliwość graczowi do wzięcia udziału w kluczowej bitwie w historii wojny i to nie jest jak w innych RTSach tylko pojedyncza misja na tle całej wojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...