Skocz do zawartości
Gość kabura

Silent Hill (seria)

Gry Horrory  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Silent Hill

    • :O
      10
    • XO
      4
    • :|
      1
    • Zzzz...
      3


Polecane posty

e tam - SH 3 ma naprawdę niezłe momenty i to już na samym początku (motyw z kibelkiem kiedy pukamny, któs odpukuje drzwi sie otwierają i niezła rzeź w środku, albo idzie się, cisza a nagle coś spada za drzwiami, które właśnie chcemy otworzyć :) ) ale może to tylko dlatego jest straszne,że w SH 3 gram tylko po 22 na słuchawkach :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madzia Lord of everything

Silient Hill 2...Słyszałam o dziwnych rzeczach,które się dzieją na ulicach Silient Hill,gdy ciemność jest tak gęsta, że-jak powiadają-można ją krajać nożem....Taaaa...Silient Hill2 miodzio,chociaż grając w trójkę bardziej się bałam...te wszystkie potwory,te ciasne korytaże,te dziwne odgłosy,tak mało życia,tak mało amunicji!Historia Jamesa była taka smutna, że nawet teraz o niej myśląć czuje się przygnębiona:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia Jamesa była taka smutna, że nawet teraz o niej myśląć czuje się przygnębiona:)

Ta historia bije na głowę nie jeden horror , chodzi mi o to ze nie ma tu standardowej historii typu: nawiedzony dom i grupka przypadkowych bohaterów w roli głównej, czy legendarny stwór atakuje bezbronnych ludzi. To co wymyślili panowie z Konami to po prostu majstersztyk i jesli nawet ktoś nie przepada za horrorami to powinien zagrać choćby dla samej fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany dogłębną analizą fabuły Silent Hilla 2 i zna język angielski to zapraszam tutaj: http://faqs.ign.com//articles/401/401667p1.html jak i również tutaj: http://faqs.ign.com//articles/498/498604p1.html

Polecam szczególnie ten drugi artykuł, ukazuje on Jamesa w całkiem innym świetle - jako człowieka prostego, mordercę, egoistę którego interesują tylko sprawy cielesne. Moim zdaniem jest to najlepszy tego typu artykuł o fabule tej gry. Po przeczytaniu tego, gra w SH2 będzie wyglądała całkiem inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stalker

Grałem w silenta 1 i 2.Dwujka mi sie podobala bardzierj bo lepsza grafa no i oczywiscie straszniejsza. Z 3 i 4 widziałem trajlery (boskie).Silent hill 4: the room zapowiada sie najlepiej i najstraszniej (ponoć poprzednie części przy tej to komedia) . uwielbiam ścieżki dźwiękowe z silentów, szczególnie z 3 i 4.........wypas....... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł całkiem ciekawie interpretuje fabułę gry... ale ja szukam innej odpowiedzi a mianowicie kim jest Ernest z dodatkowego scenariusza w Silent Hill 2 ? Może ktoś natknął się na jakąś ciekawą hipotezę ?

Odpowiedź jest prosta. Ernest jest duchem. Przed śmiercią pracował w szpitalu Silent Hill. Pewnego dnia jego córka, która lubiła przesiadywać na strychu [robiła tam niespodziankę na urodziny Ernesta] wypadła przez okno i zginęła. Od tamtej pory Ernest porzucił pracę w szpitalu i starał się znaleźć formułę. która zwróci jego córce życie. Z fabuły wiemy, że brakowało mu tylko płynu z hotelu. Niestety nie mógł po niego pójść, gdyż wcześniej zmarł. Jego duch krążył po domu, gdyż pragnienie wskrzeszenia córki było tak wielkie, że jego eteryczna postać była trzymana w domu. Gdy Maria przyniosła mu buteleczkę cieczy, zadanie Ernesta wykonało się, a jego dusza została uwolniona i opuściła dom. Z fabuły wiadomo, że nigdy się nie dowiedział tego, że córka na strychu rysowała dla taty laurkę. Ważne jest to, że wspomniał po raz pierwszy Marii o Jamesie - i powiedział, że jest złym człowiekiem i Maria powinna trzymać się od niego z daleka. Dał po raz pierwszy [co ciekawe, że dodatkowy epizod powinno ukończyć się po przejściu gry] do zrozumienia, że James jest postacią negatywną i nie ma w nim dobra. Jednak w Marii zachodzi przemiana, porzuca walkę z potworami Silent Hill i zmierza do parku, aby zobaczyć się z tajemniczym Jamesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silent hill 4: the room zapowiada sie najlepiej i najstraszniej (ponoć poprzednie części przy tej to komedia) .

Czekam na niego z niecierpliwością ale wątpie żeby i tym razem zaserwowano nam podobną "stylistykę strachu" - w końcu ile można bać się przy tym samym... według mnie Konami powinno odejść od rutyny i zastosować dużo świeżych pomysłów w SH4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uwierz mi, że tak jest - w 4 części są momenty, w których człowiek zadaje sobie pytanie - czy aby panowie producenci nie przesadzili... widziałem tą grę u znajomego, który ma ją SKĄDŚ - po japońsku - gra jest niesamowita, czekam z utęsknieniem na wersję EN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Tak, co racja to racja. Klimat Silent Hill-a to jego najlepsza wizytówka. Gdy skończysz w niego grać już nigdy nie będziesz taki sam. Ta gra naprawdę daje niezłego kopa i na maksa podnosi poziom adrenaliny!!!!

8) :lol: 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Graf Zero

Aloha. To mój pierwszy, debiutancki post. I to od razu o ulubionym survival horrorze :twisted: . Silent Hill. Przygodę z SH zacząłem o dwójki. Powaliła mnie totalnie. Klimat, historia, muzyka. Heh, soundtrack do SH2 ściągałem z Londynu przez znajomka. No i zakończenia. Oczywiście za pierwszym razem nic nie wiedziałem o kilku zakończeniach toteż grę przechodziłem "jak Pan Bóg przykazał" (o ile powinno się coś takiego pisać w temacie o survival horrorach :lol: ) i miałem "Leave ending". A potem wgryzłem się w fansite'y o SH2 i odkryłem "Dog"."Marię", "Rebirth" "In-Water" i "Ufo".

I zupełnie ql jest, że żeby zdobyc kazd zakończenie, te same lokacje i tą samą grę należy przełazić inaczej. Dla mnie bomba i wielki szacunek dla Konami.

A potem musiałem się nauczyć obsługi emulatora i pograłem w SH1. i.... zawiodłem się nieco :? Cóż, SH2 postawiło poprzeczkę wysoko i tak to jest jak się gra w serię nie po kolei :D .

Ale, jak to mówią starz Huculi :De Gustibus non disputandum est.

Niestety, na zagranie w SH3 i the room przyjdzie mi poczekać aż wreszcie zmienię sobie konfigurację z mego cudnego Durka 700 i GF2.

Ale nic to. Poczekam. Dzięki Konami. Nadchodzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobała sie komus czesc trzecie? bo mi niiiii, duzo bardziej wole 2. Odpalałem tez jedynke na emulatorze ale cos kiepsko chodzilo i nie grałem :/

Część trzecia odpycha zmienionym sterowaniem i dużą ilością potworów (Residen Evil się kłania) Ale jak już uporamy się z metrem i pojedziemy do Silent Hill to gra wkopuje w fotel i nadszarpuje nasze stargane dwójką nerwy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu Sh to najbardziej schizowa seria gier jaka wyszla. Uwielbiam takie gry jedynka byla najlepsza czulo sie ten klimat. 2 i 3 tez spoko ale stracilo troche tego wypasnego klimatu. Ale niema co 4 bedzie swietna. Mam nadzieje ze znowu spadne z krzesla krzyczac " Boze ratuj aaaaaaaaaaaaa" grajac w nocy ( szkoda ze obudzilem starszych o tej 2 w nocy i dostalem szlaban na granie w cokolwiek na tydzien ale warto bylo :D). tak apropo mozna jakos oficjalnie dostac soundtracka z wszystkich czesci Silenta podobno z 2 jest wypasny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawiode was bo po tym co przeczytałem w jednym z poprzednich CDa to SH4 będzie (przynajmniej moim zdaniem) gorsze niż poprzednie części np. brakiem mgł i ciemności, a tagrze popełni chyba największy błąd Resident Evil czyli skrzynie na przechowywanie przedmiotów.

Podobno Cheder z SH3 to tak naprawde Scheryl z SH1 tylko że SH3 jest pokazana z perspwktywy najelpszego zakończenia z SH 1 czyli Odrodzeni Scheryl i ponownego adoptowania jej przez Harrego i Cybil. Niewiem czy to prawda ale może wy mi powiecie czy to prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawiode was bo po tym co przeczytałem w jednym z poprzednich CDa to SH4 będzie gorsze niż poprzednie części

A nie sądzisz, że warto zagrać w to najpierw? Dla mnie też część wprowadzonych zmian jest co najmniej chybiona, ale czy ten Silent będzie gorszy - czy nie - to już stwierdzę po premierze.

tagrze

Jezu, kup sobie człowieku słownik, bo tak idiotycznych błędów nawet Feo po pijaku nie robi.

Podobno Cheder z SH3 to tak naprawde Scheryl z SH1

Cheder?!?!? Jaka Cheder u licha? Cheather jeśli już. I nie Scheryl tylko Cheryl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka ale zapomniałem powiedzieć że jestem dyslektykiem i zawse robie błędy, i pszepraszam za te błędy w imionach ale te angielskie są troche ciężkie więc eybacz.

Ale w tym cytacie mogłeś terz wziąć to co było w nawiasie bo tam napisałem że takie jest moje zdanie a na tym forum jeszcze można mieć swoje zdanie.

Aha i wiem co powiesz o tej dyslekcji : ,że można pisać ze słownikiem ,ale jest to troche denerwujące a w słowniku niema wszystkich słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...