Skocz do zawartości
Gość kabura

Silent Hill (seria)

Gry Horrory  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Silent Hill

    • :O
      10
    • XO
      4
    • :|
      1
    • Zzzz...
      3


Polecane posty

Nigdy nie wiadomo-Może SH 5 będzię wielki come back albo gwoździem do trumny.Truno powiedzieć Ale patrząc na serie TR-gra została praktycznie skreślona a tu wyskoczya LEgenda.

Pozatym nie sądze aby SH4 była grą gorszą od Pozostałych częśći. Mi przypasił system gry czwartej części i dla mnie gra była lepsza niż trójka.

To tylko moje zdanie.I nie sądze aby twórcy SH stracili przez "4 Wzgórze"

w oczach twórców.

Co do SH4 zgadzam sie w 100%. Byla troszke innowacyjna, ale kazdy sie tego domagal. Licze, ze SH5 nie bedzie gorsze od swoich poprzednikow, a nawet lepsze od mojej ukochanej SH1 i SH2. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam jak mój poprzednik, że gra jest najlepszą częscią. CO jest jej siła, a no melancholijny nastrój i fabuła tocząca sie jak żółw ale za to piękna. Zagadki są dość trudne ale tym co nazwa Silent Hill nie obca nie powinni mieć problemu, gdyż aby rozwiazywać zagadki trza iscie myśleć po "sajlentowsku". Mam pytanie czy James, którym kierowaliśmy był żywy czy był duchem? Tego jeszcze nie rozgryzłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić. SH2 potrafił zbudować napięcie samą swoją zeschizowaną muzyką :) Próbowałem zagrać w trzecią część, ale jednak tamto to już był co innego. Nie było już tego specyficznego klimatu jak dla mnie :) Ale taaaak... SH2 to wielka gra :)

Najlepsza na pewno ale nie mozna nie docenic 3

Trzeci SH tez ma niesamowity klimat z tym ze juz nieco inny bo nawiazujacy bezpsorednio do SH1. Ciezko nie przywiazac sie do Heather zwlaszcza pamietajac wydazenia z SH1

Najslabiej IMO wypada SH4. Backtracking zabil ta gre jak dla mnie

SH2 rzadzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jaki będzie Silent Hill Orgins na PS2.

A skad Ty masz info ze konwertuja Orgins z PSP na PS2? :shock:

Proszę bardzo: http://polygamia.pl/silent-hill-origins-na-ps2-oficjalnie czekam i zacieram ręce jestem wielkim fanem serii więc oczekuje na grę z wypiekami....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill2 wymiata! Nie ma lepszego horrorka na PCty! Ale ma jeden minus... Mianowicie Dog End. To jest dopiero prawdziwa zgroza :x

Zgroza? Ja to traktowałem tylko jako easter egg ^^' (podobnie jak UFO ending). W czym tkwi ta cała magia SH2 ? Oprócz muzyki i ogólnego designu nad innymi częściami dominuje tu fabuła. W SH2 główną rolę gra nasz bohater, miasteczko ten cały seans przygotowało właśnie dla nas (choć nie tylko) co pozwala bardziej wczuć się w James'a. W innych częściach jesteśmy postacią drugiplanową, która po jakimś czasie wychodzi na pierwszy plan, najczęściej poprostu zabijając kogoś ważnego :twisted: .

BTW Wydzieliście trailery z SH5? Może i horrorek będzie z tego dobry, ale wg mnie to już nie będzie SH, next gen zabił cały klimat (przynajmniej w trailerach), i nie chodzi już o to, że brakuje już tego mroku a latarka naszego bohatera świeci jak lampa halogenowa (BTW2 chyba przez współczesną grafike już nigdy nie uda się zrobić dobrego, mrocznego i klimatycznego horrorku). Co do origins, zastanawiam się, czy czasem nie kupić dla tej gry PSP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill2 wymiata! Nie ma lepszego horrorka na PCty! Ale ma jeden minus... Mianowicie Dog End. To jest dopiero prawdziwa zgroza :x

Zgroza? Ja to traktowałem tylko jako easter egg ^^' (podobnie jak UFO ending). W czym tkwi ta cała magia SH2 ? Oprócz muzyki i ogólnego designu nad innymi częściami dominuje tu fabuła. W SH2 główną rolę gra nasz bohater, miasteczko ten cały seans przygotowało właśnie dla nas (choć nie tylko) co pozwala bardziej wczuć się w James'a. W innych częściach jesteśmy postacią drugiplanową, która po jakimś czasie wychodzi na pierwszy plan, najczęściej poprostu zabijając kogoś ważnego :twisted: .

BTW Wydzieliście trailery z SH5? Może i horrorek będzie z tego dobry, ale wg mnie to już nie będzie SH, next gen zabił cały klimat (przynajmniej w trailerach), i nie chodzi już o to, że brakuje już tego mroku a latarka naszego bohatera świeci jak lampa halogenowa (BTW2 chyba przez współczesną grafike już nigdy nie uda się zrobić dobrego, mrocznego i klimatycznego horrorku). Co do origins, zastanawiam się, czy czasem nie kupić dla tej gry PSP :)

Możesz spokojnie kupić PSP, chyba, że masz ps2 bo w marcu na tą konsolę wyjdzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieci, dzieci...co wy o strachu wiecie?

Jak zobaczycie moja siostre to pogadamy :)

A teraz na poważnie:

Zgroza? Ja to traktowałem tylko jako easter egg

Ja też.

A skoro już o easter eggs'ach rozmawiamy, to takie jedno pytanko:Czy którykolwiek z was odkrył jakieś easter eggs(nie mówiąc o zakończeniach i znikającym potworze w SH II).

BTW Wydzieliście trailery z SH5?

Tak i trzeba przyznać, iż to może być albo rewelacyjna gierka albo totalny crap...Hm...oglądajac Trailer na youtube , byłem zachwycony.

Ale po chwili doszedlem do wniosku, że jestem chyba zbyt zachwycony...cóż, pozyjemy zobaczymy.

Na razie trzymamy kciuki za SH5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już o easter eggs'ach rozmawiamy' date=' to takie jedno pytanko:Czy którykolwiek z was odkrył jakieś easter eggs(nie mówiąc o zakończeniach i znikającym potworze w SH II).[/quote']

Easter eggów na szczęscie (oprócz zakończeń) nie spotkałem, ale coś słyszałem o pewnym tricku, który pozwala Jamesowi trzymającemu piłę motorową na wydanie okrzyku berserkera :P

Tak i trzeba przyznać' date=' iż to może być albo rewelacyjna gierka albo totalny crap...Hm...oglądajac Trailer na youtube , byłem zachwycony.

Ale po chwili doszedlem do wniosku, że jestem chyba zbyt zachwycony...cóż, pozyjemy zobaczymy.

Na razie trzymamy kciuki za SH5.[/quote']

Może nie crap, ale to na pewno nie będzie to już Silent Hill. Zauważyłeś, że na żadnym screenie ani ani filmiku NIE JEST CIEMNO? Programiści z Konami nie oparli się pójść z duchem czasu i wsadzić w swoje najnowsze dzieło mase bajerów graficznych, które, na nasze nieszczęście, opierają się głownie na oświetleniu. Wszystko wyglądałoby świetnie gdyby to nie był SH. Pomijając brak mroku zauważyłem jeszcze denerwujący "nextgenowy połysk", który polega na efekciarskim i nierealistycznym odbijaniu światła, nawet z niewielkiego źródła, np. latarki (te pielęgniarki są odblaskowe? ocb?). Oprócz grafiki nie wyczułem tu już tego specyficznego klimatu. Wiem, że to tylko wczesny trailer, ale zamiast uchylić rąbka tajemnicy, zachęcić do daleszego oczekiwania, panowie z Konami zafundowali nam filmik "patrzcie co zrobili nasi graficy, hardkor, co?". Co do fabuły, nie zapowiada się tak dobrze jak w SH2, ale nie można o niej za wiele mówić, póki nie poznamy sposobu jej przedstawienia. Podsumowując, mam obawy, że będziemy mieli powtórkę z SH4. Obym się mylił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamesowi trzymającemu piłę motorową na wydanie okrzyku berserkera

Jest możliwa taka sytuacja, ale czy to trick?? NIe...na pewno nie :).

Ja widzialem na wlasne ozy (ja grałem) ja Dżejms wykonuje taka sytuacje,ale to nie trick...po prostu nie ruszałem klawiaturą przez jakieś 15 sekund.

Wszystko fajnie, tyle że piątki nie robi już Konami.

Kolejny argument na "nie" przy SH 5 :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem na tak w kwestii SH5. Spalcie mnie za herezje, ale jak dla mnie jest lepiej, że nie robi juz tego Konami, bo wciaż mam w pamięci SH4. Zaś nowi twórcy, nie da sie ukryć, czerpią garściami z filmu, ale wolę to, niż przerobienie SH na grę w stylu RE4. jak miało to podobno w planach Konami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wszystko fajnie, tyle że piątki nie robi już Konami.

5 nie robi już Team Silent ale wydawca jest niezmiennie KONAMI

No dobrze, ale co do ma do rzeczy? Jak nie podobał ci się Crysis, to będziesz czepiał się Cryteku, czy EA, które jest wydawcą? Gość negatywnie odnosi się do SH5 i winę za taki stan rzeczy upatruje w Konami, co jest błędem, bo grę tworzy zupełnie inne studio, w dodatku ze Stanów a nie z Japonii. Jedyne, co się ostało z SH Team to Yamaoka, który robi po raz kolejny muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wszystko fajnie, tyle że piątki nie robi już Konami.

Oops, przepraszam najmocniej. W takim razie zmieniam wszystkie "Konami" w poprzendim poście na "The Collective" (mam nadzieje, że tym razem jest już poprawnie...). Dobrze wiedzieć, że przynajmniej ścieżka dźwiękowa będzie na najwyższym (miejmy nadzieję) poziomie. Moja pomyłka wynikła z ...pomyłek serwisów o SH (na kilku z nich można przeczytać, ze SHV robi Konami). Tak przy okazji, jak tam Twoje odczucia co do SH5? Wiem, że za wiele nie można powiedzieć opierając się o dotychczasowe informacje i trailery, ale kilka zdań uzupełnionych własnymi oczekiwaniami i przeczuwaniami sklecić się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, jak tam Twoje odczucia co do SH5?

Mieszane. Powiem nawet, że więcej oczekuję po RE5, który na chwilę obecną wygląda obłędnie i po AitD5, który z kolei wnosi autentyczną świeżość do gatunku. A SH5 może być grą dobrą, ale wydaje mi się, że wyjdzie z tego produkcja nieco spóźniona. Magia SH chyba należy już do przeszłości, choć chciałbym się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie za bardzo rozumiem dlaczego tak się przyjęło wieszać psy na SH4.

Według mnie jest dużo lepszy niż SH3.

To że zrezygnowano ze znaków rozpoznawczych serii(latarka, mrok i mgła) uważam za fajną odskocznię... nie można stać w miejscu, dlatego Konami postanowiło wprowadzić te zmiany, a że sporej części graczom (konserwatystom ;) ) się to nie spodobało... i tu właśnie czegoś nie rozumiem.

Gra miała świetny klimat, inny niż w poprzednich częściach ale równie gęsty.

A sam pomysł z pokojem i portalami naprawdę genialny.

Zdaję sobie jednak sprawę że takich opinii jak moja jest pewnie niewiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...