Skocz do zawartości
Gość kabura

Silent Hill (seria)

Gry Horrory  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Silent Hill

    • :O
      10
    • XO
      4
    • :|
      1
    • Zzzz...
      3


Polecane posty

I o to właśnie pownno chodzić w gierkach. Po co komu niewiadomo jakie fajerwerki graficzne (a za tym idące taaaakie wymagania sprzętowe), jeżeli występuje tak "intensywnie oddziałujący klimat"... A sądzcie, że która gierka jest straszniejsza* : Silent Hill 2, czy Alone in the Dark 4?

Straszniejsza* - może nie tyle straszniejsza (za starzy jesteśmy :D) co bardziej oddziałująca na emocje gracza ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
A sądzcie, że która gierka jest straszniejsza: Silent Hill 2, czy Alone in the Dark 4??

Ty się człowieku jeszcze pytasz? :D Pewnie że Silent Hill 2. Alone in the Dark też jest straszne i w ogóle, ale to już zdecydowanie nie to samo... Klimat w SH jest po prostu mistrzowski.

W żadnej innej grze nie skakałem ze strachu, czy wręcz się darłem (jak przy porządnym horrorze)... Tylko SH2. No może raz czy dwa Blair Witch 1.

Ja mam inne pytanie: jak sądzicie, czy jest STRASZNIEJSZA gierka od Silent Hill 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie "straszniejszy" NIE jest Silent Hill 3. Włączyłem sobie demo i jakoś tak powiem, że to nie to co w dwójce... Słyszałem, że Silent Hill 1 jest fajny, ale tylko niestety na PSX... Może Resident Evil 4 - faaajne filmiki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Właśnie o tą skrzynkę mi chodzi.. Jestem (CHYBA) w momencie jak mnie to duże coś strąca z budynku i gdzieś tam ląduję... Na ścianie krwią wypisane są cyferki (do zamka w skrzynce, który otwieram) i zostaje mi ostatni szyfrowy zamek (wygląda jak jakiś stary kalkulator )
Numer do tego zamka jest na maszynie do pisania znajdującej się bodajże na pierwszym piętrze. Ale jeśli chcesz mogę podać ci ten numer. :D
I te zeschizowane dźwięki i odgłosy brrrrr . A ja właśnie wyszedłem ze szpitala, sam chce iść dalej, ale rozum mi odradza... Tak więc stoje pod tym szpitalem już z tydzień.
A do tego dochodzą budowa miasta, tekstury i dziwne zagadki. Obecnie przeszedłem więzienie i znalazłem się w kolejnym zakręconym miejscu. Powiem szczerze, że gra do momentu wyjścia ze szpitala jest całkiem normalna i spokojna (jeśli to w ogóle możliwe), ale późniejsze lokacje mogą przyprawić o schizofrenię. Jak tak dalej pójdzie, to stwierdzę, że twórcy mocno przegięli. :D
Ja mam inne pytanie: jak sądzicie, czy jest STRASZNIEJSZA gierka od Silent Hill 2?
Może Silent Hill 1? :) Nieeee, na pewno nie. SH 2 jest pod tym względem the best. Ciekawe tylko jak wyjdzie SH 4? Jeśli będzie najstraszniejszą częścią serii (tak jak zapowiadają twórcy) to będziemy mieli niezłą jazdę. :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Byłbym wdzięczny za ten numer... Jak wcześniej napisał AJAF - jeżeli się ma polonizację to jest błąd w wyświetleniu tego kodu ??? Sęk w tym, że ja właśnie mam polonizację i sądzę, że to wcale nie jest śmieszne :D

PS: POLONIZACJOM MÓWIMY (ekem... JA MÓWIĘ) NIE !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
Powiem szczerze, że gra do momentu wyjścia ze szpitala jest całkiem normalna i spokojna (jeśli to w ogóle możliwe), ale późniejsze lokacje mogą przyprawić o schizofrenię. Jak tak dalej pójdzie, to stwierdzę, że twórcy mocno przegięli. :D

Pocieszyłeś mnie chłopie! To ja sobie pod tym szpitalem jeszcze trochę postoję :D . Nie no, a tak serio to dzisiaj kolejna godzina koszmaru w Silent Hill 2...

Może Silent Hill 1? :) Nieeee, na pewno nie. SH 2 jest pod tym względem the best. Ciekawe tylko jak wyjdzie SH 4? Jeśli będzie najstraszniejszą częścią serii (tak jak zapowiadają twórcy) to będziemy mieli niezłą jazdę. :D

Po obejrzeniu pierwszych screenów z SH4: The Room (są dostępne na stronie www.cdprojekt.info) przeszedł mnie miły dreszczyk - czyli może trochę załata tą lukę, którą było (tylko i wyłącznie moim zdaniem!!!) Silent Hill 3.

Ja gdzieś przeczytałem, że Silent Hill 4:The Room ma być PS2 exclusive. To dopiero nie jest dobrze.

E tam, pewnie będzie tak samo jak z ostatnimi odsłonami GTA i SH3, czyli najpierw wyjdzie na konsole, a po kilku miechach będzie konwersja na PeCeta (oby...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Ja na razie przerywam granie w SH 2. Muszę trochę psychicznie odpocząć. Ale niedługo i tak znowu się wezmę za przechodzenie. Chyba nawet dzisiaj. :lol:

Ściągnąłem sobie ostatnio trailery. Gra wygląda na nich cudownie, jakość animacji i tekstur jest wspaniała. Najbardziej spodobały mi się zombiaki lewitujące w powietrzu ciągnące za sobą nogi. Fajnie to wygląda. :D I nie musimy się obawiać, że SH 4 nie wyjdzie na PC. Najpierw ukaże się na PS2, później na piecykach (czyli tradycyjnie). Ja bym za to chciał, żeby SH 1 ukazało się na PC. Ale jest to chyba niemożliwe. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
Ja na razie przerywam granie w SH 2. Muszę trochę psychicznie odpocząć. Ale niedługo i tak znowu się wezmę za przechodzenie. Chyba nawet dzisiaj. :lol:

No to będziesz naprawdę dłuuuuugo odpoczywał :wink: .

Już się robi ciemno, więc zaraz zajrzę do ogarniętej mrokiem szuflady, wyjmę opakowanie SH2, potem płytę... i włożę ją do CD-ROM-u.... straszne :) A ty grasz też w Silent Hill w dzień, czy tylko w nocy? Ja staram się w dzień nie grać, bo to już nie ten klimat...

Ściągnąłem sobie ostatnio trailery. Gra wygląda na nich cudownie, jakość animacji i tekstur jest wspaniała. Najbardziej spodobały mi się zombiaki lewitujące w powietrzu ciągnące za sobą nogi. Fajnie to wygląda. :D

Człowieku - oświeciłeś mnie!!! Ostatnio przez jakiś czas nie zaglądałem na mój ulubiony serwis z trailerami i innymi takimi (www.gamershell.com) i musiałem opuścić pojawienie się zwiastunów....

Na razie zdążyłem ściągnąć jeden (ten 12-sekundowy :wink: ), następne są w trakcie ściągania... Opowiedz coś o nich, fajne?

Ja bym za to chciał, żeby SH 1 ukazało się na PC. Ale jest to chyba niemożliwe :(

Raczej niemożliwe, ale jak była niedawno w CDA tematem numeru seria Silent Hill, to autor (chyba gem.ini ale nie pamiętam...) wspominał, że dzięki emulatorom można przenieść SH1 na piecyki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niemożliwe, ale jak była niedawno w CDA tematem numeru seria Silent Hill, to autor (chyba gem.ini ale nie pamiętam...) wspominał, że dzięki emulatorom można przenieść SH1 na piecyki...

Autorem nie był gem, tylko E. Siekiera. A w SH1 spokojnie można pograć na PC, dzięki emulatorom. Polecam VGS. Do SH nadaje się idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
Ściągnąłem sobie ostatnio trailery. Gra wygląda na nich cudownie, jakość animacji i tekstur jest wspaniała. Najbardziej spodobały mi się zombiaki lewitujące w powietrzu ciągnące za sobą nogi. Fajnie to wygląda. :D

Już też ściągnąłem wszystkie - wniosek: JA CIĘ KRĘCĘ!!! To mi wygląda na grę kilka razy lepszą i co najważniejsze - straszniejszą od SH1 i 2. Te zombiaki to po prostu mistrzostwo świata! I ta kamera. Takie ujęcie i jakby taka stara taśma filmowa -NIESAMOWITE. To trzeba zobaczyć samemu, słowa tu nic nie dadzą...

I tak z innej beczki:

Wyobrażacie sobie, że jest nowa technologia gier komputerowych. Czyli tak jak w niektórych filmach, zakładasz sobie na głowę jakiś hełm, czy coś na oczy i jesteś w świecie gry. Powiedzmy, że najpierw do hełmu włożyłeś płytkę z Silent Hill 7 :) .

JESTEŚ w ciemnym, spleśniałym korytarzu, CZUJESZ pleśń staroci i idziesz do przodu, bo.... bo nie masz innego wyjścia. Jak będziesz stać w miejscu to potwory będą się na ciebie zwalać... Idziesz... Przy pierwszej bestii drzesz się wniebogłosy, przywołując następne...

Nie możesz przecież zastopować gry tak jak na PC-cie "eskejpem" albo włączeniem mapki czy inwentarzu. Nie, mapke wyjmujesz z kieszeni, starą, pomiętą i odczytujesz w świetle latarki (która w każdej chwili może zgasnąć i wolę nie mówić co wtedy...) cały czas będąc narażonym na świat gry. Musisz iść, a savepoint daleko...

To takie moje osobiste odczucie. Sądzę, że gdyby faktycznie taki SH7 było w takiej technice to mimo wszystko dużo osób by w niego nie grało ze strachu (bo np. nie możesz się wyłączyć dopóki nie dotrzesz do savepointu...)

Czy ktoś z was chciałby w taką grę zagrać :?: Czy ze strachu nikt by jej nawet nie tknął...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
A ty grasz też w Silent Hill w dzień, czy tylko w nocy? Ja staram się w dzień nie grać, bo to już nie ten klimat...
Staram się grać w ciemnościach (nie zapalając żadnego światła), ale jak można się domyślić ciężko jest to zrobić. Ta gierka tak wciąga, że nie mogę przestać o niej myśleć, ona staje się moją obsesją. :D Dlatego gram też w dzień, w końcu zagadki czekają na rozwiązanie. :) Zamierzam niedługo kupić jakieś porządne słuchawki. Wtedy to dopiero będę miał klimaty. :lol:
Czy ktoś z was chciałby w taką grę zagrać Czy ze strachu nikt by jej nawet nie tknął...
Ja bym z chęcią zagrał. Ale tylko pod jednym warunkiem. Obok musiałby leżeć zestaw do reanimacji. ;)
Raczej niemożliwe, ale jak była niedawno w CDA tematem numeru seria Silent Hill, to autor (chyba gem.ini ale nie pamiętam...) wspominał, że dzięki emulatorom można przenieść SH1 na piecyki...
Autorem nie był gem, tylko E. Siekiera. A w SH1 spokojnie można pograć na PC, dzięki emulatorom. Polecam VGS. Do SH nadaje się idealnie.
To fajnie, akurat zastanawiałem się, jaki emulator PSXa może się nadawać do SH1. Czyli jak widać będę mógł sobie dobrze pograć. :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
Dlatego gram też w dzień, w końcu zagadki czekają na rozwiązanie. :)

To gdzie ty juz jesteś :?: :!: . Ja po godzinie gry Silent Hill już psychicznie wysiadam i boję się sam do łazienki iść :D . A następnego dnia w nocy wypaczony mózg mówi: JA CHCĘ DO SILENT HILL HAHA!!! :twisted: :wink:

Czy ktoś z was chciałby w taką grę zagrać Czy ze strachu nikt by jej nawet nie tknął...
Ja bym z chęcią zagrał. Ale tylko pod jednym warunkiem. Obok musiałby leżeć zestaw do reanimacji. ;)

Zestaw do reanimacji oczywiście w pudełku od gry :wink: A tak serio to sądzę, że Konami, gdyby się taka propozycja pojawiła pewnieby z niej zrezygnowała... A poza tym to ciekawy, kto z CDA chciałby recenzować taką grę :shock: :)

Zamierzam niedługo kupić jakieś porządne słuchawki. Wtedy to dopiero będę miał klimaty.

Tja, tylko wtedy psychika wypaczona do reszty :wink: . Ja bym mimo wszystko wolał zestawik głośników 7.1. Już sobie to wyobrażam: Gram w Silent Hill, jestem na ulicy, radyjko (czyli głośnik przede mną) się odzywa, potem za sobą słyszę kroki (głośnik z tyłu pokoju). To by było dobre.

Autorem nie był gem, tylko E. Siekiera. A w SH1 spokojnie można pograć na PC, dzięki emulatorom. Polecam VGS. Do SH nadaje się idealnie.

A skąd ty wytrzasnąłeś ten VGS? Ja trochę poszukałem, znalazłem na dwóch stronach, ściągnąłęm. Ale obydwa po uruchomieniu wykrzaczały się i żegnały mnie milutkim napisikiem "This version of Connectix Virtual Game Station (VGS) only runs with Microsoft Windows 95 and Microsoft Windows 98." Tylko tak się składa, że ja mam XP-eka :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty wytrzasnąłeś ten VGS?

Nie wiem, czy dasz wiarę, ale z sieci.

Ja trochę poszukałem, znalazłem na dwóch stronach, ściągnąłęm. Ale obydwa po uruchomieniu wykrzaczały się i żegnały mnie milutkim napisikiem "This version of Connectix Virtual Game Station (VGS) only runs with Microsoft Windows 95 and Microsoft Windows 98." Tylko tak się składa, że ja mam XP-eka :evil:

Tak się składa, że też mam XP, ale wyszedł patch do VGS, i chodzi bezproblemowo pod każdą windą. Więc zamiast się tu rzucać, poszukaj dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
Ufff.. tak sobie czytam te wasze posty - jakie ja mam szczęście, że gra mi dobrze chodzi :) Silent Hill 3 rządzi! (Oby czwórka była jeszcze większa i straszniejsza! ) :)

>>>No tylko jest pewien problem, bo moim zdaniem SH3 NIE rządzi. To już nie ten klimat co z dwójki. Co tu dużo gadać: SH3 jest MNIEJ staszne, niż SH2. W dwójkę grałem i cały trzęsłem sięi dygotałem w fotelu, a trójkę już spokojnie...

Właśnie tu jest ten problem, że jush chyba nie będzie straszniejsza. Dwójka była taka dobra, bo graliśmy w nią w większości pierwszy raz (nie graliśmy w jedynkę). Trójka jest poprostu taka jak 2 - czyli nic nowego, a jak nic nowego to ciągle tak samo, a jak ciagle tak samo to sie powoli oswajamy z tym "strasznym" klimten i nie ma na nas już takiego wpływu... :):P Czwórka bedzie wg mnie taka jak dwójka i trójka.

pozdrawiam

Co do czwórki to wejdź na http://www.gamershell.com/download_movie.shtml - tam masz (na razie) trzy zwiastuny. Powiem, że zapowada się GIGAHORROR. Teraz to już się trzęsłem przy samych zwiastunach (zwłaszcza tym 2 i pół mnutowym - CUDO). Polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Dlatego gram też w dzień, w końcu zagadki czekają na rozwiązanie.
To gdzie ty juz jesteś . Ja po godzinie gry Silent Hill już psychicznie wysiadam i boję się sam do łazienki iść . A następnego dnia w nocy wypaczony mózg mówi: JA CHCĘ DO SILENT HILL HAHA!!!

Teraz prawdę mówiąc jestem... nigdzie. :roll: A to dlatego, że parę minut temu ukończyłem Silent Hill 2. :( Cieszyłbym się gdyby nie to, że ja chcę więcej! W ogóle nie mogę przestać myśleć o Silent Hill. :D Ciągle wspominam najciekawsze lokacje i momenty. Wątpię żebym wytrzymał dłuższy czas bez grania w SH 2. Dlatego postanowiłem jeszcze raz ją przejść. :D A potem jeszcze i jeszcze i jeszcze i... ;) Też miałem stracha po skończonej sesji w SH 2. Skończyłem grać w nocy, akurat zachciało mi się pić. Tak więc wybrałem się do kuchni. Ale myślałem, że nie dojdę. Bałem się, że Piramidogłowy czai się obok. :twisted: Pod tym względem fajny jest też trailer SH 4. Oj, będzie się działo. :twisted:

Zamierzam niedługo kupić jakieś porządne słuchawki. Wtedy to dopiero będę miał klimaty.
Tja, tylko wtedy psychika wypaczona do reszty . Ja bym mimo wszystko wolał zestawik głośników 7.1. Już sobie to wyobrażam: Gram w Silent Hill, jestem na ulicy, radyjko (czyli głośnik przede mną) się odzywa, potem za sobą słyszę kroki (głośnik z tyłu pokoju). To by było dobre.

Ale jakie fajne to wypaczanie psychiki. ;) Fajnie byłoby mieć zestaw 7.1. Lecz do tego trzeba by mieć dobrą kartę dźwiękową i odpowiedni zestaw głośników. Ja na razie zadowolę się zwykłymi słuchawkami. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez muzy Silent Hill2 straciłby klimat całkowicie... To właśnie ona jest tak zeschizowana :D Wolałbym jednak nie ryzykować zawału z systemem 7.1... Brrrrrr. Na samą myśl już się można bać... Jeszcze te dziwne odgłosy w więzieniu... Powinni robic więcej takich gier.

A z tym szyfrem do skrzynki, to się wycfanili, bo numerek jest przy każdej nowej grze inny... Ale zrobiłem reinstall, language ENGLISH i działa... No - można bać się dalej....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Tak, z tymi losowymi numerkami do zagadek też się zorientowałem. Szkoda, ze dopiero po czasie. A tak w ogóle to czy ktoś wie o zakończeniu UFO? Podobno w każdej części Silent Hill jest obecne, lecz jeszcze na żadnej stronie nie widziałem tekstu o tym zakończeniu w SH 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tymi losowymi numerkami do zagadek też się zorientowałem. Szkoda, ze dopiero po czasie. A tak w ogóle to czy ktoś wie o zakończeniu UFO? Podobno w każdej części Silent Hill jest obecne, lecz jeszcze na żadnej stronie nie widziałem tekstu o tym zakończeniu w SH 2.

Jest, widziałem je na własne oczy. Nic ciekawego. Ot, taka ciekawostka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

A czy wiesz może co zrobić, żeby otrzymać to zakończenie? Słyszałem, że na fotelu w końcowym hotelu (ale rym ;)) należy użyć blue gem, lub trzeba rozwiązać wszystkie zagadki w grze. Tylko czy to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz może co zrobić, żeby otrzymać to zakończenie? Słyszałem, że na fotelu w końcowym hotelu (ale rym ;)) należy użyć blue gem, lub trzeba rozwiązać wszystkie zagadki w grze. Tylko czy to prawda?

Wymagania są dość paskudne (tzn trzeba zrobić wiele różnych rzeczy), ale nie pamiętam już co dokładnie. W każdym razie nie warto - zakończenia UFO w SH (widziałem wersję z SH1 i SH2) są nieciekawe i nudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1
A czy wiesz może co zrobić, żeby otrzymać to zakończenie? Słyszałem, że na fotelu w końcowym hotelu (ale rym ;)) należy użyć blue gem, lub trzeba rozwiązać wszystkie zagadki w grze. Tylko czy to prawda?

Wymagania są dość paskudne (tzn trzeba zrobić wiele różnych rzeczy), ale nie pamiętam już co dokładnie. W każdym razie nie warto - zakończenia UFO w SH (widziałem wersję z SH1 i SH2) są nieciekawe i nudne.

Wybaczcie panowie, że się wtrącę - Dion ma racje - zakończenie z Ufo zasysa maksymalnie. Żeby Ci popsuć humor napiszę jak wyglądało to w części pierwszej - wchodziło się na dach budynku, gdzie walczyło się z bossem(olbrzymia ćma) i używało się amuletu. Przyleciało UFO i zabierało na pokład głównego bohatera ( przedstawiono to w obrazkach - nie w postaci renderowanego filmiku). Zgadnij co się stało później... Ufoki dobierają się do naszego herosa, ( chcieli mu zrobić skrobankę czy coś w tym stylu...) który jedyne co robi , to pyta się o swoją córkę ( zero agresji z jego strony).

Jeszcze link dla tych, co chcą zrobić coś więcej w S.H. 2:

http://www.gameonly.net/?konsola=ps2&d...opisy&id=12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Mimo wszystko chciałbym zobaczyć to zakończenie UFO. Ciekawość jest o wiele silniejsza. Co do ćmy: widziałem parę lat temu jak mój wujek (maniak survival horrorów) walczy z tym robaczkiem. Ciekawie to wyglądało. Zakończenia natomiast nie pamiętam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...