Skocz do zawartości
Gość kabura

Silent Hill (seria)

Gry Horrory  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Silent Hill

    • :O
      10
    • XO
      4
    • :|
      1
    • Zzzz...
      3


Polecane posty

Gość DARK FACE

myśle że silien hill niebędzie tak dobry na komputer jak na pleya

Może jeszcze jakieś argumenty - hę :-k Staraj się uzasadniać swoje opinie w następnych postach. Jednozdanówki nic nie wnoszące do dyskusji będą kasowane - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie Silent Hill 2... Jeeeny gra jest po prostu przepiękna... Takiego klimatu reszta może tylko pozazdrościć... Tylko męczy mnie jeden fakt, a mianowicie alternatywne zakończenia. Na podsumowaniu jest napisane, że są 4? Ja mam widziałem tylko 1 i w sposobie ukończenia mam LEAVE... Mógłby ktoś coś pomóc, bo jakoś nie mam pomysłu gdzie iść, aby zobaczyć inne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Zakończeń jest 6. Poniżej przedstawiam sposoby na zobaczenie tylko pięciu zakończeń:

In Water:

Musisz iść przed siebie nie martwiąc się ranami zadawanymi przez wrogów.

Nie korzystaj zbyt często z apteczek czy health Drinków.

Zaraz po rozmowie z Angelą obejrzyj jej nóż kilka razy.

Staraj się nie przebywać zbyt długo z Marią i nie odwiedzaj jej w szpitalu.

Na dachu szpitala przeczytaj pamiętnik.

W zmienionym hotelu wysłuchaj taśmy.

Przed walką z bossem wysłuchaj całej rozmowy gdy będziesz w korytarzu.

Leave:

Pozwól aby przeciwnicy ranili Marię.

Uciekaj od Marii i nie przejmuj się nią, gdy zostanie w szpitalu wyjdź jak najszybciej.

Po każdym zranieniu lecz się i utrzymuj dobry stan zdrowia.

W zmienionym hotelu nie słuchaj taśmy.

Przed walką z bossem wysłuchaj całej rozmowy w korytarzu.

Maria:

Musisz trzymać się blisko Marii.

Ochraniaj ją jak najlepiej potrafisz (nie może zostać zraniona).

Gdy w szpitalu poczuje się źle odwiedzaj ją przy każdej możliwej okazji i porozmawiaj z nią wtedy.

Przesłuchaj nagranie w zmienionym hotelu.

Przebiegnij korytarzem przed walką z bossem i nie słuchaj rozmowy.

Rebirth:

Kiedy ukończysz już raz grę i zagrasz po raz drugi musisz znaleźć następujące przedmioty:

White Chrism – pokój 105 w Blue Creek Apartments

Obsidian Goblet – rozbita gablota w muzeum.

Book Of Lost Memories – jest ona na Texxan Gas Station (stojak na gazety na rogu ulic Carrol i Nathan).

Book Of Crimson Ceremony – w czytelni w zmienionym hotelu.

Dog:

Zobacz wszystkie zakończenia i zapisz grę po każdym z nich. Będziesz musiał zdobyć klucz "Dog Key". Znajdziesz go między "Texan Gas Station", a księgarnią. Poszukaj tam dziury w siatce. Za nią będzie wspomniana buda, a koło niej niej klucz, którego użyjesz po obejrzeniu kasety w hotelu. Wyjdź wtedy z tego pokoju (312) i wejdź do drzwi obok, które otworzysz tym właśnie kluczem. Gdy będziesz już w środku zobaczysz to właśnie zakończenie.

PS. Ja też miałem Leave.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi

Katuje i katuje te Silent Hill 2 i mi się nie nudzi. Jak myślicie czym to jest spowodowane? A tak nie od tematu kto próbował zabić wszystkie potwory od znalezienia miecza , właśnie mieczykiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Bez niego gra byłaby zwykłą dziurą. A z takim klimatem jest wielką czarną dziurą (bo wciąga jak mało co). Mieczem trochę się pobawiłem (najpierw próbowałem Piramidogłowego pociachać), ale ta broń jest taka niewygodna, że żal mi się zrobiło Jamesa. :) Poza tym nie mam cierpliwości do takich powolnych broni. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Poza próbą pociachania piramidogłowego, miecza użyłem jeszcze na ostatnim bossie... Gdy już leżała i kwiczała to ją tak BANG :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Ja grałem w demo SH3 i powiem, że wg. mnie grafa jest wyyypasiona, ale jakoś bez klimatu ogólnie... Nie czuje się tej grozy... Wiem, że to tylko demo, ale powinno ono promować SH3, a nie działać tak jak w moim przypadku na jego niekorzyść...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w demo SH3 i powiem, że wg. mnie grafa jest wyyypasiona, ale jakoś bez klimatu ogólnie... Nie czuje się tej grozy... Wiem, że to tylko demo, ale powinno ono promować SH3, a nie działać tak jak w moim przypadku na jego niekorzyść...

Jak można oceniać grę, której przejście zajmuje jakieś 6-7 godzin, na podstawie 10 minutowego dema? A zresztą SH3 rozpędza się powoli. Poziomy takie jak metro czy tunele podziemne na początku gry są wyjątkowo słabe. Niecierpliwy gracz może się zniechęcić. Ale jak już dowiadujemy się kim tak naprawdę jest Heather i jedziemy do Silent Hill, gra pokazuje pazurki. Alternatywna wersja szpitala czy kaplicy to najbardziej schizowate poziomy z wszystkich części SH. Wiem co mówię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

No wiem, że to TYLKO demo i NIE MOGĘ oceniać pełnej wersji gry... Może źle się wyraziłem. Głównie chodziło mi o to, że demo nie zachęciłoby mnie do kupna pełnej wersji. Na każdym kroku jakiś stwór nie wiadomo skąd, zero jakichś niepokojących odgłosów, a co za tym idzie, drastyczna strata klimatu - ogólnie nie to co widziałem w pełnej dwójce. DEMO mi się nie podobało i nie było zachęcające do kupna pełnej wersji, aczkolwiek nie mówię nic o pełnej wersji, bo po prostu jej nie miałem (za sprawą dema :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...drastyczna strata klimatu - ogólnie nie to co widziałem w pełnej dwójce.

Głowę dam, że gdybyś grał w demo SH2 (jeśli takowe istnieje, ale chyba nie), powiedziałbyś to samo. Znajdź mi grę, w której boisz się od 1 minuty, w której klimat strachu budowany jest od samego początku. Wadą SH3 są poziomy początkowe, gdzie klimacik istotnie jest słaby. Ale jak już trafiamy do miasta, to SH3 miażdży równie mocno jak SH2. A to że potworów jest więcej na ulicach - to fakt, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Hmmmm... Klimat strachu/niepewności od pierwszej minuty?? Na myśl od razu przyszedł mi thief I. Do dziś pamiętam, jak kiedyś przyszedł do mnie kolega i grając w Thiefa, zamiast normalnie do mnie mówić, że np. tam usłyszał strażnika, to mówił SZEPTEM...(tak się wczuł, że bał się, aby go owi strażnicy nie usłyszeli :D). Akcja tam dzieje się od pierwszej minuty, ale nie konkretnie o to mi chodziło w tym powyższym poście... Chodziło mi o to, że demo NIE pokazało atutów SH3, których to na pewno w pełnej wersji nie brakuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Ale czy demo SH 3 nie jest tylko takim "wprowadzeniem" do strachu i mroku z dalszych etapów gry? Nie grałem jeszcze w SH 3, ale wydaje mi się, że cała gra nie może być tak uproszczona jak demo. Ciekawe jest też to, że niektórzy mówią o SH 3 jak o najgorszej części serii, inni z kolei jak o najlepszej. Mam nadzieje, że w niedługim czasie zdołam sam się przekonać o jakości gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryb@q (po raz drugi)

Ja mam Silent Hilla 2 PL i dziś będę miał 3 :D/ !! Wg mnie SH2 jest spoko horrorem na PC. Klimat tutaj rządzi(i muza też i grafa też i grywalność też i...) :D Po prostu: Full Wypas=Full Service

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość atari505450483idea

Tych części nie można porównywać...je trzeba kochać...wszystkie mają świetny klimat i są najlepszymi survival horrorami ever!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... Silent Hill 2. Może mnie wyśmiejecie ale nigdy a to nigdy się nie odważyłem grać w to po zmroku i zawsze musiał ktoś siedzieć obok mnie lub zmieniać mnie. Brrrr... jak sobie przypomne tego miłego pana z gigantycznym nożem kuchennym i wielką piramidokształtową czapke kuchenną aż ciarki mnie przechodzą. Och a jak giere wygrałem chyba przez 1.5 miesiąca bałem się ciemności ciasnych pomieszczeń i niezidefitykowanych odgłosów. Ajajaj i pomyśleć, że jak gram znów w to ciągle się boje chociaż wiem gdzie i kiedy coś wyskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa SH4..... Filmiki są świetne ale czy ona wyjdzie na PC ? :cry:

Mam wszystkie części a jak na razie emulatora PS2 nie widać [jeżeli mam orginał grę a gram na emulatorze to raczej nie piractwo ;) ] Jednak kilka zeczy mnie niepokoi:

1: Tryb FPP w domu Henriego - FPP w Silent Hill? Po co to.......

2: Brak latarki i radia - bez latarki da się żyć ale radio? Jeden z elementów który sprawia że SH jest straszny zostaje wywalony? Nie pojmuję...

3: Save TYLKO w domu Henriego - No tak.... będzie straszniej ale żadna to przyjemność zginąć 2 minuty od save-pointa :( Nie trafiony pomysł

Rozumiem że producenci chcą wprowadzić jakieś zmiany ale AŻ takich się nie spodziewałem. Dla mnie wystarczyłoby poprawić troszkę grafikę i wypuścić kolejną część mojej ulubionej gry.......Niestety seria SH zaczyna zmierzać w kierunku RE [obym się mylił......]No cóż można tylko czekać.......... A wracajac do SH3 czy ktoś wie ile jest zakończeń? [i co zrobić aby je "otrzymać"]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SH2 "ryje psychę" ale i potrafi wzruszyć :cry: Jak zobaczyłem zakończenie "In Water" o mało co z krzesła nie spadłem. Robi ono pioronujące wrażenie.

SH 2 ukończyłem prawie 8 razy :) Świetna gierka warta każdej złotówki jaką na nią wydacie. Dzięki tej gierce przeszedłem na "jasną stronę graczy" , któży wspierają twórców - wam też to polecam. Jest to też pierwsza gra która wogóle się nie nudzi......Cos w niej jest co pozwala grać, grać, grać i grać :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...