Jump to content
Guest kabura

Silent Hill (seria)

Gry Horrory  

18 members have voted

1. 1. Silent Hill

• :O
      10
    • XO
      4
    • :|
      1
    • Zzzz...
      3

Recommended Posts

Guest atari505450483idea

W jednym James Sunderland się...wiesza!!!

W sumie to on zabił swoją żonę...

Żył w swiecię iluzji i paranoi...

Narkotyki brała żona i on!!!!

Guest Kolbe
Taaa.... Silent Hill 2. Może mnie wyśmiejecie ale nigdy a to nigdy się nie odważyłem grać w to po zmroku i zawsze musiał ktoś siedzieć obok mnie lub zmieniać mnie. Brrrr... jak sobie przypomne tego miłego pana z gigantycznym nożem kuchennym i wielką piramidokształtową czapke kuchenną aż ciarki mnie przechodzą. Och a jak giere wygrałem chyba przez 1.5 miesiąca bałem się ciemności ciasnych pomieszczeń i niezidefitykowanych odgłosów. Ajajaj i pomyśleć, że jak gram znów w to ciągle się boje chociaż wiem gdzie i kiedy coś wyskoczy.

Spoko, mnie nigdy nie udało się w nią grać dłużej niż do 22, po prostu się nie dało mimo że wciąga jak naprawde dobry film.

A tak btw. czy ktoś wie czy(a jeśli tak) to kiedy będzie Silent Hill 4 na PC :)

Jak na razie krążą plotki że SH4 ma wyjść zaraz po premierze na PS2, czyli gdzieś około grudnia 04. Rok po premierze SH3. SH4 ma fajny trailerek. Potworki z głowami dzieci (tak mi się wydaje) są extra :twisted:

Ja mam chyba wszystkie trailery z SH4 The Room i jak zwykle w tle leci świetna klimatyczna piosenka. Konami chyba ma talent do soundtracków :)

Nie tyle Konami, co Akira Yamamoka (czy jakoś tak). To on tworzy wszystkie te cudne dźwięki, od pierwszej części odpowiada za warstwę muzyczną SH.

Guest atari505450483idea

Słyszałem kiedyś, że w którejś części miał być cmentarz, a tam jakieś martwe kurczaki przybite na krzyżach...ale programiści chyba nie chcą przekraczać pewnych granic...???

Szkoda, że "czwórka" nie zje graficznie Residenta na GC...

Guest LordDeath

Ja tak do końca to grałem tylko w jedynke ale przeraziły mnie dwie chwile

1.Ciało zakrwawione owinięte bandazami wiszące na satrym zakrwawionym zardewniałym drucie kolczastym

2.Kobieta na wózku inwalidzkim której zadawano piekielny ból aby zjawił się demon

Tak się zastanawiam czy programiści niedostali bzika siedząc przy tej grze pare setek godzin

Guest atari505450483idea

Szkoda mi było panienki (akcja w windzie) gdy "piramidalny" ją załatwił - kumpel nawet uronił łezkę, bo przez całą gierę sterował Jamsem!

Ja olałem siedzenie przy klawierce, bo psychę se dawno zryłem Residentami i pierwszym SH...hehe!!!

Za najbardziej tajemniczą postać w Silent Hill 2 uważam Mary (poza Ernestem z dodatkowego scenariusza), nigdy do końca nie udało mi się do końca rozgryźć jej historii. Co do najstraszniejszego momentu to chyba ten w którym nagle szpital się jakoś przeobraża słychać jakieś głosy no i aż mnie ciarki przeszły jak zobaczyłem te ręce wystające z obrazu (brrr)

ostatnio z nudów popykałem w Silencika i najbardziej tajemnicz dla mnie jest jednak Laura - co to dziecko tam robiło, po co, dlaczego. Tajemnica Marii wyjaśnia się w dodatkowym epizodzie.

Ukończyłem grę i obejrzałem 3 zakończenia i nie mam sił aby grać ponownie dla kolejnych. Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda zakończenie REBIRTH oraz DOG??

Co do 3 pozostałych zakończeń to łatwo je zobaczyć grając tylko raz. Wystarczy, że za priorytetowe zakończenie wybieramy Maria, gramy tak jak należy, aby do tego zakończenia dojśc. Później przed korytarzem z rozmową robimy save i:

1) I zakończenie - oglądamy nóż i słuchamy rozmowy w korytarzu

2) II zakończenie - słuchamy rozmowy ( to, że wysłuchaliśmy taśmę w zmienionym hotelu nie ma nic do rzeczy - a co do zranienia Marii - przecież zranił ją Piramidalny w korytarzu gdy uciekało się do windy ( nie da się zrobić inaczej ).

3) III zakończenie - nie słuchamy rozmowy w korytarzu tylko biegniemy ile sił w nogach :)

Minus tego sposobu jest taki, że mimo nagrania SAVE'a po oglądnieciu kolejnych zakończeń gra i tak nam pokazuje, że jak do tej pory widzieliśmy jedno. Czyli po zakończenie REBIRTH i DOG musiałbym grać jeszcze z 3 razy :/ a już nie mam sił :) więc jakby ktoś odpowiedział na moje pytanko to było by super :)

pozdro :)

Hej jak ja słyszałem to, żeby mieć inne zakończenie to trzeba zdobyć dużo punktów czyli trzeba mało razy zapisywać gre, często używać broni białej (czyli pałki, rury piła :twisted: ), zabijać wszystkie potwory itp. Jak się będzie miało mało punktów to zakończenie zawsze te same będzie. I jeszcze coś nigdy nie widziałem innych zakończeń więc jeśli chce ktoś Ci je opowiedzieć to porozmawiajcie na GG bo może nie wszyscy chcą się dowiedzieć od kogoś może ktoś chce sam do tego dojść.

moja poprzednia prośba jest nieaktualna :) właśnie po całej nocy przy Silent Hill obejrzałem dwa kolejne zakończenia -> REBIRTH i DOG, po tym drugim zmienia się też wygląd "CREDITS", pokazane są nowe obrazki, ale jakie? nie powiem, żeby właśnie nie psuć nikomu niespodzianki. Teraz pozostało jeszcze UFO :) do wieczora powinienem się wyrobić :) hehe piła spalinowa wymiata :)