Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Moim zdaniem pomysł z lektorem jest całkiem dobry. Ja mimo tego nadal słyszę wszystkie dialogi. Kolejne części, rzekomo mają to do siebie, że są zabugowane. Ja na ten temat się nie wypowiadam, gdyż SoC jest moim pierwszym spotkaniem z serią i mam nadzieje, że będę miał okazję poznać resztę serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czemu zawsze mam problem z ciężarem niesionych gratów

Ja zawsze zwiekszam udzwig postaci, bo 50kg to stanowczo za malo :P

Chciałbym jeszcze tylko dodać, że scena w podziemiach

Ogolnie rzecz biorac, to podziemia sa jedna z najlepszych czesci gry, az szkoda, ze tak ich malo, w Clear Sky praktycznie po podziemiach nie chodzimy, to samo z Zewem Prypeci. Mam nadzieje, ze w Stalkerze 2(o ile powstanie...) tworcy to nadrobia.

No i polecam mody, szczegolnie do SoC. Jak przejdziecie zwykla kampanie, to brac sie od razu za Priboi Story. Mod trudniejszy, ale gra sie swietnie :)

Edytowano przez Thi3f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co powiecie o Stalkerze: Czyste Niebo? Ponieważ w najbliższych dniach chciałbym zakupić właśnie tą odsłonę, ale za cholerę nie mogę się przekonać.

Gdy ukazywała się jedyneczka, to byłem napalony jak szczerbaty na suchary. Mimo, że gra miała sporo mankamentów, to klimatem mnie zabiła i jako całość wystawiam jej naprawdę wysoką ocenę. Byłem po prostu zadowolony i do dziś ją ciepło wspominam. Niestety do kolejnych odsłon już tak nie podchodzę. Widzę te wszystkie zwiastuny, screeny i jakoś nie czuje tego co czułem w przypadku jedynki. Dlatego jakoś nie ciągnęło mnie do poznania tych dwóch odsłon.

Teraz jednak znowu zbieram się do zakupu. Tylko nurtuje mnie to, czy jest to gra jak JEDYNKA + poprawki, czy już odbiegła od tej formuły, i jest kolejnym niewiele znaczącym shooterem? No i co z tym niesamowitym klimatem?

------

Miałem też pomysł, by zakupić Zew Prypeci(który z tego co się orientuje jest prequelem) i ukończyć tą, potem jedynkę i na końcu dopiero czyste niebo. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zwiekszam udzwig postaci, bo 50kg to stanowczo za malo :P

Nawet nie wiedziałem, że to możliwe :blink: Mógłbyś mi napisać, jak można to zrobić?

Miałem też pomysł, by zakupić Zew Prypeci(który z tego co się orientuje jest prequelem) i ukończyć tą, potem jedynkę i na końcu dopiero czyste niebo. Co o tym sądzicie?

Zew Prypeci nie jest prequelem niczego, bo opowiada historię zupełnie innego bohatera. Chyba pomyliło ci się z Czystym Niebem, które właśnie jest prequelem Cienia Czarnobyla. Ja radziłbym przechodzić serię wg kolejności wydawania następnych odsłon Stalkera, ale jak najpierw zagrasz w Czyste Niebo, a potem w Cień Czarnobyla, to nic się nie stanie :wink: Natomiast Zew Prypeci radzę sobie zostawić na sam koniec, bo troszkę się od poprzedniczek różni i najpierw warto zasmakować oryginalnego pomysłu :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co powiecie o Stalkerze: Czyste Niebo? Ponieważ w najbliższych dniach chciałbym zakupić właśnie tą odsłonę, ale za cholerę nie mogę się przekonać.

Kupuj. CS jest gorsze od Cienia Czarnobyla, najwieksze zarzuty dla CS to wg mnie brak podziemi i gorsza niz w jedynce fabula, ale jesli podoba Ci sie CC, Czyste Niebo tez na pewno Cie zainteresuje(w koncu fajnie wiedziec co sie dzialo przed Cieniem :P). Klimat gra zachowala, do tego kilka fajnych dodatkow typu ulepszanie i naprawianie broni. No i nowe tereny, choc starych troche tez ubylo.

Osobiscie ukonczylem Clear Sky dopiero za 3 podejsciem, ale wlasnie dopiero, gdy ja ukonczylem, docenilem gre jako calosc. Czystemu Niebu spokojnie dalbym 8+. A Cieniowi Czarnobyla mocne 9+ :)

Nawet nie wiedziałem, że to możliwe Mógłbyś mi napisać, jak można to zrobić?

Nie slyszales nigdy o modach do Stalkera?? KLIK - tutaj masz tutorial jak samemu to zrobic, z gory pisze, ze bardzo prosta rzecz.

A tutaj gotowy mod: KLIK2

Mimo wszystko radze poczytac i zrobic samemu, ew. sciagnac i pozmieniac wartosci, bo 150kg, ktore jest tam wpisane, to, jak dla mnie i tak za malo :)

Dziala to pod wersja Stalkera 1.004 badz 1.001. A moze i pod innymi :) Sprawdz, jakby Ci gra nie ruszala, po prostu wywal folder gamedata(to ten od modow, musisz go utworzyc jak zadnych nie masz) i wszystko powinno wrocic do normy.

EDIT: a, no i nie zapomnij o najwazniejszym

3. Znajdź plik fsgame.ltx i zmień linię (jeżeli wcześniej już linia została zmieniona to można ten krok pominąć.):

$game_data$ = false|true| $fs_root$| gamedata\

na:

$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\

Edytowano przez Thi3f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszales nigdy o modach do Stalkera?? KLIK - tutaj masz tutorial jak samemu to zrobic, z gory pisze, ze bardzo prosta rzecz.

A tutaj gotowy mod: KLIK2

Mimo wszystko radze poczytac i zrobic samemu, ew. sciagnac i pozmieniac wartosci, bo 150kg, ktore jest tam wpisane, to, jak dla mnie i tak za malo :)

Dziala to pod wersja Stalkera 1.004 badz 1.001. A moze i pod innymi :) Sprawdz, jakby Ci gra nie ruszala, po prostu wywal folder gamedata(to ten od modow, musisz go utworzyc jak zadnych nie masz) i wszystko powinno wrocic do normy.

No ale tu już jest właśnie mowa o modach, a ja myślałem, że znalazłeś jakiś sposób w "czystej postaci" gry i da się to zrobić np. poprzez kupno "powiększenia" plecaka u handlarza w Stalkerze, czy coś takiego :wink: Dzięki za wskazówki, ale w takim wypadku raczej i tak nie skorzystam, bo uważam, że mimo wszystko z tymi 50 kg gra jest bardziej wymagająca i to mi się podoba. Pozdro dla fanów Stalkera! :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr.ALFik

Warto wiedzieć, będę pamiętał o tej nazwie, także wielkie dzięki. A tak przy okazji, jaki jest najlepszy pancerz w grze? Bo wydaje mi się, że nie ma sensu wydawać 30k na jakąś kurtkę u pierwszego spotykanego handlarza (mowa oczywiście o SoC). Chyba będę oszczędzał zebraną kasę na coś jak egzoszkielet lub podobne rzeczy, hm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Egzoszkielecie nie można biegać (chyba, że to zmienisz w plikach gry). Najlepsza jest SEVA, która będzie dostępna u naukowców w Jantarze, po wykonaniu misji z Krugłowem, albo po laboratorium. Kosztuje coś koło 40 000.

Edytowano przez Strogov
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoC'a przechodziłem 2 razy. Za pierwszym razem miałem SEVĘ a za drugim planowałem egzo ale w końcu znów skończyło się na SEVie. Jednak możliwość szybkiego poruszania się po lokacjach oraz szybkiego doskakiwania od zasłony do zasłony w walkach była dla mnie ważniejsza niż wytrzymałość bojowa. No ale ja też więcej łaziłem po anomaliach niż się strzelałem. Z resztą to co było plusem egzo zazwyczaj łatałem artefaktami więc tak czy siak wybór był dla mnie oczywisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam forumowych kolegów po długiej przerwie :wink:

Takie zapytanie mam:

Czy przechodząc STALKERa po raz pierwszy warto instalować mody z płyty CDA? Jeśli tak to które?

I czy instalowanie kilku modów poprawiających grafę w ogóle ma sens?

Generalnie, to co myślicie na temat tych modów? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie, to ja bym olał mody :tongue: A na poważnie, spotkałem się z wieloma opiniami i z reguły widoczny jest jeden schemat. Najpierw warto Stalkera przejść w czystej postaci, natomiast za drugim razem koniecznie spróbować sił w modzie Priboi Story. Ponoć fabuła bardzo się zmienia, jest też mnóstwo nowych urozmaiceń rozgrywki i ogólnie mod ten jest uważany za najlepszego do Stalkera. A jakieś tam bajerowanie graficzne bym sobie odpuścił, gra i tak wygląda przyzwoicie, a przy okazji ma super klimacik :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SZWENIO

Możesz bez obaw instalować mod Complete 2009 (2012) wersja 1.4.4. Tyle, że musisz go pobrać... ale jak zależy Ci na grafice to mod jest tego warty :). Poprawia także AI i jedną rzecz, która mnie denerwowała kiedy pierwszy raz grałem w Stalkera (bez modów oczywiście grałem), mianowicie to, że NPC widzą nas z kilometra. Nocne przechadzki po zonie już nie będą takie same :D Pamiętam jak się nie raz zaskoczyłem idąc sobie czarną nocą a tu uzbrojony wojownik Monolitu dwa metry obok mnie :P

Edytowano przez Blik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że chodzi mi o poprawę wyglądu i działania, bo zabawy typu "zwiększ udźwig" podciągnąłbym pod cheat, którym się brzydzę. :tongue:

A co z kilkoma modami graficznymi? Nie podmieniają one przypadkiem tych samych plików?

Na przykład Complete 2012 i Nuclear Snow? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli Nuclear Snow podmienia w dużej mierze tylko tekstury. Musiał byś powchodzić do folderów i sprawdzić co tam jest albo poszukać na necie, które mody można ze sobą łączyć.

Dam sobie głowę uciąć, że jeśli najpierw wrzucisz Complete a później Nuclear Snow (najlepiej same tekstury) to gra będzie hulać aż miło :) ale nie dostaniesz tego co jest najlepsze w tym modzie czyli polepszonej grafiki. Z Complete zostanie Ci jedynie lepsze AI, lepsze efekty pogodowe (o ile je dostrzeżesz w tym "czarno białym" modzie).

Osobiście nie łączyłem modów. Grałem i gram nadal na modach, które zrobiły to za mnie :P Czyli na tych "dużych" pokroju Complete bądź Oblivion Lost 2010 (czy jak kto woli Ultimate), którego to obecnie gram.

I polecam osobą, które błąkają po nie zmodyfikowanej zonie. Troszkę ciut za dużo różnorakich broni... a opisy niezbyt dobrze pokazują, która jest lepsza. Ale po to zainstalowałem ten mod. Dla samych pistoletów :D

Edytowano przez Blik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko. Czy modowanie Steamowych wersji Stalkera może wprowadzić jakieś komplikacje w grze/steamie?. Chodzi mi głównie O CS i CoP. W Cieniu Czarnobyla grałem z tyloma modami ulepszającymi rozgrywkę ( np. Oblivion Lost ) że ciężko mi się tu przestawić, zwłaszcza na karygodnie niską skuteczność broni :).

@Down

Wielkie dzięki za odpowiedź, sprawdzałem i praktycznie wszystkie mody które chciałem zainstalować działają w CS :).

Edytowano przez Kolownikus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji steamowej Cienia Czarnobyla grałem łącznie na kilku modach - nigdy nie było żadnych problemów. Natomiast w Czyste Niebo i Zew Prypeci, grałem tylko z modami Complete - również wszystko działało. Odpowiedź jest w miarę prosta - o ile nie przesadzisz z ogromną ilością modów lub nie będę się one ze sobą gryzły, to wszystko powinno być OK :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STALKER - fajny klimat i świat , postaci , ale wiele niedoróbek . Strzelaniny też trochu pozostawiają do życzenia , choć nie są jakoś bardzo ważne . Reszta prezentuje się bardzo ciekawie ... warto zagrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem, powkurzałem się na dziwne celowanie przy strzelaniu...To nie jest chyba gra dla mnie. Klimatyczna zapewne i jest, ale jakoś nie mogę się wciągnąć. Jest sporo misji, duże pole do manewru, ale jakoś nic nie "ciągnie" mnie do ich przechodzenia. Może jeszcze kiedyś powrócę do tej gry, jednak póki co odstawiam ją na półkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Egzoszkielecie nie można biegać (chyba, że to zmienisz w plikach gry). Najlepsza jest SEVA, która będzie dostępna u naukowców w Jantarze, po wykonaniu misji z Krugłowem, albo po laboratorium. Kosztuje coś koło 40 000.

Mozna tez miec SEVE za darmo. Wystarczy w Dziczy znalezc budynek z dziura w dachu. Przez te dziure mozna dostac sie do srodka (trzeba wskoczyc na dach z sasiedniej budowli), gdzie jest sejf i SEVA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zew Prypeci.... przesiadłem się z Sigerious Moda, którego polecam, na Misery (lub "I work Alone", nie rozróżniam ich bo działanie i zmiany mają podobne) i jest lepiej, jednak występuje tu podobna przypadłość znana mi z niektórych gier - pierwsze godziny są super, potem równa pochyła i nuda zakończona zniechęceniem i odłożeniem gry.

Przydałby się jakiś pakiet misji do Zewu lub coś na podobieństwo Priboy Story.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo godzin spędzonych w uniwersum stalkera a szczególnie w CoP'ie. Ciekaw jestem czy zna ktoś mody które "zagęściłyby świat" ? Chodzi o to że przymierzam się raz kolejny przejść CoP'a ale jest tak pusto że nie mogę na to patrzeć tym bardziej że znam wszystkie schowki z dobrą bronią i jest za łatwo :(.

Mam na myśli moda który wprowadzałby więcej potworów (mutantów), bandytów czy innych stalkerów na mapkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej czekałem na pierwszą część Stalkera jak na objawienie. Pamiętam jak kupiłem CDA, bodajrze marcowe z 2007 dla recenzji STALKERA. Niestety miałem wówczas kompa z geforce2 także sobie odpuściłem. Ostatnio postanowiłem zainstalować go z covera CDA. Pierwsze wrażenie było rewelka, ten klimat.. Niestety prysło już w trakcie pierwszej misji, po kilku strzałach. Ogólnie znudził mi się po kilku godzinach grania. Stałe przebywanie dużych odległości na pieszo... nie dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...