Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

Jak myślicie warto brać stalkera czyste niebo za 25zl? Bo ja nieobeznany z zadnym Stalkerem. :smile:

To zależy wyłącznie od Twoich osobistych preferencji. Jeśli podobają Ci się gry podobne do np. Fallout 3, w których elementy RPG przeplatają się z cechami gier FPS, to bez wątpienia będzie to bardzo dobry wybór. Sam S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo to bardzo udana gra, która oprócz wspomnianego łączenia cech gier RPG i FPS wyróżnia się wspaniałym klimatem, ciekawą fabuła, dobrą oprawą audiowizualną (grafikę można ponadto znacznie poprawić, stosując kilka specjalnych modyfikacji) oraz stosunkowo rozległym światem gry. Niestety jest to tytuł bardzo zabugowany, ale (jak wspomniał Yilmaz) najnowsze patche eliminują większość utrudniających rozgrywkę mankamentów... Najpierw jednak sugerowałbym przejście pierwszej części serii S.T.A.L.K.E.R (Cień Czarnobyla), gdyż dzięki temu będziesz lepiej orientował się kwestiach fabularnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy podaję dobry przykład ale jedynym takim przykladem RPG i strzelanki w jaki grałem to Mass Effect (inne realia ale połączenie gatunków istnieje :wink: ) i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Tak więc póki jest okazja kupie Clear Sky ale przed rozpoczęciem gry postaram sie zaopatrzyć w Cień Czarnobyla.

Edytowano przez rafi116
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej dwie różne gry :D Ale polecam serię S.T.A.L.K.E.R. - jedna z najbardziej klimatycznych gier ostatnich lat. Najlepiej zacznij od początku - Cień Czarnobyla, Czyste Niebo, Zew Prypeci. Gra jest świetna i warta swoich pieniędzy. Teraz wszystkie trzy części można dostać za ok. 100zł, co jak na produkcje tej klasy, to są grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci i naprawdę jestem zadowolony. Świetna gra, po wgraniu patcha prawie żadnych bugów a uczucie niepewności podczas chodzenia po 20:00, czasu w grze, samemu i obawa przed mutantami- bezcenne. Questy ciekawe, dobra historia, wszystko(jak narazie) do siebie pasuje. Utknąłem akurat w jednym momencie[Tunele do Prypeci], pewnie będę musiał uruchomić dość wczesny save, żeby zebrać większą drużynę(ze sobą wziąłem 3 i to chyba za mało- rozwala mnie grupa jakichś nieznanych stalkerów)... Wie ktoś może jaka jest optymalna liczba członków drużyny, aby w miarę bez problemu przejść te tunele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja chyba zebrałem całą piątkę. Ale postawiłem sobie za cel żeby wszyscy przeżyli i trochę kombinowałem z quickloadem bo jeden jegomość miał tendencje do wpadania na snorki :happy:

W sumie to było dawno i za bardzo nie pamiętam. Zebranie lepszej ekipy powinno pomóc w połowie. Na drugą połowę powinieneś sobie sam zapracować (lepszy ekwipunek i plan działania) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, czy wiecie może jak przestawić czas w SoC? Przydało by mi się to, a swój oryginał będę miał prawdopodobnie na Mikołaja, mam grę od kolegi, co do mutantów, nadal pamiętam spotkanie z pijawką w podziemiach. Za pierwszy razem tak się przestraszyłem, że przez parę miesięcy gry nie tykałem. :D Dopiero w poprzednim roku (kwiecień bodajże) przeszedłem całą grę. Zauważyliście może eternit? Jest prawie wszęęęęędzie, prawie każdy dach i inne rzeczy są nim pokryte, dziwne, aczkolwiek ten nie jest za bardzo dobrze zrobiony, w np. World of Tanks jest świetnie zrobiony, czyżby panowie z GSC chcą truć stalkerów? :D Tak poważnie to w rzeczywistości też go pełno jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CobraCommander -> Aby modyfikacje w Stalker: Cień Czarnobyla działały poprawnie należy edytować plik fsgame.ltx, zmieniając wartość linii ''$game_data$'' z false na true. Następnie należy utworzyć folder o nazwie ''gamedata'' (w którym trzeba lokować mody) i umieścić go w folderze z grą.

Natomiast jeśli już to zrobiłeś, to upewnij się, że poprawnie rozpakowujesz zawartość modyfikacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przez dłuższy czas grałem w Czyste Niebo z polskim (!!) modem Total Faction War. Jeden z najlepszych (najlepszy z polskich modów) modów do CN zmieniający ogólną koncepcję gry. Mod skupia się na wojnach frakcji, a te są teraz świetne, brak bugów znanych z vanilli, sporo nowych usprawnień i dodatków (np. kombinezony frakcji, których normalnie nie zdobędzie się, nowe mutanty, wycięte z gry.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł mi mój Stalker Czyste Niebo. gra wydaje się być fajna podobnie jak Cień Czarnobyla którego niestety nie byłem w stanie ukończyć(Grałem w to na athlonie 1700+, geforce 5200 i 521 ram więc gra się strasznie cięła. Była ona pożyczona wiec pół biedy).

ale mam pewne pytanie, czy do Czystego nieba jest jakiś mod który zrobi z tej gr coś na kształt książki "Piknik na skraju drogi"? Wiecie bez tych wszystkich mutantów, pozostawiając tylko wojsko i innych stalkerów. Coś co sprawi żeby sednem gry było samo przetrwanie i zbieranie artefaktów na handel.

========

EDIT:

tk2121 dałbyś nazwę tego moda? albo najlepiej link.

Edytowano przez Syskol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Raczej nie. Jedynie jest mod, który daje możliwość do przyłączenia się do każdego z ugrupowań (nawet mutanty i zombi!!!), możesz też ustawić, by mutki i zombi Cię nie atakowały, ja z zombim gadałem jak z normalnym typem :D A SoC i CN chodzą normalnie pod Win 7? Mam zamiar pograć trochę w SoC, ale nie wiem czy nie będzie problemów.

Edytowano przez tk2121
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy do Cienia Czarnobyla znajdzie się jakiś mod dodający tzw "God Ray's" jakie były po raz pierwszy zastosowane w Czystym Niebie ? Czyli po prostu wolumetryczne światło, które bardzo mi budowały klimat w tej grze. W Czystym Niebie, grałem z małym modem który powodował ,że to wolumetryczne światło było widoczne wszędzie i o każdej godzinie. W wersji Vanilla S.T.A.L.K.E.R'A Czyste Niebo God Ray'sy były tylko widoczne w porach rannych oraz przy zachodzącym słońcu.

Czy S.T.A.L.K.E.R Complete 2009 posiada taką modyfikacje graficzna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Raczej nie. Jedynie jest mod, który daje możliwość do przyłączenia się do każdego z ugrupowań (nawet mutanty i zombi!!!), możesz też ustawić, by mutki i zombi Cię nie atakowały, ja z zombim gadałem jak z normalnym typem :D A SoC i CN chodzą normalnie pod Win 7? Mam zamiar pograć trochę w SoC, ale nie wiem czy nie będzie problemów.

Chodzą bez zadnych problemów.Przynajmniej u mnie(Win 7 64bit)

Takie pytania radzę zadawać (i odpowiadać) w tym temacie. Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę :) Czy zauważyliście jak dużo eternitu można znaleźć w grze? Jest praktycznie wszędzie, prawie wszystkie chaty nim okryte, sterty bal również bywają, wieże strażnicze są nim umacniane, budowane były nawet z niego pomieszczenia, np. w Składzie w CN. Patrząc by z prawdziwego punktu widzenia stalkerzy będą mieli większe prawdopodobieństwo na zachorowanie na raka, a może złapią go już koło 60, eternit, który się już kruszy jest szkodliwy. I tak jakoś "wyraźnie" go nie zrobili, przykładowo w World of Tanks był prawie taki jak na prawdę. Według mnie zwalono sprawę z MP5, ta broń jest w grze badziewna, a w realu bardzo cenioną konstrukcją, czyżby dyskryminacja zachodniej broni? (Również sprawy wszystkich innych NATO-wców, częste ich zacinanie się.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli, oj mieli, ale w sumie raz się żyje, zbytnio się nie dba o to, co będzie kiedyś. Pamiętacie maski pgaz? Kilka z nich jest prawie tak jak te z rzeczywistości (patrz: maska gościa w egzoszkielecie). Niektóre to jednak koślawe hybrydy, co wygląda bardzo.... nieciekawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Tak się napaliłem na Stalkera w innym temacie, że musiałem wrócić do Zony, tym bardziej że przede mną jeszcze cały "Zew Prypeci" i spory kawał "Czystego Nieba". Postanowiłem jednak zacząć od początku. Włączam tę grę i tonę. Absolutne 10/10 - gdy pierwszy raz odpaliłem "Cień Czarnobyla" już wiedziałem, że Fallout przestał być dla mnie liderem (choć "trójkę" mam jeszcze do przejścia). Ta gra ma coś z symulatora - nie ma chyba innej produkcji, która by mnie tak pochłaniała - po prostu "wchodzę do monitora", to jak wyjście na dwór tylko w jakieś alternatywnej rzeczywistości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zgadzam się. S.T.A.L.K.E.R. ma unikatowy wręcz klimat. Czasem potrafi sfrustrować (wszyscy przeciwnicy to snajperzy - widzą mnie z daleka i z daleka mnie trafiają...), jednak bardziej satysfakcjonuje. Mam pierwszą i drugą część... i muszę się zebrać, by w końcu ukończyć obie. Oczywiście teraz zgodnie z kolejnością fabularną (jeśli się nie mylę, to Cień, a potem Niebo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się napaliłem na Stalkera w innym temacie, że musiałem wrócić do Zony (...).

Mam to samo - od czasu do czasu wracam do S.T.A.L.K.E.R.-a z przyjemnością. Kiedy to robię na zdziwienie mojej piękniejszej połowy zawsze odpowiadam "Ależ Kochanie, Zona mnie wzywa" :smile:

Edytowano przez dolar73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą i drugą część... i muszę się zebrać, by w końcu ukończyć obie. Oczywiście teraz zgodnie z kolejnością fabularną (jeśli się nie mylę, to Cień, a potem Niebo).

Teoretycznie kolejność fabularna to: Clear Sky, Shadow of Chernobyl i na końcu Call of Pripyat.

Praktycznie to SoC był pierwszy, CS jako drugie - opwiadając wydarzenia sprzed zdażeniami w SoC, zaś CoP jako trzecie - było bezpośrednią kontynuacją SoC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...