Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Camilo

Dla miłośników RPG

Polecane posty

Mimo ze bardzo lubie erpegi to przy jedynce Baldura usnalem po 10 min a przy dwojce po 2 godzinach a w Fallouta potrafilem grac 24h ! to byla jedyna jak do tej pory gra w moim 20 letnim zyciu ktora mnie tak przetrzymala greetz people

Masz rację, Fallout króluje. To pierwsze cRPG w które grałem i zawrze będę darzył go sentymentem. Oczywiscie nie pomniejszam wspaniałości Baldurów czy Icewindów, ale IMHO nie mogą równać się z Falloutem! Ten postnuklearny klimat jest nie do zapomnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Niewiem_
Oprucz Falloutów są także Baldursy 2 cześci plus dodatki.Hmmmm mogli by stworzyć Baldursa 3 w takiej grafice jaka była albo Icewind 3 :) Albo Gwiezdne Wojny w klimacie i grafice Baldursa :wink: hmm Albo Matrixa!!!! :P:wink:

Taaaaak! Widzę, że masz bardzo podobne zainteresowania/mażenia:), co ja... :) Silniczek Infinity rules 4-evah i koniec :) Szkoda, że IWD2 był ostatni... chlip... (a co, KUNA, z dodatkiem ?!?!)

Mnie ostatnio zainteresowała komputerowa wersja "Temple Of Elemental Evil", rozgrywająca się w świecie Greyhawk i oparta na zasadach Dungeons&Dragons 3,5 :D Polecam www.greyhawkthegame.com - fajny trailerek i w ogóle :) Gierka będzie chyba klimatem przypominać Baldur's Gate/Icewind Dale ... a ja na dodatek jeszcze prowadzę kampanię w "papierowym" D&D w świecie Greyhawk* i dość dobrze czaje te klimaty, to tym bardziej sie podjarałem :D:D:D

*ofkoz tylko dlatego, że nie ma jeszcze polskiej edycji Forgotten Realms :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu możnaby wstawic postulat do redakcji o danie tej gry w pełnej wersji. Co tam, że to kilka płyt. Co tam, że może być droga (choć sądzę, że raczej nie droższa od Q2). Co tam, że ludzie by się burzyli, że nie ma demek ani niczego innego, bo Torment wszystkie płyty zajął. Dla tej gry warto. :D Choćby z tego powodu, że mnóstwo ludzi o niej słyszało, a dużo mniej grało. Przykład? Ja :-) . Mój kontakt z Tormentem ograniczył się do screenów, recenzji i poznania zarysów i założeń fabuły. A tak bardzo chciałbym w to zagrać...

Z racji tego, że w Udrękę nie grałem, do moich ulubionych cRPG mogę uczciwie zaliczyć tylko: Fallout'y za klimat i stopień komplikacji; Baldursy- też za kliamat, za stopień komplikacji części dugiej oraz za to, że mocno mnie zainspirowały ("Asthner" zaczął jako paladyn w BG... a skończył mając zarysy własnej historii w moich notatkach o tworzonym przeze mnie świecie fantasy.); Neverwinter Nights- bo to jedna z pierwszych gier, które przeszedłem uczciwie na podwyższonym stopniu trudności po to, żeby delektować sie gywalnością, a nie fabułą (która w NWN nie była bardzo rewelacyjna...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Niewiem_
Dlaczego Rpg z Forgotten realms przechodza do 3d?? Lesza grafa jest z BG, albo iwd2:((((((((((((((

No właśnie ... może jakąś petycje napiszemy ?? Żadne 3d nie pobije klimatu silniczka Infinity !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby z tego powodu, że mnóstwo ludzi o niej słyszało, a dużo mniej grało. Przykład? Ja :-) . Mój kontakt z Tormentem ograniczył się do screenów, recenzji i poznania zarysów i założeń fabuły. A tak bardzo chciałbym w to zagrać...

Oj to musisz szybko nadrobić. W tej chwili Tormenta można juz kupic w cenie ponizej 50 zł. Poza tym zaden inny rpg nie miał takiej dojrzałej fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Niewiem_
Aszner witay :D a co do D&D 3rd edition jest lepsza od 2 (nie ma trako !! jupi) tylko śmiesznie niektóre nazwy i klasy ponazywali (ach ci tłumacze)

Masz na myśli wersję PL ? Nooo, troche ją skopali, ale i tak jest spoko :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aszner witay :D

Mowiłem, że się i tu w końcu pokażę :D. A co do tego, jak się moją ksywke pisze, to jeszcze się policzymy 8) .

Oj to musisz szybko nadrobić. W tej chwili Tormenta można juz kupic w cenie ponizej 50 zł. Poza tym zaden inny rpg nie miał takiej dojrzałej fabuły.

Chyba w końcu tak zrobię... Do swiąt niedaleko (co to jest- pół roku :-) ), może się uda zasugerować coś Mikołajowi :lol: W ostateczności budźet własny, ale chyba nie zniesie on takiego dodatkowego obciążenia... :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frostknight

A Fallouty(bo tego nie da się wziąć osobno; żeby złapać całą fabułę, trzeba grać w F1 i F2)? Żeby cechy w takim stopniu wpływały na reakcje NPCów? I ten świat... Jak dla mnie seria jest kultowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PLANESCAPE:TORMENT to napiszę,że gra jest świetna.Kupiłem tę grę kiedy kosztowała marne 169 złociszy 8) Mimo to,nie żałuję wydanej kasy.

Jeszcze jedno Wiktor Zborowski RULEZ!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PLANESCAPE:TORMENT to napiszę,że gra jest świetna.Kupiłem tę grę kiedy kosztowała marne 169 złociszy 8) Mimo to,nie żałuję wydanej kasy.

Jeszcze jedno Wiktor Zborowski RULEZ!!!!

Emilian Kamiński (Morte) był lepszy :) . W sumie zborowski wiele sie nie nagadał, szkoda ze Vhalior pojawił sie dopiero pod koniec gry :( A kto właściwie podkładał głos pod Bezimiennego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak uważam że Baldurs Gate II RULEZ!!!

Najlepszy RPG forever!

Fabuła może nie aż tak dojrzała jak Torment, ale potężna, rozwinięta i wielowątkowa. A ile questów pobocznych...

Ech... kiedy wydadzą znowu tak dobrą grę....

A właśnie, że zrobili!!! Odpal Gothic 2, gwarantuje, że będzie tak samo wciągające i genialne jak Baldury. Najgorszy chłam to NWN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się tam NWN całkiem spodobał. Może nie rewelacja, ale grało się całkiem miło. I do tego jeszcze ten multiplayer i tysiące modów w sieci. Jest nawet jeden z Monty Pytona :wink: Ale dla mnie absolutnym faworytem jest Morrowind, a zaraz potem seria Baldurs Gate. Dlaczego Morrowind? Za swobodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldury, Fallouty, Badury, Fallouty, Baldury, Fallouty, Baldury... Hehe, przeciez to nie jedyne RPG swiata, a na pewno nie sa klasyka, sa na to zbyt nowe (toz to nowiutkie, piekne gierki :D ). Graliscie kiedys w Betrayalat krondor, ktoras z pierwszych czesci Ultimy lub ADOM'a - to jest klasyka :)

Nastepna kwestia - kilka razy na forum spotkalem sie z zarzutem - iz jakas gra nie jest RPG'iem, gdyz ma za malo statystyk do okreslania przez gracza. W Role Playing Games (ang. zabawa w odgrywanie rol) chodzi wlasnie o odgrywanie rol - o fabule i swobode rozgrywki, a statystyki sa na drugim miejscu.

Aha, jeszcze jedno - wiele osob utozsamia RPG jedynie z komputerami, kostkowymi D&D lub inyymi planszowymi. Jednak Role Playe otaczaja nas ze wszystkich stron, one sa wszedzie - dziecko ktore w jednym reku trzyma He-mana, a w drugim Skeletora i walczy nimi o losy swiata, tworzy wlasnie nowa rozgrywke RPG :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taaaak Zdrada W Krondorze to była gra genialna i idealna... Szkoda, że nie chodzi mi już (potrzebował bodajże systemu pamięci fat16, w fat32 się gubił... A mi się nie chce wydzielać jednej partycji dla Krondora, choć powoli do tego dojrzewam :D).

W Role Playing Games (ang. zabawa w odgrywanie rol) chodzi wlasnie o odgrywanie rol - o fabule i swobode rozgrywki, a statystyki sa na drugim miejscu.

Zgodnie z tą zasadą, to każda gra na świecie jest RPG, a przecież chodzi o pewne rozróżnienie... W, np., Diablo całą zabawą było robienie sieczki z miliona przeciwników. W Baldursie, Betreyalu i innych typowych cRPG'ach nacisk jest położony na rozwój postaci, jej interakcję z fabułą, itp. Różnica jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie komus tam nie podoba w Newerwinter? Przeciez ta gra jest co najmniej tak samo dobra jak Gothic 2 a moze nawet lepsza. No i nie konczysz przygody na przygodznie z trybu singla ale mozesz sciagnac watki z netu. Przeciez ta gra jest niesmiertelna!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...