Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Camilo

Dla miłośników RPG

Polecane posty

arti-fex skoncz z tym obrzkiem bo z tego co ja sie orientuje to wklejasz go zakazdym razem a serwer za kazdym razem zapisuje go pod inna nazwa i zajmuje nowe meijsce przez co forum niedlugo bedzie okropnie woooolneee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Niewiem_
Ha! Cieszy mnie bardzo wasz odzew.

Teraz zacytuję:

]Wszystkim rzadza ekonomia i polityka (w takiej a nie innej kolejnosci).

Bardzo dobra uwaga. Teraz pozwól, że przypomnę iż Polska to ogromny rynek zbytu. Ekonomia zakłada, że taki rynek zbytu może pisadać niezajęte jeszcze nisze rynkowe,w któych można dokonać owych inwestycji, tym samym zajmując je dla siebie i wyprzedzająć konkurencję, również czychającą aby w nie wejść. Dlatego właśnie po to nas w tej Unii chcą - bo ich rynki nie mają już takich nisz. Teraz rozumiecie? Zachodnie koncerny mają wystarczający kapitał aby móc w Polsce inwestować, a jak juz będziemy w Unii, to przecież przejmiemy na nasz grunt zarówno prawo unijne jak i zasady gospodarki, dlatego w Polsce bedzie można inwestowaćna na takich samych warunkach jakie obecnie są w UE. Fidu, i inwestorzy zachodni nie bedą robić nic na naszą kieszeń, tylko tak aby się im w przyszłosci zwróciło, co wcale nie znaczy, że dla nas to źle i że nie będziemy ze tego czerpać żadych korzyści. Weź pod uwagę, że np. Sony aby zarobić jest gotowe do sprzedawania swoich konsol po cenie poniżej kosztów ich wyprodukowania. Paradoksalnie dzięki temu własnie zarabia, no ale to w zasadzie inna bajka.

]Aha - do tego ile zarabiam nic ci do rzeczy, ale zaskoczylbym cie faktem, ze jako student musze wylozyc kase na ksiazki, kursy i temu podobne drobiazgi. No jasne - to kosztuje tak niewiele, ze stac mnie jeszcze na kupienie co najmniej jednego Ferrari Testarosa przed koncem kazdego miecha :P.

Naprawde - swietnie ci wychodzi szukanie dziury w calym. Polecam sie na przyszlosc.

A toś mnie teraz zaskoczył. A gdzież to ja miałem coś do tego ile zarabiasz? No to mi wygląda na jeszcze lepsze szukanie dziury w całym, niż szukanie w moim wykonaniu. Tak jak powiedziałem - 40 zł można zarobić w ciągu jednego dnia i z tym się chyba zgodzisz. To ile Ty teraz zarabiasz interesuje mnie ogromnie mało i nic do tego nie mam. To tak żeby wszytko było jasne.

A teraz proponuję offtopicowanie odłożyć na bok i na przykład podjąć dyskusje na temat MUDów. Bądź co bądź to również gry RPG, a do tego multiplayerowe. Graliście w jakieś? Jeśli tak, to w jakie i jak je zasadniczo pobieżnie oceniacie?

Pozdrawiam i zapraszam do dalszego snucia wywodów. A UE, sytuację gospodarczą Polski i nasze osobiste finanse może póki co schowajmy do kufra i wyciągnijmy jak już się okaże, że to ja miałem rację heheeh ;). - nie no żartuję tylko, nie bierzcie tak wszystkiego do siebie.

Nikczemniak

Strasznie długie posty piszesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moda NWN to byl w XX [niezła próba :P - gem] :P rotfl

a jesli chodzi o Gothica to jestem zachwycony czescia pierwsza, ale wydaje mi sie ze 2 bez bariery straci troszke na klimacie, choc kto wie ? moze bedzie tak dobrze jak w 1 ? oby ! ja uwilbiam ta gierke ! zycze jej jak najlepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frostknight

Ciągle się robią jakieś odchyły od głównego tematu! W związku z tym może by zrobić dział typu offtopic, żeby tam wymieniać(z tymi samymi ludźmi, z którymi gadacie o gierkach)poglądy na inne tematy, np. polityczne itp. Może nawet ktoś kiedyś pomoże komuś w pracy domowej z fizy :) . A tak co do RPGów, to bardzo chciałbym zobaczyć, jak będzie wyglądać np. Nowy Jork w świecie Fallouta. Ale jeszcze bardziej chciałbym widzieć, jak po tej wojnie trzymają się...Chiny! Czyli druga strona. Albo Rosja! Albo nasza(czy tego chcemy czy nie)ojczyzna Polska! Ale jak już pokazują wschodnie wybrzeże(w tych czasach to w stosunku do zachodniego cholerny kawał drogi(swoją drogą dzisiaj też :) ), to w epoce Falloutów praktycznie inny świat! Ale pożyjemy, zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex
sorki, to jusz ostatnia zmiana. poprzedni był za duży

jeśli komus przeszkadza - spox mogę go usunąć

Noo, mnie trochę denerwuje taki pikczer w podpisie... najlepsze wyjście to AVATARY i fajnie by było, jakby się pojawiły...

arti-fex skoncz z tym obrzkiem bo z tego co ja sie orientuje to wklejasz go zakazdym razem a serwer za kazdym razem zapisuje go pod inna nazwa i zajmuje nowe meijsce przez co forum niedlugo bedzie okropnie woooolneee

jak powiedziałem tak zrobiłem - będzie mniej ładnie , ale szybciej. taaaa , też wiem co to znaczy mieć modem ;-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey ! stolec, napisz coś ciekawego. Wiem, że tu jesteś. Wywołaj lawinę ;-P

Hehehehehe arti, widzę obrałeś mnie sobie za prowodyra dyskusji wszelkiej maści. Na razie czaję się w mroku, aby w stosownym momencie rzucić się, niczego niespodziewającemu sie użytkownikowi tego forum, do gardła. ;)

No a tak pomijając moje niezdrowe mordercze zapędy, to jedno mnie ciekawi: Gdy gracie w jakąś grę cRPG, to co dla was jest najważniejsze? Jaki sobie priorytet stawiacie??

Czy głównie zależy wam na szybkim przejściu gry, czy moze raczej wolicie poznać całą grę, zrobić każde zadanie, zwiedzić każdą lokację, zajrzeć pod każdy kamień itp.

Albo czy przede wszytkim skupiacie się na expowaniu i nabijaniu nowych levelików, czy raczej choć trochę, na ile gra pozwala, staracie się odgrywać nałożoną sobie rolę???

No tu dochodzimy do tego co mnie najbardziej zastanawia - czy w ogóle grając w jakieś cRPG czuliście się, że wcielacie się w jakąś rolę, że przemierzacie autenetyczny świat w którym, oprócz robienia zadań i zabijania watah coraz to nowych monstrów, znajdowaliście chwilę na stwierdznie "O Jezusicku, joki ten świat pinkny" i choćby na moment czuliście się jakby w tym świecie się na prawdę żyło?

Tak więc zapraszam do intymnych zwierzeń ;)

Pozdrowionka

Nikczemniak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex

najważniejsze w cRPG jest dla mojej skromnej osoby ( ;-) ) to, że mogę przenieść się do innego świata. Zapomnieć o tym g#^$ w którym żyjemy. itp, (musze uciekac, bo siedzę w cyber cafe i ostatni autobus mi ucieka ;-P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey ! stolec, napisz coś ciekawego. Wiem, że tu jesteś. Wywołaj lawinę ;-P

Hey - arti-fex. Zamknij sie jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Sorry, za wulgarnosc, ale w twoim przypadku to juz jest recydywa, a takei rzeczy nalezy karac podwojnie.

Teraz juz do rzeczy.

Stronke o Warhammerze odwiedzilem. dziex, gem. Chodz jestem nieco zawiedzony tekstem 'Warhammer Online is set for release in the Spring of 2004'. Jeszcze roczek caly :/. Ale support giera ma niezly - juz sa klany i w ogole... Mniam - moze byc smacznie :P

Co do MG i przygotowania do sesji - podalem przyklad. Wcale nie trzeba byc przyotowanym. JA zawsze jak prowadze mam tylko ogolny koncept, zas wszystko wymyslam na biezaco. To nie jest latwe, nie da sie tak przedstawic kampanii, ale, kurde, nie chce mi sie przygotowywac sesji przez n godzin po to, aby moja druzyna miala odpal i postanowila ja zepsuc :]

Nie jestem przekonany. Kostki mają tę zaletę, że ograniczają boga - emgie - i wprowadzają w sesje element niespodzianki.

Zgoda, taki WFRP trudno sobie bez kostek wyobrazic, ale ja juz za stary na fantasy-wyzynke jestem. W swojej karierze mialem naprawde duzo systemow (m.in. narracyjne czyli Wampir, Wilkolag, Mag, Mumia) i w kazdym POZA typowo wyzynankowymi (CP2020 :)) gralo mi sie lepiej bez kostek. Zreszta - jezeli grasz kostkami, to masz chec robienia ze swojego bohatera takiego chodzacego czolga :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długie posty piszesz ;)

Ty za to piszesz strasznie krotkie :P. Nastepnym razem ciachaj takie posty, bo czlowiek wchodzi na strone i sam nie wie od czego ma zaczac (qrde - sam sie teraz w to wpakowalem).... juz!!! Starczy. Nie bede nawet off-topicowac na temat Unii, choc mnie korci podac pare przykladow przeksztalcania rynku monopolowego w oligopol, ale ok - enough! :)

Co do "Diabla..." ktorego mozna dostac na plycie XXX (hehe), to obawiam sie, ze z legalnych zrodel sciagnac go sie nie da (bo go na nich nie ma :P). Ale moze sie myle... Jesli tak - poprawcie mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo czy rycerze starej republiki będą rasowym cRPG. kiedys w jednej gazecie komputerowej (nie cda) czytalem ze sw:kotor bedzie tylko i wyłącznie ambitną strzelanką (ponoć tpp) ale nie jestem na bieżąco więc może cud się stanie i będzie cRPG'iem. Zresztą kiedyś lucas arts głośno zapowiadali Force Commander'a jakby nie patrzeć z zapowiedzi super RTS, no i co zrobili...?

Ale wez pod uwage, kto robi KoToR - nie kto inny a panowie z Bioware. Ci nie zwykli ostatnimi czasy partolic gier (no chyba, ze ktos uwaza NWN za spartlona gre :P). Poza tym oni raczej nie zajmuja sie strzelankami :).

A co do posta Nikczemniaka :)- zadna gra RPG nie jest w stanie w pelni "wrzucic" cie w swiat stworzony przez nia, chocby z tego wzgledu, ze nalozone jest na nia sporo ograniczen (sesje jednak ciagle rulz). Duzo tez zalezy od wczucia sie w klimat i wyobrazni grajacego - najblizsze byly tego IMO Planescape:Torment i Fallout, ale to jak zwykle kwestia wzgledna.

Przy okazji - jestem raczej zwolennikiem doglebnego rozgryzania gier, wiec rzadko kiedy omijam jakas linie dialogowa czy proponowany quest. Ma to tylko taka wade, ze gra toczy sie przez 3 razy dluzszy czas, ale... jak gra jest dobra, to czy czasu szkoda? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu dochodzimy do tego co mnie najbardziej zastanawia - czy w ogóle grając w jakieś cRPG czuliście się, że wcielacie się w jakąś rolę, że przemierzacie autenetyczny świat w którym, oprócz robienia zadań i zabijania watah coraz to nowych monstrów, znajdowaliście chwilę na stwierdznie "O Jezusicku, joki ten świat pinkny" i choćby na moment czuliście się jakby w tym świecie się na prawdę żyło?

Tak więc zapraszam do intymnych zwierzeń ;)

Stary! Jak byłem Bezimiennym (Planescape Torment jak by ktoś nie kojarzył bohatera) to Cienie śniły mi się po nocach... Co do zaś samego świata, to Planescape nie jest może najpiękniejszym ze światów, ale na pewno jednym z najbardziej intrygujących i niestety niedocenionych...

Zatem, co może zmienić naturę człowieka?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Co do "Diabla..." ktorego mozna dostac na plycie XXX (hehe), to obawiam sie, ze z legalnych zrodel sciagnac go sie nie da (bo go na nich nie ma :P). Ale moze sie myle... Jesli tak - poprawcie mnie.

Oprócz wspomnianego już XXX ;), "Diabła" znajdziecie go też na bonus CD, którego dołączono do reedycji NWN (niebawem w sklepach). Podobno nawet jakaś poprawiona wersja to będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehhe :D

Ale się ośmieszyłem

Szkoda tylko, że posta nie można usunąć więc zapomnijmy o całej sprawie, ok ? :D

P.S.Sorry, że tyle uśmieszków, ale sam z siebie się uśmiałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehhe :D

Ale się ośmieszyłem

Szkoda tylko, że posta nie można usunąć więc zapomnijmy o całej sprawie, ok ? :D

Eurek(cj)a! :P Rzeczywiscie nie moglem skojarzyc o co chodzi z tym Diablo - punkt dla FiDu.

Grunt to umiec sie przyznac do wlasnego bledu :). A posty mozna usuwac przy okazji ich edytowania (tak mi sie zdaje, bo jeszcze nie mialem okazji kasowac swoich).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś w polskiego moda do NWN: Diabłe w Kamieniu? Jakie wrzęnia? Czy opłaca się zagrać?

Wrazenia osiagaja temperature wrzenia, ze tak powiem ;P. A juz powaznie - mnie osobiscie "Der Teufel im Stein" przypadl do gustu (ale ze sa gusta i gusciki...).

Podobala mi sie rozbudowana warstwa fabularna, klimacik (jak czytaliscie Narrenturm to skojarzycie szybko) i malo hack&slasha. A czy warto zagrac? Mysle, ze tak (niezle prezentuje sie na tle innych polskich modow).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]
A grał ktoś w polskiego moda do NWN: Diabłe w Kamieniu? Jakie wrzęnia? Czy opłaca się zagrać?

Wrazenia osiagaja temperature wrzenia, ze tak powiem ;P. A juz powaznie - mnie osobiscie "Der Teufel im Stein" przypadl do gustu (ale ze sa gusta i gusciki...).

Podobala mi sie rozbudowana warstwa fabularna, klimacik (jak czytaliscie Narrenturm to skojarzycie szybko) i malo hack&slasha. A czy warto zagrac? Mysle, ze tak (niezle prezentuje sie na tle innych polskich modow).

Podobne do "Narrenturm" Sapkowskiego! Muszę to jak najszybciej załatwić(ten mod oczywiście)! :) Czytałem książkę i bardzo mi się podobała, więc modzik też musi być niczego sobie! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex
Podobne do "Narrenturm" Sapkowskiego! Muszę to jak najszybciej załatwić(ten mod oczywiście)! Czytałem książkę i bardzo mi się podobała, więc modzik też musi być niczego sobie!

Zgadzam się, Narrenturm jest miodzio ! Moim zdaniem jedna z lepszych książek ASa. Remis z 'Chrzest ognia'. A pamiętasz rozdział z egzorcyzmami ? buuuahahahahahhaaaa :D !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Narrenturm jest miodzio ! Moim zdaniem jedna z lepszych książek ASa. Remis z 'Chrzest ognia'. A pamiętasz rozdział z egzorcyzmami ? buuuahahahahahhaaaa :D !!!

A kto mógłby go zapomnieć! :) Samson Miodek rządzi! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex

Co myślicie o 3 edycji D&D ? Jeszcze dokładnie sie z nią nie zapoznałem, ale przeglądałem podręczniki - rewelacyjnie wydane. Ciekawym, czy system jest równie dobry jak AD&D, a może lepszy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...