Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Camilo

Dla miłośników RPG

Polecane posty

Gość arti-fex
wyobraźcie sobie co by było, gdyby naszemu zawodnikowi w trakcie bitwy nagle bardzo mocno zachciało się...pójść na stronę

HE HE ! Był kiedyś w CDA taki text, chyba w Przemyśleniach, szit ! zapomniałem tytułu, ale traktował on właśnie o realizmie na maxa typu 'hero w toalecie' 8) HE HE ! Naprawdę fajny text !

A co do MMORPGów to nie bardzo :-( Co do sesji to właśnie o to mi chodziło, że można np powiedzieś co się chce, albo dać komuś prztyczka w nos ;-P itp. W grach na kompie tego nie ma i długoooooo nie będzie :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że najszybciej do czegoś takiego zbliżą się MMORPGi. Nawet dzisiaj każdy gracz może się zachować zupełnie nieprzewidywalnie...przynajmniej dla innego gracza.

No właśnie...MMORPG to chyba największa szansa, aby zbliżyć sę do tego wspaniałego kimatu prawdziwego RPG, ale żeby tak było, to gracze muszą poisadać pewne narzędzia, dlatego też bardzo liczę na zapowiadaną w najwowszym CDA Dark Fall, oby wszystkie zamierzenia autorów zostały spełnione...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie - szkoda filozofowania :). Jakos nie widzi mi sie, zeby w najblizszym czasie mialo takie cudenko powstac (nawet SW:Galaxies - slyszeliscie jak toto pocieli z najciekawszych features, zeby tylko premiera za bardzo sie nie obsunela?).

A z innej beczulki (pelnej jakiegos smakowitego napitku, hehe) - moze by tak w CDA (albo np. Tawernie RPG) zrobic konkurs na najlepszego moda do NWN? To byloby cos - ludzie rzuciliby sie do Aurory i splyneloby przynajmniej kilka prawdziwych perelek. Co wy na to?

A skoro juz o NWN i modach - jezeli ktos ma zamiar grac z Diabla w Kamieniu (ktory znajduje sie na plycie XXX, hehe :P), to proponuje zanim uruchomi gre - niech siadzie do Aurory i poprawi jeden WIELKI bug znajdujacy sie w tymze modzie - a mianowicie dorobi DRZWI do kaplicy w ktorej lezy jeden gostek ktoremu trzeba zrobic sekcje (fajnie co? mozna wejsc a nie mozna wyjsc :) ). Ogolnie jak juz pisalem - modzik jest miodzik (albo Szymon Miodek :P), ale zdziebko niedopracowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex
]Oj panowie - szkoda filozofowania :). Jakos nie widzi mi sie, zeby w najblizszym czasie mialo takie cudenko powstac (nawet SW:Galaxies - slyszeliscie jak toto pocieli z najciekawszych features, zeby tylko premiera za bardzo sie nie obsunela?).

A z innej beczulki (pelnej jakiegos smakowitego napitku, hehe) - moze by tak w CDA (albo np. Tawernie RPG) zrobic konkurs na najlepszego moda do NWN? To byloby cos - ludzie rzuciliby sie do Aurory i splyneloby przynajmniej kilka prawdziwych perelek. Co wy na to?

A skoro juz o NWN i modach - jezeli ktos ma zamiar grac z Diabla w Kamieniu (ktory znajduje sie na plycie XXX, hehe :P), to proponuje zanim uruchomi gre - niech siadzie do Aurory i poprawi jeden WIELKI bug znajdujacy sie w tymze modzie - a mianowicie dorobi DRZWI do kaplicy w ktorej lezy jeden gostek ktoremu trzeba zrobic sekcje (fajnie co? mozna wejsc a nie mozna wyjsc :) ). Ogolnie jak juz pisalem - modzik jest miodzik (albo Szymon Miodek :P), ale zdziebko niedopracowany.

Dobry pomysł z tym konkursem! Marzy mi się żeby ktoś zrobił mod na podstawie Wiedźmina :-). Ewentualnie LotR... Jednak niestety, nie zapowiada się na to :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Ogolnie jak juz pisalem - modzik jest miodzik (albo Szymon Miodek :P), ale zdziebko niedopracowany.

Pomysł konkursu jest niezły, tak więc popieram;) A co do "Diabła w kamieniu" to ulpeszoną wersję tego moda znajdziesz w reedycji NWN która niebawem będzie miała swoją premierę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym konkursem! Marzy mi się żeby ktoś zrobił mod na podstawie Wiedźmina :-). Ewentualnie LotR... Jednak niestety, nie zapowiada się na to :-(

Skoor już przy marzeniach jesteśmy to ja chciałbym wreście (znów) przenieść się do świata PLANESCAPE...szkoda, że to tak małopopularny system...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frostknight

A nawiazujac jeszcze co do idealnego RPGa, to chyba lepiej byloby jednak gdyby powstal on w erze, gdzie bedziemy grac czy pracowac za pomoca okularow VR. Wieksza realnosc. w koncu o to tu biega. a jakby sie nazywal/ Moze "Life"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksza realnosc. w koncu o to tu biega. a jakby sie nazywal/ Moze "Life"?

A ja się dowidziałem, że jakiś 12-latek z Syberii wynalazł telewizor 3D, i teraz badają ten jego projekt;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł konkursu jest niezły, tak więc popieram;) A co do "Diabła w kamieniu" to ulpeszoną wersję tego moda znajdziesz w reedycji NWN która niebawem będzie miała swoją premierę...

Moze by tak wypowiedzial sie o tym ktos z redakcji? (najlepiej gem, ew. ktos kto ma tam chody i moze takowy konkursik zalatwic :P).

Jesli chodzi o Diabla - ja sam go ukonczylem, ale jak mowie - bez zabawy z Aurora sie nie obylo. Ogolnie fajna sprawa - jest m.in. sporo odwolan do Narrenturma (jest pies Belzebub - szkoda ze musi zginac :P), ale tez do Imienia Rozy (biblioteka w ruinach zamku Templariuszy - ups, sorx za spojler :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pogadamy o konwentach? Byliście kiedyś na jakimś? Ja wam moge powiedzieć, że jestem stałym bywalcem toruńskiego "Zahconu";)

Moze to i slaba wymowka, ale za leniwy jestem :), zeby jezdzic do innych miast na ten dzien, czy dwa :P. Kiedys bylem na takim warszawskim konwencie (nazwy teraz nie pomne) i zaje*** ukradli :P mi kurtke z komora, wiec sie zniechecilem nieco do niektorych ludzi... co nie znaczy ze konwenty sa zle! Wrecz przeciwnie - mozna poznac swietnych gosci (pomijajac tych co kradna kurtki :P), a przy okazi poszerzyc swoja wiedze o RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na stronie związanej z Sapkowskim taki mały quiz. Pytanie brzmiało tak samo jak twoje i do wyboru miałeś trzy odpowiedzi : zima 2003, 2004 i 2005. Osobiście liczę na to, że pojawi się jeszcze w tym roku - ale im więcej o tym myślę tym bardziej wydaje mi się to złudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos może kiedy wyjdzie 2gi tom Narrenturm ??? te oczekiwanie mnie zabija ;-/

Eeee... cos wydaje mi sie, ze jednak bedzie to najwczesniej 2004 rok. Lepiej Mistrza nie pospieszac, bo jeszcze napisze takie cos jak Wieza Jaskolki (nie kamieniujcie! ;)), jak ludzie stali mu nad glowa, zeby szybciej, zeby na juz, bo czytelnicy sie niecierpliwia :). Osobiscie wole poczekac dluzej i dostac do rak cos naprawde znakomitego, niz pisany w pospiechu i niedopracowany tom (teraz Bozy Wojownicy, czy Lux Perpetua, bo juz mi sie wszystko pomylilo?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na stronie związanej z Sapkowskim taki mały quiz. Pytanie brzmiało tak samo jak twoje i do wyboru miałeś trzy odpowiedzi : zima 2003, 2004 i 2005. Osobiście liczę na to, że pojawi się jeszcze w tym roku - ale im więcej o tym myślę tym bardziej wydaje mi się to złudne.

Ja gdzieś słyszałem, że najprawdopodonie II tom ukaże się jeszcze pod koniec tego roku. W Grudniu jest dobry klimat na wydawanie tego typu książek;)

A propo "Zaklinacza" to jestem ciekaw jak idą prace w CD Projekt Red Studio nad przeniesieniem Geralta w wirtualny świat..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex

>>>Volt

Osobiście wolałbym, żeby CDP odpuściło sobie przenoszenie Geralta gdziekolwiek. Obawiam się, że mogłoby z tego wyjść coś w stylu adaptacji filmowej :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Volt

Osobiście wolałbym, żeby CDP odpuściło sobie przenoszenie Geralta gdziekolwiek. Obawiam się, że mogłoby z tego wyjść coś w stylu adaptacji filmowej :-(

Odpukać :!: :P Myślę, że CDP RS nie zmarnuje takiej dobrej licencji! Przecież to będzie ich debiut, więc myślę, żę dadzą z siebie wszystko żeby swtorzyć swietną gierkę! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać :!: :P Myślę, że CDP RS nie zmarnuje takiej dobrej licencji! Przecież to będzie ich debiut, więc myślę, żę dadzą z siebie wszystko żeby swtorzyć swietną gierkę! :)

Taaa - ja tez mam taka nadzieje. Tyle ze wiadomo czyja matka wyzej wymieniona jest...

A swoja droga - wzialem sie za robienie wiedzminskiego moda do NWN. Robota zapowiada sie koszmarnie :) , tym bardziej ze szykuje sie (z wstepnych moich zamyslow) trylogia z trzema roznymi postaciami (czarodziejka - na poczatek, potem krasnolud, a na deser - hehe - wiedzmin - bynajmniej nie Geralt!). Jeszcze nie wiem, jak dostosuje zasady AD&D do swiata Wiedzminlandu, wiec wszelkie uwagi przyjmowac bede z nieklamana radoscia (wszystko jest na razie na papierze, a scenariusz tworzy sie w wielkich bolach :P).

Czy pomysl wypali - to sie zobaczy. Pomysly na questy mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Czy pomysl wypali - to sie zobaczy. Pomysly na questy mile widziane.

A oto moje propozycje questów:

1. Oczywiście szukanie dziecka niespodzianki(zgdanij kto to będzie :P )!

2. Przejście prze Brokilon! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje propozycje questów:

1. Oczywiście szukanie dziecka niespodzianki(zgdanij kto to będzie :P )!

2. Przejście prze Brokilon! :P

Ten drugi dobry! Pierwszy juz nieco mniej :) - w koncu ile razy mozna powielac wyswiechtany pomysl ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex
A swoja droga - wzialem sie za robienie wiedzminskiego moda do NWN.(...)Pomysly na questy mile widziane

Udzielam ci błogosławieńswa w tym wiekopomnym, ambitnym dziele ! Na twe, chętne do pracy, ręce składam szczere podziękowania i wyrazy uznania ! Niech starożytne duchy zechcą cię wesprzeć w tym, jakże chwalebnym, dziele ! :wink:

A tak poważnie - skontaktuj się z innymi twórcami modów, bo może juz ktoś tworzy Wiedźmin_Mod ? Na pewno będzie on lepszy jeśli będziecie współpracować - w jedności siła !

Co do pomysłów na questy, popieram Brokilon. Mógłbyś zrobć questy na zasadzie 'niespodzianki', tzn. początek questu podobny do książkowego oryginału, gdy gracz go zobaczy - pomyśli sobie "Eeee... teraz zrobię to i to, jak w książce i po queście", a tu suprajz - akcja robi zwrot o 90 stopni ! Gracz będzie mile zaskoczony, a przecież każdy lubi niespodzianki :-) !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielam ci błogosławieńswa w tym wiekopomnym, ambitnym dziele ! Na twe, chętne do pracy, ręce składam szczere podziękowania i wyrazy uznania ! Niech starożytne duchy zechcą cię wesprzeć w tym, jakże chwalebnym, dziele ! :wink:

A tak poważnie - skontaktuj się z innymi twórcami modów, bo może juz ktoś tworzy Wiedźmin_Mod ? Na pewno będzie on lepszy jeśli będziecie współpracować - w jedności siła !

Thx :P. Dowiadywalem sie, niektorzy nawet cos tam tworza, ale nie zauwazylem jakichs bardziej ambitnych projektow (moze sie szukalem?). Sa juz tytuly poszczegolnych czesci moda - "Poslanie Dziesieciu" (po piwo :P), "Stare Czasy, Dobre Czasy" oraz "Klatwa wiedzmina". Ten ostatni malo oryginalny, ale dobrze odwzorowuje fabule (oj zaskakujace zrobilem zakonczenie, zaskakujace).

Co do pomysłów na questy, popieram Brokilon. Mógłbyś zrobć questy na zasadzie 'niespodzianki', tzn. początek questu podobny do książkowego oryginału, gdy gracz go zobaczy - pomyśli sobie "Eeee... teraz zrobię to i to, jak w książce i po queście", a tu suprajz - akcja robi zwrot o 90 stopni ! Gracz będzie mile zaskoczony, a przecież każdy lubi niespodzianki :-) !

No nie wiem - jezeli juz do Brokilonu, to raczej Czarodziejka lub Krasnoludem, a ci dziecka niespodzianki szukac raczej nie powinni ;) (dla Wiedzmina mam nieco inna sciezke - m.in. przez bagna Pereplutu).

Podkreslam jeszcze raz - nie wiem, czy to wszystko wypali. To zalezy m.in. od tego jak z czasem sie wyrobie (a tego ostatnio az tak duzo nie mam). Fabula wiedzmina jest w tworzeniu, natomiast ta dla Krasnoluda... pamietacie "Droge z ktorej sie nie wraca"? Z kim walczyli Visenna i Korwin? No wlasnie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość virtualsnake

Albo walka paladyna(nie pamiętam już jak się nazywał)ze złotym smokiem w Mieczu Przeznaczenia(ten smok to swoją drogą miał jakieś dłuuuugie imię-nie mogłem spamiętać)-to by była jatka.A jakby ktoś chciał mnie teraz za to,że imion bohaterów nie pamiętam,pociąć-to proszę bardzo,ale tylko bronią konfesjonalną. :D:D:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo walka paladyna(nie pamiętam już jak się nazywał)ze złotym smokiem w Mieczu Przeznaczenia(ten smok to swoją drogą miał jakieś dłuuuugie imię-nie mogłem spamiętać)-to by była jatka.A jakby ktoś chciał mnie teraz za to,że imion bohaterów nie pamiętam,pociąć-to proszę bardzo,ale tylko bronią konfesjonalną. :D:D:D:D:D

Rycerz nazywal sie Eyck z Denesle, a smok Villentretenmerth (aka Borch Trzy Kawki Kochasiu i Wuzetke Raz :P). Pomysl moglby byc niezly, ale historia ma sie dziac mniej wiecej 100 lat przed wydarzeniami znanymi z sagi (za latwo by bylo :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...