Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Camilo

Dla miłośników RPG

Polecane posty

Trzeba jednak pamiętać, że Mroczny Mesjasz nie będzie - że się tak wyrażę - zbytnio związany z Might and Magic (jako gry, bo przecież akcja rozgrywać się będzie w uniwersum o tej samej nazwie). Tak samo się można (było) zastanawiać co powiedzą fani na przeniesienie M&M do gry turowej (oczywiście mówię to o Heroesach). Nie jestem fanem omawianego uniwersum, aczkolwiek Dark Messiah zapowiada się naprawdę znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, że zapowiada się zanakomicie - zgodze się. Więcej! Piwo za takie stwierdzenie!!! Jedyny problem jest jak zawsze taki sam - "Czy giera im się uda? Czy nie spartolą czegoś?"

Mimo, że gra, co przed chwilą powiedziałem (... napisałem, o, tak brzmi, e... czyta się lepiej!) raczej sobie tego cacuszka nie kupię. Czemu? Bo za dużo świetnych erpegów nam się tu szykuje (Wiedźmuś, Neverwintersi i GIII)!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jest jak zawsze taki sam - "Czy giera im się uda? Czy nie spartolą czegoś?"

Tak jest zawsze. Powiem to nieco absurdalnie: narazie nie trzeba się obawiać, że gra będzie spartolona. Najpierw poczekajmy na więcej ciekawostek, datę premiery i demo. Jeśli producenci zapewnią nas, iż gra wyjdzie, to wtedy trzeba się będzie obawiać o to, czy bedzie do hit czy shit. Nieco to myślenie jest zagmantwane, ale ja tak podchodzę do każdej gry, która mi się po zapowiedziach spodoba. O, podchodzę do każdej produkcji sceptycznie. Zbyt wiele razy przejechałem się na przedwczesnym podniecaniu się przyszłymi - rzekomo - hitami.

Mimo, że gra, co przed chwilą powiedziałem (... napisałem, o, tak brzmi, e... czyta się lepiej!) raczej sobie tego cacuszka nie kupię. Czemu? Bo za dużo świetnych erpegów nam się tu szykuje (Wiedźmuś, Neverwintersi i GIII)!!!

Hehe, (hi, RoZy! ;)) Wyobraź sobie, że taki Silent Strom wyszeł dobre 2 lata temu, a ja dopiero w tym roku go zaliczyłem. Gry nigdy się nie starzeją. I mam też pewność, że pójdą w maksymalnych detalach. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok jest naprawdę dobry jeśli idzie o gry RPG. Ostatnio tak dobrze było jak wychodził Neverwinter Nights. Pozostaje tylko ubolewać nad cenami. Osobiście już dziś wiem, że w 2006 nie w żadnego nowego RPG właśnie z braku funduszy. Cóż na szczęście zawsze pozostają kumple i „Podręcznik Gracza” nie potrzeba na to ani kasy (chyba, że na jakieś przekąski) ani prądu. A i leprze to niż siedzenie przy kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Jakie najśmieszniejsze/najdziwniejsze imie spotkaliście w grze RPG/MMORPG?

Przykład:

Nazwa: Gra: Dodatkowe informacje:

Cieciu Stalowypysk | Guild Wars | Warrior, Polak,....

Wielmożny Pan Hormon | World of Warcraft | Polak, Warlock

Anal Creature from Lagoon | Guild Wars | Brytyjczyk, Necromancer

Wrzód | Gothic | eee...brunet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukiwani są zapaleni gracze RPG, kochający świat Star Wars i lubiący dużo pisać. Jeśli spełniasz powyższe wymogi i pragniesz wcielić się w jednego z bohaterów wojen klonów, zapraszam do gry. Oto kilka słów opisu samej gry:

"Gra "Rise Of Empire" jest forumową grą rpg toczącą się w czasach znanych z drugiej częsci Gwiezdnych Wojen (Gwiezdne wojny - Atak Klonów) Polega na pisaniu przez graczy tekstów rpg w konwencji popularnoliterackiej opisujących działania postaci przez nich prowadzonych. Mogą być to zarówno postacie historyczne (zamiarem twórcy gry jest ich obsadzenie na samym początku) jak i fikcyjne, choć osadzone w realiach epoki. "

Gierka nie zabiera dużo czasu, a pozwala trochę pofantazjować. Atmosfera na forum jest fajna, ludzie są spoko. Jeśli chcesz, dołącz do nas!

www.riseoftheempirerpg.fora.pl

Obecnie poszukiwane są postacie:

- Count Dooku

- Ki-Adi-Mundi

- Cody

- Padme Amidala

- Chewbacca

- Jagged Antilles

- Mistrz Tholme

- Saesee Tiin

- Delta 38

- Bail Organa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwani są zapaleni gracze RPG, kochający świat Star Wars i lubiący dużo pisać. Jeśli spełniasz powyższe wymogi i pragniesz wcielić się w jednego z bohaterów wojen klonów, zapraszam do gry. Oto kilka słów opisu samej gry:
Nieładnie tak robić konkrencję :wink: Jest tu pełny dział "Sesja RPG", w którym mogę wam założyć odpowiednie tematy... o ile chcecie tutaj zagrać:) (aktualnie jest prowadzona kolejna sesja w świecie SW, tym razem 'online'-przez komunikator)

Nawet jeśli nie - to i tak może znajdziecie w tym temacie interesującą was sesję :wink:

Poza tym - jeśli zdecydujecie się jednak podkra...znaczy, zapraszać do siebie moich kochanych podopiecznych to radzę to zrobić w tym temacie :P (znacznie większa szansa, że ktokolwiek z eRPGowców przeczyta :P )

Odbiegając od tematu gdzie i z kim, teraz pora na 'jak; :> zainteresowało mnie to, że podałeś od razu postacie, które pozostały do wyboru... Nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałam :) Tak samo, jeśli chodzi o fabułę(tu mogę się mylić), to jest ona z góry ustalona, pasująca do scenariusza filmu... więc gdzie miejsce na kreatywność gracza dotyczącą tworzenia i odgrywania własnej postaci i tworzenia jej zachowaniami fabuły?

Cóż na szczęście zawsze pozostają kumple i „Podręcznik Gracza” nie potrzeba na to ani kasy (chyba, że na jakieś przekąski) ani prądu. A i leprze to niż siedzenie przy kompie.
Lepsze napewno też :) Problem tylko taki, że niektórym mimo wszystko taniej może wyjść w tej chwili zakup komputerowego RPGa niż całego zestawu do powiedzmy, Dedeków, który w sumie może wynieść ok. 250 złotych o_0 Aby nikogo nie dziwiła ta cena:

-70 złotych - Podręcznik Gracza

-70 złotych - Podręcznik Mistrza Podziemi

-70 złotych - Księga Potworów

~20 złotych - zestaw kostek

-dodatkowe opłaty, typu: drukowanie kart graczy albo specjalnego dodatku, konwertującego zasady z D&D v3.0 na D&D v.3.5 :)

Pozostaje więc możliwość, że albo ktokolwiek z twoich znajomych ma podręczniki i kostki, albo w pobliżu jest empik z jaskinią RPG(gdzie za pozwoleniem można wewnątrz sklepu korzystać z podręczników... ja w soim znalazłam czyjąś zagubioną kartę :D )... albo przymus wymiany całego sprzętu, żeby taki 'Wiedźmin' np. ruszył...

I niech ktoś powie, że RPGowcy mają łatwe życie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła nie jest ustalona z góry, matołeczku ;) Co zresztą jest napisanie wyraźnie w regulaminie. No, może poza niedorzecznościami typu Mace Windu jako galaktycznej sławy łowca, półdroid-półhutt :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze napewno też :) Problem tylko taki, że niektórym mimo wszystko taniej może wyjść w tej chwili zakup komputerowego RPGa niż całego zestawu do powiedzmy, Dedeków, który w sumie może wynieść ok. 250 złotych o_0 Aby nikogo nie dziwiła ta cena:

-70 złotych - Podręcznik Gracza

-70 złotych - Podręcznik Mistrza Podziemi

-70 złotych - Księga Potworów

~20 złotych - zestaw kostek

-dodatkowe opłaty, typu: drukowanie kart graczy albo specjalnego dodatku, konwertującego zasady z D&D v3.0 na D&D v.3.5 :)

1)

-54 zł -podręcznik gracza

-57 zł-podręcznik mistrza podziemi

-57 zł -księga potworów

Ceny z www.rebel.pl :wink:

2)Jaki system polecilibyście amatorowi gier RPG

-Warhammer

-D&D

Chciałbym zacząc pogrywac w gry RPG ale nie wiem który system mam wybrac.Mam kolege,który posiada podręcznik gracza D&D i mógłby mnie wtajemniczyc w rozgrywke,ale nie kierujcie się tym.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła nie jest ustalona z góry, matołeczku
Może znów się okaże, że jestem za mało krytyczna wobec siebie, ale... tak to możesz mówić do swoich kolegów, nie do mnie ;]
Co zresztą jest napisanie wyraźnie w regulaminie.
Całkiem prawdopodobne, jednak nie podałeś tego regulaminu, a ja doszłam do wniosku, który na podstawie twoich słów:
Polega na pisaniu przez graczy tekstów rpg w konwencji popularnoliterackiej opisujących działania postaci przez nich prowadzonych.
mogłam uznać za prawdopodbny[ponieważ przynajmniej częściowo wynika z nich, że ma się przydzieloną postać(z wyboru) i trzeba ją odgrywać zgodnie z realiami świata... ]jednak dopuszczałam błąd i chciałam się tylko upewnić, czy ten wniosek rzeczywiście jest właściwy, a jeżeli nie - byś wyprowadził mnie z błędu...

Ale dziękuję za odpowiedź :]

2)Jaki system polecilibyście amatorowi gier RPG
Jeżeli jest się naprawdę początkującym- polecam "Oko Yrrhedesa" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego :) Zasady ma banalnie proste, ale to tylko ułatwia osadzenie w nich bohatera i odnalezienie się w RPGach jako takich :) Poza tym pierwsza przygoda, o tym samym tytule również może być całkiem przydatna do zainteresowania znajomych taką formą spędzania czasu :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktoś powie, że RPGowcy mają łatwe życie :

Dokładnie. :P

Ale jednak mi taniej wychodzi te 250zł niż wymiana sprzętu żeby Obliviona pociągnął. A poza tym na dobrą sprawę to 140zł bo Podręcznikiem Mistrza Podziemi to niech się mistrz martwi. :P

Mi póki co wystarczy bycie graczem. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)Jaki system polecilibyście amatorowi gier RPG
Jeżeli jest się naprawdę początkującym- polecam "Oko Yrrhedesa" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego :) Zasady ma banalnie proste, ale to tylko ułatwia osadzenie w nich bohatera i odnalezienie się w RPGach jako takich :) Poza tym pierwsza przygoda, o tym samym tytule również może być całkiem przydatna do zainteresowania znajomych taką formą spędzania czasu :)

A coś z bardziej ambitnych gier RPG?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ambitne gry RPG? Ależ proszę...

Wampir: Maskarada Jest to propozycja niewątpliwie dla wielbicieli mrocznych, gotycko-punkowych klimatów. W skrócie: w "naszym", współczesnym świecie nie jesteśmy sami - w mroku nocy nie-żyją również wampiry (oraz wilkołaki, magowie, zjawy, łowcy i inne, dla każdego oddzielny system), zajmujące szczyt łańcucha pokarmowego. Nie jest to system na słoneczne, niedzielne popołudnie; może przestraszyć, a i zdołować, gdyż egzysencja wampira, którym gramy, nie jest różowa i sam zainteresowany najchętniej skończyłby ją czym prędzej. Słowo ode mnie: genialny system, do którego nic nie może się równać :twisted:

No i na marginesie... Gdyby ktoś był zainteresowany grą na forum, zapraszam do odpowiedniego wątku, sesja trwa i czeka na świeżą krew... Dosłownie :twisted:

W sumie jestem zdzwiony, gdyż słońce nie zaszło w samo południe, umarli nie powstali z grobu a Książę Ciemności nie złożył na me ręce gratulacji... Ale to i tak mój post numer 666 :twisted: :twisted: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek91=>hehe,zajawiłeś mnie na tą grę.Mam jedno pytanie:jakie podręczniki i dodatkowe rzeczy muszę posiadac,abym mógł rozpocząc rozgrywkę.Gdy już się dowiem,nie pozostanie mi nic innego jak zdobyc niezbędne fundusze i pognac do krakowskiego "Barda".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kolejna dusza przeciągnięta na mroczną stronę :twisted:

Do gry potrzeba tylko podręcznika gracza. I tu pojawia się psikus - niedawno ukazała się nowa wiersja tego systemu, "Requiem". Zmienia ona trochę świat gry, choć motyw przewodni, czyli "wampiry są wśród nas" pozostaje taki sam. Ze swojej strony polecam jednak starszą wersję, czyli podręcznik "Wampir: Maskarada". Nie mam pojęcia, czy go dostaniesz... Ale gdyby Ci się udało, to zapraszam na moją sesję prowadzoną w owych systemie, o której wspominałem post wcześniej... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kolejna dusza przeciągnięta na mroczną stronę :twisted:

Do gry potrzeba tylko podręcznika gracza. I tu pojawia się psikus - niedawno ukazała się nowa wiersja tego systemu, "Requiem". Zmienia ona trochę świat gry, choć motyw przewodni, czyli "wampiry są wśród nas" pozostaje taki sam. Ze swojej strony polecam jednak starszą wersję, czyli podręcznik "Wampir: Maskarada". Nie mam pojęcia, czy go dostaniesz... Ale gdyby Ci się udało, to zapraszam na moją sesję prowadzoną w owych systemie, o której wspominałem post wcześniej... :D

Masz może link do tego starszego podręcznika,można go jeszcze gdzieś zakupic,ewentualnie jak posiadasz to zapodaj link albo zdjęcie,żebym wiedział jak wygląda,bo poszukam na aukcjach internetowych niechciałbym się pomylic :)

Pozdrawiam.

P.S Czy nie jest to przypadkiem podręcznik z czerwoną różą w zielonym tle?

P.S 2-Brac 3 czy 2 edycję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zdjęć nie posiadam, ale - o ile mnie pamięć nie myli - to właśnie ten z czerwoną różą na zielonym tle. Również prawie pewien jestem, iż jest to 2 edycja - jeśli się mylę, proszę mądrzejszych o sprostowanie... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zdjęć nie posiadam, ale - o ile mnie pamięć nie myli - to właśnie ten z czerwoną różą na zielonym tle. Również prawie pewien jestem, iż jest to 2 edycja - jeśli się mylę, proszę mądrzejszych o sprostowanie... :P

uuu...Jeśli druga edycja to będzie trudno.Nie znalazłem w żadnym sklepie,tylko na allegro i to w cenie ponad 100zł...Jak coś to najwyżej dozbieram troche kaski i zakupię.Weterani gier RPG-sprostujcie wypowiedź Darka :P IMHO przed zakupem potrzebuję dokładnych informacji o grze,abym nie kupił tego co nie trzeba :wink:

Pozdrawiam i dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła nie jest ustalona z góry, matołeczku
Może znów się okaże, że jestem za mało krytyczna wobec siebie, ale... tak to możesz mówić do swoich kolegów, nie do mnie ;]

Aaaa... NiziołkA :) Nie przypatrzyłem się ksywce. A myślałem, że tylko mężczyźni czytają CDA. :P

PS. Niziołka, czy wspominałem, że jest wolna posada pięknej,ponętnej i szalenie inteligentnej Senator Padme? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanka dotyczące RPG:

1. Czy istnieją systemy, które są tanie (tak do 30 złociszy), a przy tym dobre? Jeśli tak to jakie?

2. http://www.d20srd.org/ Niech ktoś obeznany z DnD/j. angielskim powie mi jaki jest sens wypuszczania tego dla każdego, czym to się różni od książkowego DnD 3.5 i czy mogę tego używać bez posiadania podręczników? (jak na ostatnie pytanie odpowiedź będzie twierdząca i będzie dało się tym grać, zajmę się przyswajaniem zasad i języka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ambitne gry RPG? Ależ proszę...

Wampir: Maskarada Jest to propozycja niewątpliwie dla wielbicieli mrocznych, gotycko-punkowych klimatów. [...] Słowo ode mnie: genialny system, do którego nic nie może się równać

Wszystko zależy od Mistrza. Miałem pecha grać z różnymi, między innymi z takim, który zmienił Wampira w prymitywną rzeź... :(. Dobry Mistrz to podstawa każdego systemu - a szczególnie w wampirze.

1. Czy istnieją systemy, które są tanie (tak do 30 złociszy), a przy tym dobre? Jeśli tak to jakie?

Obawiam się, że nie ma. Ale z drugiej strony każdy powie, że coś innego jest dla niego "dobre". Jeżeli zaczynasz przygodę z RPG to proponuję znaleść jakiegoś Mistrza z drużyną i zapoznać się z różnymi systemami. A jeżeli posiadasz już doświadczenie to skonstruuj własny system. Najlepszym systemem będzie zawsze autorski ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... NiziołkA Nie przypatrzyłem się ksywce. A myślałem, że tylko mężczyźni czytają CDA.
Ignorant 8) Może jeszcze potrafią grac w coś więcej niż w pasjansa, a do tego rozumieją zasady RPGi? Bezczelnośc :P
PS. Niziołka, czy wspominałem, że jest wolna posada pięknej,ponętnej i szalenie inteligentnej Senator Padme?
Zdążyłam zauawżyc... kto jednak powiedział, że miałabym miec ochotę grac kobietą? To nudne :P (hi, Darek :twisted: )
1. Czy istnieją systemy, które są tanie (tak do 30 złociszy), a przy tym dobre? Jeśli tak to jakie?
A jednak, są :> Ale tylko wtedy, gdy interesuje cię coś dużo bardziej alternatywnego, jak powiedzmy "Nieboracy" - (podręcznik można darmowo ściągnąc z oficjalnej strony)... a poza takimi ewenementami pozostaje tylko story-telling :]
Dobry Mistrz to podstawa każdego systemu - a szczególnie w wampirze.
Niestety, ale mylisz sie- przynajmniej częściowo. W Wampirze podstawą jest i dobry Narrator i dobrzy gracze... nawet najlepszą przygodę może zepsu jedna osoba(np.na jednej z sesji, w których uczestniczyłam - gośc bawił się w nekrofilię...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mylisz sie- przynajmniej częściowo. W Wampirze podstawą jest i dobry Narrator i dobrzy gracze... nawet najlepszą przygodę może zepsu jedna osoba(np.na jednej z sesji, w których uczestniczyłam - gośc bawił się w nekrofilię...)

Niestety tutaj niziołka ma rację :? Co mi przyjdzie po odbrym mistrzu gry, kiedy gracze są zrąbani... najlepszy przykład:

MG zrobił nam bardzo ciekawą fabułę (świat WH) grałem ja i kumpel... i to była jedna z najlepszych sesji w jakie grałem... wszyscy byli zaciekawieni, gra była emocjonująca... na następnej sesji dołączył drugi kumpel... I rozchrzanił całą sesję swoją grą... jak?? To może jeden z wielu przykładów...

Dorwaliśmy 3 "informatorów"... kumpel, mówi, że tłucze szybę i mówi do jednego z nich, że jak nie będzie współpracować to go wciśnie w ostre resztki na ramach... później go jeszcze poturbował... ja do swojego powiedziałem, ze jeśli mi nie powie tego co chcę wiedzieć, to pozwolę kumplowi go zmasakrować... a co mówi drugi kumpel?? "Noo... ja go zastraszam". I tak przez całą grę... Ręce opadają... :?

Zresztą ci co grali w forumową Sesję online wiedzą jak się gra z wygłupiającym się Jaqbsem (musk :P)

Tak więc bracia (i siostry) RPGowcy zanim zaczniecie grać, sprawdzie, czy twoi współgracze są w stanie nie zrobić z tej gry czegoś no... "nieciekawego" delikatnie mówiąc... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy istnieją systemy, które są tanie (tak do 30 złociszy), a przy tym dobre? Jeśli tak to jakie?
A jednak, są :> Ale tylko wtedy, gdy interesuje cię coś dużo bardziej alternatywnego, jak powiedzmy "Nieboracy" - (podręcznik można darmowo ściągnąc z oficjalnej strony)... a poza takimi ewenementami pozostaje tylko story-telling :]

Mam już "Nieboraków" (no i trochę innych systemów autorskich), tyle że te trzeba zawsze drukować (no chyba, że byłbym grał przy komputerze). Pisze się trudno... zaprzestanę szukania gry RPG, którą mógłbym pokazać znajomym przy najbliższej okazji, by ich zachęcić (ostatnio próbowałem z świeżo zakupionym DnD Gra Przygodowa, a nie byłem wtedy zaznajomionym z tajnikami gier fabularnych), a w razie niewypału nie żałowałbym wydanych pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...