Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

@endereczek

Wow maja 30 lvl . Wiesz to nic nie znaczy, co z tego ze ma 30lvl ? Nic -.- zymdequad mu chodzi o to ze mozes dawac rady ,ktore sa bezuzyteczne . Jestes malo doswiadczonym graczem o to chodzi ,a mowisz wlasnie jakbys znal te gre od podszewki. Nie dziwie sie ze nasz kolega tak napisal ,bo wlasnie mowisz tak jak jakis pro player,a nawet sam mowisz ze nie masz 30 . Xerath . Nie lubie tej postaci jakas taka sztywna ,ale teraz widac jest moda na postacie ktore zabijaja samym spojrzeniem patrzac na tego nowego co ma wyjsc ,albo Zed. Widzieliscie juz nowego skina do Morgany ? Jak dla mnie po co jej wiecej skinow ? Taki Udyr wciaz ma tylko 2 ,a robia skiny do postaci co ich maja od groma .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skin ma się wiązać z hiszpańską wersją/otwarciem jakiegoś serwera dla południowej Ameryki - tak jak winged hussar Xin czy gladiator Draven. La Llorienda to straszna historia krążąca po Ameryce łacińskiej o kobiecie w bieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakąś wiedzę mam o grze? Znam trochę itemy i postacie. Czytam wikię i inne. To co mam jeszcze robić? Napisać pracę magisterską o LoL'u? Widziałem Shena, wiem po co się go bierze i co potrafi zrobić z teleportem, wiem, że armor marki nie zablokują poke Ez'a. Wiem na czym polega zamrażanie linii, ale ciągle ktoś musi wpaść i powiedzieć: "Masz <30 lvl, nie grałeś ranków, nie wypowiadaj się". Doprawdy dziwne podjeście summonerów, którzy jedyne co to mainują supportów, lub Op champów i patrzą się tylko na lvl innego summonera, żeby mu powiedzieć "gtf". Profesjonalne podejście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko Morgana dostała pare miesięcy temu skina z tych "lepszych", mówię tu o Blackthorn. Jest masa postaci, które mają mało skinów - choćby udyr.

Co do Xeratha to martwi mnie, że topka nim gra:( Ten jego burst, stun, zasięg - Xerath jest świetny. I czytałem, że niby Nidalee go kontruje... W jaki niby sposób? Dzidami, które są niebezpieczne jedynie z zaskoczenia i gdy są niewidzialne. Bo unikanie dzid to pestka, szczególnie na linii, gdzie mamy jeszcze miniony. Niby jest moblilna, szczegolnie w formie pumy, ale to jest po 6lvlu, wtedy Xerath ma R wiec nałozenie stuna jest proste. W ogole system nakladania tego stuna jest swietny. Chyba najlepszy dla apeków - bo najgorszy ma Brand.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enderczek, po pierwsze nikt "gtf" Ci nie powiedział, bynajmniej, zwracam się do Ciebie raczej grzecznie. Po drugie, musisz zrozumieć, że LoL jest dość specyficzną grą o bardzo długim "learning curve". Tak na prawdę na 30 lvl gra się dopiero zaczyna. Nikt nie każe Ci pisać prac magisterskich, co nie zmienia faktu, że nadal widziałeś tej gry znacznie mniej od większości osób na tym forum. A już w szczególności kruzda, czy innych użytkowników, którzy coś ostatnio nie za wiele się wypowiadają. No i wypraszam sobie, ale Ligia to bez wątpienia gra drużynowa, i summonerzy, którzy "jedyne co robią to mainują supportów" są tak samo mile widziani jak jak toper czy mider. A czasami nawet bardziej, bo tych pierwszych jest zdecydowanie więcej i nierzadko ciężko znaleźć suppa do teamu... Co nie zmienia faktu, że zdarzyło mi się pograć trochę z naszą forumową ekipą i jestem pewien, że gdybyś z niektórymi osobami stąd zagrał, zmienił byś swoje zdanie na ich temat i tego, jak masz ciężko grając z niektórymi na 30lvl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam jeszcze robić?

przyznać że jesteś niedoświadczony i przestać wypowiadać się tonem wszechwiedzącego boga lola. btw poke eza na linii to 90% physical damage ale przecież ty wiesz lepiej

a no i jeszcze śmieszne jest szczycenie się dodatnim w/l kiedy ma się raptem 2 zwycięstwa więcej od porażek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czytałem, że niby Nidalee go kontruje... W jaki niby sposób? Dzidami, które są niebezpieczne jedynie z zaskoczenia i gdy są niewidzialne. Bo unikanie dzid to pestka, szczególnie na linii, gdzie mamy jeszcze miniony.

No właśnie jak rzuci na siebie ten autosnare to nie jest taka pestka. Ale nie pisałem, że go kontruje. Pisałem tylko, że kiedyś spróbowałem zagrać przeciw niemu ap Nidalee i jakoś mi tam szło. Nawet więcej - byłem wtedy jedynym któremu jakoś znośnie szła gra na linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej dodatnie win / lose ;)

@enderczek

Nie traktuj tego co tutaj piszą jako ataku na swoją osobę. Znasz się na tej grze, znasz itemy jak napisałeś i grałeś dużo normali, na szczęście na drafcie :D Ja np jak wbijałem 30 to nawet takiej opcji nie miałem, botów bodajże też za mądrych nie było. Wszystkiego się na rankach musiałem uczyć. Sęk w tym, że to tak jak znać się na heroic dungeonach jak ludzie gadają o rajdach ;) Znasz klasy, wiesz co to tank, healer itp (używając przenośni:P) ale to jest powiedzmy oddzielny poziom, end game. Uwierz mi, że na rankedach zobaczysz nie raz prawdziwie porządnych graczy, nie raz będziesz carrował i nie raz będziesz carrowany. Także na spokojnie, wbij 30, rozegraj 10 ranków i zobaczymy gdzie Ciebie wrzuci :P Ale będziesz miał ubaw jak od razu trafisz do golda jak większość z nas w silverze/bronzie siedzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz endereczek jeszcze chyba nikt ci nie powiedzial ,bynajmniej ja ,ze jak nie grasz rank to jestes noob ,trash etc. Rankedy nic nie mowia sa to tak samo gry jak normale, ja na nie nawet nie patrze ,a troche juz gram . Kiedy wbilem swoj 30 lvl pierwsze co zrobilem to uzupelnilem runy wszystkie 3 strony ,a tez jakos na powaznie nie zabieralem sie za rankedy z prostej przyczyny chcialem sie do nich przygotowac ,dlatego S1 bylo bez zadnej nagrody. Mysle ze wiele osob ci udowodni ze wie wiecej o tej grze dlatego graj ,przyjmuj rady, nie mowie ze tak robisz ale wiesz doswiadczeniem duzo osob cie tutaj bije . Teraz zaczela sie moda na lola nie to co kiedys . Jesli ktos chce zagrac to smialo piszcie jak chcecie mam taki sam nick w grze jak tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszą u mnie stroną jest motoryka i ogranie oraz wykorzystanie postaci do cna, bo jestem nowy przyznaję. Tego nie da się nauczyć szybko, przyznaję to jest to "steepest learning curve". Poznanie postaci i itemów to przy tym pestka. Jedyny kto jest dobry to ten, który potrafi odwalić kombo z zamkniętymi oczami i smart castem, wykorzystać każdą zdolność championa, dobrze się spozycjonować i wiedzieć co robić (albo geniusz Lol'a, albo ktoś kto się tego wyuczył, nie jestem ani jednym, ani drugim). O itemach, runach i postaciach można dywagować bez 30lvl. Napisałem: "Po co armor marki przeciw Ezowi?", nie dostałem odpowiedzi, jedynie jakieś info, że nie mam jeszcze 30lvl, jakbym o tym nie wiedział, to jest jeden z przykładów jak wygląda dyskusja tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Ez to ADC. Głownie aa. Spamuje Q. Wszystko to zadaje physical dmg. Wystarczy sprawdzić na lol wiki. Faktycznie jest to jego jedyny skill pod ten typ obrażeń ale akurat jest to jedyne czego on nagminnie używa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, że praktycznie większość obrażeń Ezreala jest fizyczna. Magic damage jest tylko z W, E i ulti, a te nie są główną bronią Eza. Poke z Q jest jego siłą, a dodatkowo musisz się jeszcze w stanie obronić przed AA.

Wspomniałeś o smartcastach. Polecam Ci przerzucenie sie na nie na każdej postaci. Fakt wymaga to trochę praktyki i znania zasięgów umiejętności, ale po treningu korzyści są znaczące. Wyjątkiem jest kilka umiejętności, które nie nadają się do smartcastów vide Rumbla ulti.

@down Aku

sposób rzucania na sc jego r jest dla mnie i kilku osób, które nim grały w taki sposób, szalenie nieintuicyjne i znacznie mniej precyzyjne od normalnego castowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po co armor marki przeciw Ezowi?"

Q jest physical, W się praktycznie nie bierze, E służy do ucieczki, wzgldnie do gonienia przeciwnika gdy ma mało HP, większość dmg będzie physical, cały poke będzie physical. Ich support jeśli jest range, a ty melee to też będzie w większości physical.

Nie wiem czemu rumble ulti nie nadaje się do smartcastów, już bym prędzej podał E veigara chociaż po odrobinie praktyki wciąż można tym trafić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@enderczek

Poke Ezreala to niemal wyłącznie Mystic Shot i autoatak które zadają fizyczny dmg. Essence Fluxa się nie maksuje a dodatkowo bez ap ta umiejętność zadaje niemal zerowy dmg, (dodatkowo ADC ezreal nie ma m-pen, za to my mamy całkiem niezłe mr na start), Arcane Shift natomiast służy do ucieczki/pozycjonowania się.

Ogólnie czerwone runy na armour to najlepszy wybór, a na suportach wbijających się we wrogów (Leona, Taric, Tresh, Alistar) są absolutnie niezastąpione. Jeżeli gramy intensywnie pokeującym się supportem (Lulu, Zyra, Elise) możemy zdecydować się na m-pen, (osobiście wole jednak dodatkowy pancerz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się trochę bałem smartcastowania tego ulta Rumble'a, ale generalnie działa to jak normalnie. Klikamy R w miejscu w którym chcemy zacząć i przytrzymujemy przesuwając myszkę w kierunku, w którym chcemy żeby poszły rakiety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, ale z brązu to chyba można każdym junglerem wyjść, jak się go ogarnie? Nie wiem bo jeszcze w brązie nie jestem (jestem w drewnie). Ap Yi też powinien dać rady razem z Tryndą. A tak na serio to przy ciężko idącym gankowaniu, gdy jesteśmy zdani na junglę to może jednak Nasus, Cho, Mao, Seujani, Heca, Amumu, Malph wniosą więcej utility do late gamowych tf'ów? Jeśli chcesz mieć więcej gankowego potencjału to może: Eve (sytuacyjna), JIV, Lee Sin, Shen może być ciekawy w brązie, nawet twisted Fate przy dobrej komunikacji z liniami. Ale ja tam mam <30lvl to mnie nie słuchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich paru rankedach postanowiłem pozbyć się Hecarima i w jego miejsce kupiłem Rengara. Zawsze chciałem go mieć. Pomimo tego, że ma trochę ciężki pierwszy clear to jednak radzi sobie całkiem nieźle. Zanim mnie zbesztacie, że Konik > Huntar to chcę jedynie napisać, że Hecarimem grało mi się słabo - tj ja robiłem swoje ale bez zgrania (a wiadomo jak to jest na solo q) albo się wbijałem i zanim moi dobiegli to był wipe, albo nie atakowali (brak heala ;/). Brakowało mi też trochę jakiegoś porządnego CC na nim no i z Ulti miałem problemy. Chyba jednak Rengar na solo q a Heca na teamplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy obydwu trzeba pomyśleć. Duży Yorick może Cię po prostu zabić po tym jak Ty zabijesz jego. Lux, cóż, jak dasz się złapać w snare'a to lepiej sobie odpuścić. Jak nie dasz, zabijaj.

Rengar jest słaby z wielu innych powodów, to nie jest kwestia teamplayu. Nie ma sensownego buildu na late (budujesz damage, giniesz i niewiele Ci to daje, budujesz survi i nic nie robisz), sensownego ulti na late (oracle), sensownego CC (single target snare, który może siądzie), sensownego AoE damage (W skaluje z AP...). Próbowałem nim grać w jungli i pojawia się problem ładowania ferocity, bo dostajesz stacki tylko kiedy umiejętności biją miniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że armor marki nie zablokują poke Ez'a.

DERP

Doprawdy dziwne podjeście summonerów, którzy jedyne co to mainują supportów, lub Op champów i patrzą się tylko na lvl innego summonera, żeby mu powiedzieć "gtf". Profesjonalne podejście.

Co jest złego w mainowaniu supportów?

To nie jest tak, że ludzie patrzą na twój level i mówią 'stfu noob'. Oni czytają to, co piszesz, potem patrzą na twój level i dopiero wtedy opcjonalnie piszą 'stfu noob'. Czyli musisz się 'zdradzić' pisząc głupoty, żeby ktokolwiek spojrzał na to, gdzie grasz.

Dobra, ja nie gram Tarickiem, ani Leoną, Threshem, Alistarem. Jak to wygląda? Czy support dostaje focus? Bo jak nie to może jednak armor pen by się przydał dla pasywu Tarica?

Pasyw zadaje MAGIC dmg, więc jak już to magic pen marki. I te mogą być, bo Taric się głównie na burscie opiera.

Support w walce 2vs2 na całego nie powinien dostawać focusu (zawsze focusować adc), ale poke będzie dostawać dużo (tym bardziej, jeżeli jest melee).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up

moim zdaniem w skrajnych przypadkach walk supp/adc vs. supp/adc focus może zostać szybko zburstowany? Przykład? Wystawiła Ci się Soraka a Ty przybiłeś ją do ściany grając Vayne. Myślę, że wtedy warto ją dobić niż szukać pałetającego się gdzieś obok Ezreala. Przykład 2: Blitz przypadkiem przyciągnął niczego niespodziewającą się Sonę (nie miała warda w krzakach) - natychmiast zostaje zniszczona przez combo Gravesa + kilka aa.

Jest to tylko moje zdanie jednak myślę, że są przypadki gdy jest to opłacalne.

ad. Lux. Po to ma zasięg żeby trzymała się z daleka. Podczas ganku jak nie złapie w klatkę - umiera. Tym bardziej jak przyklei się Maokai / Jax.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O o co do tego focusu na botlane. Generalnie trzeba pamiętać żeby zabić ich AD carry szybciej niż on zabije naszego. Jeśli przeciwnikowi supportuje Sona/Janna bez run HP szybki burst może ją zabić zanim wrogi AD się obróci (przykład? Leona + Draven 2x Q), a na ganku bezwzględnie powinno się łapać support. Gold ten sam, ich linia straci tyle samo a jest dużo prościej.

Taktyka modyfikowalna w ramach tego jak bardzo tankowny jest enemy support i jak dobry escape ma enemy adc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorick i Lux niegankowalni? Dziwne rzeczy opowiadasz. Zrozumiałbym Ahri z 3 dashami, ale lux i yorick?

Powodzenia w takim razie w gankowaniu Yoricka z exhaustem i spowalniającym ghulami oraz w gankowaniu Lux z podwójnym snarem. Ahri chociaż musi zdobyć ten 6 poziom żeby mieć 3 dashe. Być może gdybym grał Maokaiem albo był Warwickiem po 6 poziomie to może coś by z tego wyszło. Innymi to strasznie trudno ich zgankować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...