Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Blitzcrank

  • Base mana reduced to 240 from 300

  • Rocket Grab
    • Mana cost increased to 120 from 110

Hehe, no to 2x chybiony Grab i Blitz jest bezbronny na początku. Wiem że "łapa" jest bardzo mocna, ale to chyba przesada.

Mój ulubiony AP- Kennen nie ma kosztu energii na ulti. Super, całkiem pomocne, bo po całym combo musiałem czekać na energię. Zmiany w itemach wyglądają rozsądnie (3g za złożenie Trinity z itemów składowych, lol). No i jestem ciekawy jak sprawdzi się nowy system rankingowy, bo wyglądać to na pewno wygląda ciekawiej od punkcików ELO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kary czasowe za uciekanie z kolejki zostały skrócone, dodano jednak karę w PL."

Jak dla mnie największa porażka tego patcha. Jeżeli dostaniemy trolla w ranked q możemy się żegnać z punktami ligowymi niezależnie od tego co zrobimy. Zmiana niezwykle krzywdząca dla zwykłych graczy którzy wychodzili z q by nie tracić nerwów/elo na granie z flamerami/trollami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nie grałem jeszcze rankedów, dlatego mam kilka pytań: Ile punktów rankingowych (orientacyjne) traci się/zyskuje za jeden mecz? Czy zawsze traci się 1 punkt ligowy za wyjście? i jakie są teraz kary czasowe po wyjściu z q?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem jak wyjdziesz to trcisz 1 LP i nie możesz grać minutę. Jak znowu wyjdziesz to masz karę na 30 minut i więcej odejmuje.

Ile się traci/zyskuje? Myśle, że nie mniej niż 10. Prawdopodobnie nawet więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój ostatni rozegrany 4 vs 5 dostałem 22 lp, także raczej nie zmienia się zależnie od tego czy ktoś afczy czy nie. Koledzy również dostają po ok. 20 za wygraną. Nikt z nas nie przegrał na razie, więc nie wiem jak z traceniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez support mogę zreportować głupich polskich i nie tylko trolli na rankedach ? bo mam szczerze dość ludzi na tym ELO a raczej tej dywizji... Zwykłe reporty nie skutkują a w co 2 grze trafiam na jakiegoś buca który nie ogarnia kompletnie postaci która wybrał a na dodatek pisze poematy na czacie zamiast grać przez co ginie raz kolejny. Po kolejnej grze w której wygrałem swoją linię 225cs 3/0 ale przegrałem mecz mam dość tych ludzi i mam zamiar się dobrać im do dup#. Support przyjmuje nagrania do reportów żeby szybciej szło banowanie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej nie mogli zrobić sam pomysł z ELO był beznadziejny a raczej jego resety a te dywizje to kolejna porażka. Teraz naprawdę współczuję osobą które będą musiały przebić się przez Srebro co będzie miarą farta a nie umiejętności...

@edit

właśnie się dowiedziałem że wraz z wprowadzeniem dywziji wywaliło mi złoto na rzecz srebra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mizaku

System dywizji to nowość, dlatego jestem ciekaw jak i czy się sprawdzi. Wg starego systemu elo, też powinienem siedzieć na złocie, natomiast system dywizji przydzielił mnie na pierwszą dywizję srebra. Trochę to smutne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edit

właśnie się dowiedziałem że wraz z wprowadzeniem dywziji wywaliło mi złoto na rzecz srebra...

trzeba bylo uwazac jak oglaszali to bys wiedzial ze liga do ktorej cie przydzielaja to srednia top i current elo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej nie mogli zrobić sam pomysł z ELO był beznadziejny a raczej jego resety a te dywizje to kolejna porażka. Teraz naprawdę współczuję osobą które będą musiały przebić się przez Srebro co będzie miarą farta a nie umiejętności...

@edit

właśnie się dowiedziałem że wraz z wprowadzeniem dywziji wywaliło mi złoto na rzecz srebra...

Z drugiej strony, gdy człowiek już raz wydostanie się z danego (dajmy na to srebrnego) poziomu, już pozostanie na tej wysokiej pozycji. Nie pamiętam niestety gdzie dokładnie o tym czytałem, jednak osoba, która odpowiednią ilością wygranych udowodni, że zasługuje na znalezienie się np. w złotej lidze nie spadnie znów do srebrnej. Przegrywając, będzie tracić punkty ligowe (można nawet zejść na minus!), więc potem będzie musiał bardziej się postarać (by nadrobić stratę), aby dostać się do kolejnej dywizji.

Tym sposobem uniknie się problemu spadania do tzw. EloHell, gdzie można było wylądować mając z początku totalnego pecha (Tu DC w drużynie, tam ktoś ma słabe łącze, potem trafi się troll czy dwóch...), do którego potem dokładają się co raz słabsi gracze.

Jak mówiłem, nie pamiętam niestety skąd posiadam tą informację, dlatego jeżeli ktoś jest lepiej zorientowany, prosiłbym o podanie źródła popierającego lub obalającego te informacje.

Poza powyższym, zgadzam się z argumentacją Riot'u - posiadanie 145x10^4 miejsca w rankingu, po to, by po weekendzie skoczyć 100 oczek w górę nie przynosiło żadnej frajdy. Nowy system stawia przed graczem co jakiś czas kamień milowy. Jak wiadomo, łatwiej jest człowiekowi zebrać siły, gdy widzi jak blisko ma do celu, niż gdy ma mozolnie człapać przez całe miesiące, by coś osiągnąć. Do tego, ze względu na ograniczoną pojemność dywizji można z czasem zorientować się którzy jej gracze radzą sobie dobrze i przy odrobinie woli współpracy pomóc sobie nawzajem przejść wyżej, grając wspólnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że riot nie podał mi tego że to będzie średnia moje top i current bo przez to spadłem do I srebra zamiast byś na 3/4 złota. Riot wprowadza system który powoduje że trafiamy w grze na ludzi którzy mieli do tej pory raptem 1400elo wbite na boostcie a nie są wstanie grać nikim innym poza swoją ulubioną postacią.

@UP

Fakt też doczytałem ten absurd że nie jest możliwy spadek o ligę w dół co tylko będzie powodowało problemy. Znowu osoby które zostaną wybite przez kolegę albo fartem w górę będą psuły grę innym.

@burp

tak jak mówiłem nie widziałem nigdzie inf. dot. tych dywizji co prawda wróciłem do grania w lola w połowie grudnia po prawie pół rocznej przerwie więc może dlatego gdybym wiedział stanąłbym na tym 1540+ i czekał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://competitive.n...om/season-3-faq

If you?ve played at least five ranked team games or 10 solo/duo games in the preseason, a combination of your current and top Elo rating will determine the tier of the league you initially earn.

ojjjjj widzisz jednak ten zly riot podal info ktorego wg ciebie nie ma

nie uwazasz ze jakbys czekal na 1540 i potem przegral gry spadajac do poziomu na ktorym jestes teraz, wyszloby na to samo?

btw osoby ktore beda na dnie danej ligi i ktore beda nadal przegrywaly, beda dostawac coraz slabszych przeciwnikow, odpowiednich do ich spadajacego elo KTORE NADAL JEST TYLE ZE UKRYTE (=>efektywnie beda w nizszej lidze). prosze nie siejcie fermentu jesli nic nie wiecie na dany temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abuk96

Jeżu, po twoich dwóch ostatnich postach JA widzę, że jesteś na prawdę nieźle wpieniony. Tylko że:

1) Dziś jest dzień wprowadzenia patcha. Nie wiem jak to jest z wolnym etc etc, ale prawdopodobnie nie dość, że zadziałał czynnik nowości (patch), to chyba któreś województwa mają już chyba ferie, więc fala "dzieciaków" jest możliwa, natomiast sesja mogła wybić tych nieco starszych tongue_prosty.gif

2) Jak mam wywnioskować te liczby- wygrałeś przewagą 225 farmy i trzech killów, czy jak? Przeciwko komu i jakiemu "komu"?

3) Dodałbym jeszcze czynnik "karmy*": tak musiało być, boś w czymś zawinił... albo po prostu tak musiało byćtongue_prosty.gif

*- od dłuższego czasu miałem normalne gry, tak dziś się nawet trafiła gra bez junglera (flame).

Dać sobie na wstrzymanie i będzie OK. Ja się bawiłem z tymi rankedami i nowym systemem na PBE- po 24 grach jestem w I GOLD, a na początku tez mi się zdarzały RageKidy, czy inne RegeQuittery. Po KILKU GRACH minęło. Minie pewnie i tutaj, ale doradzałbym też pewną wyrozumiałość ze względu na matchmaking: na moim ostatnim meczu na PBE miałem kompana na midzie z brązowej dywizji, a "Przegrywał" przeciwko jednej platynce- świeży i dopiero kształtujący się system Lig według mnie będzie z początku wyczyniał podobne cuda.

Na prawdę- dać sobie na luz na ten początek weekendu i się trochę zastanowić i przynajmniej "na swój rozum" sobie można coś wytłumaczyć tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jestem wpieniony że muszę odnowa przebijać się przez niskie ELO bo ktoś zrobił sobie dywizje które pogorszą tylko sprawę. Wystarczyłoby wywalić wszystkie te rankedy zostawić same normale i po problemie. Wróciłem do Lola z nadzieją że skoro już sezon trochę trwa to się ustabilizuje cały system ale [beeep] dalej jest jak było i niby na rankedach mniej trolli niż na normalach to z kolei na rankedach ludzie nie ogarniają więcej jak 2-3 postacie i potem jest 0/8 i afk bo i dont care... Tak naprawdę jak ktoś będzie słaby to i tak jak przymaniaczy to wyjdzie wyżej a będzie słaby - nie rozumiem tego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mizaku

Rozegrałem już kilka meczów na pierwszej dywizji srebra. Jest ciężko, zwłaszcza, że na rankedach gram głównie supportami, przez co jestem zależny od innych. Mimo, iż wykaruje mojego adc, i tak przegrywam przez samowolke teamu.

Myślę, że możesz dobrze mówić KMyl, zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...