Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

LoL urósł już do rangi sportu. A w sporcie jest tak, że nie można osiąść na laurach tylko dlatego, że raz stanęło się na podium. Jeżeli chcesz być mistrzem, tytułu musisz bronić. A jeżeli chcesz wiedzieć co to jest 28 dni nie grania, to zastanów się ile można osiągnąć grając przez tyle czasu. Czy chciałbyś po miesiącu pracy dowiedzieć się, że nie dostaniesz się na zasłużone miejsce, bo cała liga wypełniona jest już niegdysiejszymi prosami, którzy nie logowali się od pół roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up z tego co się orientuje to w ramach jednej ligi funkcjonuje wiele dywizji równego tieru więc kompletnie nie rozumiem argumentu. Jeżeli jedna dywizja jest pełna to gracz powinien zostać przydzielony do innej, jeżeli wszystkie są pełne trzeba utworzyć kolejną. Zresztą nie każdy chce być "mistrzem", dla wielu celem samym w sobie jest dostanie się do określonej dywizji, jeżeli mu się to uda nie widzę powodu dla którego należy mu odbierać to co osiągnął, zwłaszcza w sytuacji gdy pomimo upartego przegrywania nie można spaść ligę niżej. Doprowadza to do absurdalnej sytuacji gdzie lepiej jest odpalić 1 rankeda w miesiącu i iść na afk niż nie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Abuk96

Najpierw przeczytałem twoją "odpowiedź" na mojego posta, później przeczytałem twoje późniejsze wpisy... Nie mam zamiaru być zbytnio powierzchowny, ale chyba końcówka twojego nicku odzwierciedla twój wiek i do stereotypowej gówniarzerii się wpasowałeś: zero zastanowienia, zero refleksji... Tylko dalej brniemy w swoje.

Z ciekawości spytałbym się w której dywizji byłeś w SC2 (ponoć grałeś, a tam o wyniku decydujesz tylko ty)... Tzn. Z kim biłeś się o fotel lidera topwych dywizji tongue_prosty.gif

Skoro nawet nie potrafisz pojąć obecnej sytuacji ( pomimo starań kilku osób na tym forum) systemu Lig, a prawiąc swoje wywody używając porównań do rankingów piłkarskich się tak zaprezentowałeś, że na teraz jestem święcie przekonany, że twoje mniemanie o swoim skillu jest równe pojęciu omawianego tutaj tematu.

Ja w ogóle nie kumam o czym wy wszyscy piszecie. Sam gram w LoL'a ale zupełnie for fun i nie zwracam uwagi na żadne ranki czy inne bzdety o.O

Dlatego ludzie, którzy nie mają BLADEGO POJĘCIA o temacie...

Rozegrałem już kilka meczów na pierwszej dywizji srebra. Jest ciężko, zwłaszcza, że na rankedach gram głównie supportami, przez co jestem zależny od innych. Mimo, iż wykaruje mojego adc, i tak przegrywam przez samowolke teamu.

Myślę, że możesz dobrze mówić KMyl, zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Serwer PBE serwerem PBE, i jestem świadom, ze Pr0 nie jestem, ale moja sytuacja na PBE wygląda tak: na 24 gry wygrałem 18, z czego 11 razy grałem supportującą Lulu (72.7 % win ratio) i 6 razy supportującą Nami ( 100 % win ratio). I powiem szczerze, że lepiej mi się carrowało (tak carrowało) gry tymi supportami, niż jako Cait w pierwszym meczu: opieka nad swoim adc i midem ( tam też szła masa wardów) i agresywna gra niszcząca przeciwnego adc ( nawet w sytuacji, gdy nasz adc nie wie co to lasthiting :S) pozwalała zapomnieć o topie. A w teamfightach wystarczyło zachować zimną krew i robić swoje.

Tak długo jak gram nigdy nie widziałem Trundle'a w grze. Czy on jest naprawdę aż tak strasznie zły?Czy naprawdę do niczego się nie nadaje?
Nie wiem czy już dostał te pomniejsze fixy, ale wiem że reworka wizualnego to on potrzebuje tongue_prosty.gif

@

ryfterek
Ostatnie dwa posty tego jegomościa chyba można krótko podsumować - EOT thumbsup.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie bardziej techcniczne. Ile zajmuje klient, którego bede musiał ściągać i czy konieczne będzie pobieranie jakichś aktualizacji itd.?

Sama gra zajmuje jakieś 2-3 GB. Jest to gra online więc cały czas się zmienia i trzeba ściągać patche. W każdy piątek ściągasz patch, który ma może z 20 mb (jeśli nie mniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiem że reworka wizualnego to on potrzebuje tongue_prosty.gif

Nie no, to Riot sobie wymyślił. Co jest nie tak w teksturach i animacjach Trundla że uważasz że potrzebuje reworku wizualnego? Jedynie Q jest nieco za wolne, ale mówimy o wyglądzie i jakości, a tutaj troll wygląda jak troll. do tego całkiem szczegółowo i klimatycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abuk

Pomysł ze spadkiem utrzymuje ligę aktywną, to samo było wcześniej, tylko teraz porównujesz się z innymi w lidze, a gdyby na 250 osób grało tylko 75, to to porównanie byłoby co najmniej słabe. Ogólnie spadki premiują słabsze ligi, w diamencie po miesiącu nieobecności otrzymujesz -50lp (i dopiero w następnym tygodniu kolejne -50), podczas gdy w goldzie odejmuje tylko -25lp, czyli spadek z tej samej pozycji do niższego tieru zajmuje w goldzie 2x dłużej niż w diamencie, co biorąc pod uwagę, że spadki są co tydzień, to różnica w czasie jaki to zajmie będzie ogromna (przyjmując, że mamy 100 punktów w dywizji 4 to z diamentu spadniemy po 56 dniach, a z golda po 84 dniach, przyjmując, że spadając dywizje niżej "zaczyna się" ze 100lp i różnica z poprzedniej dywizji między 0 a ujemną wartością zostanie automatycznie tu odjęta.) Już nie wspominając, że mając w srebrze 100 punktów to spadek o 1 dywizje zajmie około 3 miesiące.

Jeszcze co do reprezentacji Polski, teraz gdy jest zgrupowanie to inne drużyny też mają zgrupowanie, więc mniej więcej wszystkie reprezentacje grają tyle samo czasu. Natomiast, gdyby Polacy grali w jednym klubie, to jestem pewny, że byliby dużo wyżej niż teraz.

Tak przy okazji, FIFA liczy ranking z meczy z 4 lat z przelicznikiem, czyli z tego roku wynik przemnażany jest x1 a z poprzedniego x0.5 itd. W tenisie wyniki są brane pod uwagę przez rok. Paradoksalnie w szachach nie ma wpływu czasu na wyniki, ale nic nie robiąc w końcu zostaniemy przegonieni.

Gdyby czas nie miał znaczenia, to Polska reprezentacja w piłce nożnej jest 1 na świecie bo w 1972 zajęła pierwsze miejsce na olimpiadzie, a w najgorszym wypadku jesteśmy 3 na świecie bo zdobyliśmy 3 miejsce w 74 i 82 na mistrzostwach świata.

Forma w jakiej się jest JEST zależna od tego, kiedy był robiony pomiar. Przez miesiąc może się bardzo dużo się zmienić.

BTW: Z ciekawości sprawdziłem, od 27 lipca 2010 roku w SC2 było 11 balance patch, w lolu było ich ponad 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak gram nigdy nie widziałem Trundle'a w grze. Czy on jest naprawdę aż tak strasznie zły?Czy naprawdę do niczego się nie nadaje?
Nie wiem czy już dostał te pomniejsze fixy, ale wiem że reworka wizualnego to on potrzebuje tongue_prosty.gif

Trundle bardzo ładnie sobie radzi w jungli, na topie również jest przyzwoicie ("podobno", jeśli chodzi o topa). W jungli top tierem nie jest, ale do topki kolejngo tieru zdecydowanie bym go zaliczył. Ostatni buff, który wydawał się niewielki na prawdę dał dużo. Co do reworka wizualnego - ktoś tam z riotu stwierdził, że właśnie się tym zajmują. Aczkolwiek imo Trundle ma jeden z najlepszych wyglądów "starej klasy" i jeśli już to najpierw zabierałbym się za inne postacie. Bardziej myślałbym o reworku skilli, bo Trundle to typowy stary champion. Teraz wszystkim tylko w głowach jakieś blinki, dashe, skoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do trundle'a to ogólnie jest bardzo niedoceniony, a granie takimi postaciami ma tą zaletę, że często przeciwnik nie ma pojęcia jak je kontrować.

co do stałego grania - jeśli naprawdę ktoś jest taki dobry, że zasługuje na swoją dywizję, to niech to udowodni - w końcu co to dla niego za problem, skoro tam jest, to powinien dać sobie radę. a 40 minut w ciągu miesiąca nie jest trudno znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mizaku

Aczkolwiek imo Trundle ma jeden z najlepszych wyglądów "starej klasy" i jeśli już to najpierw zabierałbym się za inne postacie.

Dokładnie. Stare postacie jak Yi, Sivir, Annie, Taric powinny zostać wizualnie zreworkowane. zapowiedziany był też rework Karmy. Niestety Riot woli skupiać się na nowych czempionach, bo to kasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja chyba ani razu jeszcze nie grałem z Trundle. Rzadko kto go wybiera. Może dlatego, że nie ma cycków? xD

A tak na poważnie, to jednak LOL jest nieco seksistowski, bo chyba tylko Shyvana ma małe piersi. Czy ktokolwiek wybiera championów zważając na jego umiejętności?

Dobra, teraz naprawdę poważnie. Trundle jest niedoceniony, a szkoda, bo na jungli radzi sobie wyśmienicie. Skontrować go też jest dosyć trudno.

BTW: Czy wam też przy nowym patchu zmieniła się rozdzielczość? Mi się zmieniła na 1280 i musiałem zmieniać z powrotem na 1920.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Stare postacie jak Yi, Sivir, Annie, Taric powinny zostać wizualnie zreworkowane. zapowiedziany był też rework Karmy. Niestety Riot woli skupiać się na nowych czempionach, bo to kasa.

To bzdura, bo po pierwsze Trundle nie należy ani do zbyt nowych, ani do zbyt popularnych championów, czyli większej kasy na tym reworku nie zarobią. Prawdopodobnie za to dzięki niemu doczekamy się w końcu nowego skina dla trolla, bo jednak cokolwiek wypadałoby na tym skorzystać, a skin to korzyść zarówno dla graczy jak i Riotu. Po drugie któryś z Rioterów już kilka razy pisał, że reworki nie idą do końca wg zasady "ten jest najstarszy/ma największe stopy, poprawiamy". Jasne, to też ma duży wpływ, jednak jednym z głównych czynników jest to, na którego championa rework wizualny team nad nimi pracujący ma akurat wenę i chęci. I to nie jest tak, że skoro jeden champion jest zapowiedziany, to nad resztą się w ogóle nie pracuje, tylko ciągle omawiane i przygotowywane są koncepty i propozycje. A ostatnią i największą bzdurą jest "Riot skupia się na nowych championach" - wymień proszę jednego nowego champa, który dostał rework wizualny. Wszyscy należą do grona najstarszych w LoLu. Ja wiem, że ogólne i niczym niepoparte hasełka typu "zależy im tylko na kasie" są zwykle bardzo dobrze podchwytywane przez tłumy, jednak nie znaczy to, że zawsze są zgodne z prawdą. Poza tym co to za argument o kasie? Nikt nie pracuje charytatywnie, każdy chce zarobić, cieszyć się tylko można, że Riot nie robi tego w sposób chamski. Ostatnio nawet wycofali się z decyzji o wprowadzeniu do sprzedaży Goth Annie, bo było wiele sprzeciwów ze strony osób, które ten skin miały z Collector's Packa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mizaku

Taki, że kasa to wszystko nakręca. Jak wszystko inne. Stare czempiony mają to do siebie, że zwyczajnie wszyscy je mają. Natomiast nowy czempion, to możliwość zarobienia na skinach jak i samym czempionie, bo ludzie za rp kupują również czempionów. Dla sprzedawcy bardziej opłacalne jest wydanie packa czempion+skin za 1600rp(czy ile tam kosztują,zależnie od ilości skinów) niż skin za 975 dla zreworkowanego ale posiadanego już czempiona.

Przez wypowiedź, że riot skupia się na nowych czempionach miałem na myśli powyższe, nie reworki nowych, a ich wprowadzanie. Źle to zinterpretowałeś. Już ostatnim psikusem jaki Riot zrobił, była cena Tresha, gdzie ludzie spodziewali się czempiona za 6300. Nie każdy śledzi wszystkie informacje na forach czy stronie. W takiej sytuacji szybciej jest kupić za rp, bo każdy nowe chce już teraz zaraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle na to patrzysz pod jednym, podstawowym względem. Wypuszczaniem nowych champów i reworkiem starych zajmują się inni ludzie, bodajże tylko Iron Stylus, główny koordynator wyglądu graficznego gry (czy jak się tam nazywa to jego stanowisko, ale tym się własnie zajmuje) pilnuje, by wszystko było spójne. A bodajże tak zrozumiałem wszystkie wypowiedzi Rioterów, odnoszące się do tego tematu. Tak więc nie jest tak, że starzy championi są ignorowani, żeby Riot mógł zarabiać na nowych, to dwa zupełnie oddzielne procesy. A idzie wolno, bo tak naprawdę rework graficzny wymaga zrobienia wszystkiego (animacje, tekstury) od początku, nie różni się to wiele pod względem nakładu poświęconego czasu od wypuszczania kompletnie nowego champa. Tyle, że nie trzeba czasu na testy skilli i ich balans poświęcać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Abuk96

Najpierw przeczytałem twoją "odpowiedź" na mojego posta, później przeczytałem twoje późniejsze wpisy... Nie mam zamiaru być zbytnio powierzchowny, ale chyba końcówka twojego nicku odzwierciedla twój wiek i do stereotypowej gówniarzerii się wpasowałeś: zero zastanowienia, zero refleksji... Tylko dalej brniemy w swoje.

Z ciekawości spytałbym się w której dywizji byłeś w SC2 (ponoć grałeś, a tam o wyniku decydujesz tylko ty)... Tzn. Z kim biłeś się o fotel lidera topwych dywizji tongue_prosty.gif

Skoro nawet nie potrafisz pojąć obecnej sytuacji ( pomimo starań kilku osób na tym forum) systemu Lig, a prawiąc swoje wywody używając porównań do rankingów piłkarskich się tak zaprezentowałeś, że na teraz jestem święcie przekonany, że twoje mniemanie o swoim skillu jest równe pojęciu omawianego tutaj tematu.

No popisałeś trochę ale nie ma tutaj niczego tyczącego się nowego systemu Dywizji w lolu. Poza falą krytki pod moim adresem bez podania konkretnych arugmentów. Wszystkie cytaty które umieściłeś w swoim poście nie dotyczą mojej osoby. Jeżeli masz tylko rzucać sobie o gówniarstwie braku refleksji to chociaż napisz coś sensownego bo w twoim poście poza mięsem niema niczego konstruktywnego no chyba że "odwal się bo mam rację" to konstruktywna krytyka...

@Crash

Tylko mi się od wczoraj lol tak często crashuje ? Niema meczu żebym nie dostał dc albo w menu lolka po wejściu w profil czy cokolwiek innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po samych rankedach presesonu uplasowało w II Srebra (Elita Xin Zhao). Te tytuły dywizji mnie najbardziej rozbrajają z tego wszystkiego. A sama zmiana Elo na LP jest dla mnie osobiście na +! Podoba mi się to. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał być w "Klejnotach Tarica" czy coś, aż się po prostu samo prosi, by taka dywizja była :D

Ps. Pytanko, jakiego supporta polecacie, który w miare możliwości, mógłby jakoś carrować grę w przypadku, gdy twój ADC to noob/feeder itp.? Jak już jestem zmuszony grac na tej pozycji, to pickuję Morgane, ale ona dość często jest banowana, tak samo jak Blitz. Myślę nad Lux, bo jeszcze nie mam jej kupionej, a ma ona wielki DMG, i dobre CC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...