Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

I ap i ad są możliwe dla ezreala. Ad jest popularniajszy, bardzo silny - przeliczniki, on hit effect z q, pasyw, częsty ult i e pozwalające na błędy. Ap też da radę, ale jest niełatwy, same skillshoty, i ogólnie trochę odstaje od mety. Innymi słowy raczej jako pick dla funu, na normale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jego główny build, AD to tylko ciekawostka dla urozmaicenia. A sprawuje się świetnie, tylko wymaga nieco wprawy. Zhonya's Hourglass to właściwie niezbędny item, aktyw bardzo przydatny przy jego ulti. Z Rylai też nieźle korzysta. W skillach zaczyna się od Q, ale maksuje się potem według kolejności R>W>Q>E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś quiz czy coś? xd Ogólnie ap miażdży kennena ad, który IMO jest pickem bardzo sytuacyjnym. Ogólnie jest to jedna z moich ulubionych postaci na topa, na mida również się nadaje. Plusem jest także to, że nawet nie radząc sobie za bardzo w laning phase, jeżeli ogarniasz nadal będziesz bardzo użyteczny podczas team fightów smile_prosty.gif

@up To wszystko zależy. Ja np. zhonię składam stosunkowo rzadko, ok. 1 na 6-7 meczy, ale wynika to pewnie z tego, że buduję kennena pod brusiera. Co do maksowania możesz wybierać swobodnie między q i w. Oba robią podobny demage, w maksujesz raczej jeśli przeciwnik chowa się za minionami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

"Jeśli przeciwnik chowa się za minionami"

Ostatnio jakoś trudno mi było trafić na kogoś głupiego na tyle by tego nie robił. "W" działa z każdym skillem, więc raczej maksowanie Q nie jest opcją.

Też nie zawsze biorę Zhonyę, ale jeśli mam być głównym źródłem magic dmg w teamie to staram się Zhonyę i czapkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kennen, to tylko AP. Pod AD jakoś go nie widzę. Z AP ma naprawdę duże obrażenia. Pod AD Ezreal. Skillshotowy ADc, ale dobrze i przyjemnien się nim gra. Ale co kupisz, to twoja decyzja. Obecnie kupiłem wszystkie postacie które chciałem, więc moja polityka obecna jest taka, że kupuje wszystkich bohaterów z danego progu cenowego. Obecnie kupuję wszystkich z 1350. I tak po kolei. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Chciałbym tak jak Ty =D moja lista nigdy się nie kończy, a zawiera głównie wyższe ceny. Ostatnio policzyłem że grałem ok 650h, win ratio ~50/50, a mam 32 postaci ^^

A propos postaci, na yolo queue carrowanie jungler to bardziej maokai czy nocturne? Czy może khazix? Zaznaczam że staram się sporo killi w early oddawać teammate'om, więc chciałbym coś co się przyda na każdym stopniu nafeedowania. Moja ulubienica to jak tam wcześniej wspominałem shyvana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewker u Kennego zawsze się opłaca maksować q. IMO. Ma olbrzymi zasięg, zadaje bardzo mocne obrażenia i w razie czego nieźle się nadaje do last hitowania jak wszystko pójdzie źle. Wolę, żeby przeciwnik ciągle musiał się pilnować przed shurikenami niż żeby widział jak biedny Kenny biegnie napakowany błyskawicami, zeby mu aa sprzedać a potem w :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spike

Bierz śmiało Mao. Ganki ma najlepsze z tej trójki postaci. Do carrowania IMO lepszy Kha'Zix, ale w jego przypadku kille powinny iść dla Ciebie. Mao nawet niewyfarmiony przez kille zrobi dla teamu niż Kha'Zix z takim samym goldem. A Nocturn to Nocturn. W late najsłabszy z tej trójki. No i on również wymaga zgarniania killi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że obrona przed Kennenem ładującym w Q jest banalna. I dalej "Wolę, żeby przeciwnik ciągle musiał się pilnować przed shurikenami niż żeby widział jak biedny Kenny biegnie napakowany błyskawicami, zeby mu aa sprzedać a potem w". Widzisz tutaj pewien brak logiki? Ja tak. Nie musisz biec na przeciwnika z naładowanym pasywem W żeby wcisnąć W. Możesz go też trafić z Q. Lub E. Lub R. I mieć wcześniej nie tylko skuteczniejszy harras, ale też AoE. Uwierz mi, sprawdzałem na Kennenie dziesiątki ustawień, gram nim od czasu kiedy wyszedł (heh, te czasu kiedy ulti nakładało tylko jednego marka na jednym przeciwniku). Zresztą to i tak logika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno dziwną sytuację. Cofałem się do bazy, gdy nagle wyskoczyła Poppy i się na mnie rzuciła, na ułamek sekundy przed powrotem. Do bazy powróciłem, ale z niej Mundo leciał kilkaset metrów. Na szczęście zablokował się na murze, bo jeszcze bym poleciał pewnie dalej xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DoxtraduS

Chyba wolę nie wiedzieć co składasz na Nocturnie i czemu uważasz, że Mao ma lepsze ganki. Spike217, Maokai to taki junglujący support, który sprawdza się w grach premade, ale w YOLO Q na poziomie srebra i brązu gdzie często nie możesz liczyć na pomoc kolegów z drużyny już nie bardzo. Kha Zix jest słabym junglerem, gdyż na początku ma bardzo wolne tempo czyszczenia jungli. Nie mówię, że jest całkiem zły, ale jest masa lepszych junglerów, a jego prawdziwy potencjał ujawnia się dopiero na topie bądź midzie. Szczególnie na midzie.

Nocturne jest zdecydowanie najlepszy z tej trójki -> świetne ganki (szczególnie jeśli ogarniemy timing W), znakomite tempo czyszczenia jungli i bardzo duży dmg w początkowej fazie gry. W late wcale nie słabnie aż tak bardzo, bo jeśli zbudujesz go w odpowiedni sposób to będziesz i zadwać sporo dmg i także będziesz mógł go sporo przyjąć na siebie. No i dzięki ultowi możesz ze sporej odległości wskoczyć wprost na twarz przeciwnego ADC.

BTW mnie do kompletu brakuje 17 championów, a wciąż uważam, że to bardzo duże braki... Nie mam np. Wukonga, Thresha, Talona, Malzahara czy Jarvana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, teraz tylko brakuje nam kolesia, który powie że kha jest z tej trójki najlepszy i mamy komplet.

a tak na serio chyba zdecyduję się na nocturne'a, ma równie w early równie dobre ganki co mao, a w mid dużo lepsze. w late nie słabnie aż tyle.

przez trolla, jeden słaby mecz i jeden mecz zagrany na odwal z mojej strony straciłem promotion series i jestem na 50 punktach. i od początku : < ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mniejszym elo samo CC mało znaczy, natomiast sam dmg, szybkość robienia jungli, a więc i częstotliwość gankowania jest bardzo ważna. Według mnie powinineś wybrać Nocturna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskier

Jutro poszukam na Elohell.net wykresu dotyczącego banowania postaci na rankedach. Na EUW i NA Kha jest na 2 miejscu. Nocturn ma lepsze CC z W, ale E Kha jest dla mnie bardziej praktyczne (jump za walla). Dlaczego uważasz, że Nocturn nie wymaga killi? Pytam się, bo napisałem tylko, że ma gorsze late od Mao i Kha. Mao ma lepsze ganki ze względu na stuna i sloweda. Noc ma tylko feara, którego da się przerwać, zwykły flash/dash. A w nowej jungli campy czyszczę na tyle szybko Kha, że jestem w stanie na spokojnie zrobić 2-3 ganki, zanim top wbije, powiedzmy, 5 lvl.

Tak więc IMO Nocturn jest najsłabszy z tej trójki. A mój build dla niego to: MoM, BT, FM, RO, Aegis - kolejność kupowana sytuacyjnie. Nowych itemów z S3 na nim nie testowałem.

@Spike

W late się nie nagankujesz za dużo. A ulti Noca to tylko do dobinania przeciwników w późniejszym etapie gry. Skok na twarz adc? Ez robi shifta, Graves czy Corki mają escape mechanism. A reszta teamu przeciwnika robi Ci z tyłka jesień średniowiecza. Żeby nie było, Noc nie jest zły, ale IMO Kha jest lepszy pod każdym względem poza gankami po 6 lvlu. Ale to tylko wtedy, gdy Noc ma ulti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło Ci chyba o statystyki z preseasonu 3 - http://www.lolking.net/news/ranked-champion-bans

w gankach noca pomaga wszystko, od movement speeda po feara i spellshield. w late z tym doskokiem do adc jest trochę prawdy, escape na tyle silny żeby coś zrobić mają corki i ez, spellshield zdejmie pierwszego rzuconego stuna, a jeśli odpowiednio szybko uda się zabić ad carry to Twoje zadanie wykonane i możesz umierać ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematycznie nic nie wyliczam, ale dla mnie Nocturne to jeden z ostatnich junglerów jakiego chcę mieć po przeciwnej stronie a zwłaszcza kiedy wbije szósty ;] Jego ulti sprawia, że mogę swoje wardy wsadzić wiadomo gdzie a jeśli jeszcze ma team składany pod globalną kompozycję to w ogóle można się pochlastać i odpowiednio rozegrana może wybudować przewagę teamowi już w early. Dorzućcie sobie takiego Shena i Twisted Fate'a do kolekcji to z ich ilością CC, jeśli wpadną na raz na np. bota, to ma się gwarantowanego killa (chyba, że gracze to nooby a gankowani spalili absolutnie wszystko co się da) ^_^ Dla pełności wystarczy zapodać sobie jakiegoś AD carry z globalnym ultem jak Ashe, Draven albo Ez. O supporta czepiać się nie będę, bo nie kojarzę, żeby wyszedł jakiś z... a wróć, Soraka ma swojego global heal'a :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BS

na nocturne'a mam trochę inną taktykę - ult, jak na coś globalnego, ma bardzo mały zasięg, (lol) więc jeśli postawisz warda np. przy baronie czy gdzieś w okolicy tribushu (na bocie) to masz większe szanse wyłapać go wystarczająco wcześnie.

jeśli mógłbyś, podaj mi proszę swojego lolkinga. wspominałeś że jesteśmy w podobnej dywizji i chciałbym od czasu do czasu rzucać okiem jak Ci idzie. nie mam się z kim porównywać, bo większość moich znajomych jest po 2/3 dywizje wyżej, a przegrałem dziś dużo gier i mi smutno : <

i ostatnie pytanie - na shyvanę locket of iron solari czy aegis? ostatnio wszyscy chwalą ten pierwszy, a ja jakoś nie jestem przekonany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...