Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Rengar zakupiony. Jutro (czyli pewnie gdy będziecie to czytać - dzisiaj) się go wypróbuje i znikam na jakiś tydzień ze społeczności LoL. Ostatnio grałem dość maniakalnie żeby uzbierać IP na Rengara, ale skoro cel został osiągnięty to można zrobić sobie odpoczynek. Po prostu nie mogę już patrzeć na Dianę. W każdym meczu nawet nie to, że w jednej drużynie jest jakaś. Jest w obu. Mam jej serdecznie dość i nie mam zamiaru nią zagrać. Jest za silna (usunąć slow z ulti i zmniejszyć damage i będzie ok) i nie mogę na nią patrzeć. Będę przez jakiś tydzień grał głównie w Corsairs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pytał o build na Kassadina:

1. Sorcerki

2. Mejais (jeśli masz dobre early, jak nie to RoA)

3. Void Staff

4. Rabadon

5. Abyssal

6. Zhoynas

itemy 3-6 kupuj w takiej kolejności w jakiej potrzebujesz. Nigdy nie wiadomo jak Ci się gra ułoży. Ponadto nie inwestuj w W! Wymaksuj Q i E na maksa, potem dopiero daj pierwszy punkt w W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jayce kupiony. Co maxować jako pierwsze i jaki build na nim? Triforce, może bloodthrister albo frozen mallet?

A i jeszcze jedno.... Szykuje się nerf Guardian Angela. Wygląda na to, ze GA będzie TYLKO albo AŻ wskrzeszać, ale będzie tańszy. Czy to coś pomoże? http://www.surrenderat20.net/2012/08/8-20s-red-posts-xypherous-on-ga-and-top.html

I chcą, hmm jak to nazwać? Znerfić czy też wyrównać szansę na topie. Wiadomo, ze jungler ma pomagać topowi i często po prostu czeka na pomyłkę czy coś i jest kill. Chodzi przede wszystkim o to, że gdy zdobędziemy killa na topie, to już jest z górki, snowball pełną gębą idzie i dominujemy linie. I w komentarzach piszą o zredukowaniu base statsów i pewnie itemów... Kolejne nerfy, czyli to co riot lubi najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Ja zazwyczaj idę tak - buty + 3 poty, latarka, merce, trinity, malmortius/randuin, bloodthirster, last whisper.

Co do skilli - pierwsze maksuję Q i E. "W" na 4 lvl jeden punkcik i maksuję ostatnie. W formie młota nie jest to jakiś silny skill, a w formie działa jest b. silne dopiero jak mamy jakieś przyzwoite AD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

startować z butkami i potkami czy lepiej z doranem?? I co z tymi doranami zakupić dwa czy to strata hajsu??

Obecnie startuje się tylko z butkami nawet na jungli już. Po prostu mobilność > all.

Jayce kupiony. Co maxować jako pierwsze i jaki build na nim? Triforce, może bloodthrister albo frozen mallet?

A i jeszcze jedno.... Szykuje się nerf Guardian Angela. Wygląda na to, ze GA będzie TYLKO albo AŻ wskrzeszać, ale będzie tańszy. Czy to coś pomoże? http://www.surrenderat20.net/2012/08/8-20s-red-posts-xypherous-on-ga-and-top.html

I chcą, hmm jak to nazwać? Znerfić czy też wyrównać szansę na topie. Wiadomo, ze jungler ma pomagać topowi i często po prostu czeka na pomyłkę czy coś i jest kill. Chodzi przede wszystkim o to, że gdy zdobędziemy killa na topie, to już jest z górki, snowball pełną gębą idzie i dominujemy linie. I w komentarzach piszą o zredukowaniu base statsów i pewnie itemów... Kolejne nerfy, czyli to co riot lubi najbardziej.

Jayce jest cholernie przyjemną postacią do gry, choć wymaga przyzwoitego ogarnięcia, by wiedzieć kiedy dobrze zmieniać broń.

Ja maksuje pierwsze E, ponieważ w formie młota 20%hp+dmg za zmianę broni+pasyw z tf daje ogromny burst.

Dwa Dorany, rush TF i następnie GA. Potem BT, na koniec jakiś LW lub to co najbardziej potrzebne.

Co do nerfa GA, oczywście trzeba było czekać aż M5 zagra tak na GS, gdzie 5/5 miało złożone anioła. A tak naprawdę Guardiana składa się od jakiegoś roku na AD zawsze. I na bruiserach typu Irelia, Riven zawsze jako drugi duży item. I Imo nerf nie potrzebny, bo nie będzie teraz z czego brać tak fajnych resistów. Znowu czeka nas powrót do Atmy, ew Aegis zawsze na topie lub szybszy rush Omena.

Co do topa. Cholernie trudno się gra tracąc FB lub killa w początkowych minutach. A cholernie nieprzyjemnie jest będąc po fioletowej stronie, gdy przeciwnym junglerem jest ktoś z grona: Ali/Skarner/Lee/Nauti/Maokai.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem nieco Rengarem (normali jakby ktoś pytał i jedną z botami dla testu) i mogę powiedzieć że jest to całkiem przyjemna postać, wymaga ogarnięcia umiejętności i nieco pomyślunku przy korzystaniu z tej wzmocnionej ale ze wszystkich gier jakie dziś nim rozegrałem przegrałem tylko jedną, Budowałem go jako bruisera i dawał sobie świetnie radę. I nic nie pobije zabawy w predatora i jego tekstu: "Bije w Tobie serce wojownika... wezmę je" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rengar jest op -,- Na 3 lvl ma mnie praktycznie dwoma skillami. Denerwujące jest że teraz każdy tym gra i ciągle mam z nim problemy. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kassadina a w zasadzie prośbę. CZy mógłby mi ktoś podrzucić jakieś triki lub zarzucić radami jak nim grać na midzie?? Wydaje mi się on być bardzo defensywnym miderem bo często mam bardzo mało killi gdyż nie mam zbyt dużego dmg do około 15 minuty. Pozatym wszystkie jego buildy nie zalecają kupowania doranów a jedynie łezkę i katalizator co sprawia że jestem bardzo słabym w zadawaniu obrażeń pomimo dużego survi. Dodam że mam 21 lvl oraz dopiero zaczynam kompletować runy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho Diana potrzebuje nerfa na zasięg skilli i delikatny (o 0,05) nerf na przeliczniki. Rengar, żeby być bardziej użytecznym musi wiedzieć jak korzystać z Ferocity. Poza tym, żeby zdziałać coś konkretnego imho potrzebuje tych 9 killi/assyst. W późniejszej fazie gry przedmiot jwydaje mi się być troszkę słabym (nawet na full stack'ach). Imho nie lubię postaci, które mają swój własny przedmiot, nawet jeśli nie jest wymagany (jak u garRen'a).

Co do Kassadina, to najlepsze efekty przynosi gankowanie, co jest bardzo łątwe dzięki ulti. Najlepiej od razu wbić z pełnym kombo i dać sojusznikom dobić ew. samemu poczekać na reset CD. IMHO Rozwijanie skilli to R->E->Q->W.

@Santus

Chyba nikt Cię jeszcze nie uświadomił, ale ulti Diany nie ma slow'a wink_prosty.gif Jak nie chcesz oglądać Diany mozesz grać Normale w trybie draft pick ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem trochę już Rengarem i nie jestem jakiś strasznie zadowolony. Ogólnie przyjemnie się gra, ale ciężko strasznie. Mógłby mi ktoś dać jakieś rady/builda/specjalizacje pod niego?Byłbym bardzo wdzięczny, bo Rengar od początku mi się spodobał a gra mi się nim nie najlepiej. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kassadin

1. Atakuj z Q kiedy tylko możesz.

2. Pamiętaj, że Q nakłada silence (wyciszenie) na przeciwniku.

3. Poruszaj się w losowych kierunkach (nie stój w miejscu!) nie zapominając o farmieniu.

4. Wbicie 6 lvl'a pozwala na znakomite ganki bota/topa

5. Nie inicjuj TF'ów.

6. Blue to niemal core, proś o nie junglera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy mógłby mi ktoś podrzucić jakieś triki lub zarzucić radami jak nim grać na midzie?? Wydaje mi się on być bardzo defensywnym miderem bo często mam bardzo mało killi gdyż nie mam zbyt dużego dmg do około 15 minuty.

Kilka słów od starego gracza Kassadinem - jako caster melee powinieneś być bardzo ostrożny. Możesz zbudować łezkę i robić last hit z Q. Wtedy nie dość, że przybywa ci złota to jeszcze dostajesz manę. Wbrew temu co tu ktoś pisał radzę wziąć kolec na 3 poziomie i maxować go jako ostatni bo on nie jest taki ważny, ale ma swoje zastosowania. Po prostu będziesz mógł sobie odnawiać manę uderzając miniony. Przyda się też jeśli zechcesz spushować. Szybciej zniszczysz wieżę z autoataku. Na czary przywoływacza weź ignite i to co uznasz za stosowne. Możesz flash, ale jeśli opanujesz go tak żeby radzić sobie do 6 poziomu bez niego to ok. Przyda ci się blue buff bo ulti żre manę jak głupie. Build podałem wcześniej. łezkę i RoA polecam zbudować dość szybko a potem kolejność dowolna. Kiedyś próbowałem ulepszyć łezkę do Manamune i maxować kolec, ale to głupi pomysł i nie rób tak. Chcę ci oszczędzić rozczarowania jeśli taki eksperyment przyszedłby ci do głowy. Pewnie na 21 poziomie grasz układem 2-1-2 (też fajny) i nie będziesz miał junglerów więc masz mniejszy problem z gankami i możesz dać sobie radę bez flasha do 6 poziomu. Możesz go robić albo maxymalnie w AP albo zmniejszyć AP na rzecz magic resista. Będziesz wtedy zabójcą magów. Robisz mu Archangel Staff, kapelutek Rabadona i buty a reszta to Abbysal i inne przedmioty na mres. Nawet buty możesz ulepszyć do Mercury zamiast standardowych castera. Twoje zadanie z takim buildem podczas walk drużynowych to zdjąć castera i uciec. Zrób mu Rylai żeby był twardszy (jeśli robisz go pod samo AP) i żeby spowalniał swoim uciszeniem i z ulta. Chyba wtedy spowalnia też z autoataku jeśli aktywujesz mu kolec, ale tego nie jestem pewny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Walenie z Q kiedy tylko moze to nie najlepszy pomysł. Wypstrykasz się z many i stajesz się łatwym celem dla przeciwnika. W ogóle idiotyzmem jest marnowanie skilli na CS'y (wyjątkiem mogą być Annie i ew. postacie bez many). Grać agresywnie Kassadin powinien zacząć od 6 poziomu. Przed 6 poziomem powinien raczej unikać konfrontacji i grać bardziej defensywnie, a Q używać jak widzi, że przeciwnik chce się zaangażować w wymianę. Ew. można trochę "podskrobać" przeciwnika, żeby po 6 łatwiej kill wpadł. No i jak to już napisałem imho Kassadin=Cygan (od Roma, a to z roamingu ;p).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ostatnio ludzie przestali grac GP i myslalem, ze w porownaniu do popularniejszych bruiserow, jak Olaf, Jax i Darius jest zwyczajnie slaby. Tak z ciekawosci wyprobowalem (wczesniej zagralem nim nie wiecej niz dwie gry) i szczeka mi opadla. Utility jest mocno ograniczone przez brak stuna lub mocniejszego slowa, ale na top lane malo kto go zatrzymuje. Nawet jesli nie bedziemy w stanie przeciwnika zdominowac to on raczej nas nie zabije bez ganku i mozna sobie spokojnie farmic. Ogolnie postanowilem go sprawdzic po tym, jak grajac Renektonem zdobylem na przeciwnym GP first blooda i spora przewage w cs, a on i tak byl w stanie mnie zabic 1v1 na 12 levelu.

Sam sobie przetestowalem i wyglada na to, ze to wciaz strasznie silne bydle mimo, ze topka go zbyt czesto nie uzywa. Moze pobawie sie jeszcze buildami, ale wydaje sie, ze dwa dorany, trinity i atma starczaja do late game bez problemu. Potem pewnie dolozylbym Randuin's Omen i Infinity Edge/BT (ewentualnie cos tankowego, jesli mimo to wciaz mnie focusuja). W kazdym razie wyglada na to, ze strasznie nie docenialem tego champa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie wyglada na to, ze strasznie nie docenialem tego champa.

Bo GP wciąż ma potencjał, tylko topka przestała nim grac po paru nerfach, a jak wiadomo picki i meta ściągana jest od topki. Czym nie gra topka - useless.

A ja ostatnio odświeżyłem sobie Pantheona - mimo, że nie jest tak mocny jak np. Darius czy Olaf wciąż potrafi coś ugrać, zwłaszcza dlatego, że ma swój skok, stuna i dobry harras z Q.

Do Kassy - Q nie marnujemy na creepy (strata many), w early uważamy bo musimy podejść do minionów przez co wystawiamy się na harras, po zdobyciu ulti możemy chodzić na inne linie żeby wbić parę fragów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...