Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

est mój główny problem, bo gram na PS3 ;/ Nie wiem kto posiada z FA wersję na PS3, jeśli ty masz albo ktokolwiek to bym prosił o pomoc smile_prosty.gif Wieczorkiem zrobię sobie następną próbę, wyfarmie humanity użyje i spróbuje kogoś przyzwać.

W razie czego ja mogę pomóc o właściwie dowolnej godzinie - nie wiem tylko czy mój "alt" będzie miał wystarczająco niski poziom, ale raczej powinniśmy dać radę. Mój PSN masz w sygnaturze, daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abbys

Kolego spadłeś mi dosłownie z nieba wink_prosty.gif Tylko czas do grania będę miał raczej jutro i to w godzinach rannych, tak koło 9-14 pasuje mi. Daj znać jak to wszystko będzie wyglądało, przyzwanie i cała współpraca bo nie mam zielonego pojęcia jak do tego się zabrać. Ogólnie jak wygląda współpraca i multiplayer w DS?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, macie ochotę zrobić jakąś małą sesję PvP na PC? Mogłoby być całkiem zabawnie, tylko pytanie czy stawiamy fight club, czy idziemy na stoicka bitwę, czy może zwykły invadeing? Mam dwie postacie na w miarę wysokich poziomach (coś koło 80) i jedną na 20 stworzoną do napadania biednych noobków (jeszcze troszkę niedopracowana, ale za jakieś dwa dni powinno być ok. Jutro o&s, potem szybki skok do demon ruins i lost izalith po tytanit i chaos ember, pojutrze 4 Kings z którymi nigdy nie walczyłem na tak niskim poziomie i będzie gotowe :)) kto się pisze?

Edytowano przez DaCreep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wyfarmiłem znowu Humanity zajęło mi to jakoś ze 30 minut może mniej. Właściwie to czekam aż się kolega Abbys pojawi to mi pomoże trochę. Tak mam do was pytanie na jakiej zasadzie jest w Dark Souls multiplayer? Chodzi mi na przykład o pomoc w grze bo rozumiem, że jeśli zostawię na ziemi biały znak to może ktoś mi pomóc? Tylko jak przyzwać jakiegoś konkretnego znajomego? Następne pytanie chodzi mi o end-gaming. Po przejściu gry co można robić? Jak w ogóle nachodzić graczy słabszych, bo często mnie atakują ;) Czy jeśli nie mam dodatku DLC to nie będę mógł walczyć PVP?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi na przykład o pomoc w grze bo rozumiem, że jeśli zostawię na ziemi biały znak to może ktoś mi pomóc?

Jest dokładnie odwrotnie :) Biały znak zostawiasz, gdy chcesz pomóc. Wtedy gracze, którzy chodzą sobie po świecie w formie człowieka, powinni Twój znak widzieć i ewentualnie Cię przyzwać (w wersji PCtowej bardziej prawdopodobne, że przez bugi w ogóle tego znaku nie zobaczą :)). Nie wiem, czy są jakieś formy bezpośredniego przyzwania przyjaciela, więc się nie wypowiadam, ale jeśli się umówicie na to, gdzie ma być znak, to znając imię jego postaci, będziesz mógł go po prostu wybrać spośród białych znaków na ziemi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiesz gram w DS na PS3, nie wiem czy to dobrze czy źle. Mam pytanko odnośnie Capra Demon, ten boss jest rzeczywiście taki mocny? Czy ja po prostu sobie z nim nie radzę, może będę spróbuje jakoś inaczej. Bo zawsze robiłem rolla tam w prawo do tej wnęki, może teraz pobiegnę prosto na niego i zrobię rolkę w lewo i na schody. Zobaczymy jak się to sprawdzi, w ogóle powiedz jak się prezentuje dalsza część gry, będzie jeszcze trudniej? smile_prosty.gif ... Ehhh próbowałem teraz biec prosto na niego i zrobić rolla nie da się, on biegnie po środku a psy po obu stronach nie ma w ogóle luki ;/

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capra Demon nie jest mocny, ale tutaj dochodzą psy i ograniczone pole manewru, W zasadzie już od wejścia musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie robić unik. Bez tego mogiła. Sam Caprę ubiłem gdzieś za drugim razem. Miałem po prostu problem z uskoczeniem na początku i z ominięciem psów, ale jak biłem się z nim sam na sam to nie stanowił on problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie psy to największy problem, tylko powiedz mi jak go zabiłeś? Tam jest tak ciasno, że szkoda gadać. Teraz próbuje inaczej trochę, wyciągam tarczę i biegnę od razu z samym mieczem i walę z całej siły. Psy padają od razy, ale potem Capra mnie wali i jest koniec ale coś wymyślę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musiałem dobrze wymierzyć unik. Potem staram się ominąć psy i dostać się na schody. Na schodach zabijam psy. W tym momencie mogę albo próbować dostać się na drzewko (półkę?) obok schodów, albo zeskoczyć na dół i czegoś się napić, jeżeli jest taka potrzeba. Ostatnie co zostaje to ostrożna walka z Caprą. Możesz zablokować jeden jego atak, ale graj bezpiecznie i nie próbuj wcisnąć mu więcej ciosów niż się da. Uniki są bardzo dobrą metodą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Abbysa do pomocy przyzwać ale ma chyba za wysoki poziom, i musi nową postać robić ;) Jedno Humanity mam w zapasie a te które mam użyte to zaraz spróbuje kogoś wezwać a może się akurat uda smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo turnieju PvP proponowanego przez DaCreepa - czy tylko ja na PC w ogóle nie widziałem jeszcze (przez ponad 86 godzin gry) żadnego znaku przywołania i zostałem zaatakowany tylko raz? Czy to po prostu komputerowa społeczność jakaś taka nieruchawa? Chciałem stworzyć postać pod Warrior of Sunlight, ale jeżeli to nie z mojej winy nikogo nie ma (za wysokie/niskie poziomy itp) to chyba zarzucę tak pomysł co-opowy jak i pomysł dołączenia do Kaathe, głównie dlatego że nie ma to sensu... byłem tak zdesperowany że na piątym poziomie w Burgu próbowałem kogoś zaatakować przez jakieś pół godziny, bez skutku jak można się domyślić.

Ale Dark Souls nawet bez "jolly cooperation" jest grą genialną :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu po tylu próbach pokonałem Capra Demon, wszystko dzięki Abbysowi któremu bardzo dziękuje :) Potem weszłem do Blackroot Garden tam, zdobyłem świetną zbroję Elite Knight. Niżej znalazłem pierścień Wolf Ring, miałem raz walkę z Moonlight Butterfly i pytanie odnośnie niego. Czy on kiedykolwiek siada na ziemi? Czy można go pokonać tylko i wyłącznie za pomocą broni dystansowej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 6-7 ataków i podlatuje do murku. W tym czasie nie zadaje żadnych ataków i można go bezkarnie łoić trzymaną oburącz bronią. Dopiero na koniec tego "odpoczynku" zaczyna ładować wybuch energii o zasięgu kilku metrów. Robi to jednak długo i w bardzo sygnalizowany sposób, więc łatwo odejść na bezpieczną odległość. I tak seria się powtarza. Ja na niego zawsze rozpalam sobie ognisko przy drzwiach w lesie do 10 estusów, bo z unikaniem tych jego kolców energii mam problem, ale taki zapas butelek zawsze wystarcza mi do zabicia go za pierwszym podejściem.

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10? Musisz przyjąć formę człowieka i mieć po tym jeszcze jedno humanity na liczniku. Wtedy przy ognisku wybierasz opcję "Rozpal" i płomień rośnie, a Ty odtąd za każdy odpoczynek przy danym ognisku dostajesz 10 estusów. Czyli jeśli nie jesteś w ludzkiej formie, musisz poświęcić 2 człowieczeństwa - jedno, by zamienić się w człowieka, a drugie, by rozpalić ognisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrokenAss główny spot do walk PvP znajduje się przy ognisku zaraz po walce z Artoriasem. Aby móc się łączyć ze znajomymi w 100% przypadków należy zainstalować DsCfixa i wszystko działa pięknie. Ja zazwyczaj łapie invadea przy pierwszej-drugiej próbie, nie mówiąc nawet o forest covenancie - tam to ani chwili spokoju nie ma :P nie chodzi mi o 'turniej' tylko o zrobienie konferencji na skupie/wejście na jakiś server TS i wypróbowanie różnych konfiguracji uzbrojenia i różnych walk po prostu dla funu, bez stresu że zaraz zostanie się przeklętym przez cheatera albo zgnieciony combem dark bead+pursuers :)

Edytowano przez DaCreep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE: Moonlight Butterfly - szczerze mówiąc to nie widzę powodu aby czekać aż przysiądzie, ja z nieulepszonym długim łukiem i zwykłymi strzałami rozsmarowałem go niemal nie potrzebując ruszać się z miejsca. Zdecydowanie jedna z najbardziej rozczarowujących walk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capra jest prosty jeśli grasz jakimś buildem zbliżonym do tanka i wejdziesz tam w porządnej zbroi i z tarczą. Jeśli ktoś zaczyna takim powiedzmy wandererem i wejdzie tam na 20-30 wyposażony tylko w kiepski płaszcz, a do tego pozbawiony możliwości skutecznych uników to Capra nagle staje się znacznie trudniejszy. IMO totalnie kiepsko zaprojektowany boss, bo ktoś zaczynający knightem nawet bez specjalnego podbijania poziomu go położy, ale jakiś dex build już nie bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie samo doświadczenie z Caprą; tworząc pierwszą postać pod siłę i BKS (szczęśliwym trafem wydropił :P ) pokonałem go z marszu, a teraz już chyba 10 raz próbuję go zabić dexem. Inna sprawa że w moim przypadku Capra zawsze bezproblemowo używał schodów.

@DaCreep Skrót myślowy :P po walce z Artoriasem (mojej ulubionej, choć dla kogoś z powolną bronią strasznie trudnej) chodziłem i jako hollow i jako człowiek i nic mi się nie trafiło. Przynajmniej będę miał chwilę na skompletowanie setu Artoriasa razem z mieczem i tarczą zanim cokolwiek zacznie się dziać. Może to kwestia tego, że 58 i jakoś 63 poziom (jak na razie doszedłem tam dwiema postaciami, wspomniany dex build zaciął się na caprze a magiem nie chce mi się kontynuować Anor Londo) to trochę za nisko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w Polsce preorder nie wiąże się jak gdzie indziej z Black Armour Edition, bo i tak wydam na grę te 120 zł w dniu premiery i tak, a to pudełeczko pięknie by się na półce prezentowało. Zamiast tego dają jakąś badziewną koszulkę. To już wolę się przejść do sklepu i zdjąć swoją płytkę z półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP1988

Nie żeby coś, ale brytyjski Amazon ma stosunkowo korzystną ofertę jeśli chodzi o zakup Dark Souls II w Black Armour Edition (o ile jeszcze jest dostępna). Kilka stron temu nawet pisał o tym Holy. IMO już nie ma tak wielkich problemów z zakupami z Amazonu jak kiedyś więc może warto się skusić.

No i Dark Souls to kolejny przykład na to, że Cenega jako wydawca zasługuje na gigantycznego karnego e-maila

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...