Skocz do zawartości

Dark Souls (seria)


Gość Razomak

Polecane posty

I to jest raczej lepsze rozwiązanie, tym bardziej, ze przy skopanym kodzie sieciowym DS i fakcie, ze Capra to chyba raczej nie jest zbyt popularny wśród chętnych do pomocy boss, moglbys sobie na jakiegoś fantoma długo poczekać.

Ale pozbadz się tego Drake'a :) raczej zlapalbym Claymore i ulepszył go do +5. Mi ten mieczyk służył bardzo długo, a jeśli przy tym idziesz w sile, potem łatwo przejść na cos jeszcze lepszego, skalowanego do tej statystyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na inny pomysł, czy z Czarnego Rycerza wypada jakiś miecz? Bo próbuje go zabić z czystej ciekawości, jak by coś fajnego wypadło wymienił bym [Drake Sword'a]. Właśnie go zabiłem i wypadł mi [black Knight Greatsword], ale jak go użyłem to wyskoczył mi na ikonce czerwony krzyżyk... Więc jednym słowem dalej zostaje przy Drake Swordzie ;/

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w karcie broni masz jej wymagania, które musisz spełnić, żeby nią dobrze władać. Inaczej to ona włada postacią. Z czarnych leci ta broń, której dany czarny używa. Jednak nie zawsze, a wręcz rzadziej, niż częściej, więc na walkę z każdym dobrze mieć parę humanity na liczniku, żeby sobie prawdopodobieństwo lootu zwiększyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Knight Greatsword wymaga dużo siły, ale zadaje wręcz chory damage. Mam go obecnie na swojej postaci na siłę i Capra padł w 2 uderzenia, a obrażenia rywalizowały już z tym w end-game moich innych dwóch postaci. Zobacz czy postać daje radę nim machać jak trzyma broń oboma rękoma, to może jednak się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak to wygląda jak by w ogóle nie miał siły go podnieść. Ogólnie to mam 16 siły, więc chyba nic z tego. To zostawić ten miecz na potem? Bo ja i tak robię postać na siłe, to może się potem przydać. Jak radzicie? Tak z innej beczki dalej próbuje zabić Capra Demon, i największy problem to mam z przedostaniem się na schody. Zazwyczaj na samym początku rzucają się na mnie, i nie mam jak przejść między nimi. Gdy próbuje schować się tam po prawej i potem uciec to psy blokują mi wyjście. Natomiast gdy zostaje i czekam na atak Capry to jest to samo. Psy blokują wyjście a tam jest tak ciasno, że szkoda gadać...

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadł Ci Black Knight Geatsword na pierwszej postaci bez Humanity? To jest dopiero fart :P Ja mimo zabicia prawie wszystkich Black Knightów tego nie wydropiłem mad.gif Teraz latam z Black Kight Halber, którą dostałem od kolegi i powiem wam, że ten item naprawdę jest fajniutki. Szczególnie w Demon Ruins. Ziejące Ogniem Rzeźby padają na cios.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo zabicia prawie wszystkich Black Knightów tego nie wydropiłem

Może dlatego, ze prócz samej końcówki w grze rycerzy z ta bronią jest jeden/dwóch?:) ja tez chyba zebralem te bron na 5 minut przed końcem gry - o ile w ogóle, bo juz nie pamietam, ale zwykły black knight sword odpowiada mi bardziej i wole go zdecydowanie bardziej od faworyzowanej dla mnie ponad miarę halabardy, która zlapalem w lesie tez na swoim pierwszym rycerzu (przy 0 humanity), a która zadaje praktycznie identyczne obrażenia przy niklej szybkości. Niby nadrabia zasięgiem, ale to dla mnie za malo.

Ufff...dziś zainstalowałem znow ds i udało mi się wreszcie ten złośliwy most przejsc postacią pod uchi, bo wywerna była wyjątkowo złośliwa. Zaskoczył mnie gfwl, który sam z siebie wczytal moje zapisy z innego Kompa. Wczesniej mu się to nie zdarzało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kawalorn

Wyjaśnij mi kolego co miałeś na myśli :) Mówisz, że mam za mało siły czy jak? ;) Odnośnie Capra Demon to ja codziennie robię sobie próby na nią i w końcu ją ubije. Nie spieszy mi się za bardzo, więc mam czas. Zrobię wreszcie idealne podejście i padnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mało. Moja postać na siłę w tych okolicach miała jej już ponad 30 może nawet 40. Bez farmienia.

EDIT: OK sprawdziłem, jestem zaraz po Caprze i mam poziom 48, 32 siły, 18 zręczności i po 19 vitality i Endurance (z rzeczy które podnosiłem). Pamiętam że specjalnie pakowałem w zręczność i siłę ponad inne rzeczy ponieważ dokładnie takie wymagania ma Black Knight Sword i dopiero nadganiam teraz z Vitality i Endurance.

BTW właśnie odkryłem, że jak wchodzisz na ekran postaci i wciśniesz G to można podświetlić statystyki i otrzymać ich opis. Trochę późne odkrycie skoro i tak już na wiki sprawdzałem co to jest Poise.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kawalorn

No to teraz mi powiedz czy jeśli będę pakował wszystko w siłe, tak by mieć jej 30 będzie to miało sens? Tylko czemu ja mam tak słaby poziom 21 jak ty w tym etapie masz 48 :D Przy okazji pytanie ile trzeba siedzieć na tych szczurach żeby wyfarmić 10 Humanity? Jak narazie mam 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od szczęścia, bo mi 10 szczurów potrafiło dac 3-4 humanity. Bez żadnej przesady. Jesli tam nie giniesz, to daj sobie 1 humanity do licznika - szybciej pojdzie. Ja na caprze tez miałem chyba nawet lvl 40+. Jeśli wybierasz bronie z solidnymi obrażeniami i skalowanie pod sile, to do 40 siły możesz dodawać bez wahania. Powyżej 40 to juz jest inaczej i nie ma praktycznie bonusów z tego prócz głównie tego, ze niektóre najcięższe bronie wymagają np. 50 siły. Zręczności tak pewnie kolo 18-20 wystarczy w zupełności. Wystarczy posprawdzać karty przedmiotów i wymagania konkretnych broni.

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację po śmierci traci się humanity razem z duszami, można je tylko odzyskać na takiej samej zasadzie co utracone dusze. Właśnie jeśli jesteśmy przy Humanity, to użyłem je i zmieniłem się w człowieka. Udało mi się tak dostać do Bossa, przyzwałem na pomoc kogoś. Pojawił się cień gracza, więc byłem pewny, że mam już kogoś do pomocy. Gdy przedostałem się przez portal jakie było moje zdziwienie, gdzie nikogo nie było confused_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dark Souls, gdy widzisz te białe runy na ziemi i do nich podejdziesz, to faktycznie widać cień gracza, ale musisz go przywołać, wyświetli Ci się komunikat o przywoływaniu, a potem (z ok. minutę później) na jakieś 90% komunikat o tym, że się nie udało biggrin_prosty.gif Dopiero, gdy zobaczysz komunikat, że przyzwanie się udało, a w grze pojawi się poruszający się fantom, możesz byc pewien, że masz kogoś do pomocy tongue_prosty.gif

Niestety w pierwszej części netcode jest bardzo słaby i pozostaje tylko mieć nadzieję, że w dwójce wszystko będzie już działać, jak należy.

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umarłeś, to tak :)

Grasz na PC, czy PS3? Jak na PC, to może mógłbym spróbować Ci pomóc we wtorek, czy środę, jakbyś sobie do tego czasu nie poradził, acz tej postaci z uchi nie jestem tak pewien, jak swojego sztandarowego tanka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest mój główny problem, bo gram na PS3 ;/ Nie wiem kto posiada z FA wersję na PS3, jeśli ty masz albo ktokolwiek to bym prosił o pomoc :) Wieczorkiem zrobię sobie następną próbę, wyfarmie humanity użyje i spróbuje kogoś przyzwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie teraz tą drugą postacią pod Uchi (obecnie koło 24lvl - zwinność 22, vita 14) i faktycznie jak już jest człowiek wprawiony, to gra wygląda zupełnie inaczej niż na początku. Pamiętam, jak przy pierwszej grze męczyłem się w Asylum, bo przegapiłem toporek i po 3h doszedłem do bossa ze złamanym mieczem, by nie mieć z nim najmniejszych szans. Pamiętam, ile razy ginąłem w Undead Burg, czy Undead Parish, a także na demonie pilnującym przejścia między kowalem a ogrodem Darkroot. Dziś w Undead Parish zginąłem raz, bo wlazłem w korytarz z potworkami i z lewej i z prawej i ślepym zaułkiem i mi już staminy do przetrwania brakło. Demona przed lasem też ubiłem bez zgonu. Różnica kolosalna. Myślałem, że na NG+ głównie wynika ona z tego, że mam dopakowaną postać z wszystkimi przedmiotami wzmocnionymi prawie na maksa, a tu i nową postacią idzie pięknie. Ale i tak gra jest przyjemna i zupełnie nie nudzi. A Uchi to kapitalna broń, a mocny atak z jednej ręki to remedium prawie na wszystko. Zresztą jest bardzo podobny do tożsamego ataku Claymore'a, który uwielbiam, i którego brakowało mi, gdy przesiadłem się na BK Sword.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...