Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

A tak jeszcze spytam - jaką zbroję byście wybrali dla postaci, która chce być leciutka jak piórko? Póki co cały czas chodze w tym secie startowym (wędrowca) i ewentualnie myślę nad tymi szmatami, co się zdobywa u tego bossa z lawy, co rezyduje za legowiskiem Queelag. Jakieś kontrpropozycje? A może nie warto łazić w szmatach i skórach, a lepiej zbierać jakieś blachy? Z tower knighta z undead parish wypadła mi jego zbroja, ale tylko napierśnik niestety :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń holy zdobywamy po zabiciu moonlight butterfly

Jeśli masz Master Key to dość łatwo można wyrwać pierwszą świętą broń. Wystarczy przejść przez Londo Ruins do Valley of Drakes, i zaraz za tym zwodzonym mostem jest Astora's Straight Sword oraz Smocza Tarcza. Tylko trzeba uważać na smoka-umarlaka, bo jak tylko weźmiemy dowolny przedmiot to od razu się budzi i lipa jest, bo załatwia nas jednym strzałem :P

@Zbroje

Ja uważam że podstawowe sety są całkiem dobre, o ile się je ulepszy. Sam biegam praktycznie cały czas w Elite Knight Set (ten z Darkroot), tyle że ulepszonym na +9. I na ten moment nie widzę lepszej opcji. Podstawowe sety mają to do siebie że ulepszone są porównywalne z tymi lepszymi, a nie mają takich kosmicznych wymagań co do upgrade'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padłem 4 razy na Capra Demonie, z czego ostatni raz nie udało mi się podnieść swoich dusz i tak 7 człowieczeństwa i 50k dusz poszło się kochać. No trudno - trza farmić od nowa, ale wkurza mnie moja własna głupota, bo chciałem jak najdłużej odkładać lvlowanie. Bo z tego, co pamiętam, to im wyższy się ma poziom, tym mniej dusz wypada z niektórych przeciwników. Dopiłem na tym wandererze tylko do Uchigatany.

@B3rt - to mówisz, że spokojnie mogę póki co upgrade'ować podstawowy set wędrowca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda.

Jeśli masz Master Key to dość łatwo można wyrwać pierwszą świętą broń. Wystarczy przejść przez Londo Ruins do Valley of Drakes, i zaraz za tym zwodzonym mostem jest Astora's Straight Sword oraz Smocza Tarcza.

Tyle, że ASS jest jedną z najgorszych broni w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mówisz, że spokojnie mogę póki co upgrade'ować podstawowy set wędrowca?

Myślę że tak, do +5 spokojnie możesz go sobie ulepszyć, bo shardy nie są takie drogie (a dropią też dość często). Taki set powinien ci na jakiś czas wystarczyć, przynajmniej dopóki nie znajdziesz czegoś lepszego (np. Crimson Set). Chociaż znam ludzi co grali tylko w podstawowych setach ulepszanych do +9 albo +10 i grę kończyli, więc nie ma wymogu zmiany zbroi.

Tyle, że ASS jest jedną z najgorszych broni w grze.

A co to ma do rzeczy? Ja nie porównuje broni i nie mówię która jest lepsza, tylko stwierdzam fakt że świętą broń można dostać bez zabawy w craft, i to w sumie na początku gry jak chcemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego, co pamiętam, to im wyższy się ma poziom, tym mniej dusz wypada z niektórych przeciwników.

100% nieprawda. Tak na poziomie 3 jak i 100 mnie wszyscy wrogowie dawali tyle samo dusz.

ASS raz mi się przydał w katakumbach gdzie zabijane nim szkielety już nie wstają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że kampania DLC jest fajna, daje kilku ciekawych i mocno odróżniających się bossów, stanowi spore wyzwanie oraz jest dobrym urozmaiceniem w trakcie normalnej kampanii. Jest to też jedyne DLC jakie wypuszczą do tej gry więc jeśli kupisz Prepare to Die to będziesz miał już kompletną grę. tongue_prosty.gif Ja polecam.

Oh pewnie nie wszyscy wiedzą o ciekawym smaczku który się pojawia jeśli najpierw zrobisz coś konkretnego w tym DLC a dopiero potem będziesz walczyć z Sif'em. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś może, gdzie w tej grze znaleźć zapisany stan gry, bo wchodzę sobie do gry, a tam tylko wybór nowej. Uprzedzam, że grałem już z 2 i pół godziny conajmniej. Nie widziałem żadnego przycisku zapisz to myślałem, że przy każdym ognisku się zapisuje, a teraz to nie mam pojęcia w sumie.

@edit

Stary zapis mi się nie zachował nie mam pojęcia, dlaczego :C

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to też jedyne DLC jakie wypuszczą do tej gry więc jeśli kupisz Prepare to Die to będziesz miał już kompletną grę. tongue_prosty.gif

DLC jest dostępne w każdej edycji. Po prostu Sanktuarium itd. są wciśnięte domyślnie w wersję PC, bez znaczenia jak i gdzie grę kupisz. PtDE to specjalna wersja pudełkowa która prócz gry zawiera pocztówki, plakat, soundtrack i album z artami. IMO warto trochę dołożyć, album jest wykonany super, obrazki są fajnie narysowane i podsycają klimat gry. Soundtrack też jest świetny, Nameless Song czy Lord of Cinder to jedne z najlepszych kompozycji jakie słyszałem w grach. Jeśli lubisz taką muzykę to warto (sam dość często wrzucam tą płytkę do odtwarzacza). Ogólnie jako całość wydanie jest bardzo ok, warto dorzucić to parę złotych.

Ja wczoraj oczyściłem New Londo Ruins i teraz czeka mnie walka z Czterema Królami, ale zostawię ją sobie na później. Próbowałem dwa razy, ale dwa razy zginąłem bo nie zdążyłem wykończyć kolejnych królów nim pojawiali się następni. A walka z czterema na raz to trochę za dużo. Poza tym nie wiem dlaczego, ale normalne ataki Silver Knight Sword przechodzą przez przeciwników, muszę walić tymi silnymi co żre dużo staminy. Nie wiem, może się przespaceruje teraz do Duke's Archives.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach chyba teraz są 2 wersje teraz więc uznałem, że to o to chodzi.

Four Kings faktycznie potrafią napsuć krwi jesli nie załatwiasz ich szybko. W tej walce nejlepiej postawić na szybkość i ofensywę inaczej źle się skończy.

@Shaker Gra zapisuje się automatycznie praktycznie co chwilę. Plik powinien być w Moje Dokumenty > NBGI > Dark Souls. Może nie widzieć twojego save'a jeśli np. zalogowałeś się na inne konto Live.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dopadłem Black knight sword i daje większego kopa niż mój Claymor +10 jednak jego drugi atak jest tak długi że zdarzyło mi się przez niego zginąć.

Teraz kombinuję jak tu założyć na siebie klatę od wschodniego setu (samurajska zbroja) żeby dalej móc fikać koziołki z wooden ringiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...