Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Call of Duty (seria) v.1

Polecane posty

(...)To po prostu film: misje zaczynają się filmowo, filmowy nastrój jest podtrzymywany przez opowieści (kawiarenka pierwszej misji kampanii radzieckiej), by zakończyć się filmowo.(...)

Ta kawiarenka miała chyba działać na gracza tak jak Czarnobyl w CoD4. I bardzo rzuciło mi się to w oczy. Ten tekst Reznova i całe to zdarzenie wydaje mi się wciśnięte na siłę. Chodząc po napromieniowanym, opuszczonym Czarnobylu (a w zasadzie to chyba Prypeci) naprawdę czuło się klimat tego miejsca. Tutaj... twórcy chcieli osiągnąć ten sam efekt (opuszczony Stalingrad) jednak nie udało im się to i misja była nudna, bez klimatu, a przez te próby stworzenia klimatu a'la CoD4 momentami żenująca. Twórcom za bardzo się wcześniejszy CoD spodobał i chcieli go na każdym kroku kopiować zmieniając tylko realia... (przecież Reznov to taki zamiennik Price) Co nie zmienia faktu, że ogólnie uważam CoD:WaW za bardzo dobrą grę :smile: .

PS. Mam jeszcze pytanie odnośnie snajperki w multi. Czy tylko mi podczas patrzenia przez celownik zwalnia animacja? To uniemożliwia mi grę w roli snajpera bo płynność spada do około 15/20 FPS :dry: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W przeciągu kilku następnych dni stanę sie dumnym posiadaczem gry Call of Duty: World at War. Wiem, ze ta gra posiada dużo patchy i tu pojawia sie moje pytanie - czy ktoś byłby w stanie podać mi instrukcje dotyczące ich instalacji? Wicie, rozumicie: kolejność, itp. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja patchów nie jest skomplikowana. Masz patche oznaczone numerkami i w takiej kolejności je instalujesz. Najpierw

v1.1, potem v1.2, v1.3, v1.4 i najnowszy (prawie 1GB :dry: ) 1,5.

A jak je zainstalować? Jeżeli są zapakowane, to rozpakowujesz - oczywistość :smile: .

Klikasz dwa razy, i dalej to tak jakbyś instalował normalną aplikacje. Program instalacyjny sam znajdzie miejsce gdzie masz zainstalowanego CoDa, więc akceptujesz licencję i klikasz "next" :happy: . Nic prostszego.

Może Ci się przydać - http://www.idg.pl/ftp/wersje/gry_8136/Call....War.Patch.html

Są tu patche do wersji 1.4.

http://www.bigdownload.com/about/age-gate/...ar-v15-patch%2F

Tutaj masz 1.5.

Jakby coś było niejasne to pytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killer, skąd Ty te kosmosy bierzesz. W grę taką jak CoD nie da się grać po singlu po instalacji patcha i twórcy tego nie zauważyli!? >.> Jak to mawia moja pani profesor od chemii: "Wylicz, drogie dziecko, ale jak już wyliczysz, usiądź i zastanów się czy wynik, jaki Ci wyszedł, jest PRAWDOPODOBNY".

Wedle mojej wiedzy wersja 1.4 zawiera w sobie wszystkie wcześniejsze patche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do gry w singlu nie potrzebowałem żadnego patcha. Jedynie do multi musiałem pobrać, bo nie wyszukiwało żadnego serwera. A instalacja nowszych patchów (do 1.4, bo po instalacji 1.5 nie mogę włączyć CoDa :dry: ) nie uniemożliwiała gry w single. Nic się nie zmieniło. Tylko w multi przybywało serwerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm back, yiihaaa.

Czas na refleksje. Ma ktoś PS3? I CoD4 na niego? Ja od przyjazdu do Norwegii mam do dyspozycji 42" plazmę Panasonica, PS3, CoD'a i Frag FX'a(lans to podstawa, musiałem się zajarać, cieniasy!), aby się łatwiej kosiło noob'ów, a tych w wersji na konsolę jest co niemiara. Jeżeli ktoś kiedykolwiek miał okazję zagrać wcześniej mając do czynienia z wersją PC'tową może dostać lekkiego szoku.

Zdążyłem już stworzyć minilistę, aby pomóc wam jak zostać uberpro w CoD'a4 na PS3:

1.Musisz mieć klan, nie masz klanu, jesteś noobem.

2.Używaj zawsze granatnika, nie masz granatnika, jesteś noobem.

3.To samo co wyżej, tylko rozchodzi się o męczennika bądź ostatni bastion.

4.Kampuj gdzie się da, nie kampujesz, jesteś... ty już wiesz kim!

5.Nie posiadając klasy z P90, z RPG, z M60, z granatnikiem, bądź z czymkolwiek z powyższych, jesteś .. tak, noobem!

6.Koniecznie w nicku(poza klanem, masz mieć klan! wtedy jesteś bardziej pr0, ziąą!) masz mieć swój rocznik, pamiętaj że jeśli nazywasz się Wojtek, a nie W01t3K-ZabUjCA94 jesteś noobem i postrzegany o klasę niżej pośród innych pr0playerów.

Jeżeli wypełniłeś wszystkie pkt. z ankiety, od dzisiaj możesz się zwać pro-graczem, gratuluję!

Hmm, niestety, ale taka jest codzienność na serwerach PS3. Nie da się wyrzucać graczy, ani głosować więc każdy do woli chodzi z p90, granatnikami, rpg, uberperkami, zero kontaktowej walki, taktyki, poza campami oczywiście, bo ci potrafią siedzieć w jednym miejscu nawet przez całą rozgrywkę.

Jeśli ktoś chciałby zagrać, to moje ID zwie się Scoffer_PL :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map pack 3 już zapowiedziany ! . Czekamy na niego z niecierpliwością ! :D .

PS : Jeden z użytkowników napisał iż fabuła zombie wkońcu dochodzi do Polski.Czyżbyśmy mimeli grać w Polsce ? Czekamy na 4 dzielnych Polskich żołnierzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak było w Shi no numa? Są tylko japończycy? NIE! Jest jeden oficer imperialski, jeden oficer nazistów, jeden sierżant amerykanów i jeden żołnierz ruski. Nie myśle że Treyach się będzie chciało robić nowych tekstur...pożyjemy, zobaczymy. Oczywiście później niż na konsolach jeśli nie mamy.

Po ostatnim newsie sądze że Activision i IW coraz głębiej ma nas w .... Nie dziwny my się, ciągle mówie że na PC CoD się wypalił. Ciągle może się pojawia ale jako miły dodatek. Wkrótce jego popiół wzrodzi feniksa na konsolach. Cóż pecetowcy dostali kopa w ..... i nic nas nie podratuje jak sie to rozwinie na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt juz od kilku lat bardzo niechetnie patrze na 'nasz' rynek gier. Nie zdziwilbym sie gdyby CoD wogole znikl z PC, ale przy najblizszych 2-3 grach to raczej nie mozliwe. Po za tym wtedy wcale juz bym sie nie martwil bo od CoD4 jestem nastawiony coraz bardziej przeciwko serii. Oczywiscie tamta gra byla super i wogole, ale juz wtedy smierdzialo konsola, a nastepny WaW utwierdzil mnie w przekonaniu, ze seria zmierza w kierunku kazualowym, choc to tylko takie moje odczucie wiec moge sie mylic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba fajne info o trybie Nazi Zombie

Widac, ze ten tryb ma o wiele glebsza fabule niz ,,wybijanie" zombiakow.

Odsylam do tego tematu albo wieksze info na ten temat po angielsku

Stronka: http://www.callofduty.pl/forum/viewtopic.php?t=12979

Stronkav2: http://wethegamerz.com/forum/showthread.php?t=4736

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Professor00179

Pojęcia casualowości w ostatnich czasach mocno się zmieniło. To co teraz bierzemy za "dążenie do uproszczenia" itp. jest normą. Wątpię, żeby w którymś fpsie znowu zawitał system apteczkowy. Nawet jeśli to pewnie będzie szkalowany. COD4 to nie była pierwsza oznaka dążenie gier do konsolowości tylko odpowiedź na to czego ludzie chcą. Gry stały się rozrywką powszechną i musimy się z tym pogodzić. Target stał się o wieeeele szerszy niż parę lat temu. Każdy wydawca stara się w niego dopasować. To, że mówimy tutaj o "ukonsolowieniu" gier jest winą tylko tego, że więcej ludzi ma konsole. Jest to sprzęt prosty, nastawiony stricte na granie i dlatego ludzie go kupują. Z komputerami są problemy jakie każdy z nas doświadczył. (Ach to instalowanie milionów sterowników tylko po to żeby gra ruszyła ;) )

Musimy się pogodzić z tym, że najnowsze pozycje wyglądają tak jak wyglądają. Tak samo w kinach nie zobaczy się filmów Jarmuscha albo Finchera. Tego chce większość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo ciekawe, ciekawe może w grze jest więcej takich smaczków tylko o tym nie wiemy.

A tak poza tym to bardzo ciekawe, że niemcy produkowali broń energetyczną, gdzieś kiedyś czytałem, że mieli działające egzemplarze(nie prototypy) ale były one bardzo blisko Hitlera który tuż przed śmiercią wydał rozkaz zniszczenia ich.

Niemcy były wtedy nad poziom rozwinięci mogę się założyć, że gdyby nie działania alianckie to pierwsi skonstruowali by bombę atomową, i w bardzo szybkim czasie ją ulepszyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 i 2 grałam i bardzo mi się one podobały, ale 4 kompletnie zwaliła mnie z nóg. Świetnie mi się strzelało, misje były ciekawe, grafika piękna, udźwiękowienie w porządku - nic tylko grać. Najbardziej w pamięć zapadła mi taka flashbackowa misja w Czarnobylu, gdzie trzeba było się trochę poczołgać, poskradać, poukrywać. Lubię jak w grach są zadania, w których powracamy do przeszłości, a jeszcze jak jest motyw skradanek (mojego ulubionego gatunku) to już w ogóle uwielbiam. W multi nie miałam okazji pograć, ale i tak uważam, że CoD 4 to najlepszy FPS jak do tej pory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 i 2 grałam i bardzo mi się one podobały, ale 4 kompletnie zwaliła mnie z nóg. Świetnie mi się strzelało, misje były ciekawe, grafika piękna, udźwiękowienie w porządku - nic tylko grać. Najbardziej w pamięć zapadła mi taka flashbackowa misja w Czarnobylu, gdzie trzeba było się trochę poczołgać, poskradać, poukrywać. Lubię jak w grach są zadania, w których powracamy do przeszłości, a jeszcze jak jest motyw skradanek (mojego ulubionego gatunku) to już w ogóle uwielbiam. W multi nie miałam okazji pograć, ale i tak uważam, że CoD 4 to najlepszy FPS jak do tej pory.

Oczywiście do czasu premiery MW2 :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo ciekawe, ciekawe może w grze jest więcej takich smaczków tylko o tym nie wiemy.

A tak poza tym to bardzo ciekawe, że niemcy produkowali broń energetyczną, gdzieś kiedyś czytałem, że mieli działające egzemplarze(nie prototypy) ale były one bardzo blisko Hitlera który tuż przed śmiercią wydał rozkaz zniszczenia ich.

Niemcy były wtedy nad poziom rozwinięci mogę się założyć, że gdyby nie działania alianckie to pierwsi skonstruowali by bombę atomową, i w bardzo szybkim czasie ją ulepszyli.

Mały offtop, ale temat do poruszenia ciekawy, niestety nie tutaj. Bardzo chciałbym przytoczyć parę stron z projektami broni, pojazdów i innych III Rzeszy, m.in. latające spodki gdzie był już jeden egzemplarz wyprodukowany, czy superczołg, a raczej samobieżna wersja niszczyciela ;0

Co do MW2, prequel był za dobry żeby móc go przebić, tutaj panowie z IW muszą naprawdę wprowadzić możliwe, że i rewolucję aby "dwójka" okazała się bardziej "mniam" niż CoD4 :) Co do sprawy "CoD na konsolach czy PC", to ja bym się nie przejmował, do tej pory seria CoD odnosi świetne wyniki sprzedaży na komputery stacjonarne i zdecydowanie cieszy się ogromnym uznaniem w sieci, a że Treyarch po raz kolejny wypuścił kaszaniastą, bezmyślną młuckę wydaną dla 10-letnich odbiorców posiadających xbox'y to wcale się nie ma co dziwić, choć fakt faktem, CoD3 na ps2 naprawdę mi się podobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treyarch po raz kolejny wypuścił kaszaniastą, bezmyślną młuckę wydaną dla 10-letnich odbiorców posiadających xbox'y
A wiesz, że to samo mogę powiedzieć o CoD4? Co takiego jest w niej kaszaniastego, czyt. na dennym, budżetowym poziomie? Co jest bezmyślnego? Zakładam, że chodzi Ci o jakieś rozwiązania/zagwozdki techniczne, bo chyba nie o to, że się strzela? No i nie wydaje mi się, bym miał 10 lat i XBoxa, ale to taki szczegół.

Odnoszę wrażenie, że wiele osób gnębiących WaWa ma pretensje nie tyle o to, że jest to zła gra, ale o to, że zrobiło ją Treyarch. No i nie ma to jak ścisłość: kolejna kaszanka od tego studia, ale ich poprzednia gra była świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, WaW jest złą grą i nie mówiłem, że CoD3 była świetna, ale dobrze się sprawdziła jako gra relaksacyjna, ot czasem włączyć i postrzelać do Niemców. Są gusta i guściki, ale WaW nie jest w stanie do mnie przemówić tak jak i zresztą inne gry o tematyce IIWŚ, to tak jak powiedzieć coś śmiesznego i nadużywać tego przy każdej okazji, przejadło się, po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...