Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Call of Duty (seria) v.1

Polecane posty

Hah, to Hardened albo Prestige na pewno trafi na moją półeczkę :laugh: Na PC edycje te będą i tak trochę tańsze, a nokto się przyda, zarówno do zabawy jak i do innych zadań :cool:

A z zupełnie innej beczki, po godzinie męczenia udało mi się zrobić Mile High Club na weteranie, co dało mi sporą satysfakcję (tak, wiem, pewnie sporo ludzi stąd zrobiło to już dawno, ale.. :P). Najśmieszniejsze jest to, ze za pierwszym razem gdy dotarłem do VIPa, nie wiedziałem, ze muszę zrobić headshota, co zaowocowało kolejnym kwadransem prób xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon.com wycenił PRESTIGE EDITION na $149.99 : ) = ~460zł [według aktualnego kursu]. Niestety na chwilę obecną ta wersja dostępna jest jedynie na Xboxa 360 i PS3. Miejmy nadzieję, że pojawi się również na PC. Jak widać nie mamy tutaj jakiegoś super super evul sprzętu za 3000zł. Sam osobiście jestem skłonny dać taką sumę za wersję na PC o ile ta w ogóle się ukaże : ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paguł bo to jednak naprawdę najwięksi fani kupią albo gadżeciarze straszni. 450 złotych nie leży na ulicy ale jak komuś zależy to może je zdobyć do premiery jeszcze trochę zostało. W każdym razie nawet największy fan czasami ma trochę rozumu w głowie i mało kasy. Także ja się szczerze rozczaruje jak nie trafi do Polski ;). No luubie takie rzeczy i wystarczy pokazać mi bajeranckie pudełko, bonusy i jestem kupiony. Odkładał będę od teraz, nigdy z tym problemu nie miałem.

To jest w naszym świecie piękne, że każdy ma wybór.

(To, że NIE każdy ma wybór to się dowiadujemy o tym w podstawówce ale to inna historia ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba nie stać będzie i ściągne z torrentów ten noktowizor. xD Teraz na poważnie, kupie tą gre w czasie premiery bo od razu chce zacząć nabijać level na multi. Single tradycyjnie zaczne po skończeniu instalacji. Pewnie wiele osób się wkurza na ten pomysł Friends w CoD:WaW bo nicków nie można zmieniać lub są problemy z łącznością. IW chyba to usunie (tak sądze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nawet największy fan czasami ma trochę rozumu w głowie i mało kasy
Nie wiem, w jakim rejonie żyjesz, ale znam grono osób zafascynowanych tą grą, a dla których wydatek 100 złotych na nowe pudełko z płytką jest poza zasięgiem.

No właśnie, niech mnie ktoś oświeci. Kupiłem wczoraj WaW i rozpocząłem ściąganie patchy. Włączyłem grę i nie mogę utworzyć konta online :/ Co bym nie wpisał, jaki losowy ciąg znaków nie wstukam, zawsze pojawia się informacja o nieprawidłowej nazwie. Poczekam kilka godzin, aż pojawi się 1.5, może coś się naprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, chyba, że pani w empiku zagrywa się po kryjomu, a potem foliuje towar i odkłada na półkę :f

Dziwna sprawa. Wreszcie załapał, ale wywalił komunikat, że nie może się zalogować online. Zakładam nowe: tym razem jest OK. Patrzę na konta, a tam moje "niemogące się zalogować" jest jak najbardziej zdatne do gry po sieci. ocb? Wstrzymam się od gry do czasu wydania 1.5 (co powinno mieć miejsce "teraz-zaraz"), coby nie było problemu z zapisami, ale gra nie nastraja do siebie optymistycznie >.>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paguł a o czym ja mówię co? No o tym właśnie, że czasami ktoś może sobie na to nie pozwolić. Nie pisałem akurat o takich skrajnych sytuacjach kiedy nawet nie ma na grę (ale skąd komputer? ;) ) ale o ogólnym braku kasy na coś co się lubi. Jak się nie ma kasy na jakiś wyrąbany set z noktowizorem to się nie kupuje, jak się nie ma już na samą grę to robi się przykro. No ale od czego są urodziny, święta itp. Poza tym mamy wakacje, stówkę idzie zarobić przez dwa tygodnie pracując w ogródku piwnym (przez tydzień też by szło, tylko na tak krótki okres nie zatrudniają nawet po znajomości). W każdym razie jak już nie można zdobyć nigdzie pieniędzy to pewnie wielu się posuwa do piractwa.

No ale nie wiem jaki ma to związek z tym żeby ostatni set był ogólnodostępny w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, Krojsta, zgubiłem wątek. Z ostatnim akapitem muszę się zgodzić, z przedostatnim też, tak więc niespecjalnie wiem, jak je inteligentnie skontrować. Mogę tylko wrócić do początku i sprostować, że nie czepiam się idei kupowania gry i małej ilości kasy, ale wyrażenia "najwięksi fani robią to i tamto", bo choć jest w dużej mierze prawdziwe, to ja zawsze byłem anty na standaryzację niektórych pojęć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System apteczkowy może być . Chociaż efekt "czerwonego pulsującego ekranu" też jest dobrą kwestią . Żeby zrobić pełnoprawną symulację np w Cod 7 czy 8 :cool: to twórcy musieli by posunąć się do prawdziwego odwzorowania pola walki;) Czyli dostajesz kulę np w kulasa , no to padasz nie możesz iść , ledwo się czołgasz . Coś na ten deseń by mnie kręciło niezmiernie! Prawdziwy realizm .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla mnie CoD4 w multi to TYLKo Hardcore inna sprawa, ze wcale taki realny nie jest (smierc po strzale w stope?), a balans gameplaya lezy i kwiczy. W dodatku przez to, ze zabija sie 1-2 strzalami gra staje sie latwiejsza zwlaszcza gdy dodamy do tego bronie bez lub ze sladowym recoilem. Co do multi w przyszlych CoDach to fajnie by bylo gdyby tworcy popracowali troche dluzej nad dostepnymi broniami i sposobem na wyrownanie szans. Po za tym Hardcore jezeli w zamysle mial byc realniejszy/trudniejszy powinien ograniczyc dostep do niektorych broni i perkow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardcore JEST trudniejszy, tylko zależy z jakiej perspektywy patrzysz. Jeśli jesteś Newbie'm to jest łatwiejszy, bo łatwiej zgarnąć Killa. Jeśli jesteś dobrym graczem jest zdecydowanie trudniej niż na normalu (wiem z doświadczenia). Po prostu łatwiej zginąć.

Co do zmian w CoD:

Jeśli chodzi o system apteczkowy mówię zdecydowane NIE. Jak dla mnie to zabiłoby dynamizm tej gry, ale to osobista opinia.

Realizm w CoD to rzecz niemożliwa. Pierwsza i druga część: jeden gość wygrywa wojnę, a inni biegają, pokrzykują i czasem strzelają. CoD4 - oddział super herosów SAS ratuje świat przed wojną atomową. Typowo Hollywoodzka akcja i to się świetnie sprawdza, bo chodzi o zabawę. Ale od realizmu mamy OF i ArmA (w Arme nie grałem, OF był miodny). Krótko mówiąc CoD=/=realizm i bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO staroszkolne FPSy z systemem apteczkowym byly dynamiczniejsze niz CoDy. W CoD4 tez jeden gosc ratuje swiat (tak samo w WaW) bo kompani prawie nic nie robia (niewiele wiecej niz w CoD i CoD2).

Ja gralem dluugo na Hardcore i na pewno newbie nie jestem. Gra na Hardcore jest (przynajmniej dla mnie) znacznie latwiejsza i wymaga jedynie szybkiej reki. W normalnym modzie nie jest tak latwo bo przez przegieta wytrzymalosc przeciwnikow trzeba sie liczyc z recoilem przy niektorych broniach (np. mp5 na wiekszy dystans).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie opłaca im się już dopieszczać CoD4. Lepiej, żeby został właśnie zapomniany. Wtedy wszyscy gracze, nieco już znudzeni rzucą się na MW2 w dniu premiery (np.ja). Liczę na coś w stylu Nazi-zombies w następnej części, bo WaW mnie ominął (przeszedłem pożyczonego od kolegi i u owego kolegi grałem nieco w multi).

Wracając do tematu zmian:

Ja chętnie zobaczyłbym fizykę w stylu najnowszego Red Faction. Połączenie dynamiki CoD4 i możliwości np. wbicia się do budynku przez ścianę za pomocą C4 wydaje mi się ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chyba nie.:) Czekaj na MW2 ewentualnie jesli chcesz jakas gre na wakacje kup cos innego. Kampania w WaW jest 'troche' przerysowana i naciagana jak nigdy dotad. Niby wychadza nowe patche do multi, ale tylko dodaja mapy (choc nic wiecej zmieniac wlasciwie nie trzeba. Gra potrafi niezle spowolnic sprzet w przeciwienstwie do CoD4. Skoro grasz od roku w CoD4 to bedziesz gral w multi wiec musze cie zmartwic bo mimo, ze wieksze mapki niz w poprzedniczce znacznie umilaja rozgrywke to ogolnie jest nudno. Gre mozna kupic jezeli chcialbys pograc bolt riflami, ale to tez nie ma sensu.:) Krotko mowiac odradzam - lepiej kupic cos innego lub zbierac na MW2 jesli to musi byc CoD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo. Multi słabsze od CoD4 bo pełno tam n00bów i dzieci. Jedynie warto to kupić dla single, co-op i dla zombie. Przeznacz to lepiej na inną gre albo poczekaj jak już mówił Professor00179 na CoD:MW2.

I taka ciekawostka do edycji kolekcjonerskiej. Widzieliśmy dopiero wersje na Xbox 360 czyli na konsole a jak wiadomo gry na nie są droższe. Może EK dostaniemy w niższej cenie, bo gry na PC są dwa razy tańsze od konsolowych wersji. Jak myślicie? Na PC będzie za 350 może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łał. "Przereklamowany jak cały WaW"? W temacie o F3 zaraz by się rzucili, że tak nie można, że to tylko moja opinia, a tu ciche przyzwolenie. Ot, ciekawe. Do sedna: WaW uważam za zdecydowanie najlepszą grę w realiach drugiej wojny. CoD2 uważam za absolutną żenadę i nie mogę zrozumieć, jak można się nad tym rozływać. Dwadzieścia kilka misji, każda wymaga ok. 10 minut gry. Nuda wali z każdej możliwej strony, nie dopuszczając do głosu ani jednej chwili, która mogłaby zagłuszyć monotonię. Chyba najgorzej wydane 40zł. No dobra. Stubbs za 2 dyszki był gorszy.

Wracając do WaWa, może mi ktoś powiedzieć, co jest tak fatalnego w tej grze? Kampania jest naprawdę doskonale wyreżyserowana, grafika na bardzo wysokim poziomie, optymalizacja silnika tak samo. To po prostu film: misje zaczynają się filmowo, filmowy nastrój jest podtrzymywany przez opowieści (kawiarenka pierwszej misji kampanii radzieckiej), by zakończyć się filmowo. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że większość nawet nie grała w tę grę, opierając się na m.in. recenzji w CDA, a mimo to narzeka.

Co do nowej mapy: pecetowcy chwalą, posiadacze PS3 chwalą, z innymi jeszcze nie grałem. Ja sam też chwalę i myślę, że mapa jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem i na single nie narzekam. Co-op jest teraz w modzie i bardzo wciąga. Uważam że każda część CoD ma niepowtarzalny klimat. Gorzej z multi WaW bo jak mówiłem dużo n00bów, dużo dzieci mimo ograniczenia wiekowego i wiele niepotrzebnych urozmaiceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoD cała seria to podstawa dla człowieka/trolla/stwora (niepotrzebne skreślić) lubiącego FPSy. Ja każdą część przechodziłem najpierw na Easy aby potem wbić się na poziom Hard. Mój tato i brat też każdego CoDa przeszli (prócz WaW).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łał. "Przereklamowany jak cały WaW"? W temacie o F3 zaraz by się rzucili, że tak nie można, że to tylko moja opinia, a tu ciche przyzwolenie. Ot, ciekawe. Do sedna: WaW uważam za zdecydowanie najlepszą grę w realiach drugiej wojny. CoD2 uważam za absolutną żenadę i nie mogę zrozumieć, jak można się nad tym rozływać. Dwadzieścia kilka misji, każda wymaga ok. 10 minut gry. Nuda wali z każdej możliwej strony, nie dopuszczając do głosu ani jednej chwili, która mogłaby zagłuszyć monotonię. Chyba najgorzej wydane 40zł. No dobra. Stubbs za 2 dyszki był gorszy.

Wracając do WaWa, może mi ktoś powiedzieć, co jest tak fatalnego w tej grze? Kampania jest naprawdę doskonale wyreżyserowana, grafika na bardzo wysokim poziomie, optymalizacja silnika tak samo. To po prostu film: misje zaczynają się filmowo, filmowy nastrój jest podtrzymywany przez opowieści (kawiarenka pierwszej misji kampanii radzieckiej), by zakończyć się filmowo. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że większość nawet nie grała w tę grę, opierając się na m.in. recenzji w CDA, a mimo to narzeka.

Co do nowej mapy: pecetowcy chwalą, posiadacze PS3 chwalą, z innymi jeszcze nie grałem. Ja sam też chwalę i myślę, że mapa jest w porządku.

Ciekawe czemu dlogosc gry wymieniasz w wadach CoD2 - przeciez WaW jest znacznie krotszy! Zgadzam sie, ze CoD2 nie poraza dynamika kampanii ani specialnie ciekawa ona nie jest, ale i tak wcale nie gorsza od kampanii w WaW. Skrypty w ostatniej czesci CoD (zwlaszcze te gdy ktos z naszych kumpli umiera) sa tak zalosne, ze nie wiadomo czy sie smiac czy plakac nad nie udolnoscia tworcow. W zamierzeniu mialy pokazac 'pieklo wojny', ale to sie wcale nie udalo bo trafaja zbyt dluga i brak im dynamiki. W efekcie zadko mozna w nie uwiezyc. Po za tym sa skrypty zle zrobione od strony technicznej np. zabilem z daleka kilku gosci, podchodze, a oni zabijaja mi kumpli z ekipy.:P Sama filmowosc NIE jest zaleta bo w WaW az nadto czujemy jakbysmy ogladali film nie grali: nie mamy na nic wplywu i choc wczesniej tez tak bylo to sie tego nie czulo. Multi mimo, ze 'statystycznie' lepsze od CoD4 nie daje nawet polowy satysfakcji jakiej poprzedniczka. I jeszcze cos w przeciwienstwie do wiekszosci osob gralem w WaW PRZED CoD4 wiec na pewno nie sa to zbyt wielkie oczekiwania. Gdy przeszedlem do CoD4 absolutnie wszystko (oprocz grafy, ale fakt, ze w wersji PC i tak mamy tekstury z konsol...) bylo co najmniej o jeden poziom wyzej.:P I nie chodzi tu o realia bo WWII jest dla mnie zdecydowanie ciekawsza.

Co do n00bow w WaW to jest ich ZNACZNIE mniej niz w CoD4. Ogolnie gra w multi jest bardziej wymagjaca co mi sie podobalo. Niestety nie odczuwa sie takiej satysfakcji z wygranej mapy jak w CoD4 i nie potrafie tego zrozumiec. Pochwalic za to musze to, ze w przeciwienstwie do CoD4 i innych shooterow klimat czuje sie takze w multi - to sie nie czesto zdarza.

Jest jeszcze kwestia problemow technicznych jako ,ze gra jest bezposrednia konwersja z konsol. Nie mozna w trakcie gry zmieniac aplikacji. Przy okazji premiery wyszledl patch ok. 500MB! To najlepiej swiadczy o tym, z gra byla niedorobiona zwlaszcza, ze kolejne patche mniejsze nie byly. Mimo wydawanych latek wciaz bardzo wiel;e osob miewa bardzo uciazliwe problemy techniczne (szczegolnie w multi). No i jeszcze kwestia fatalnej optymalizacji silnika. CoD4 na full detalach chodzi plynnie, a WaW w kampanii na minimum protafi porzadnie zwolnic (ponizej 20FPS). Nawet w multi mu sie to zdarza!.

Zarzut, ze w gre nie gralem tez jest nietrafiony bo wczesniej ogladalem tylko bardzo przychylna recke w gamespot. Moje rozczarowanie gdy kupilem gr bylo ogromne bo dobra to ona moze jest - ale na konsolach. Mimo kilku fajnych rzeczy, ktore sa lepsze niz w CoD4 (ale to szczegoly) gra jest znacznie slabsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...