Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Kompendium Grozy - opinie

Polecane posty

Wiesz, zawsze możesz powiedzieć, że TEORETYCZNIE zastanawiasz się, czy może czegoś sobie nie kupić. A w wypadku nowego Tipsomaniaka takie tłumaczenie nie przejdzie.

Poza tym, choć może zabrzmi to górnolotnie, życie jest za krótkie, żeby tracić je na tego typu "rozrywki" (żeby nie było, ja Kompedium Grozy dawno przeczytałem - nie ma to jak trochę hipokryzji :)). A poważnie - takie czytanie, byleby tylko zająć czymś czas zbyt rozwijające nie jest (pozdro dla miliona czytelników Faktu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poważnie - takie czytanie, byleby tylko zająć czymś czas zbyt rozwijające nie jest (pozdro dla miliona czytelników Faktu).

Moim zdaniem, czytanie zawsze jest rozwijające i niesie ze sobą olbrzymie korzyści, (poprawia się pisownia, zwiększa się zasób słownictwa itp.) bez względu na to, czy czytasz CDA, podręcznik do Biologii, czy może jakąś bestsellerową książkę.

A tak z czystej ciekawości: to po jakiego grzyba kupujesz i czytasz CDA skoro czytanie o grach jest - Twoim zdaniem - stratą czasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy dodatek, ale ciekawi mnie jak bierze się,,ocene średnią w internecie’’. Jakimi serwisami opierał się DION przy podawaniu ich oceny?

Druga sprawa: czy zamiast tych Tipsów nie można było tych kartek wykorzystać w nieco ciekawszy sposób? Bez przesady dziś Internet to nie cos ekskluzywnego a raczej standard i każdy kto chce może sobie poszukać kodów.

Kolejne pytanko: DION zagrałeś we wszystkie opisywane gry ?

RE outbreak 2 – powinna być ocena za multiplay (a ta jest w przedziale 9-10) a nie za singleplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie za dużo tam pochwał pod adresem dźwięku? - Rozumiem, że każda z opisywanych pozycji jest wyjątkowa, ale może by tak podnieść poprzeczkę z udźwiękowieniem związaną w grach grozy? W tej chwili w ZNACZNEJ WIĘKSZOŚCI tytułów jest napisane o wyśmienitym dźwięku...(ale to tylko moje fanaberie) :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bierze się,,ocene średnią w internecie’’. Jakimi serwisami opierał się DION przy podawaniu ich oceny?

www.gamerankings.com - i wszystko jasne. Chyba nie sądzisz, że ktokolwiek biegałby w tym celu po setkach witryn i zliczał średnią dla każdej gry z osobna.

A W tej chwili w ZNACZNEJ WIĘKSZOŚCI tytułów jest napisane o wyśmienitym dźwięku

Bo jak gra powstała 10, czy 15 lat temu, dziś już może obronić się tylko fabułą i ewentualnie dobrą muzyką. A jak jest dobra, to należy o niej napisać. Poza tym w horrorach dźwięk ma dużo większe znaczenie niż sama grafika, czego żywym dowodem jest kilka pozycji z Kompendium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

RE outbreak 2 – powinna być ocena za multiplay (a ta jest w przedziale 9-10) a nie za singleplay.

A skąd ci wezmę średnią ocen za samo multi? Mówisz 9-10? Na jakiej podstawie ustaliłeś te informacje? Własnego widzimisie? Czy może wyliczałeś średnią na podstawie ocen w prasie branżowej?

mimo powinienieś napisac że ocena za tryb multi jest o wiele wyższa, bo podobnie jak w przypadku 1 cześci single play to tylko dodatek (w europie niestety w pierwszej czesci olano tryb online).

Z reszta wystarczy znalesc info z PSX Extreme czy Neo Plus a nawet gameonly. Tryb online outbreak 2 wymiata jeśli ktos nie grał to ma czego załowac bo to jedna z niewielu gier z tak rozbudowanym trybem online.

btw warto dodac że polscy gracze biją rekordy europy w ta gre :roll:

peace

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak w przypadku 1 cześci single play to tylko dodatek (w europie niestety w pierwszej czesci olano tryb online).

No i git, wszystkie te informacje znalazły się w tekście, więc nie rozumiem w czym problem. Ty zaś zrozum, że średnia ocen w przypadku każdej gry dotyczyła całości, bo taką średnią wylicza serwis www.gamerankings.com, więc chyba nie sądzisz, że będę robił wyjątki i traktował inaczej 2 tytuły spośród 100?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, ale leprzym pomysłem była by seria książeczek (patrz magazyn Click!), po za tym... jak skończy się tylko na tej jednej, to będziecie egoistami - bo horrorów nie trawię (oprócz SH i tej nowej przygodówki Froh.. Ftrech... no tej rewelacyjnej co na początku kogoś zabiliśmy :P), czekam na kompetedium kosmosu: Star Wars/Trek i gwiazd: Lara Croft, Blood Rayne, Kurt z MDK:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, mości panie, że napisanie takiej książeczki zajmuje czasem kupę czasu (patrz: 1 strona topicu). To co innego niż cykl świstków o kultowych gierach...

Acha: książeczka naprawdę GREAT!

Brawo Eugeniuszu, wspaniała robota, czyta się to naprawdę przyjemnie (hmmm... :? ), wszystko wygląda zgrabnie (:D). Błędów nie stwierdzono. Gratz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... to nie nie jest zwykła książeczka - podoba mi się, ale miło by było gdyby z tej jednej książeczki, zrobiono serię! Nie tylko horrory - inni autorzy mogli by się postarać! TAk jak pisałem: kolejne Kompe. tylko o innej tematyce: sport... rozumita? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... to nie nie jest zwykła książeczka - podoba mi się, ale miło by było gdyby z tej jednej książeczki, zrobiono serię! Nie tylko horrory - inni autorzy mogli by się postarać! TAk jak pisałem: kolejne Kompe. tylko o innej tematyce: sport... rozumita? :P

Kurde, pare stron temu było wszystko dokładnie omawiane!!!

PS.90 % gier nie znałem!!!Chya nie jestem zbyt dobry w te horrorki ;)8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubbs The Zombie nie powinno się tam znaleźć. Gra jest bardziej śmieszna, niż straszna :P

I właśnie dlatego tam trafiła. W zasadzie tylko dlatego :) Horrorów na wesoło praktycznie nie ma (przynajmniej w świecie gier) więc tego swoistego rodzynka wypadało uwzględnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.90 % gier nie znałem!!!Chya nie jestem zbyt dobry w te horrorki ;)8)

Nie dziwota, że nie znasz, skoro to głównie gry na konsole. Dobór tematu jest dla mnie zaskakujący - czyżby tylko Siekierze chciało się napisać coś więcej (a jego pasją, o czym mieliśmy okazję się przekonać, są horrory; szkoda trochę, że jest pod tym względem osamotniony...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór tematu jest dla mnie zaskakujący - czyżby tylko Siekierze chciało się napisać coś więcej (a jego pasją, o czym mieliśmy okazję się przekonać, są horrory; szkoda trochę, że jest pod tym względem osamotniony...)

No właśnie! Wczoraj pisałem, że temat mnie nie interesuje, a przyznam się, że książeczki nie czytałem (no, tylko o SH). Wczoraj, z ciekawości zacząłęm czytać... od początku! I stwierdziłem: Genek - "Rispekt"! Tak ciekawej książeczki a'la Tis100maniak, na łamach CD-Action nie widziałem!! No! Teraz to tym bardziej czekam na nowe odsłony! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompendium Grozy jest całkiem dobre, dużo tytułów i niezłe texty, ale moim skromnym zdaniem powinny być tam kody (chociaż kilka) do każdej gierki. W sumie to byłoby aż za dobrze....To przynajmniej kody do powiedzmy 10 najlepszych horrorów i byłoby OK. No w końcu na górze okładki widnieje napis Tipsomaniak, prawda??? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompendium Grozy jest całkiem dobre, dużo tytułów i niezłe texty, ale moim skromnym zdaniem powinny być tam kody (chociaż kilka) do każdej gierki. W sumie to byłoby aż za dobrze....To przynajmniej kody do powiedzmy 10 najlepszych horrorów i byłoby OK. No w końcu na górze okładki widnieje napis Tipsomaniak, prawda??? ;)

No w końcu masz w tym Tipsomaniaku kody do najważniejszych gier ostatnich dwóch lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Kompendium Grozy, które żeście dodali do nr 09/06, trzyma zaprawdę wysoki poziom. Widaż, że Siekiera zna się na rzeczy, po prostu fajnie się to czyta, chociaż nie jestem fanem tego gatunku. Oby więcej

takich czytadeł!

PS Tak na marginesie: moglibyście gdzieś za rok dodać do czasopisma kompendium o grach fantasy? Fajnie by się czytało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...