Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Kompendium Grozy - opinie

Polecane posty

>>>Nie czytasz w Tipsomaniaku o KONSOLACH, tylko o DOBRYCH horrorach. A ze na konsole? A jkie to ma znaczenie? To jakbys powiedzial "lubie dobre mecze ale tylko ogladane w telewizorze Panasonic, tych w Sony nie bede ogladal".

Za dużo naoglądałeś się reklam :P

A tak na serio żebyś wiedział, w LCD nie obejrzałem i nie obejrzę żadnego filmu.Do tego są wspaniałe CRT :)

>>>Boze, boze, boze. Jak ty przezyjesz strate tej zlotowki... Jak chcesz moge ci ja oddac, zebys nie chlipal. (Swoja droga juz zapomniales, ze co miesiac placisz 5 zl mniej za CDA?).

Dobra, podać ci numer konta na PW ? :)

A co do 5 zł mniej, to się bardzo cieszę wreszcie mogę zjeść coś dobrego :)

>>>A niby czym jest AVP - komedia romantyczna? (moge sie zgodzic, ze to FPS, ale czy to nie znaczy, ze NIE moze przy okazji byc horrorem?).

No niby tak,ale znam straszniejsze FPSy

>>>Horrory komediowe - vide chocby kultowa Armia Ciemnosci - to tez horrory. A obejrzyj sobie "Martwice mozgu" (Braindead) w rezyserii Petera Jacksona (tak TEGO Jacksona, od LOTR i KingKonga) a pogadamy na temat co jest juz smiechem, a co horrorem. :) Tylko pameitaj - na czczo to sie oglada...

Dobra,nie wiem z kąd wezmę pieniądze ale dobra

>>>Przesadzasz - masz swoja zdanie, niezbyt sie z nim zgadzam ale masz prawo je miec.

O i to mi się podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Shock 2... Chętnie bym zagrał, szak tyle razy do niego wracaliście. Tylko że jest jeden haczyk: SKĄD GO WZIĄŚĆ!!? Może np. CD-Projekt lub Cenega zajrzy tu na forum i wpadnie na pomysł, aby w tych swoich Extra Klasykach i Kolekcjach Klasyki wydać coś naprawdę wielkiego, ekstra i klasycznego. O!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Shock 2... Chętnie bym zagrał, szak tyle razy do niego wracaliście. Tylko że jest jeden haczyk: SKĄD GO WZIĄŚĆ!!?

Wedlug Home Of The Underdogs System Shock 2 ma status abandonware, ot- rzuc okiem tutaj: http://209.120.136.195/game.php?gameid=3924 . Nie spotkalem sie jeszcze z gra na tym serwisie ktora by lamala prawo, HOTU solidnie dobiera tytuly dbajac o legalnosc. Mniemam, ze tutaj pewnie braknie muzy, wiec klimat zostanie niebagatelnie podburzony. To tyle jesli chodzi o offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł nie ma, co!

Nie lubię gier horrorów, (lol widać nie jestem trv Gotem), ale mniejsza z tym.

Fajnie się poczytało po lekturze za intrygował mnie świat Sillent Hill. Byle więcej takich niespodzianek w CDA!

8)8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny. Napiszę to co wszyscy: Kompendium Grozy jest wspaniałe. Z przyjemnością czytałem o tych wszystkich horrorach, mimo że w większość z nich (oprócz Black Mirror) nie grałem. O wielu (przede wszystkim o tych na konsole i stare na PC) nawet nigdy nie słyszałem. Do tipsów nie zajrzałem, bo nigdy ich nie używam. Mam nadzieję, że napiszecie jeszcze wiele takich książeczek. Jestem za tym, żeby kolejna była o grach rpg (ale tylko tych na PC [nie, żebym był jakimś przeciwnikiem konsol, ale na PC na pewno znalazłoby się 100 gier rpg]). No to kończę pisanie, bo nie mam pomysłu co dalej napisać :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy:

-Konsole' date='nie po to kupuję cd action żeby poczytać o konsolach[/quote']

Ojej jak mi przykro. Spać teraz nie będę.

To ja za ciebię odeśpię z super blądyną

Proponuję, abyś przespał się z jakąś BRÓNETKĄ i "Słownikiem ortograficznym"

A ja nie lubię maniaków jednej platformy (bo jak widzę nienawidzisz konsol i wszystkiego co z tym związane)' date=' ale co poradzę? Tacy też muszą żyć, inaczej byłoby nudno. A tak na poważnie - to może sobie te strony wyrwiesz i przestaniesz du.pę zawracać?

[/quote']

Z kąd wiedziałeś że tak zrobiłem? ale i tak nie daje mi spokoju

Pewnie S gwiazd wyczytał

O złotówkę drożej' date=' wspaniale. Wolał bym mieć 1 zł w kieszeni na jakąś słodką bułkę(taak, schudnę przez CDA zaje.iście )[/quote']

Podaj adres, to podeślę ci jakiegoś pączka. A może zorganizujemy dla ciebie jakąś akcję typu PAJACYK?

Dobra, jak tak podchodzimy daj mi na PW swój adres, a przyślę ci gów*o (nawet moje)

i dołączę do niego 10 zł ok?

Pieniądze nie śmierdzą. Ja poproszę 200 zł. Może byc z gó...m, tylko proszę zapakowac oddzielnie

Owszem' date=' taka krytyka powinna być odpowiednio uzasadniona (niejednokrotnie każdy z argumentów usera mija się z prawdą) ale czasem wszystkie stwierdzenia są na miejscu a userowi dostaje się porządnie za przedstawienie swojego punktu widzenia.[/quote']

Wszystko powinno miec przysłowiowe ręce i nogi. Krytyka również.

Wiesz, nie obchodzi mnie ile ty zarabiasz na miesiąc czy ile masz kieszonkowego, tylko ta złotówka jest DLA MNIE Ważna

Zatem, organizujemy akcję "Pajacyk" na dożywianie niedożywionych, których "Tipsomaniak", CDA i E. Siekiera pozbawił 1 zł. Proszę wysyłac SMS-y pod numer ....

(bo takich złotówek dion dziennie ma z 100

Zatem, Dion, wykaż się wielkim sercem i wspaniałomyślnością i wysyłaj SMS-y :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsomaniak jest fajny, bo jaki inny mógłby być? Skoro CDA wydaje książeczkę, to na pewno jest ona w 100% dopracowana. ES wkonał dobra robotę. Jednak jak tak się w kółko czyta, to trochę schematycznie większość jest napisana (przy okazji zauważyłem, że Eugenio lubi słowo "bruździ"), ale za to nie można mieć pretensji, bo kto mógłby napisać o 100 grach z tego samego gatunku nie popadając w schematyzm? Co do wad - ciut za dużo residentów i zdecydowanie za dużo słabych gierek. Skoro opisuje siew słabe tytuły, to po kija pisać na okładce 100 NAJLEPSZYCH horrorów? Na pewno znalazło by się kilka dobrych horrorów, które mogłyby być zammiast tych słabiaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo nowy Tipsomaniak podpasował, bo survivial horrory wprost uwielbiam (ale te pokroju SH albo Sanitarium - rzeźnia na zombiakach mnie nie podnieca -.-'), a Eugeniusz Siekiera pisze dość oryginalnie. Owszem, może między niektórymi opisami widać pewne podobieństwo, ale fakt - zrecenzować krótko 100 gier jednego gatunku i nie popaść w rutynę to sztuka, o czym już ktoś wspomniał. Siekierze się to udało, w ogóle nie znużyło mnie przeczytanie owego kompedium grozy, a przestudiowałam je od deski do deski za jednym razem. Poza tym - Eugeniusz jest, jak widać, prawdziwym koneserem gatunku, czytanie jego opinii to sama przyjemność :)

Jednym słowem - gratulacje ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że nie możecie mnie już niczym zaskoczyć... A jednak wam się udało :D Więc tak sobie myślę czy nie można by było w przyszłym maniaku odpalić tematu powiedzmy... 100najlepszych platformówek na PCty... To (chyba) będzie wyzwanie :P

Ale książeczka fajna, gry zasłużone, i w końcu są jakieś "czity" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie super książeczka. Nie jestem fanem horrorów, ale po przeczytaniu kilku recenzji poczułem nieodpartą chęć zagrania w jakiś straszny :twisted: tytuł. Pod ręką mam Resident Evila 3 z CDA 7/06 wiec chyba od niego zacznę moją przygodę z tego typu grami :)

PS. Wyrazy uznania dla Siekiery. Napracował się chłopak =D>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wad - ciut za dużo residentów

Z pretensjami to raczej do Capcomu. Moja wina, że tego tyle wypuścili? A może miałem opisać co drugi? Żeby później każdy fan serii wieszał na mnie psy?

Na pewno znalazło by się kilka dobrych horrorów, które mogłyby być zammiast tych słabiaków.

A nie wpadłeś na to Sherlocku, że gdyby autor znał lepsze tytuły, to by je opisał? Czy nie wydaje ci się to logiczne i oczywiste? A jeśli ty znasz, to podziel się swoją wiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samej nazwie ciarki mnie przeszły "Kompendium Grozy" kurcze, co za nazwa za sam tytuł powinni ją zaliczyć do kategorii 18+ co nie a jak zobaczyłem na jednej ze stron zmutowanego psa z ryjem mrówkojada to mało że się nie zesrałem DWIE NOCE NIE SPAŁEM (bo siedziałem na kiblu)

Ej, no co wy? Tacy bojaźliwi jesteście? :P Od 18 lat ten Tipsomaniak. No way. No nie wiem, ja nic takie przeraźliwego w Kompedium Grozy nie znalałem. :) Kawał dobrej roboty. :thumleft: Tylko czasem inektóre opisy wydaja mi się tak urwane, żadnego akcentu na koniec. Ale to już jest czepialstwo na maxa. ;) Dion powinien pisać opowidania czy powieści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wydanie Tipsomaniak to wielkie dzieło i nagroda po tych wszystkich kaszankach dla Eugeniusza.

Uwielbiam strrrraszne gry (choć ostatnio grałem w Silent Hilla 3 i trochę się rozczarowałem, w komentarzach napisze dlaczego :) ) i ta książeczka (albo raczej mroczna księga :twisted: ) jest wspaniałym przeglądem gier należących do szeroko pojętego gatunku survival-horror.

Czytam ją powoli, by na dłużej starczyła, średnio dziennie kilka gier(inna sprawa, że za bardzo też nie mam czasu :( ).

W poprzednich postach jakiś konserwatysta :) napisał, że nie podoba mu się to, ze są opisane też gry z konsol.A wg. mnie jest to bardzo dobry pomysł.Sam miałem do tej pory do czynienia tylko z jedną grą-horrorem na konsoli(Silent Hill 1), więc fajnie jest dowiedzieć się czegoś więcej o hitach z innych platform.

Wielkie brawa dla Eugeniusza za ten numer Tipsomaniaka.

PS. Eugeniusz i Cormac rządzą :)

PS 2 Może teraz Cormac stworzy jakiś Tipsomaniak.Ciekawe o czym by był.Troche mało tych Gothic'ów do tej pory wyszło :), więc może o grach RPG. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle piekielnie dobra robota. Bardzo lubie tego typu lekturki, zawsze coś nowego o elektronicznej rozrywce można się dowiedzieć... Ale tym razem brak fotki Smugglera :P .

JA też ale to jest do [beeep] kompendium grozy nie mogło być np kompendium rpg :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Siekiera ! Niezła robota z tym Tipsomaniakiem.

Nigdy bym sie nie zorientował, że Capcom wytrzaskał tyle Residentów.

Ale w horrory gram od czasu do czasu (rodzice ),więc z większym entuzjazmem przyjął bym " Kompendium Przygodówek"

BTW:Może redakcja CDA pomyślała by o "Monkey Island" na pełniaka. (Jak sie da )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Dj:..+-->

(..:Dj:..)
W calusienkim Kompedium Grozy najbardziej podobaly mi sie fotki tych laseczek z recek :D Juz podaje recki : Resident Evil Dead aim i 4 (Co ja bym dal za jedna noc :D ...) , Parasite Eve i Parasite Eve II . Wiecej takich recek i ksiazeczek :D

chcesz wiecej? A kto ci broni kupic jeszcze 15 wrzesniowych cd-actionow? Pozatym, to nie sa recki, a cos jak komentarz, tyle ze nie gracza, a dziennikarza. A moje odczucia po ponownym przeczytaniu Kompedium Grozy sa jakby dziwne. Zawsze myslalem, ze w horrorach jako gatunku gier, nie ma az takich wpadek jak w np. FPS'ach. Zawsze myslalem, ze kazdy horror jest na swoj sposob ciekawy i... dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się dzieje ale po przejrzeniu już jakichś 60% wszystkich tipsomaniaków (widziałem u kumpli) coraz bardziej mi się podobają nowe wydania. Kompedium Grozy mam na własność i po dogłębnej lekturze stwierdzam, że jest piekielnie dobre :twisted:.

PS: Swoją drogą zastanawia mnie, czy Ci wszyscy producenci gierek typu horror czytali jakąś literaturkę nawiązującą do tematu. Mam na myśli zobowiązujący tytuł Necronomicon. Czy scenarzysta czytał Necronomicon? Jak myślicie?? (sorry za lekki offtopic, ale to niedaleki topic;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Swoją drogą zastanawia mnie, czy Ci wszyscy producenci gierek typu horror czytali jakąś literaturkę nawiązującą do tematu. Mam na myśli zobowiązujący tytuł Necronomicon. Czy scenarzysta czytał Necronomicon? Jak myślicie??

Wez Ty sobie sprawdz, co to jest ten Necronomicon i czy da sie go przeczytac. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Shock 2... Chętnie bym zagrał, szak tyle razy do niego wracaliście. Tylko że jest jeden haczyk: SKĄD GO WZIĄŚĆ!!?

Wedlug Home Of The Underdogs System Shock 2 ma status abandonware, ot- rzuc okiem tutaj: http://209.120.136.195/game.php?gameid=3924 . Nie spotkalem sie jeszcze z gra na tym serwisie ktora by lamala prawo, HOTU solidnie dobiera tytuly dbajac o legalnosc. Mniemam, ze tutaj pewnie braknie muzy, wiec klimat zostanie niebagatelnie podburzony. To tyle jesli chodzi o offtop.

Eee... ja mam System Shock 2... pirata...auuuć, tylko nie bijcie po twarzy, no co... skąd mam dostać oryginał, jakby sprzedawali to bym kupił, akurat qumpel miał to przegrałem... Zamierzam pograć, tylko mnie dwie rzeczy odrzucają. Brak polonizacji... auuuć... no wiem że się trzeba anglika nauczyć... ale ile to trzeba mieć samozaparcia. Druga sprawa to to że gierka za chiny nie chce chodzić pod Win XP. Rozwiązanie idealne - dać grę na covera, i niech EGM zrobi polonizację :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie zaszlachtują za dwa posty pod rząd... ale niech tam.

Kompendium Grozy jest naprawdę niezłe, od razu człowieka ciągnie na Allegro sprawdzić co tam z klasyki się dostanie... Phantasmagoria 1 po 80zł... dwójka za 50zł, kiedyś widziałem Sanitarium, poszło coś koło 100 zł... sam kupiłem Silent Hill 2 za 50zł. Tak więc ceny trochę wysokie... acha, kupiłem też Silent Hill 1, na PC za 15 zł, i co powiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...