Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Kompendium Grozy - opinie

Polecane posty

Wyjaśnijcie mi, czemu daliście do Kompedium Grozy The Black Mirror.

Czemu? Bo tak. Już mnie szlag trafia, jak po raz kolejny mam się tłumaczyć z czegoś, do czego miałem święte prawo - do wyboru gier według własnego gustu, wiedzy i preferencji. Czy każdemu z osobna, 10 razy dziennie muszę tłumaczyć to samo? Że skoro coś tam jest, znaczy się MOIM ZDANIEM jest horrorem? A jeśli czegoś tam nie ma, znaczy się MOIM ZDANIEM nie jest horrorem? Czy to tak ciężko zrozumieć?

Chciales - masz :).

Kazdy autor kazdego Tipsomaniaka z przegladem gierek musi swoje oberwac "czemu daliscie X, a nie daliscie Y, czemu Z jest na 18 a XY dopiero na 75. Czemu o XX az tyle, a o YXX tylko strona" itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge płacic nawet te 1zł lub więcej :) Byle by było więcej do czytania :)

Potrafie pochłonąc CD-Action w 1 wieczór !

Lecz teraz czytam 1 recenzje na 3 dni :) Narazie to wystarczy ale jak widze ...

Prey i Devil May Cry 3 ... niemoge sie powstrzymać żeby odrazu pochłonać te recenzje ! A co z tym idzie ? Przypadkowo chłone 60% CDA :) Heheh sam sie oszókuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej opisać szczegółowo kilka(naście) wybitnych gier niż pobieżnie przelecieć 100?

Już to wcześniej tłumaczyłem. Taka była idea - przeglądy najlepszych horrorów już były, zarówno na Sieci, jak i u konkurencji.

Ja kupuję CDA po to, żebym nie musiał sięgać po informacje do konkurencji czy Internetu.

Nie jestem egoistą - może innym ta tematyka bardziej przypadła do gustu, więc niech sobie już ten Tipsomaniak będzie.

Dzięki łaskawco.

Spoko, Mistrzu Ironii 8)

Ale po co robić coś źle?

Masz prawo do swojego zdania, tym niemniej uważam, że mówienie, jakoby całość tego wydania tipsomaniaka była zła, jest opinią daleko krzywdzącą.

Nie była zła; nawet dzisiaj go sobie z przyjemością przeglądałem, kiedy akurat miałem chwilę wolnego. Ale mogła być dużo lepsza. I nie chciałem tu nikogo krzywdzić, czy poniżać (przeciwnie - szanuję waszą pracę, bo wiem, że nie jest tak prosta, jak może się wydawać), tylko wprost wytknąć wam niedociągnięcia, bo może w ten sposób będę miał jakiś skromny wkład w rozwój pisma, które czytam już od ładnych paru lat. Dla równowagi nieskromnie zauważę, że wypowiedzi takie, jak moje, czyli krytyczne, są wam bardziej potrzebne, niż peany wydobywające się z zaślinionych ust fanów-wazeliniarzy. Przykro czytać wygłaszane mentorskim tonem uwagi (pozdro dla Smugglera i jego kumpla Blaise`a) pod własnym adresem za to, że mam inne zdanie niż oni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dino crisis?? Przecież w rzadnej z gier tej serii nie ma za grosz strachu.

To super, tylko że strach to dość subiektywne odczucie. Ja się nie bałem na żadnym Resident Evil, a więc miałem go nie uwzględniać, tak? No bo za grosz strachu. Tak się składa, że DC (a już szczególnie pierwszy) to survival horror pełną gębą, czy ci się to podoba czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wcześniej tłumaczyłem. Taka była idea - przeglądy najlepszych horrorów już były, zarówno na Sieci, jak i u konkurencji.

Ja kupuję CDA po to, żebym nie musiał sięgać po informacje do konkurencji czy Internetu.

No toż dlatego do ciężkiej anielki ten tipsomaniak jest inny niż to, co przygotowała kiedyś konkurencja. Przestawia z grubsza cały gatunek, a nie tylko jego mały wycinek. Ty wolisz wycinek - ok. Ja wolałem przygotować coś bardziej uniwersalnego. Uwierz mi, opisanie 100 tytułów jest o niebo bardziej pracochłonne i trudniejsze, niż przygotowanie dokładniejszych opisów tylko wybranych gier, dajmy na to 20 najlepszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja myśle co innego, ty myślisz co innego, stefan z trzeciego piętra też myśli co innego. każdy ma swoje zdanie i jest dobrze. chodziło mi o to że JA nie umieścił bym tej gry w kompendium GROZY. A jeżeli TY uważasz inaczej to ok, nie zmuszam nikogo żeby myślał tak jak ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja myśle co innego, ty myślisz co innego, stefan z trzeciego piętra też myśli co innego. każdy ma swoje zdanie i jest dobrze. chodziło mi o to że JA nie umieścił bym tej gry w kompendium GROZY.

Wiem o co ci chodziło, tylko połowa postów w tym temacie wygląda właśnie tak: A dlaczego to, a nie tamto, przecież to nie jest straszne, a tamto jest, a czemu AvP, przecież to nie horror etc. I tak w koło Macieju. Najlepiej, jakby każdy napisał swojego tipsomaniaka, wtedy może bylibyście kontent.

Nie, żebym nie był otwarty na krytykę. Ja jestem na nią otwarty. Ale na sensowną, u licha! Czyli czekam na jakieś konkretne zarzuty pod adresem samych tekstów, czekam, aż ktoś wytknie jakieś potknięcia, błędy merytoryczne wynikające z mojej niewiedzy, przeoczenia czy pominięcia ważnych informacji etc. Bo ględzenie "ja bym dał to a to" nic do dyskusji nie wnosi przecież. Tylko mi ciśnienie podnosi, jak każdego dnia wałkujemy to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co ten temat??

Mam ci zacytować posta, który jest nad twoim? Ok. "czekam na jakieś konkretne zarzuty pod adresem samych tekstów, czekam, aż ktoś wytknie jakieś potknięcia, błędy merytoryczne wynikające z mojej niewiedzy, przeoczenia czy pominięcia ważnych informacji etc." Teraz dotarło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej opisać szczegółowo kilka(naście) wybitnych gier niż pobieżnie przelecieć 100?

Pobieżnie powiadasz? Mi się wydaję, że przy każdej grze autor wypisał wszystkie najważniejsze informacje, po których przeczytaniu wiem, czy gra mnie zainteresuje.

O jakich więc szczegółach mówisz? Może liczyłeś, że dostaniesz zbiór recenzji najlepszych horrorów? Przecież w zapowiedziach numeru była wyraźnie mowa o KOMPENDIUM GROZY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co ten temat??

Mam ci zacytować posta, który jest nad twoim? Ok. "czekam na jakieś konkretne zarzuty pod adresem samych tekstów, czekam, aż ktoś wytknie jakieś potknięcia, błędy merytoryczne wynikające z mojej niewiedzy, przeoczenia czy pominięcia ważnych informacji etc." Teraz dotarło?

ok, masz rację. Ale czy przy okazji nie można zaprezentować swojego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, masz rację. Ale czy przy okazji nie można zaprezentować swojego zdania.

Można. Tyle, że jak na razie nie doczekałem się krytyki, która dotyczyłaby tego, o czym napisałem. Jednym słowem krytyki sensownej, bo jak zrobiłem jakiś błąd, o czymś źle napisałem, to to jest do sprawdzenia - ergo - można ocenić obiektywnie, czy jest byk czy go nie ma (np. jak pomyliłem się w nazwisku bohatera, czy opisie fabuły etc.). A sprawa niestety wygląda tak, że jest już 10 stron tematu i 99% krytyki (ten jeden procent to krytyka michala_ssj i choć z jego zarzutami się nie zgadzam, to przynajmniej w przeciwieństwie do reszty pisze konkretnie - co jest źle, jak on by widział zagospodarowanie tych stron etc.) wygląda właśnie tak: "Dlaczego jest to, ja bym dał co innego." A to jest czysto subiektywny wybór, bo każdy wybrałby inną setkę. Takie denne zarzuty pojawiają się przy każdej edycji tipsomaniaka. I czemu to ma niby służyć? Jakie wnioski z tego ma wysunąć redakcja na przyszłość, przy tworzeniu kolejnych edycji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra. Uwaga co do strony technicznej. Niektóre z gier które pojawiły się kiedyś w pełnej wersji CDA są oznakowa ne a niektóre nie.

Już lepiej. :) Bo to jest jakiś konkret, a nie bezsensowne ględzenie. Tyle że ktoś to już wcześniej wyłapał. Zwykłe przeoczenie przy składaniu książeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś HotD trafił do aneksu na końcu, bo uznałem, że nie ma sensu rozwodzić się nad czymś tak trywialnym jak celowniczek. Opisując 1 część, musiałbym automatycznie opisać wszystkie 3 (zgodnie z zasadą dokładnego omawiania całych serii), a czy warto pisać o czymś tak banalnym i prostackim?

>>>A to, że gra (przynajmniej część II) dużo wcześniej nabijała się z Horrorów niż Stubs The Zombie to nic? To, że w grze było wiele fajnych, nabijających się ze starych horrorów komicznych wstawek jak choćby potwory takie jak Zombie strzelające własnym sercem?

Już to wcześniej tłumaczyłem. Taka była idea - przeglądy najlepszych

horrorów już były, zarówno na Sieci, jak i u konkurencji.

>>>Gdzie?

A co do Painkillera to Horror według Wikipedii:

Horror (łac. groza, strach), fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegający na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Zadaniem horroru jest często wywołanie lęku i niepokoju u odbiorcy utworu. Pojawiające się w świecie utworu zjawiska fantastyczne podważają ustalone na początku i akceptowane przez bohaterów prawa świata.

Czy w takim razie Painkiller nie może zostać uznany za Horror? Zwłaszcza, że dla mnie AvP to Thriller w konwencji Sci-fi, bo w grze nie ma zjawisk paranormalnych itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dion! Świetna robota z Tipsomaniakiem! Normalnie aż dreszcze mnie przeszły po lekturze :D Ciekawe dopiski (patrz. "Ze Świata Horroru"), Gry których nawet nie znałem okazały się jednymi z najlepszych horrorów, już nie moge się doczekać jak zagram w jakiś tytuł :) Jeszcze raz świetna robota i wielki plus dla Ciebie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Painkillera to Horror według Wikipedii:

Horror (łac. groza, strach), fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegający na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Zadaniem horroru jest często wywołanie lęku i niepokoju u odbiorcy utworu. Pojawiające się w świecie utworu zjawiska fantastyczne podważają ustalone na początku i akceptowane przez bohaterów prawa świata.

Czy w takim razie Painkiller nie może zostać uznany za Horror? Zwłaszcza, że dla mnie AvP to Thriller w konwencji Sci-fi, bo w grze nie ma zjawisk paranormalnych itp.

Przeczytaj tą notke jeszcze raz i pomyśl. Mamy sobie Planetkę na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących i wprowadzamy w jej obręd zajwiska kwestionujące te prawa (Alien biegający po scianach i sufitach, czy rozpływajacy się w powietrzu Predator). Zadaniem twórców gry było wywołanie lęku u odbiorcy. Pojawiające się podczas gry postaci, zdarzenia i zjawiska podwarzają prawa świata ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że gra (przynajmniej część II) dużo wcześniej nabijała się z Horrorów niż Stubs The Zombie to nic? To, że w grze było wiele fajnych, nabijających się ze starych horrorów komicznych wstawek jak choćby potwory takie jak Zombie strzelające własnym sercem?

Tłumaczyłem już, że MOIM ZDANIEM nie było sensu rozwodzić się nad czymś tak trywialnym jak celowniczek i marnować na to 3 strony. Łeb sobie dam uciąć, że po tym znalazłoby się na twoim miejscu 10 innych marud czepiających się właśnie tego "Czemu jakieś HotD opisujesz, są ważniejsze horrrory, jak np... (i tu wstaw cokolwiek)". Jeśli nie docierają do ciebie moje racje, to już naprawdę nie mój problem.

>>>Gdzie?

>>> Nie będę konkurencji darmowej reklamy robił. Ale były co najmniej 2 "wielkie" przeglądy (skupiające się na kilku-kilkunastu tytułach). I w prasie branżowej i na Sieci.

A co do Painkillera to Horror według Wikipedii:

Nie no, rozczulacie mnie. Co dalej, na co się teraz powołasz? Na opinię prezydenta miasta? Co mnie obchodzi definicja na Wikipedii? Co to ma do rzeczy? Horror na komputerach rządzi się innymi prawami, bo wg tej definicji prawie każdego fps'a można podciągnąć pod horror (pasuje jak ulał do Prey'a, Quake'a, RTCW i tysiąca innych tytułów z fantastycznymi wydarzeniami w tle).

Czy w takim razie Painkiller nie może zostać uznany za Horror?

Może być. Może być nawet uznany za komedię romantyczną, guzik mnie to obchodzi. Problem w tym, że moim zdaniem nie jest horrorem, więc się tam nie znalazł. Koniec kropka, nad czym się tu rozwodzić? Poszukaj lepiej błędów merytorycznych, zamiast czepiać się rzeczy, na które i tak nie masz żadnego wpływu (bo zdania swego nie zmienię).

PS: Swoją drogą zaroiło nam się tu od ekspertów ds. horroru. Każdy wie lepiej, jak miałoby to wyglądać. A kto w tym całym zamieszaniu wykazuje odrobinę dobrej woli i zdrowego rozsądku? SerafiN - antyfan. Świat się kończy. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem już, że MOIM ZDANIEM nie było sensu rozwodzić się nad czymś tak trywialnym jak celowniczek i marnować na to 3 strony. Łeb sobie dam uciąć, że po tym znalazłoby się na twoim miejscu 10 innych marud czepiających się właśnie tego "Czemu jakieś HotD opisujesz, są ważniejsze horrrory, jak np... (i tu wstaw cokolwiek)". Jeśli nie docierają do ciebie moje racje, to już naprawdę nie mój problem.

>>>Taaa, ale tym innym marudom nic byś nie powiedział, bo oni są przecież fanami poważniejszych gier gatunków niż celowniczki. Taaa... Ciekawe kiedy w netykiecie będą wyszczególnione gatunki gier do bycia fanem, których nie powinno się przyznawać publicznie pod groźbą bana na większości forów. No oczywiście każda gra jest lepsza od tych #$%#$% prymitywnych celowniczków.

Horror na komputerach rządzi się innymi prawami, bo wg tej definicji prawie każdego fps'a można podciągnąć pod horror (pasuje jak ulał do Prey'a, Quake'a, RTCW i tysiąca innych tytułów z fantastycznymi wydarzeniami w tle).

>>>Po pierwsze to powiedz mi jakimi prawami się rządzi, bo wyobraź sobie, że nie każdy obywatel ziemi musi znać te prawa. A ja byłbym chętnie wdzięczny za jakąś dobrą definicje horroru na PC, bo np: RPG i CRPG to zupelnie coś innego.

Poszukaj lepiej błędów merytorycznych, zamiast czepiać się rzeczy, na które i tak nie masz żadnego wpływu (bo zdania swego nie zmienię)
.

>>>Niby czemu? Przecież nie każda dyskusja ma na celu zmienienie zdania rozmówcy, a że w dysksjach rozmówcy bardzo rzadko zmieniają zdanie, więc ja takich nie prowadzę i dyskutuje dla samego dyskutowania. Masz z tym jakiś problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...